Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (13)


518 raspunsuri la acest subiect

#511
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 13 iulie 2014 - 23:16

Piskot, lasa bagajele si cand ajungi acasa pune-te direct in patuc, lucrurile tot acolo le gasesti. [biz]



#512
Lore88

Lore88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 00:31

Buna burtici!
Vad ca sunteti foarte active! Am incercat sa citesc ce ati mai scris, dar e mult:) am citit printre randuri si am gasit infirmatii utile! Eu nu prea am mai intrat ptr ca dupa cum puteti observa nu prea pot dormi noaptea si se pare ca nici cea mica, sper din suflet sa nu aiba vreo influenta negasta dirmitul meu dereglat asupra viitorului program al bebelui!
Nu prea am noutati, in afara faptului ca ma misc din ce in ce mai greu, obosesc repede , dar am inteles ca e normal!
Voi atasa o poza cu mine si burtica mea, care ar csm fi prima noastra poza cu burtica de pe Tampa! Este facuta astazi cand implinim 32 de saptamani!
O saptamana usoara si linistita va doresc!

#513
Lore88

Lore88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 00:37

image.jpg image.jpg

#514
Adriana288

Adriana288

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 11:53

Buna buna!

 

Lore, sarcina usoara pana la termen! Ce bine arati! Oare eu sunt singura balenuta de pe aici?:))))

 

Azi trebuie sa merg sa imi iau rezultatele la analizele de sange si nu prea indraznesc. [fri]

Dar o sa merg cu sotul meu, caci e in concediu si sa ma prinda daca lesin pe acolo.:))) Ieri am iesit la un gratar, la padure, cu cativa prieteni si am cam baut ceva coca cola....azi noapte a fost concert in "sala de balet". Vad ca si acum se mai antreneaza.:))

 

Pishkot, mai ia o pauza.:) Nici eu parca nu prea am stare. Cu toate ca obosesc cam repede, tot vreau sa mai fac cate ceva. Ma mai intind pt 5 minute si nu rezist sa stau nici 2. Acum am pus masina la spalat, am mancarea pe aragaz si mai fac si cate ceva prin casa. Mai tarziu o sa ies in curte sa mai fac si pe afara. 

 

O zi frumoasa, dragelor!



#515
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 12:12

Salut burticute dragute,

Noi ne-am odihnit zilele astea, am fost la plimbare, am cinat in oras, ne-am uitat prin magazine, am citit. Abia astept sa vina saptamana viitoare sa il vad pe puiut...ne-a mai crescut un pic si burtica, are 103 cm. Kg avem 10,5 in plus, si abia ne miscam.
Ma doare spatele, am descoperit cateva puncte dureroase, probabil terminatii de nervi sciatici si acum caut un salon de masaj bun care sa maseze si gravide. Mi-a facut mama ceva masaj sambata, dar inca ma doare, si cred ca o sa doara din ce in ce mai tare pana vine iubitul mic.
Obosesc si gafai, fetelor. Nu ma recunosc...fac ceva maxim jumatate de ora dupa care trebuie sa ma intind ca sunt franta. Si casc intr-una. Dar nu ma vait...sunt mai fericita ca oricand! Inca trei saptamani si vine si iubi acasa sa ne rasfete putin...

Va pup cu drag pe toate! Sa aveti o saptamana minunata, cu burtici fericite si fara calduri excesive!

#516
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 12:18

Hello, burticute! Ce liniste pe aici :)!

Pishkot, las-o mai moale, nu mai e cazul sa te obosesti atat.

Lore, ff frumoasa burtica!

Adriana, faci cam multe in acelasi timp..... de unde ai atata energie? Eu nu reusesc sa fac mare lucru, fac ce fac si tbsa ma intind :(.

Azi am avut treaba in oras si duapa ce am terminat am fost prin Bucur. Mi-am luat de la tarabe un sutien pt alaptat din bumbac cu 15 lei (sunt fff incantata de el) si budigai pt cand nasc. Pt bebita am luat 2 prosoape de baie cu 25 lei bucata, am unul de la Luca si ma inteleg bine cu el. Am vazut si cercelusi frumusei, sper sa ii iau luna viitoare (cu ocazia asta m-a enervat si soacra care a sarit de fund in sus ca dc ii cumpar cercei si ii pun, sa isi faca ea gauri cand o vrea; pai dc seamana cu mine, nu isi va da in veci gauri cand va fi mare). Acum ma odihnesc 15 minute, apoi in bucatarie cu mine, sa ma apuc de treaba :).

Va pup!

#517
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 13:11

Buna fetelor,

Mie evident ca mi s-a facut rau dupa ce mi-a luat sange, am stat pe acolo intinsa vreo juma de ora, m-au udat asistentele alea cu apa, mi-au dat cu alcool, ce mai. Apoi am traversat in Promenada ca m-am dus la RM din Aviatiei si mi-am luat o omleta de la Paul, un caffe latte si un croissant le-am devorat si m-am pus pe picioare. Am stat ce am stat si prin DM, am mai luat de acolo cu 8 lei pachetul/ 30 buc de tampoane de sani, dezinfectanti, servetele umede, diverse. Acum am ajuns acasa, am dat drumul la AC si ma duc sa incep sa organizez dulapul lui bebe ca nu mai am rabdare. Maine mi-am propus si eu sa dezghet si sa spal frigiderul, as apela la experienta ta, Lulu  [:-)))]  dar esti departe  [:-)))]

Crisa, nu asculta, fa-i fetei gauri in urechi si pune-i cercei imediat, e mult mai bine ca nu simte asa bine ca mai tarziu. Am si eu o colega care la fel a fost lasata fara si apoi a ramas traumatizata ca si-a facut gauri mai tarziu. Acum e insarcinata cu fetita si si-a luat deja pachetul de nastere cu gauri in urechi. Nu cred ca exista fetita pe lumea asta sa nu-i placa cercelusii.

Lore, arati foooarte bine.

Azi facem si noi 33 saptamani, AMR 7. Tre sa ma gandesc la o data pana pe 4 august, dat fiind ca e certitudine acum ca e cezariana. M-am cantarit de dimineata, avem 73 kg fix.  [pk]

Ma duc in dormitor sa mai organizez una alta. Pupici  [flo2]



#518
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 13:26

Dragele mele, am facut casuta noua :)



#519
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 14 iulie 2014 - 13:28

Casuta noua http://comunitate.de...-septembrie-14/




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -