Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (13)


518 raspunsuri la acest subiect

#41
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 12:53

:)asta i buchetul. Bine ceva asemanator:)

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#42
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 13:01

Astea sunt unghiutele mele facute ieri cu mire si mireasa pe ele:)

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#43
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 13:04

Rochita mea:)

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#44
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 15:24

Nic, mersi! [flo2]

 

Pishkot, este tare frumoasa rochia, imi place mult si culoarea si modelul, o sa arati super!



#45
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 16:28

Ce faina rochita Pishkot. De cand ma stiu mi-au placut modelele pe sani si cu bratele goale. Si sta chiar frumos pe burtica si te face foarte inalta.... sau chiar esti   [:-/]

Crisa sa stii ca si burtica mea e mica, am doar 85 cm la 27 saptamani iar la alte fete am auzit de 100 cm. dar cred ca depinde de formatul fiecareia, nu cred ca asta conteaza.  Si acum uneori imbracata aproape ca nu se vede, depinde. Eu nu ma ingrijorez, mie mi-a fost mica de la inceput.

Arwen imi pare rau de dureri  [pup]

 

Daca aveti timp imi explicati si mie cum se pun pozele  [flo] ? Cred ca m-am tampit rau de tot  [batcap]  imi pare rau si nu am rabdare sa citesc pe undeva pe la help.

 

Va pup si va urez sarcina usoara in continuare desi asta nu prea cred ca este posibil de acuma inainte. Chiar ziceam la al meu ieri ca atunci cand nu esti insarcinata si citesti la altele sau vezi in filme totul ti se pare asa de romantic si frumos insa din punctul meu de vedere nu e deloc asa. Prefer perioada de dupa cea cu bebe chiar daca e mai greu, pt. mine sarcina e grea .... ba mi-a fost rau de-mi venea sa mor, ba nu pot manca, ba nu pot dormi, ba sunt constipata, ba balonata .... nasol .... nu mai poooot. 

O zi frumoasa si fara calduri!



#46
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 18:14

Mda ... cred ca m-am prins cum se pun pozele asa ca va rog sa ma scuzati da na ... ce sa-i faci nu mai gandesc cum trebuie   [batcap]



#47
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 19:17

Buna fetelor,
Pishkotel imi place mult rochita ta,cred ca vei fi superba in ea :*
Fetelor am fost si noi la eco si l-am vazut pe piticel care are 1,5kg la 29 de sapt,este in continuare mai mare cu 2 sapt fata de termen,inca nu s-a intors cu capul in jos,momentan sta in forma de U cu fundul in jos si cu capul si picioarele in sus
Iar din cordonul ombilical si-a facut colier :))) . Dr mi-a spus ca data nasterii va fi undeva intre 15-18 aug,deci mult mai devreme decat ma asteptam...
Nic ref la culoarea peretilor...si eu m-am gandit si razgandit de am innebunit,dupa ce am luat culorile gata facute,ne-am dus si am mai luat niste alb+culori si ne-am apucat sa mai deschidem/inchidem una,alta deci...nebunie curata,numai ca in acest moment deja dam prima mana de lavabil asa ca sper sa nu mai modific ceva la a doua mana :)))
Eu patut voi lua de pe www.mykids.ro unde am vazut o oferta la 450 de lei cu tot cu saltea,lenjerie ce include si aparatoare si baldachin iar pe peretele cu patutul voi pune stickere cu ursuletul winnie si albinute,aiurel,leul,am gasit un set cu 54 de piese la 80 de lei :)
Daena ce micuta si gingasa este burtica ta,se cunoaste ca ai o printesa acolo,eu am un burtoi de am senzatia ca o sa fac un copil de 5kg :))))
Va pup fetelor!

#48
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 21:36

Pupici fete cu burtici, vorba aia, mai mari sau mai mici  [:-)))]

Pishkotel, foarte frumos buchetul, imi plac si unghiutele, sunt funny, iar de rochita nu mai zic. Mai ai putin si gata  [flo2] De-abia astept sa ne povestesti cum a fost. Chiar ma gandeam ca esti super ocupata acum.

Alina, ce voinic maaare ai, sa fie sanatos, iar de venit va veni tot cand va vrea el, nu doctorul.

Cupcake, asteptam poze daca stii sa le pui  [:)]  Referitor la sarcina si eu, desi sunt la primul copil, spun ca de-abia astept sa iasa, sa-mi recuperez corpul. 9 luni de rau continuu de diferite soiuri nu ma incanta deloc. Mi se pare o vesnicie de cand sunt insarcinata. E minunat cand il vad la eco, cand misca, dar cred ca e mult mai senzational cand o sa-l tin in brate. Chiar azi ma gandeam ca-l transform in papusica mea  [:)]  Nici noi nu ne-am hotarat la nume, inca mai negociez, vad ca Tudor devine la moda anul asta cum a fost Luca si Andrei anii trecuti, asa ca ma reorientez. Cochetez cu numele Stefan, dar ma mai gandesc. Referitor la constipatie, m-a invatat si pe mine o colega de la octombrie si tare bine imi prinde, mananca fructe dimineata pe stomacul gol si bea apa. La mine functioneaza si crede-ma ca sunt constipata dinainte de sarcina, eu nu traiam fara laxative. Acum mananc in loc de mic dejun un castronel cu cirese, nectarine, ce am prin casa si deja au efect.

Daena, pupici, ce burticutza delicata, ca pentru o printesa  [flo] 

Crisa, mie doctorita mi-a prescris sa ma dau pe zonele dureroase, ca au aparut de mult durerile inghinale de ligamente rotunde, o crema ft buna si chiar indicata in sarcina: FOLREX, eu am gasit-o doar la Farmacia Tei. Ti-o recomand cu caldura, imi dau la nevoie cu ea si pare sa aiba un pic de efect. Contine si acid folic. Pe mine No Spa-ul la dureri de ligamente nu ma ajuta absolut deloc.

Lulu, n-am mai enumerat ce continea mancarea aia ca iar va faceam pofta. In ultima vreme am papat mazare noua, ciorbita de legume cu multi dovlecei, asa-mi plac dovleceii, yammmy. Cred ca-mi fac in week-end pane cu usturoi  [buca]  Vreau acum varza noua, as manca de toate.

Maine sunt in concediu sa ma refac, si ma mai duc la serviciu luni si marti si gataaaaa, raman si eu acasa in sfarsit.

Pishkotel, daca nu apuc sa intru maine, iti doresc din suflet casa de piatra, fericire, intelegere si petrecere frumoasa maine  [amoras]  [flor]  [artif]  [fiesta] 

NicNic  [flor] 

Pup toate fetele, Lore, daniela, toate, spor la renovat sau orice altceva mai faceti  [flor] 



#49
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 21:38

Cupcake, lasa ca mai e putin si vine si perioada cu bebe in brate [:)] .

Eu pot sa zic ca acum traiesc perioada frumoasa a sarcinii, dupa greturile crunte din primele luni. Din astea mai am si eu, cate o seara cu arsuri, cate-o constipatie [alcool] , dar ma bucur ca nu sunt o regula.

 

Alina, mersi de aprecieri [flo2] , mie mi se pare mare burta fata de cum am fost pana acum.

Felicitari pentru grasunel, sa fie sanatos si sa creasca frumos pana la termen!

Ce frumoasa va fi camera lui bebe! Eu deocamdata sondez piata, fac liste cu ce ne trebuie si de unde sa cumpar. E posibil sa ne mutam din apartamentul asta si nu as vrea sa avem tone de lucruri de carat.

 

Odata cu expansiunea asta brusca am pus si 1 kg pe cantar, deci acum am +2 kg dragi tare, ca doar unul e bebitza mica [il] .



#50
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 19 iunie 2014 - 21:50

Arwen, multumesc de pupicei! [flo2] 

Sa stii ca ai dreptate cu fructele dimineata, si pe mine ma ajuta, asa ca e bine de incercat pt cine mai are probleme cu constipatia.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -