Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1996 (8)


302 raspunsuri la acest subiect

#41
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 29 octombrie 2006 - 10:16

Mey,eu nu mai pot tine pasul cu voi.Nu mai am timp sa va citesc,daca va citesc nu mai am timp sa postez.....ce maraton pe aici....

Ana,sa-ti traiasca Lu! La multi ani! Sa fie sanatoasa si sa creasca mare si frumoasa,si sa aiba mult,mult noroc!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#42
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 29 octombrie 2006 - 11:24

Buna ziua tuturor!

Noi cica avem vacanta, dar avem de facut un ierbar si un proiect la engleza, plus de citit 3 povesti si de facut rezumatul. In rest (care rest?) cica sa ne odihnim [:D]

Aha, si mai avem de mers la mUzeul de istorie sa vada copilu izvoare scrise - monede, columna lui traian, etc.

Dana, ce se mai aude cu rezultatele analizelor? Ai mei sunt mucosi, ca a venit tati si ne-a dat generos la toti un pui de raceala a-ntaia.

Andra, unde sunt pozele de la distractie?

Sanca, si eu am impresia de foarte multe ori ca nu ma inteleg cu fi-miu si ca face orice, numai sa ma contrazica. Eu zic ca e varsta, sunt baieti si cred ca ii pricepem noi mai greu. Eu chiar nu tin minte sa fi facut din astea, dar eu am fost mai "bleaga" si o ascultam pe mama in orice. Oricum nu pot compara copilaria mea cu a lor, sunt cu totul alte conditii. Deci treaba cu : "pe vremea mea" nu functioneaza deloc.

Ana, La multi ani fetitei! 3 ani e o varsta tare misto. Mie mi-au placut baietii mei la varsta asta. Erau si mai cumintei, le trecusera crizele de trantit pe jos cu fundul de podea in magazine sau parcuri, erau cooperanti si incercau sa faca multe lucruri singuri.

Brenda, ii luasi pantofi lui fi-ta?

We placut tuturor, ma duc sa ma spal pe cap ca la pranz mergem la traditionalul pranz de duminica la socri.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#43
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 10:06

Neatza!
O saptamana buna tuturor! Si usoara!
Noi avem test la mate astazi,avem emotii.E primul test din noua materie.....

Miki,da,i-am cumparat!A si fost la petrecere cu ei,ca pt.asata erau de fapt destinati.



BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#44
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 13:21

Buna dimineata!

Si da,BRENDA,sa speram ca va fi si o saptamina linistita!
Dar tinind cont ca avem de dat o dictare,o testare la muzica si una la cun. despre natura,ma cam indoiesc!

Oricum stiti voi "speranta moare ultima"![:D]



Dana

#45
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 13:25

Ana sa-ti traiasca printesa ,sa creasca mare ,frumoasa si desteapta si sa -ti aduca numai bucurii![s]
La multi ani,Luana!
[s]



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si [gravi]19+ album no1 album no2 albumul no3

#46
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 13:49

Ana-Maria, [s][s][s] Luanei!!! Cum ati sarbatorit? A fost surprinsa de petrecere, sau e deja mare si stia ce o asteapta? Silvia a fost la aniversarea ei de 3 ani numai o bucurie, parca toata lumea era a ei :)).



[s] Robert!!!!



Citesc aici despre hormoni, intrare in adolescenta...etc...pai fata mea e mic copil atunci...ce par pubian, sani si transpiratie? E chiar un copil inca. Nu ma mir, la ea in clasa fetele sunt copile toate, nu e nici una cu ciclu, nici macar cu sani n-am vazut. Iar daca e sa ma mosteneasca pe mine, mai are vreo 4 ani de asteptat...



Diana s-a inscris la baschet, e tare fericita ca face si ea sport. La noi in oras e tare mica oferta, asa ca sunt si eu multumita ca a venit o profesoara la ei la scoala si face 2 ore pe saptamana, in 2 dupamese. Cum Diana ramane dupamasa la scoala cu invatatoarea sa-si faca lectiile, nu am griji ca umbla singura, pentru ca fac antrenamentele acolo la scoala in sala de sport. S-a inscris si la Palatul Copiilor la desen, abia asteapta sa mearga dupa vacanta.



Diana e plecata la tatal ei saptamana asta, dar numai pana miercuri, apoi merge la mama pana sambata. Silvia e la camin, ei nu au vacanta, fiind camin particular.



Cu cititul nu ma plang, Diana citeste, ii place, dar mai mult cartile astea moderne. La noi e cearta sa citeasca si carti clasice, care ne-au incantat noua copilaria. Cu asta e mai greu.

Eheee, cu matematica si eu ma plang...e tare neatenta, nu are rabdare sa stea sa gandeasca. Noi lucram acasa in plus 5-10 probleme cate 2-3 zile pe saptamnana. Nu fac cu ea probleme grele, doar din culegere de cl.IV-a, dar mereu imi reproseaza ca in clasa nu fac asa grele, ca de ce o stresez...invatatoarea mi-a spus ca stie destul pentru varsta ei, sa n-o bat la cap, dar eu nu sunt multumita de ceea ce fac in clasa si de ceea ce stie. Daca problemele sunt in culegere, apoi trebuie sa le faca, nu? Sunt probleme simple, cu ecuatii cu 2-3 necunoscute, care se aduc la nivelul ecuatiei de o necunoscuta si sunt usoare, dar parca nu-i intra in cap metoda! Noa, aici mai lucram noi.



Eu sunt azi acasa, am fost bolnava de miercuri, am facut o anexita nasoala, cu hemoragie, asa ca am stat in pat. Acum sunt ok, de maine merg din nou la serviciu!



Hai va pup dragelor, vacanta frumoasa copiilor si o saptamana buna la toate!



Mihaela si fetele mele



#47
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 20:30

mihaela_s, buna, vad ca esti tiza mea. Sa-ti traiasca printesele, sunt frumoase foc, eo am doi haiduci, ce zici?[:D] Vad ca astia mari ai nostri sunt de-o seama, or fi si astia mici? Luca al meu e nascut in 2001.

Bine ca nu aveti asa probleme cu cititul ca si noi. O fi din cauza ca e fata? Ca vad ca baietii nu prea le au cu indeletnicirea asta. Nici fratele meu, nici sotul meu niu sunt chiar modele de cititori. Sotul incearca sa recupereze acum, dar nu prea are timp.

Apropo de faptul ca fetita ta cea mare inca nu are probleme cu "pubertatea" eu zic sa te bucuri, e bine sa copilareasca mai mult, nu?

Azi toate planurile mele au fost date peste cap de vremea deosebit de rece si ploioasa. Mai vedem maine.

Va pup deocamdata pe toate si ne mai auzim.



Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#48
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 23:28

Ehhhhh.....se pare ca vremea nu prea ne iarta curand,asa ca vom avea de asteptat.
Ana,pe la voi cum e?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

#49
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 15:21

Brenda ai vazut ce soare? Pe mine m-a pacalit, am iesit afara si am inghetat [:D], am facut si o coada la mesagerie la posta, nu au nicio apasare madamele de acolo, stau de vb intre ele si isi vad de treaba lor, iar apoi , cu zambetul pe buze, anunta ca nu le merg computerele si nu pot tipari chitantele.[bruta] imi venea sa le fac.

Dar tot mi-am ridicat carticelele. Am luat "Diaviolul d eimbraca la Prada", ati vazut careva filmul? Am auzit ca e dragutz.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#50
brendamitran

brendamitran

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 23:00

Am auzit si eu ca-i bun,dar cred ca ccc cartile sint intotdeauna mai elocvente decit filmele....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -