Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1996 (8)


302 raspunsuri la acest subiect

#31
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 25 octombrie 2006 - 14:05

Fetelor,

Intru repejor sa va salut....sa urez la bolnaviori insanatosire grabnica si sa va pupez cu drag...

Luana si-a revenit,se pare ca a fost o viroza intestinala...luam antibiotic.Ieri am comandat si tortulet pentru vineri,sa serbeze cu colegii,iar pentru sambata,cand implineste 3 ani...serbam in familie si mai cumparam un tort...

Cam asta cu noi....Sa auzim de bine!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#32
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 25 octombrie 2006 - 23:16

Ana, La multi ani, sa-ti traiasca fata, sa o vezi mare si cuminte.

Imi pare bine ca i-a trecut, si ca e bine si in forma pentru ziua ei. Distractie placuta. [cheers]

[dual] lui Luana,

Anca




#33
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 26 octombrie 2006 - 12:35

LA MULTI ANI, Luana! Sa cresti mare si frumoasa!

Noi ne luptam cu inmultirile [bang], deocamdata 7 ori 8 fac de foarte multe ori 54 [:(]. Au dat test si din 100 de puncte a luat 87, iar din 10 exercitii de inmultire a gresit 4. Acum facem "antrenament" si inmultim pe rupte.

Noi, parintii, am fost aseara la concertul Phoenix[roker]. Super concert, pacat ca nu suntem inca in stare sa asiguram o sonorizare performanta. La bis se auzea doar un maaaare zgomot, ce canta Baniciu nu putea fi auzit deloc.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#34
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 26 octombrie 2006 - 13:36

Saru-mana de urari,dragelor![asia]Ziua Luanei este,de fapt,in 28 octombrie...atunci implineste 3 ani,insa maine serbeaza la gradi,cu colegii,iar sambata punem de-un chefulet in familie,ca asa e de bon ton...[berica]



Miki,nu-mi mai aminti de inmultiri[hopsieu][bang]....Bafta si succes![bis]

Anca,ce mai fac flacaii tai?[:D]

Dana,cum mai se simte Andrei?

Brenda....anul trecut pe vremea asta...parca era treaba cand eram putinele p-aici nu?Ce mai face Diana?Ei vezi?ai fata cu scaun la cap:auzi sa se gandeasca ea sa economiseasca pentru pantofiori...Bravo ei![bis]

Mihaela....ce iti mai fac printesele?Ce faceti in vacanta de-o saptamana?

Andra l-a serbat pe Robert....si cu ocazia asta ii spun si aici LA MULTI ANI! flacaiasului....Mariuta e bine?





Dragelor....va pup si sa auzim de bine!Sa aveti o zi buna![:D]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana





#35
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 26 octombrie 2006 - 15:03

Dragelor bine v-am gasit!

Noi suntem bine ,sanatosi si voiosi,asa e l-am serbat pe Robert pe 24 ,insa petrecerea copiilor este sambata si a adultilor duminica,asa ca in zilele ce urmeaza ma asteapta o gramada de treaba.

Maria e bine slava Domnului ,ma innebuneste cu prostiile si imprumuta mereu din vocabularul fratelui asa ca ma lasa mereu cu gura cascata si de cele mai multe ori cand o cert ma face sa bufnesc in ras .

Robert marti a dus la scoala prajituri si suc si a fost tare multumit de bucuria colegilor cand au vazut atatea prajituri.

S-a mai potolit si a lasat-o mai moale cu izbucnirile de personalitate.

Am remarcat ca transpiratia lui a devenit acida si a inceput sa miroasa din ce in ce mai intepator asa ca i-am spus ca a venit vremea sa foloseasca stickuri de subratz si dus in fiecare seara,cred ca au inceput hormonii sa tropaie ,dar nu este totusi prea devreme,nu are decat 10 ani!

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata!



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si [gravi]18+ album no1 album no2 albumul no3

#36
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 26 octombrie 2006 - 15:26

Andra, exact asa am patit si eu la Andrei. Asa ca acum il alerg la dus inainte de scoala (el invata dupa masa) si i-a facut ta-su cadou un deodorant. Ca le-a facut deja observatie invatatoarea ca miros a transpiratie.

Fetele din Buc, nu vreti sa ne intalnim in vacanta asta? Sa ne mai conversam, copiii se joaca. Noi avem majoritatea prietenilor cu copii mai mici, eventual de varsta lui Luca si Andrei mereu sufera ca nu are parteneri de joaca. Ce sa facem daca noi am fost mai "harnici"? Hehe.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

#37
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 26 octombrie 2006 - 17:39

Buna ziua dragele mele "colege de suferinta"!

Iata ultimele stiri de pe "frontul de vest":

Miine copilul meu are liber(au invatatorii ceva gen cerc pedagogic) asa ca Andrei a avut 2 zile de scoala saptamina asta [:D]
Ieri mi-a venit cu nota la ultima dictare(data in ultima zi de scoala de dinaintea mini-vacantei) care este 4 (aici sistemul de notare este de la 1 la 6,1 fiind cea mai buna nota),bineinteles ca greselile erau datorita neatentiei nu pentru ca nu ar sti sa scrie corect!Oricum,saptamina viitoare ma duc la scoala,sa vedem ce spune invatatoarea si sa ma "pling" ca eu nu inteleg de ce le da teste,dictari etc. in ultima zi de scoala.Tactica a fost aplicata si anul trecut.

De acord ca ei trebuie sa stie indiferent de zi dar totusi,eu cind stiu ca a 2 a zi intru in concediu,acolo imi este gindul.

Saptamina viitoare dau un nou dictat,testare la cunostinte despre natura si muzica [:D].Asta asa ca sa recupereze saptamina asta!!!!

ANDRA,la multi ani lui Robert,mai tirziu,scuze,dar chiar nu am stiut.Si bun venit in clubul celor pe a caror copii tropaie hormonii![:D]

ANA,Andrei e bine,multam de intrebare,astept miine rezultatul analizelor.Raceala i-a trecut momentan.

SANCA,si mie mi-l ridica in slavi invatatoarea dar iata rezultatul,4 la dictare,oricum Andrei a spus ca cea mai mare nota a fost 3 (probabil sa ma consoleze [:D])

MIKI,ti-a trecut supararea?Spor la inmultiri!

Si fetelor,pentru ca la noi problemele pubertatii sunt mari cit casa,am deschis un subiect la "Cabinetul Psi...",intrati va rog si vedeti ultimele "cugetari ale fiului meu"(asta ca sa nu ma acuze ANA de plagiat)

O zi buna tuturor si nervi tari![:D]




Dana

#38
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 27 octombrie 2006 - 21:00

Dana, la noi nici nu se fac dictari. Au spelling test, adica le da cuvinte de scris. Sistemul cu dictarea mi se pare mai bun decat un test de cuvinte, si sa le scri corect....
Elliot nu vorbeste cu mine astazi ca l-am pus sa-si ia micul dejun si sa-si pregateasca singur merindele de scoala, ca m-a scos din sarite in zori de zi [:D].... L-am dus la scoala, dar a plecat din masina "glontz" si nici pa, nimik. . . . D-ne ce ma asteapta in viitor?? I-am zis ca daca nu-si schimba comportamentul nu pupa petrecerea de Halloween de maine. Si pe zi ce trece am impresia ca sant o mama stricta si rea, si nu ma mai conectez pe nici un plan cu Elliot... [bang]

#39
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 28 octombrie 2006 - 03:26

Sanca ,toate avem impresia asta,ce sa-i faci asta-i meseria [:D].

Va multumesc tuturor ptr urari.

Va dati seama ca petrecerea de maine e motivul ptr care scriu atat de tarziu,dar nu-i bai ma consolez cu gandul ca fii-miu a fost mai obosit azi decat mine [:D].Adica el a obosit jucand fotbal si uitandu-se la desene,asa ca de cate ori il rugam cate ceva era evident obosit [bang],ei lasa ca sunt eu odihnita ca azi daca n-am fost in bucatarie ,am fost la piatza si viceversa.

Asa ca de la noi cam astea au fost ultimele noutatzi ,zilele urmatoare venim si cu poze de la distractzie.





Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si [gravi]19+ album no1 album no2 albumul no3

#40
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 28 octombrie 2006 - 12:50

Buna dimineata!

ANA,la multi ani fetitei tale,sa creasca mare,sanatoasa si desteapta si cu mult,mult noroc in viata!Petrecere frumoasa!

Fetelor la mine e "liniste" de citeva zile,nici nu-mi vine sa cred,si sper sa tina mai mult.[:D]

Un weekend minunat tuturor!


Ps.Nu m-a sunat ieri doctorul sa-mi spuna rezultatul la analize,asa ca luni dimineata,trebuie sa sun eu.



Dana


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -