Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie iulie 2003 (20)


141 raspunsuri la acest subiect

#111
crisotexa

crisotexa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 15:55

Avem poze noi. Daca vreti sa ne vedeti poftiti la: http://community.web.../user/crisotexa Pupa Crisa

#112
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 16:19

CRISA, nu-mi vine sa cred ce a crescut si Tudor [cheers]. Copiii astia ai nostri cresc intr-un an cat altii in 7. Mi-a placut tichia coloniala [;)]. Si se pare ca a fsot destul de cald, dupa costumele de baie de prin poze -- sau absenta in cazul celor mai mici [:D] ELENA cred ca e frumos cu serbare [:D]. Mai avem si noi ceilalti un pic, nici n-o sa simtim cand trece vremea... ROMANA bravo ca stati linistiti cu piciorusul. Mai bine sa fii sigura decat sa iti para rau mai incolo. NICOL succes la reparatul masinii! Apropo de alocatie am aflat alte informatii, si anume ca nu ti-ar trebui negatie (aia trebuie numai la indemnizatie) si ca se ia (la sect.1 unde stau eu) de la leaganul de copii sf. Ecaterina. Fiecare zice altceva [neand]. Intrucat asta mi-a zis-o un amic care chiar a facut cererea luna trecuta, eu voi merge dupa sfatul lui. Probabil mai si difera regulile de la un sector la altul. Dar o chestie care e posibil sa se aplice peste tot este ca trebuie sa ai copilul trecut in livretul de familie, ceea ce eu nu am momentan. Zau daca nu innebunesti cu atata hartogaraie [duel]. Dar la cati bani ne ia statul macar sa luam si noi inapoi de la ei [:D][:D]

#113
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 16:27

CRISOTEXA: Eu am vazut pozele. Ce mare s-a facut Tudor!!! Si imi e o pofta sa merg si eu la mare... Cind am vazut apa aia imi venea sa ma arunc in ecran...poate nimeream si eu un val sau ceva. Sint foarte pofticioasa... vreau si eu alcool desi in mod normal eu nu beau. Cred ca sint ca in reclama aia cu lupul ... doar ca a innebunit Romana. Sau poate nu inca dar nici multe nu mai am. Da ... da ... trebuie trecut copilul in livretul de familie si asta se face la primaria sectorului sau localitatii de domiciliu . Ca si eu m-am dus la sectorul 3 si nu au vrut sa mi-l treaca. Asa ca toata cele le-am rezolvat la Cluj, de fapt tata, prin imputernicire la notarul public. Si cind te gindesti ca pentru 210.00 lei trebuie sa te zbati atita. Oare cum de in alte tari se poate da o alocatie de 150 euro? http://www.geocities...unie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

#114
crisotexa

crisotexa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 16:42

Astept sa se trezeasca copilul sa iesim afara. Si zic sa mai intru p'acilea. Si ce vad???? Alta chestie: livret de familie. Asta ce mai e???? Romana, si io vroiam mult sa merg la mare cand eram gravidutza. Dar mai bine cu bebe in burtica decat marea. Asculta la fata!!!!! Elena, se pare ca avem sanse sa te vedem la intalneala [cheers]!! Daca maine nu apar sa stiti ca am dat ortu popii la aerobic [:D]. Pupa Crisa

#115
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 16:55

CRISA livretul de familie e o carticica cu coperti bleumarin pe care noua ne-au dat-o cand ne-am casatorit impreuna cu certificatul de casatorie. Ai in ea loc pentru 11 copii [:D][:D]

#116
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 18:49

In sfarsit am vazut si eu un tip mai sobru decat David! [:D] Crisa, e fantastic cat de mult a crescut Tudor si cat s-a maturizat, daca pot sa zic asa?!? Am uitat sa va intreb daca ati sarbatorit cumva ziua de 1 Iunie. Noi am data o fuga la Mall, ca era cel mai aproape de casa si cum afara statea sa ploua, dar micutzul s-a arata mai interesat de scarile rulante. Asa ca s-a dat colegu cu fisu de 3-4 ori pe ele si distractia cea mai mare era ca atunci cand ajungeau sus si scarile incepeau sa se plieze si sa dispara musiu David se speria si facea repejor 3-4 pasi inapoi[:D] Elena la serbarea Oanei m-am gandit si eu azi de cateva ori si cu drag da si cu diperare ca trece timpul al naibii de repede si parca ma si vad ca Penelopa tesand la fel de fel de costume. A, si voiam sa va mai intreb daca va uitai la Prima la emisiunea de la 22.30 dincolo de limite. Cam o data pe saptamana subiectul dezbatut e nasterea si asa savurez fiecare secunda, mai ales ca de cele mai multe ori filmarile sunt de la Polizu, iar dl.dr. asistent universitar(am uitat cum il cheama) e tocmai "boul" din povestea nasterii lui David[ups]

#117
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 19:07

Am si eu o rugaminte la voi. O buna prietena de-a mea tocmai a ramas insarcinata si m-a sunat sa ma intrebe de un ginecolog. Sa-l recomand pe al meu, nu pot ca mi-e prietena nu dusman, asa ca nu-mi ramane decat sa apelez la voi.[asia] Alexandra(caci asa o cheama) tocmai a implinit 29 de ani si din cate stiu eu e prima data cand ramane insarcinata. Are o constitutie firava (max. 50 kg) si e o fire fff activa. Si are o calitate, lasa intotdeauna loc de buna ziua.

#118
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 19:16

Crisa - frumusel foc Tudor, bronzat si serios... Si e atit de mare, zici ca are 2-3 ani, cum sta el cu tati in pat.[:D] m-ai convins: week-end-ul 19-20 iunie mergem si noi o raita la mare, si daca ne place mai repetam experimentul pina in septembrie cind merge cu bunicii! Mersic in acest sens ptr lista cu medicamente. Kehleyr - cind afli varianta finala ptr alocatie zi-mi si mie, ca nici eu n-am luat-o, am luat indemnizatia de nastere si m-am impotmolit. Luca a mincat ieri mincarica de conopida, asta ca sugestie de mincare ptr bebei, ca se face usor si se zdrobeste cu furculita la fel de usor. Si e mare fan Almette, maninca cum se zice in retete "cit cuprinde"... Ieri m-a distrat sa descopar cum e bronzat: zici ca are manusi, minutele sint bronzate, iar deasupra incheieturii e alb, ca de, n-a prea fost de tricou anul asta (si cite avem [bang] nu stiu cind le va purta) pup u, Andra

#119
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 19:43

quote:
Am si eu o rugaminte la voi. O buna prietena de-a mea tocmai a ramas insarcinata si m-a sunat sa ma intrebe de un ginecolog. Sa-l recomand pe al meu, nu pot ca mi-e prietena nu dusman, asa ca nu-mi ramane decat sa apelez la voi.
Eu ti-l recomand cu draga inima pe dr. meu de care am fost mai mult decat multumita....Dr. Herghelegiu (Polizu) Daca crezi ca o intereseaza scrie-mi un pm sa-ti dau nr. de tel. Hai sa va zic ce am aflat azi despre alocatie...am fost la Primaria sector 2, (unde am eu domiciliul) si mi-au zis asa....ca daca copilul este nascut in alt sector ( si Maya este nascuta in 1) trebuie mers la Primaria unde a fost nascut copilul ptr. a -ti da negatie ca nu ai luat banii si de acolo..cu hartia respectiva si cu actele pe care le-a scris Dana mergi la Primaria de domiciliu. Carmen si bb Maya Alexia

#120
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 03 iunie 2004 - 21:40

quote:
Hai sa va zic ce am aflat azi despre alocatie...am fost la Primaria sector 2, (unde am eu domiciliul) si mi-au zis asa....ca daca copilul este nascut in alt sector ( si Maya este nascuta in 1) trebuie mers la Primaria unde a fost nascut copilul ptr. a -ti da negatie ca nu ai luat banii si de acolo..cu hartia respectiva si cu actele pe care le-a scris Dana mergi la Primaria de domiciliu.
si eu stiu la fel,dar asta nu inseamna ca m-am si ocupat de acte[:D]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -