Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie iulie 2003 (20)


141 raspunsuri la acest subiect

#1
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 27 mai 2004 - 12:07

Continuarea....

#2
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 27 mai 2004 - 12:35

Buna fetele, 1 iunie Alex si mami Marina (mar_gia) 13 iunie Vlad si mami Martta 13 iunie Denisa si mami Calina 14 iunie Ruth si mami Lya 14 iunie Alex Victor si mami Marox 18 iunie Flaviu si mami Pojogam 22 iunie Marius Cristian si mami Romana 24 iunie Tudor Andi si mami Bobi 25 iunie Luca si mami Andra 25 iunie Rares si mami Mirunaa 27 iunie Maria si mami Adi 27 iunie Stefania si mami Kehleyr 02 iulie Maria si mami Cornelia 04 iulie Mihai si mami Kara 05 iulie Matei si mami Madishor 06 iulie Cindy si mami Catan 07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza 08 iulie David si mami Bibi 08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa 08 iulie Teodora si mami Nicol74 09 iulie Iris si mami Azibel 10 iulie Alexandra si mami Amik 14 iulie Sara si mami CorinaElena 18 iulie Taisia Eliana si mami Gio 18 iulie David si mami Salina 21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta 21 iulie Mihai si mami Elena ltd 24 iulie Simona Andreea si mami Gianina 25 iulie Emma Maria si mami Claudya 27 iulie Paula si mami Maria_m_m 28 iulie Tiberiu si mami Bychi 28 iulie Maria Ianina si mami Madic 30 iulie Irina si mami Aditzu Bibi - si eu ma bag, si la mine pot sta 2 familii si putem sa petrecem la noi ca am si un living mare numai bun de-asa ceva si loc in curte+gratar, apoi sa ne despartim doar ptr somnic & ne revedem a doua zi dimineata. carmenutza - pai n-ai de ce sa-ti faci griji, noua ne face placere & oricum de cite ori mergem acolo mergem cu prietenii (in paranteza fie spus de multe ori ne-am spus ca ar trebui sa mai schimbam gasca, iar acum ca noi sintem singurii cu copil, si mai si... poate ca iese ceva din asta!) Sintem 5: eu, tu, bibi, bobi si magda. Ramine stabilit: raminem la 500,000 si luam fiecare o jucarie in banii astia? alinuta- felicitari ptr dintisori! calina - bine ati revenit! romana - mai bine fa mai repede lista cu nume, sa ai timp de negociat, din experienta mea cu cit dureaza mai mult negocierea si nu renunti la punctul tau de vedere, cu atit ai mai multe sanse sa reusesti. Pe 25 iunie e ziua lui Luca, daca era fata vroiam sa-i zic Sinziana, ca s-a nascut in noapte de Sinziene. In alta ordine de idei, nici eu nu-i mai sterilizez de mult (8-9 luni) biberoanele, iar apa plata o iau microbiologic pura si n-am fiert-o niciodata. Dar eu il las sa manince si frunze (care stiu eu ca nu sint toxice - corcoduse, trandafiri etc), sa aduce diverse pietre, petale de pe jos & il tin in tricou cind sint 18-20 de grade, iar restul copiilor sint cu caciuli de lina. Eu am fost fr. cocolosita si, normal, bolnavicioasa in copilarie, si friguroasa, asa ca mi-am propus sa nu fac la fel cu Luca. Si tot de-acolo mi se trage fobia de antibiotice. Dar asta e parerea mea si optiunea mea, nu stiu daca e buna ptr toata lumea. pup u, Andra

#3
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 27 mai 2004 - 13:38

Astazi implinim si noi 11 luni. La Multi Ani si pentru MARIA (Adi) si PAULA (maria_m_m)! CALINA asteptam sa vedem pozele de la nunta si felicitari penrtu mersul singurica! Intr-adevar, pe la 1 an bb ar cam trebui sa manance la fel ca noi, bineinteles cu exceptia prajelilor, a carnii de porc si a altor lucruri grele pentru ficat sau stomac. Stefania mananca ciorbite (loboda, pui, vacuta, dovlecei, perisoare), piure, dovlecei umpluti, sote de morcovi, ghiveci de legume... De unde cand era mica era foarte mofturoara, pe masura ce creste e din ce in ce mai bine dpdv mancare. ALINUTA - felicitari pentru dintisor. Si eu am auzit teoria aia ca daca ies mai tarziu sunt mai rezistenti (desi nu stiu daca are vreun fundament medical...) dar oricum, dupa teoria asta fata mea o sa aiba o dantura cumplita, ca primul dinte l-a avut la 5 luni [hot] ROMANA nici eu nu mai fierb de mult biberoanele, numai in situatii speciale in care nu apuc sa le spal imediat dupa ce le-am folosit. Va uram succes in alegerea numelui [il] Stefania a inceput sa zica si "ta-ta" de ieri. Sotzul meu e topit, pana acum numai ma-ma ii spunea [:D] A inceput sa se plictiseasca in parc, ar vrea numai in iarba, trebuie sa fac rost de niste hainute mai de tavaleala si sa o las libera... Ne-am cumparat si noi sandalute (tot de la Crido) dar sunt din acelea decupate, ca mi s-au parut mai feminine: albe cu o floricica portocalie. Momentan e cam frig pentru ele, dar speram sa le folosim curand. Vad ca intalnirea s-a transformat intr-o expeditie in toata regula [:D]. Maine poimaine va aud ca plecati cu cortul pe munte. Distractie placuta si sa faceti poze multe! Numai bine, Dana si Stefania

#4
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 27 mai 2004 - 14:59

La multe luni si ani bebelusilor care sarbatoresc 10 si 11 luni. CALINA73: Casa de piatra! Cum s-a comportat bebe in timpul evenimentelor? Mai fetelor eu de fapt nu mai pot sa zic ca am un prenume preferat deoarce am ramas fixata pe un prenume de fetita – Maria -. Chiar si noaptea trecuta am visat ca o femeie, cunoscuta, dar nu mai stiu cine era a zis ca-i poveste ca va fi baiat si ca de fapt e fetita. Acum ca sint treaza nu mai stiu ce sa cred… I-am vazut si eu putulica la ecograf deci e baiat. Asa ca mai vedem ce va fi cu prenumele lui bebe2. CARMENUTZA: Doamne ce patanie. Bine ca nu ti-au facut nimic baietii aia nici tie si nici fetitei. AMIK: Si eu sint cam “comentatoare” in cazuri din astea… cind vad hotia pe fata. Si nu ma refer numai la furtul din buzunare. Am patit si eu pe cind eram in facultate sa-si bage unul mina la mine la piept in autobuz. Cred ca ala vroia altceva dar s-a inselat deoarece aveam o haina petrecuta dublu peste piept si nu cred ca a simtit mare lucru. In sinea mea am ris de el dar imi vene sa-i dau una sa ma tina minte. CORNELIA: In legatura cu meniul de zia Mariei... nu prea stiu ce sa-ti spun. Probabil ca bebeii sub un an nu vor manifesta nici un interes asupra mincarii. Cei mai marisori vor aprecia aperitivele gen oua umplute, rosii umplute cu brinza si alte chestii care arata bine. Pentru parinti... probabil ca le sti gusturile. A si sa nu uitam de tortulet pentru copii. Eventual inghetata daca e prea complicat cu tortul… sau si tort si inghetata. Eu nu am planificat nimic pentru ziua lui Cristi deoarece nu stiu daca nu cumva voi fi prinsa cu alte treburi mai importante cum ar fi nasterea lui bebe2. Probabil ca o sa vina si la noi rudele apropiate asa ca totul va fi in familie. http://www.geocities...unie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

#5
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 27 mai 2004 - 19:09

Nu mai pooooot, am obosit. De lunea trecuta muncesc ca un sclav pe plantazie. Noroc ca se apropie 10 iunie si plecam la mare. Poate sa tune si sa fulgere dar cel putin nu o sa mai vad hartii in fata ochilor, faxuri, imprimante si pc-uri. Noroc ca Davidutz e un ingeras de copil si acasa toate sunt bune. Facem si noi progrese cu statul in picioare si cu mersul iar cand il las sa mearga de-a busilea prin casa e cel mai fericit. Se duce fugutza in fata oglinzii si tipa si da din maini de zici ca-si ia zborul. Hai ma, ce facem? Ramane sa mergem la Breaza? Eu, ca si Andra, va astept cu draga inima. Trag de voi sa sa stiu daca ma mai duc in we asta acolo sau o las pe saptamana viitoare. Alinutza felicitari pentru dintisor! Daca mai pot si nu mi se inchid ochii revin mai tarziu sa vad ce facetzi Pup U

#6
alexandrueduard

alexandrueduard

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 27 mai 2004 - 21:03

Bibi: Eu as veni, dar nu am cu ce; cum v-am zis ca sotul meu e implicat in alegerile locale si nu poate parasi Buc. vreo 2-3 zile. S-a nimerit ca naiba! In Buc. mai puteam cumva, dar la Breaza........Oricum, daca va hotarati asa va doresc timp frumos. Ieri am avut o zi super naspa.Am fost cu Alex la dr., i-a decalotat de tot putica pt ca la noi a fost mai greu; a plans mititelul....... Seara m-a sunat tata ca a disparut mama, plecata de la ora 15:00 la paine, l-a ora 23 inca nu venise. Ea saraca era la urgenta lovita de o masina. Nu ne-a sunat ca sa nu ne speriem mai tare, dar eram moarta de ingrijorare. Bine ca nu a fost mai grav: are un picior in ghips, buza cusuta, nasul lovit si zgarieturi. A trecut cu "bine", ca sa spun asa. Magda si bb Alex puisor.

#7
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 01:13

doamne,magda,ce chestie!saraca mama!tot la voi se gandea! mi-a venit sa plang cand am citit.eu sunt foarte panicoasa de fel....si emotiva. Alexandra mare si Alexandra mica...

#8
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 08:48

Fetelor,va pup dulce, dulce si mi-e tare dor de voi.Nu v-am mai putut citi ca am avut probleme cu computerul,asa ca am ramas in urma.Nici acum nu merge cine stie ce...merge in valuri,dar il rezolvam cat de curand.Vroiam sa urez si eu La multi ani!" Elenelor si n-am mai reusit...cam de atunci nu a mai mers. Am mai "construit" un album ,asa ca va invit sa-l vedeti cand aveti timp si placere. Maine am sa va citesc si am sa va scriu si eu mai multe. Pupicei! Mami si Emma gangurica http://community.web...user/claudik100

#9
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 08:54

Na,ca am uitat sa trec adresa...de fapt se vroia scrisa la semnatura dar vad ca nu a aparut din prima.Ia sa vedem acum.... Mami si Emma gangurica http://community.web...user/claudik100 http://community.web...ser/claudik1000

#10
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 10:52

Calina, casa de piatra si felicitari pt. primii pasi! Carmenutza, te admir ca nu te-ai lasat intimidata. Eu am fost furata de atatea ori (recunosc, sunt cam cu capul in nori), ca imi vine sa ii strang de gat pe hoti. Mi-au furat "doar" 4 telefoane mobile. Bine, cred ca scrie si pe mine "fraiera". Magda, Doamne ce sperietura trebuie sa fi tras. Multa sanatate mamei tale! Dana, Maria imi zice intr-una "ta-ta". Aproape tot este "ta-ta" pt. ea. Ma-ma zice doar cand e suparata. La un moment dat, credeam ca a zis primul cuvant cu adresa: "ete" la "ghete", pt. ca e inebunita dupa incaltari, dar cred ca spune "e-te" cand se mira. Bibi, sa inteleg ca o sa fii la mare in week-end-ul 12-13 iunie? Faci foarte bine ca iti iei o pauza. Si eu simt nevoia de o evadare si totusi nu muncesc la fel de mult ca tine. Romana, ma gandeam si eu ca pt. bb-ii mici nu prea o sa conteze mancarica, dar daca sunt pofticiosi ca Mariuta mea, or sa vrea si ei sa pape si as vrea sa le dau ceva potrivit varstei, dar nu sa ma apuc sa fac piureuri[:D]. Nu stiu ce tort sa fac, dar "ne mai gandim". Claudya, bine ca mai dai si tu un semn de viata. Chiar, Marox, Madishor ce or mai face? Crisa, cand zicea ca se intoarce? Mihaela e plecata si ea pe undeva, de nu a mai scris? Va pup Cornelia http://community.web...ser/cornelianis


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -