Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie-iulie 2003 (23)


145 raspunsuri la acest subiect

#1
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 11:44

01 iunie Alex si mami Marina 03 iunie Vasile Alexandru si mami Dora 04 iunie Diana si mami Denisa 13 iunie Vlad si mami Martta 13 iunie Denisa si mami Calina 14 iunie Ruth si mami Lya 14 iunie Alex Victor si mami Marox 18 iunie Flaviu si mami Mihaela 22 iunie Marius Cristian si mami Romana 24 iunie Tudor Andi si mami Bobi 25 iunie Luca si mami Andra 25 iunie Rares si mami Mirunaa 27 iunie Maria si mami Adi 27 iunie Stefania si mami Kehleyr 02 iulie Maria si mami Cornelia 04 iulie Mihai si mami Kara 05 iulie Matei si mami Madishor 06 iulie Cindy si mami Catan 07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza 08 iulie David si mami Bibi 08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa 08 iulie Teodora si mami Nicol74 10 iulie Alexandra si mami Amik 14 iulie Sara si mami CorinaElena 18 iulie Taisia Eliana si mami Gio 18 iulie David si mami Salina 21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta 21 iulie Mihai si mami Elena ltd 24 iulie Simona Andreea si mami Gianina 25 iulie Emma Maria si mami Claudya 25 iulie Hugo si mami Claudia (didita) 27 iulie Paula si mami Maria 28 iulie Tiberiu si mami Bychi 28 iulie Maria Ianina si mami Madic 30 iulie Irina si mami Aditzu 31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda si juniorul gastii: 25 iunie 2004 - Alin Ioan si mami Romana

#2
madic

madic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 13:06

Felicitari, ROMANA, sa-ti traiasca feciorul si sa fiti sanatosi toti patru si sa va bucurati de tot ce e mai bun in viata. La multi ani pt toti bbii care au implinit un an si nu in ultimul rind, la multi ani, Mariuca mea scumpa si TIBERIU (Bychi) care azi implinesc 11 luni. Casa de piatra, Bibi, ca vaz ca ai de gind sa intri "in rindul lumii" [:D]. N-am mai scris de mult, dar v-am citit zi de zi sa vad ce progrese mai fac bbii. La mine la birou e cam aglomerat, asa ca n-am prea mai avut timp si de scris. Mariuca merge singura si toata lumea se mira in parc de ea ce mititica e si cit e de viteaza, incercam sa ne adaptam programul de somn peste zi la programul de vara si asteptam cu nerabdare petrecerea de "turta" programata pe 24 iulie. V-am pupat, ca mai am multa treaba si de miine intru in concediu. URA!!!

#3
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 13:17

Buna fetele, pina isi face si altcineva curaj sa scrie, sa va povestesc despre petrecerea lui Luca de 1 an. Desi am avut multe emotii ptr ca am ales ca locatie o terasa, vineri vremea a fost super, chiar prea cald ptr gustul meu. Totul a iesit bine, doar muzica nu s-a putut da prea tare fiind zona rezidentiala, asa ca nu s-a prea dansat. Luca a fost intr-o verva deosebita, s-a plimbat dintr-un capat in altul, s-a conversat cu piticii din gradina, s-a hlizit la lume, dar pe la 8 era deja cam obosit, asa ca alegerea de pe tava s-a desfasurat in etape, printre plinsete, si nu e prea relevanta. Mai intii, cind pregateam tava a apucat stetoscopul, dar asta nu se pune zic eu ca nu era inca pregatit tot. Apoi a luat din prima si fr. convins un cleste, toata lumea a aplaudat/tipat etc., asa ca s-a speriat si s-a pus pe urlat si nu mai vroia nimic. L-a impacat cit de cit bunica, a luat banii si ac+ata, dar a vrut sa ia banii, doar ca erau linga papiota pe care a agatat-o. Ultima optiune a fost calculatorul, deci oricum il paste ingineria ca pe toata familia, mai putin mami (speram si eu sa am cu cine merge la un film de arta...[pk]). Acum imi pare rau ca nu i-am pus si eu o minge, un microfon - ceva care sa reprezinte meseriile de succes ale zilei de azi..Cam atit cu petrecerea, de ieri s-a hotarit sa mearga pe bune, adica o ia in picioare prin toata casa si nu se mai lasa dupa 3-4 pasi ca pina acum, e tare haios cum se arunca efectiv la mers, cu fundul in spate [:D] Are o noua preocupare: sta si mingiie florile, ca am pus o vaza si pe jos in sufragerie, se aseaza linga ea si mingiie florile, de nu stiam azi de ce e galben pe degete si am realizat ca de la polen. Poate totusi se face poet... pup u, Andra

#4
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 13:21

Hai sa va povestim si noi de aniversarea de 1 an. In primul rand, nu prea a tinut vremea cu noi, ne-am dus la Bran de vineri seara, cu rochite, sandalute, bretelute, si o pereche de dresuri luate asa, in ultima clipa, pentru orice eventualitate - ca doar in Bucuresti erau peste 30 de grade. Si sambata, au fost afara 15 grade [:D]. Si innorat... asa ca stateam cu sosete peste dresuri si sandale peste sosete [:D][:D] Am serbat-o seara, dupa gratar. Am pregatit tava, cu: oglinda, parfum, bani (numai EUR), seringa, pix, carte, dictionar (talent la limbi straine), praf de copt (ideea mea proprie, daca se face fata bucatar?), harta (tot idee proprie, poate o sa fie explorator [;)]), carti de joc, calculator, discheta, aur, ata de cusut. Pun eu fata pe scaunel, si se pune pe un plans... de zile mari. Asa ca ii dau o bucata de cozonac, casa se linisteasca. Rupe nasa turta deasupra capului, apoi taie motzul -- noi nu l-am taiat in cruce ca sa n-o las fara par [;)]. Dupa care ii dau tava. Si ia Stefania mai intai seringa, cu multa convingere, incepe sa o roada, apoi ia pixul, dupa care zice nasul: dar intoarce, bre, tava ca sa ia ce trebuie (asta pentru ca banii erau pe partea cealalta a tavii [:D][:D]), si ia fata in sfarsit si bancnota de euroi [;)]. Dupa care am dat tortul, tort de mere cu pandispan facut de mami (adica eu, nu mama mea [;)]), sufla tati in lumanari, si da-i la cadouri. Intre timp au mai venit verii mei cu fetita lor de 3 ani, asa ca acum erau trei copii, cu fetita nasilor care are 6 ani. Se pun fetele pe desfacut cadouri, mai mult cele mai mari ca Stefi habar n-avea si cu prima ocazie vroia sa o ia de-a busilea prin casa in explorare. La un moment dat am scapat-o din ochi si era la prajiturile cu miere si nuca [}:)] si musca din ele cu mult entuziasm, desi cred ca nu avea voie in nici un caz. Cu cadoul nostru (cubul acela de plastic de pus in curte cu tobogan si gauri) n-am avut deloc succes, decat tot la copiii mai mari... Si uite asa a trecut si aniversarea de 1 an, ca vantul si ca gandul, inca nu ma obisnuiesc cu ideea... Va dorim numai bine tuturor si mai vorbim!

#5
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 14:36

Se baga cineva la o vizita la Elias? Asta in cazul in care Romana mai e acolo[:D] Eu n-am reusit sa ajung in we din cauza de botez si matusa in vizita cu dus la aeroport...

#6
elena_ltd

elena_ltd

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 15:25

Eu m-as baga si sper sa ne strangem macar cateva si poate mai stam la palavre. Numai sa stabiliti voi, cele care depindeti de programul de job, cand puteti. Pana atunci, incep si eu atacul persuasiv asupra lui Alex ca sa stea cu plozii. Cum sper sa nu fie probleme, treceti-ma pe lista. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

#7
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 15:40

Lumeeee, lumeeee..avem si noi un anunt de facut: Ne-au iesit primii 2 dintisori..sunt nebuna de fericire!!![:-)))][:-)))][:-)))][9cer] Aseara s-a intamplat chestia cu observatul...tot molfaia ea un castravete si avea gura plina de bucatele mici de castravete....ii bag eu un degetel in gura sa scot inamicii intrucat semnalizasem un oarecare pericol de innecare si ..simt ca ma agat in ceva...ma uit si .....Victorie![bis]....i-am vazut....erau acolo..mici, albi,2, pe gingiuta de jos pe care de abia o strapunsesera, adorabili....dintisorii nostrii cei mult asteptati. Carmen si bb Maya Alexia

#8
gianina

gianina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 16:44

Romana, FELICITARI, sa va traiasca baietelul si sa va aduca numai bucurii![flo]

Cu intarziere, uram si noi[s] [cor] pentru Maria si Stefania..[bum][majoreta]

Carmenutza,felicitari... gata a-ti spart gheata![bis]

Bibi, sa fiti fericiti![cheers]

Cornelia, multa sanatate!ai grija sa nu ii dai si Mariei raceala.

Madic, concediu placut! si noi tot pe 24 iulie vrem sa facem petrecerea de 1 an.

Amik, am vazut pozele Alexandrei, este o scumpa!

Noi suntem bine, sambata plecam pt. 2 saptamani la mare, am asa mari emotii.. primul nostru concediu in trei. Abia astept!

[pup]

gianina si bebe Simona Andreea

#9
bychi

bychi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 16:49

In primul rand, LA MULTI ANISORI sarbatoritilor de week-end: Luca, Maria si Stefania! Apoi, LA MULTI ANI Mariei (Madic) si lui Tiberiu! Gata, am intrat pe ultima suta de metri si implinim si noi anisorul. (Ne mai bucuram un pic de bebelusheala) Vreau si eu sa merg la Romana, dar oare mai e la maternitate? Cele care ati nascut la Elias cate zile ati stat in maternitate? Mie, la municipal, mi-au dat drumul dupa 2 zile. Se poate ca Romana sa fie deja acasa. Mai intru pe forum, poate se mai stabileste ceva. Felicitari Carmenutza pentru dintisorii Mayei. Lui Tiberiu i-au dat 4 dintisori odata sus si mama, mama, ce mai exerseaza cu muscatul la alaptat! Ce bine era numai cu doi dintisori! Cred ca intarcatul il asteapta. Mi-e asa de dor de guritza de bebelush fara dintuci! Felicitari Tudor pt. ritualul cu olita! Crisa e buna ideea cu intalneala. Noi suntem in Herastrau de la 11-13 si de la 16-19! Daca e cineva amator sa ne intalnim... Elena, cum a fost la mare? Va pupam Bychi si bb Tiberiu

#10
elena_ltd

elena_ltd

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 28 iunie 2004 - 17:06

Fetelor, cucuietelor, ce facem, frate? Mergem la Romana ori ba, ca sa stiu si eu cum ma misc azi, de-l duc pe bubitzosu de fii-miu la dermatolog sau aman pe maine? Bibi, tu aveai un nr. de tel al Romanei? Cred ca nici n-au intrat inca toate fetele pe net azi ca vaz ca nu prea e miscare. Bychi, de mare... ce sa zic, n-am fost cu piticul, doar cu Oana, el e programat la seria a doua. Am vrut ca saptamana asta sa fie in exclusivitate pentru mandra de Oana care a trecut prin zile grele si a fost si anul trecut sacrificata cu marea cand s-a nascut frati-su. Cred ca o sa facem un repetir la mare cu ambele doua odrasle peste o luna - doua. Pe scurt... vremea super, apa bunicica, copilul obraznic si buzunarele goale la intoarcere. Hai ca mai revin. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -