Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1996 (8)


302 raspunsuri la acest subiect

#51
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 23:50

miki, mersi mult de urari! Sa-ti traiasca si tie baietii!!!

Silvia, cea mica a mea e mai mica decat juniorul tau...e din 2003. Deci, tot e bine, nu? [;)]

Ei, pai la noi astia adultii din familie, cam greu cu cititul, din lipsa de timp...dar am citit cand eram copii, ne-a placut amandurora. Sper din suflet ca fetele sa ne mosteneasca.



Da, e frig si la noi, azi dimineata erau -2 grade, apa inghetata(erau cateva balti, duminica pana seara tarziu a plouat torential, chiar cu fulgere si tunete!). Dupa cum vad, pe we avem zapada...asa zic meteorologii!



Pupi!



Mihaela si fetele mele



#52
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 11:05

Culmea e ca tot meteorologii prognozasera ca pina in ianuarie nu vom avea iarna si ca media temperaturilor va fi de +15 grade.....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#53
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 13:44

Saluti fetele,

Cer scuze de absenta....da' iaca-ma-s![:D]



Saru-mana de urarile de ziua Luanei!Va pup,va imbratisez si va multumesc din suflet![asia][pup][flo]



Pai am serbat si la gradi,in 27 octombrie,vineri,cu Tort cu Ariel

si in 28 octombrie,ziua cand s-a nascut de fapt Luana,sambata,acasa cu familia cuTort cu Alba ca Zapada si piticii .



Cum a fost?Minunat,emotionant,impresionant...superb!Daca va uitati in poze o sa-i vedeti moaca de VIP a Luanei,care se dadea asa importanta si era asa de plina de ea si patrunsa pana in rarunchi de eveniment,ca ,zau,de ii ajungeai cu scara de pompieri la nas...[:D]Am simtit-o emotionata si constienta de importanta evenimentului.

La gradi i-au cantat colegii de grupa "multi ani traisca"...am si filmat-o...Eu m-am emotionat asa de tare ca mi-au dat lacrimile.Colegutii ei toti niste simpatici si niste dulcei....se inghesuiau sa vada tortul si poza de pe el,erau nerabdatori sa manance tort si sa bea suculet,isi bagau degetelele in frisca...super!Sa-i fi vazut,fetelor,cum i-a pus doamna educatoare sa faca randul si sa vina fiecare sa-i dea pupic Luanei pe obraz....iar unii din ei sunt mai micuti de inaltime decat Luana si se ridicau pe varfuri...A fost minunat la gradi!

Iar acasa am petrecut in gashca noastra de familie:tata,mama,Alex,sora Luanei,Dunia si o prietena de-a Duniei.Am ras de tortul de acasa al Luanei,ca nu l-am comandat ca pe cel de la gradi,ci l-am cumparat din galantar si cum in cofetarie erau de cumparat fel de fel de figurine,printre care si Alba ca zapada cu gashca ei....[:D]n-am scapat fara s-o cumparam...Iar tanti vanzatoarea,care a zis ca mai bine nu scoate trandafirii de pe tort ca se vede urat,a inghesuit piticii si printesa in trandafiri,de ziceai ca-s boschetari[:D]...Bine ca au fost comestibili...am fost pe post de canibali si am halit 4 pitici de ai Luanei,ea si-a oprit 3 si pe printesa...[:D]



Mihaela,imi pare rau sa citesc ca ai avut probleme de sanatate.Sper ca acum e totul bine...Minunat cum s-a distrat Silvia,inseamna ca si la voi a fost chef de pomina.Parca mi-o si imaginez pe spiridusa de Silvia....Multi ani traiasca![bis]



Restul gashtii de mamici...ce tot vorbiti voi colea?Pubertate si alea-alea?!Uf...la Alex deja se itzesc crizele de personalitate si asa ma scoate din pepeni...si zau ca nu vreau sa il ating,ca-i cat mine aproape si parca imi e jena mie,dar parca vad ca intr-o buna zi asa o sa imi plece mana fara mine peste moaca lui....nu stiu zau cum va fi![:(!]

Apropos de ce povestea Brenda cu parul pubian:si la,si la noi....[:D]Inca se tot studiaza de parul de pe maini si picioare si chiar aseara se "jeluia" la mine,intr-o discutie ca intre preteni,cu mine....cica daca ii mai creste mult par asa pe maini si picioare,cand o sa fie mare o sa arate ca o maimuta...[:D]

Andra...cum te mai simti?Ce e bebelica din burtic?

Miki....sa sti ca si eu zic ca fetele sunt mai constiincioase ca baietii,desi daca imi amintesc de copilaria mea,pot spune ca mai sunt si exceptii de la regula...[:D]Ce crezi ca face fi-miu in vacanta asta de o saptamana?Freaca menta zilnic.Nu o carte colo...ce carte?Am innebunit?Nici 2 randuri.Nu un exercitiu la mate...nimic...si e si singur acasa,ca eu la munci,barbatu' la munci...sper sa nu faca ca si copilul din filmul"Singur acasa"...[:D]

Dana,sper ca Andrei e ok acum cu sanatatea!Cum a fost la testari?



Ei,dragele mosului....ca tot se apropie sarbatorile de iarna...va pupez in gashca si va doresc o zi buna...Mai vorbim,da' pana una alta sa auzim de bine!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#54
mirela68

mirela68

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 13:45

[*] La noi, de dimineata erau -10 C [*] .

Mi-e groaza de iarna luuunga ce va urma iar temperaturi de +15 grade, pana la primavara noi nu mai pupam.



Andrada e a 3-a saptamana in casa, tare greu ii trece varicela .



[*] Mirela, de la polul frigului [;)]









#55
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 14:31

Hop si eu mai tirziu ca de`avem zi libera![:D]

Si uite asa inca o saptamina de scoala se rezuma la doar 4 zile!Acum sunt singura [:D],Andrei e plecat cu sotul sa schimbe cauciucurile la masina ca da,vine iarna si la noi!Si e frig rau afara!

Analizele au iesit bine asa ca m-am linistit!Irei am dat testarea la cun. despre natura si desi cu o zi inainte imi iesise par alb cu cerealele se pare ca tot a incurcat ceva pe acolo!Oricum nu-l fac agricultor![:D]

Mai avem un dictat,pentru care repetam de zor pentru ca al meu copil lipsind saptamina trecuta cind a fost predat ii vine putin mai greu.Si o testare la muzica,oricum va tin la curent(eventual cite fire albe imi mai apar).

ANA,asa m-am emotionat cind am citit ce frumos ati petrecut voi la gradinita si mi-am adus aminte ce vremuri!Eh...!
Acum parca am linga mine un alt copil si nu pe cel care imi aducea apa si imi punea mina pe frunte sa-mi treaca durerea!
Sper s-o scoatem la capat si cu asta!(iar eu sa mai am nervii intregi)
Si da treceti-ne si pe noi pe listuta cu "parosi"[:D]

MIKI,ei cum e in vacanta?
Eu nu stiu daca m-am prostit sau am doar un"lipsus" dar pe MIRELA si MIHAELA ,eu le stiu?Daca da imi cer scuze,dar de`batrinetile ce sa-i faci!
SANCA,tu nu mai zici nimic?[:D]
BRENDA,stii tu ca nu totdeauna se adevereste prognoza de la tv!

Aseara fiind Halloween,mi-a fost copilul cu colindatul si mi-a venit cu o frumoasa recolta de dulciuri.Nu l-am vazut costumat ca am fost la munca si am venit destul de tirziu,dar era foarte mindru de "recolta".

Va las ca m-am lungit prea tare si ma duc sa vad pozele Anei!

Dana

#56
mirela68

mirela68

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 17:00

Dana draga, eu batui pe forumul asta de la inceputurile lui.

Sunt veche pe-aici, poate cea mai veche, doar ca nu sunt prea "vorbareata". Sincer, mereu imi propun sa scriu si eu cit mai multe din viata mea de zi cu zi, dar pur si simplu n-apuc.

Imi sunteti dragi, va admir, va citesc si sunt cu ochii pe voi ori de cite ori am timp.



[pup] Mirela, de la polul frigului[*]

#57
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 19:06

dana, si io mi-s veche pe-aici! Daca ai timp sa citesti in urma, probabil in arhiva pe undeva, pe vremea cand eram proaspete adunate pe la copii de '96, am fost de la inceput. Apoi o vreme eram doar eu cu Brenda si cu Ana-Maria. Probabil ca de cand ai intrat tu, eu am scris putin, e lipsa de timp care ma tine departe de tastatura, dar cu ochii in ecran stau cat de des pot si va citesc cu placere. Intr-o vreme cine deschidea subiect nou, posta si lista cu mamicute si copii ca sa stim cu cine povestim, ar trebui facuta chestia asta iar...Sanca, daca ai timp, poate recuperezi lista si o asezi la loc de frunte [pup]. Ei, nu-i nici o problema, am sa incerc sa scriu mai des, dar de multe ori nu am ce sau asa cum am mai zis-timp.



ana-maria, ma bucur ca Luana a fost vedeta zilei ei :)), era normal doar! Am sa vad pozele mai tarziu, acum sunt pe fuga iar.

Multumesc, acum sunt bine. Vineri merg si la citotest, sper din suflet sa nu fie nimic, dar noa, trebuie sa-l fac si pe asta!



Pai la mine e cam asa: azi spre ex. am venit acasa de la serviciu, am dat o tura rapid pe DC, intre timp am facut mancare pentru sotul meu care e de garda si cum nu-i place ce primeste la spital, trebuie sa-i duc eu mancare...noroc ca e aici aproape, apoi merg dupa Silvia la camin si abia dupa ora 18-18.30 ma asez si eu o vreme la comp, nu stiu cat...depinde de protestele si de rugamintile junioarei. Cum azi voi fi doar eu cu ea acasa, Diana e in vacanta la mama, va trebui sa stau mai mult cu ea. Altfel, se mai joaca impreuna...



gata, am fugit![fuga]







Mihaela si fetele mele



#58
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 02 noiembrie 2006 - 00:36

Am ramas in urma cu scrisul, dar de cand am schimbat ora, asa sant de toropita. . . In fiecare seara nu rezist treaza mai mult de ora 9 . .. eu si cu gainile... Asa ca eu de Halloween am fost printesa adormita. . . Baietii au fost aseara costumati, la colindat. Santem in posesia a 2 pungi mari cu bomboane. Acuma incepe frecusul si studiatul bomboanelor . . .

Sper sa-mi revin din "toropeala" asta ... ca sant de parca am intrat in hibernare . . .

Mihaela, o sa incerc sa acumulez energia necesara si sa caut lista. Dar poate fara lista, stati si voi mai active, si scrieti mai des...

Ana, m-a impresionat povesirea ta. Luana e o dulce, o frumusetze de copil. Adorabila.

Am vazut filmul "The devil wears Prada" - si mi-a placut. Cartea nu am citit-o.


#59
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 02 noiembrie 2006 - 13:13

Saluti tutti....





Mirela...pai mutati-va-ti mai catre ecuator...Esti nascuta si cresuta in Toplita?

Dana....hai ca cazuram in butoiul cu melancolie,ca tu te-ai lasat purtata in amintiri de cuvintele mele si eu de amintirile tale....Heheheiiiii...si la mine se dusera vremile alea cand Alex venea si ma intreba ,cu mutrita aia nevinovata "mama,ti-e rau?" si imi punea manuta aia grasunica si mititica pe frunte si vroia sa imi faca ceai...Cu Luana nici nu ma gandesc ca voi mai avea parte de asa ceva,ca e o rasfatata....Alex a crescut in alte vremuri si in alta familie...hai ca deja ma inec in butoiul asta si ma podideste si plansul mintenas...si nu de alta,dar sunt la servici...

Mihaela....chiar...cand scriam doar tu cu Brenda si cu mine p-aici...pe urma a venit si Andra si Flexi...Mirela stiu ca era cand m-am "abonat" si io aici...Sa imi spui si mie cum a iesit testul ala...Sper sa fie totul ok...Ma bucur ca fetele sunt ok...si pupacesc spiridusa cea mititica si plina de energie...Apropos de ce scriai despre programul tau:este ca uneori te simti de parca ai fi Speedy Gonzales?

Anca...facem gashca amandoua la treaba cu culcatul o data cu gainile...pe mine uneori nici macar 20.30 nu ma apuca...Citind ce ai scris despre frecushul cu bomboanele...ma gandeam ca ce mi-ar place sa mai fiu copil o data si sa imi frec si eu parintii cu alesul si culesul bomboanelor....yum-yum...

Brenda,voi ce mai faceti?Diana n-a avut vacanta,nu?

Andra,cum te mai simti?Te-am mai intrebat parca,nu mai stiu:ce e bebelu'?Fetita ori baietel?Cum a petrecut Robert vacanta asta scurta?



Dragelor....va pupez si va doresc o zi buna...Sa auzim de bine!







Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#60
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 02 noiembrie 2006 - 14:13

Buna ziua! Brrrr, e un frig afaraaaa, ploua.

Am fost cu Andreiu la oftalmolog, are deja -2,5 la ochiul drept si -2,25 la stangul, dar a zis ca e normal, ca acum creste si el si dioptriile. Asa ca dupa masa se duce cu ta-su la ales ochelari.

Ieri am avut o conversatie cu el si mi-a promis ca nu o sa se imbete niciodata [:D] Va place ce subiecte discuta cu mnine feciorul meu?

Ma duc sa crosetez ceva de mancare ca in poveste, din mai nimic, ca e frigiderul sexy rau si nu mai ies acum afara nici daca mor de foame

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - apr 26 2024 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -