Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie-iulie 2003 (23)


145 raspunsuri la acest subiect

#11
elena_ltd

elena_ltd

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 17:13

Sa se faca mari, destepti, sanatosi si norocosi, ca frumosi sunt toti, si La Multi Ani pentru (in ordinea numerelor de pe tricou): Luca, Maria, Stefania, Emma, Paula, Tibi si iar Maria! [bis] Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

#12
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 18:42

Acu am sunat la Romana. Cam naspa cand stii ca probabilitatea sa pici intr-un moment total nepotrivit este de 99%. Nu mi-a raspuns. Mai am 98 de incercari da zau ca mi-e rusine sa mai sun[:D] Carmenutza - si eu care ziceam ca o sa fie tot stirba cand are sa sufle in lumanare.[:D]. BRAVO si la mai multzi![cheers]

#13
maria m m

maria m m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 101 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 19:39

Buna fe6telor! nu pot sa stau prea mult timp ca ma cheama Miru(are 38.6 si bubee acum incep sa se usuce). carmenuta-felicitari pt. dintisori. Si nou ne-au iesit incisivii centrali,acum trei zile....avem 6 dintisori si asteptam caninii caci ei ne supara acuma. pupici maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]

#14
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 21:03

Nici un semn de la Romana asa ca hai sa mai zic si eu ceva despre mocofanu` ca in ultima vreme l-am cam neglijat. Sambata am fost la un botez si l-am luat si pe el cu noi(doar la biserica caci am vrut sa-mi tihneasca mancarea[:D]). Am avut o strangere de inima caci m-am gandit ca are sa faca ceva tam tam dar n-a fost asa. Au plans bebelusii, au cantat preotii cu vocile lor baritonale, mocofanu nimic. S-a plimbat prin biserica, se mai uita din cand in cand mirat la ghemotoacele alea urlatoare, se mai dezechilibra si in incercarea de a ramane in picoare se mai agata de fustele credincioaselor, a stat la poze, a dansat si a avut intradevar o tentativa de plans cand a vazut-o pe tantaloaica de masa care bocea [q]ca apucata de emotie. Crizele de personalitate sunt aproape de apogeu [bang][bang][bang]caci pe cat e de bland pe atat e de turbat cand nu-i convine ceva. De mancat mananca bine, de dormit asisderea, nu mai stiu ce greutate are, dar nu-mi fac griji caci e un barbatel in toata puterea cuvantului ( tzitzi e foaaaarte jucausa[:D]). Va las ca a venit colegu si nu l-am mai vazut de azi dimineatza de la ora 7.00, adica de multaaaaaa vreme[:D]

#15
pojogam

pojogam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 23:34

Buna fetelor Va regasesc in farsit. Romana sa dea Dumnezeu sa fii in putere in continuare ca deja ne putem imagina ce inseamna 2 copilasi mici. Sa-ti traiasca baietelul si sa revii cat mai repede printre noi. carmenutza felicitari pt dintisori, vezi ca au aparut pana la urma, nu?! eu am venit acasa in sfarsit si a avut loc si intalnirea cu Flaviu, care tocmai facea ochi cand m-a vazut si am fost f fericita ca m-a recunoscut; a intins bratele catre mine si a inceput sa rada. nu a mai vrut la nimeni spre supararea celor care au stat cu el. Azi am fost si eu o mama uituca sau cu probleme,am uitat de vaccin; noroc ca a sunat asistenta. si i-a facut si pt Oreion. Un vaccin in manuta sus si unul in picior si unul pe gurita... mama ce a mai plans [q] de mi s-a facut mila de el ca a avut incredere sa lase manuta la asistenta sa se joace. parca fusese inselat tare. sa speram ca nu facem febra sau alte agitatii... nu v-am intrebat cum ati trecut de vaccin ? In rest facem pozne ca avem 2 pisici care impreuna au 6 pisoi si taman , a mai fatat si cateaua vreo 5 pui... Flaviu e cu ochii pe puii catelei si eu nu stiu caum sa-l feresc de acolo. Cand il alung de la pisoi fuge razand la catei si uite asa... ne distram. Muta scandurele de prin curte si calca cu fierul tot ce poate sau ce crede el ca e bine. Am vrut sa-i dau o pijamaluta mai subtire sa doarma dar nu am apucat sa fac asta pt ca a venit si mi-a stesr pe jos in bucatarie exact unde era mizeria mai mare... Corinaelena noi cu somnul stam prost in continuare. chiar azi am dus la analiza un scaun pt depistare de paraziti si daca are vreo colita de fermentatie. Incep sa nu mai am nici o explicatie pt foielile lui. A mai ramas varianta sa il culcam in alta camera. Va pup pe toate si va rog sa-mi dati si mie nr de mobil a Ramanei, Bibi presupun ca il stii! Mihaela si [copil] Flaviu http://community.web...om/user/pojogao

#16
pufulet

pufulet
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 00:19

Romana felicitari si iti doresc sa te bucuri de el. Alin –bine ai venit pe lume!Iti doresc multa sanatate si fericire si fratiorul tau sa te iubeasca si sa te ocroteasca. Ama si bb Mara

#17
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 13:50

Buna fetelor! La multi ani Paula!!! La multi ani Paul mititel (puiut de Romana)! Andra, poti sa-l adaugi pe lista si pe Hugo cu mami Claudia (didita), nascut pe 25 iulie? S-au prezentat la cap. anterior. Eu inca mai scriam pe acolo, ca tare ametita am fost ieri. Pt. ca am fost bolnava nu am avut timp sa pregatesc nimic pt. mot, asa ca de azi intru in priza. Felicitari Andra si Dana pt. petreceri!!! Multumim pt. relatari (ne mai inspiram si noi[;)]) [bis] pt. dintisorii Mayei! De duminica avem si noi inca doi!!! [bis] si pt. Maria! Ati fost la Romana? Gianina, daca vii la marea "noastra", poate reusim sa ne vedem. Ce zici? Va pup Cornelia

#18
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 14:08

Buna fetelor, La multi ani pentru Paul si pentru Paula [bis]. BIBI poate ca Romana nu ti-a recunoscut numarul si de aceea nu a raspuns la telefon. Oricum, nu cred ca mai e in spital, in mod normal ar fi trebuit sa ii dea drumul acasa pana acum. O sa ne scrie ea cand are timp, precis! MIHAELA imi inchipui ce nebunie e la voi cu toti puii animalelor [:D]. Trebuie sa fie foarte frumos! GIANINA iti dorim vreme buna, apa calda si distractie placuta. Astazi cred ca facem si noi Priorix-ul, daca nu decide d-na doctor sa mai amanam, Stefania a tusit un picutz in ultima vreme...

#19
martta

martta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 14:42

La multi ani Paula si Paul! Felicitari Mayei pentru dintisori! Carmenutza, sper sa mai treaca ceva timp pana cand o sa te muste!Ca e taaare naspha[bang] Bibi, felicitari!Ati facut programarea pana la urma? Crisa, ce baiat mare ai!Cum sta el la olita[pup] Cornelia, multa sanatate! Despre problema cu carnea care nu e tare, noua ne-a zis medicul de familie ca ar fi cazul sa consume mai multe proteine si ne-a recomandat si vitamine... Gianina, concediu placut! Andra, David a vrut sa aleaga mai multe obiecte ca doar mai are timp sa se gandeasca[:D]Si simtea el ca i-ati limitat si posibilitatile... Noi de o saptamana avem un stres suplimentar:suntem in revizie tehnica.Si daca nu am fiert apa cand a fost Vladut mai mic, acu` trebuie s-o fac in fiecare seara[bang]altfel, nu doarme noaptea bine. Degeaba am incercat eu in prima seara sa il pacalesc cu servetelele umede...Si mai avem de suportat situatia asta pana pe 5 iulie! In rest, m-am apucat de invatat serios pt ca in toamna am examen de abdmitere in Barou. Vladut sper sa ma sustina, ca doar are un an de facultate prenatal[:D] Va pupam, Marta&Vlad

#20
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 29 iunie 2004 - 15:30

Azi am inceput ziua in fortza.[toanerele ] Am facut cum am facut si m-am certat cu un imbecil [bang][bang][bang]care se apucase sa-i faca educatie colegului (total gratuit)si care a culminat spunandu-i ceva de genul: "Sa dea Dumnezeu sa n-ai copii!" In momentul ala m-am [soc]si ce i-au auzit urechile numai el stie[:D] Apoi am trecut pe la primarie pt programare. Bineinteles ca ziua de 10 era super aglomerata [bang][bang][bang]asa ca si noi, ca tziganii, vineri 09.07 de la ora 14.00. Daca unii se lauda cu dintzi noi ne laudam cu julituri. Prima julitura a lui David dateaza de ieri din parc. Faza misto e ca nu numai David s-a belit in cot ci si Nana [:D]care a plonjat pe langa el ca sa amortizeze mai bine cazatura [:D]. Am fotografiat-o si o sa o punem in album atunci cand termin cu sedintele foto. E super naspa sa pandesti un copil la varsta asta ca sa-i faci cateva poze [bang][bang][bang]. Am la cefe de David pe aparat[:D]. O invidiez pe Amik cu prietenul ei fotograf si ca tot venii vorba ....la asa artist asa model. Bravos madam, facusi treaba buna cu Alexandra. Frumoasa fata![zana] Pacat ca a ei mama nu vrea sa se laude mai mult cu ea si sa o scoata la scena deschisa[majoreta][majoreta][majoreta]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -