Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1996 (8)


302 raspunsuri la acest subiect

#1
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 18 octombrie 2006 - 02:06

Hai sa continuam aici fetelor, pana cand nu mutam subiectul la adolescenti...[:D]

Diana-13 martie 1995 mami brendamitran
Dedi - 11 Oct 1995 - mami -MQQM

Andrei - 2 decembrie 1995 mami Andacos
Elliot-11 ian.1996 mami Sanca
Dany-13 ian.1996 mami gabi350
Stefan-19 ian.1996 mami descantec
Calin-ian.1996 mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996 mami micaels
Costelus-13 febr. 1996 Papadia
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernic
Diana-23 febr.1996 mami alma
Anastasia-6 apr.1996 mami Maria2
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Vali-16 iun.1996 mami Den
Andy-1 iul.1996 mami Rovki
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Robert-12 aug.1996 mami OanaDo
Radu-17 aug.1996 mami Lona
Maria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsa
Andreea-14 sept. 1996 mami dady68-Tania
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996 mami dany-dany
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s




#2
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 18 octombrie 2006 - 12:37

Buna ziua fetelor!

Sanca, ce cunoscute imi par cele relatate de tine. Sa vezi ce scantei ies si la noi, mai ales daca indraznesc sa sugerez ca ar trebui refacuta vreo tema din motive de scris urat. Orice, numai sa nu scrie in plus.
Aseara a fost meci si s-a culcat la 12 [hagi] si cica vrea si azi ca e un meci si mai tare [bang]

Ana68, noua ne-a zis ca in afara de engleza unde se da examenul asta, inca nu se stie ce va fi. Directoarea scolii ne-a asigurat ca nu se mai da nimic, ca sunt numai testari normale pe care le face orice invatator cum crede el de cuviinta la sfarsitul anului. Invatatoarea in schimb sustine ca de la Inspectorat se aude ca oo sa fie iar sub forma de testari nationale. Si eu sunt curioasa ce aflam la sedinta care se apropie.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#3
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 18 octombrie 2006 - 12:42

Ai dreptate,Anca...in curand dam buzna la subiectul adolescentilor...[:D]Sa sti ca si noi ne confruntam cu problema de ridicat tonul vocii si comentarii la greu...Ma enerveaza cumplit atitudinea asta si de obicei si eu cu fi-miu terminam o discutie in tente de razboi...Uneori imi pare tare rau ca nu am avut si eu rabdare sa ascult ce spune,pana la capat,chit ca ii ies niste aberatii pe gura de mi se ridica parul maciuca pe cap,dar zau ca nu mai am rabdare,timpul mi se pare asa scurt:ma trezesc dimineata la 6,servici,gradinita,in weekend treburi casnice...si,parca cat ai bate din palme,s-a si facut seara...Si cand il mai vad si cum se misca in reluare...zau ca imi vine sa imi dau demisia din functia de mama...

Una peste alta sa fie ei sanatosi si noi pe langa ei.[:D]

Va pup, dragelor si sa aveti o zi buna!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#4
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 18 octombrie 2006 - 12:45

Miki,nu stiu zau ce o sa fie si cum o sa fie,la cat se tot schimba sistemul de invatare si invatamantul asta in general....azi se stie una,maine ii da peste cap pe bietii copii cu alte si alte metode si idei novatoare,probabil cosmarile noptii vreunui ministru care sufera de cine stie ce sindrom...Dumnezeu stie ce va fi pana maine,dar-mi-te pana in vara!'Om trai si 'om vedea!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#5
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 18 octombrie 2006 - 15:22

mey,da'harnicutze sunteti voi......

vaz ca vorbiti despre certuri,despre ridicat tonul....eheeeee,Diana a plecat astazi la scoala trantind usa si n-a vrut sa ia nici cei 10.000 pe care i-am dat....Si asta numai pt.ca nu reusesc sa o dau pe brazda cu imbracamintea....are un dulap de haine,dar poarta numai 2-3,nu ne intelegem deloc.
Astazi voia sa puna o bluza care se albise sub brat de la transpiratie,dar constatase ea ca nu miroase.....chinul naibii s-o fac sa inteleaga ca conteaza si aspectul,nu numai mirosul[:D]

cat despre manifestarile de pubertate.....sunt din ce in ce mai evidente!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#6
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 18 octombrie 2006 - 15:35

Brenda, voi nu aveti uniforme la scoala? Noi avem, dar a inceput Andreiu meu sa inlocuiasca regulamentara camasa alba sau albastra sau bleu cu tricouri in aceste tonuri. Eu tot astept cand i-o face observatie.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#7
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 18 octombrie 2006 - 17:28

Miki,noi am trecut in claa a 5-a si am terminat cu uniformele de clase I-IV,dar asteptam sa facem altele....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#8
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 18 octombrie 2006 - 17:32

Aha Brenda, scuze, nu stima ca ai domnisoara asa mare deja, eu sunt mai noua pe aici. [pup]

Si zici ca o sa aveti iar unoforme? Eu credeam ca dupa a 4-a scapam.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#9
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 19 octombrie 2006 - 00:51

Buna seara mamici!

desi sunt super obosita am intrat sa va citesc si sa raspund asa pe scurt.
Deci toate suntem in "aceasi oala" pot spune cu problemele pubertatii,si observ ca si la MIKI,ANA,SANCA,BRENDA,se manifesta cam la fel.La mine in plus fata de ceea ce a-ti scris voi,este faptul ca e aerian dar tare de tot,trebuie sa repet de citeva ori ca sa "auda",e foarte sensibil si eu sunt "inamicul public nr.1".Nu mi-a spus-o direct dar cam asa este.Aceleasi probleme cu lectiile(in sensul ca el le stie pe toate si nu accepta sa scrie din nou pe motiv de scris urit,discutiile se termina cel mai des in certuri,etc.)

Acum eu va intreb,voi ce faceti ca sa mai reglati putin situatia,ca pe mine de multe ori ma apuca asa niste nervi,de vorba Anei,imi vine sa las meseria de mama.
BRENDa,si noi ne confruntam cu probleme de astea cu "de ce sa ma schimb ca nu-s murdar",sau "eu nu miros a transpiratie" etc.
Si a propos de chestia asta cu transpiratul,ce folosesc copii vostri,in afar de apa si sapun[:D],ca eu tot ce-am citit contine aluminium.

Va las,ca nu mai vad tastele,nu inainte de-ai raspunde si Sancai,nu SANCA,Andrei nu este la internat,a avut 2 saptamini de vacanta,din care una a fost la sora mea si in weekend l-am adus acasa.






Dana

#10
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 19 octombrie 2006 - 02:46

Dana, ma gandeam, ce viata pe voi... Sa fi avut parte de scandaluri numa in week-end-uri).
Si eu sant "urlatoarea" in casa, ca sotul nu prea se oboseste cu indreptarea situatiei. Eu sant aia care zbiara sa-si stranga chilotii de pe jos, sa se spele pe dinti, etc, etc ... Asa ca baiatul meu are impresia ca nu-l iubesc [bang]. Ca doar tac'su il scoate la pescuit, si maica'sa il pune sa faca curat in casa....[:D]
Pe Elliot l-am lasat sa foloseasca deodorant de cate ori a vrut el, si ma punea sa-l miros la subrat . . . Nu foloseste zilnic ca uita, dar nu miroase. Cand au fost temp de 35- 38 de grade in San Diego, l-am lasat sa foloseasca.
Baietii mei de anul asta au trecut la uniforme, si e toata lumea fericita. De anul viitor Elliot v-a trece de la pantaloni bleomarin, la unii bej - si ma gandesc cu groaza cate perechi v-a schimba pe saptamana. . .
Ma batea gandul sa-i dau lui Elliot bani de buzunar, dar m-a scos din sarite, si mi-a trecut tot elanul... [:D]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -