Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copii din 1996 (8)


302 raspunsuri la acest subiect

#301
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 15:13

Salutare fetele...



Dana ,bine ca sunteti in regula....si vorba ta:nemtii sunt nemtii,ordine si disciplina...[^]



Dragelor....Alex a fost sambata la concursul de mate,numit TMMATE...nu stiu daca ati auzit de el.Subiectele sunt facute de profi universitari.Sunt grele....si eu una m-am dat batuta si neputincioasa citindu-le...mai ales la ultima problema....acolo chiar mi-am prins urechile...p-aia nici Alex nu a rezolvat-o toata...

Asa ca Alex a luat mentiune...[bis]Asa bucurosi am fost,chit ca a luat mentiune,[bis]caci au participat cam 53 de copii de clasa aIV-a din 4 judete.Concursul e pentru elevii de la clasa aIV-a pana la a XII-a.Alex a fost singurul elev din scoala lui,participant la clasa aIV-a..El,dragul,credea ca va lua premiul III....si cand a auzit strigat castigatorul premiului III...asa s-a dezumflat si asa dezamagit era....saracutu'...Ca si noi,rai mai suntem....faceam misto de el ca daca n-o sa ia nici un premiu macar se alege cu experienta...si cum statea asa dezamagit...deodata se aude presedintele de comisie in microfon :"Mentiune V se acorde elevului Petenchea Alexandru de la scoala nr.21"....vai!Am ramas muti de uimire,Alex s-a fastacit tot...noroc ca Marius a avut prezenta de spirit sa urle la noi si la Alex sa mearga sa-si ia premiul,ca deja se pregatea sa il mai strige o data...Dragul de Alex,ziceai ca are arculete in talpi asa mergea spre scena...[:D]A fost asa emotionat,rosu in obraji,ca il aplauda toata sala si era felicitat...A primit culegeri de mate si o pereche de casti audio...Si asa fericit era cand Marius i-a strans mana barbateste si l-a felicitat...Ce sa va mai zic?Seara ,pe la 10,l-a sunat si doamna invatatoare sa-l intrebe ce a facut si era si ea asa bucuroasa...si i-a zis ca sigur va incheia semestrul cu FB la mate...[bis]



Asa ca ,dragelor...am fosti bucurosi in weekend...[bis]



Azi trebuie sa facem cumva sa cautam shablon harta Romaniei ca ii trebuie deja lui Alex la geografie...Pentru ai vostri va trebuie?



Va pup si va doresc o saptamana cu realizari.Mai vorbim!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana si

Ea e TOYO...



#302
mikimihaescu

mikimihaescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 335 mesaje

Postat 22 ianuarie 2007 - 20:56

Buna la toata lumea la inceput de saptamana!



Ana68 - felicitari pentru mentiune alui Alex la mate. Hehe , acum cauti sablon? Si noi am avut nevoie la geografie. Au desenat pe un placaj harta Ro si au modelat din plastilina pe ea muntii, dealurile si campiile.



mQQm - si eu procedez cam la fel. Mai dau recompense ca sa vada ca sunt apreciati. Dar chestii marunte mai mult de efect. Si la "comiterea" faptei bune #259;primesc laude si aprecieri. Si le spun ca sunt tare mandra de ei. Ca oricum nu invata pentru mine sau pentru recompense ci tot pentru ei. Eeeee, ca filosofie e buna, dar ei inca nu pricep chestia asta. [:D]



sanca - de calculator nici nu poate fi vorba. Ca doar nu ia note bune ca sa ii cumpar diverse. Nici televizor nu i-am pus, ca nu ar mai feca nimic altceva. Ma dispera si asa la socri mei cand stau peste noapte sambata, ii gasesc duminica la pranz la tv si imi da raportul soacra ca de dimineata numai acolo au stat. [bang]Dar nici ea nu incearca sa ii rupa de acolo. Off, asta e, daca vrem cate o seara romantica, asta e pretul.



Dupa nota aia extra la mate ma asteptam si la romana la fel. Dar a luat 81 de puncte din 100. Tot e bine si asa, nu pot sa am pretenta sa vina zilnic cu nota maxima.



Mai vroiam sa va intreb: daca totusi vin colegi la ai vostri acasa, cum se joaca? Ca andreiu bate mingea si se alearga cu ei prin camere de ma pune in situatia sa tot tip la ei.



Hai ca va las ca sunt intr-o usoara depresie, din cauza intarzierii sotului nu am ajuns la masaj si ma doare rau spatele, abia asteptam sa ma dreaga un pic cu masajul. No, asta e, ma duc sa citesc o carte poate o sa mi se para viata mai frumoasa. Deocamdata sunt furioasa pe omu meu ca nu e in stare niciodata (si subliniez NICIODATA) sa ajunga la timp undeva.



Va pup pe toate si o saptamana buna.



Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)

Baietii mei


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -