Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie iulie 2003 (20)


141 raspunsuri la acest subiect

#121
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 02:03

quote:
Da ... da ... trebuie trecut copilul in livretul de familie si asta se face la primaria sectorului sau localitatii de domiciliu . Ca si eu m-am dus la sectorul 3 si nu au vrut sa mi-l treaca.
Io stiam ca nu am toata tigla pe casa da' acum m-am convins....io am trecut-o pe Maya singura in livret..adica ce, io nu stiu sa scriu?!..o fi grav ce am facut?![:D] Carmen si bb Maya Alexia

#122
bychi

bychi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 02:05

Buna mamici, Cum a ramas cu intalnirea? E sambata la ora 15??? Daca vom fi numai in trecere, ne primiti si pe noi? Nu putem sa stam mai mult de 16,30 ca avem de aniversat pe cineva. Cum a ramas cu cadoul? Se ia acelasi lucru pt. toti bbii? In leg. cu alocatia; noi a trebuit sa luam negatie de la sect. 5 si am avut de asteptat o sapt. sa o primim. Asa de greu sa misca lucrurile si atat trebuie sa umbli pt. ea. E cumplit. Si e mai ok sa o luati pe card, decat sa stai dupa factorul postal. Upssss, s-a trezit copilul... O noapte usoara!

#123
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 07:45

L-am vazut si pe Tudor,maricel si frumusel.Mai,dar chiar ca e mare si "matur" la varsta lui. Am vazut-o si pe Stefania si am admirat si eu cat e de dragalasa!!! Sa va fie sanatosi si voi la fel!!! Noi ieri am facut primii pasi singrica...mai multi asa...ca 1-2 a mai facut pana acum.Dar m-am uimit cand am vazut-o ca pleaca dintr-o data.E tare haioasa cum se concentreaza mai intai,apoi "demareaza" miscandu-si picioarele,cracanata ca o rata,iar asta aduce dupa sine miscarea funduletzului cand intr-o parte cand in alta.Imi vine sa o musc de el[:D]. Mai,intalniti-va o data ca ne tineti in suspans.Abia asteptam vesti si pozici de la intalneala!!!Sa aveti o vreme buna si sa va simtiti bine!!! Mami si Emma gangurica http://community.web...user/claudik100 http://community.web...ser/claudik1000

#124
pufulet

pufulet
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 09:12

Sa va povestesc cu ce am avut mare succes in privinta mancarii pt. Mara.I-am dat o salata orientala “imbunatatita “: cartofi noi fierti in coaja, rosii, lamaie, ceapa verde, salata verde, carnita de pui fiarta,ulei si putina sare.A mancat atat de mult si ar mai fi mancar dar m-am oprit ca era tarziu (ora 20) si imi era frica sa nu-i fie rau. Ama si bb Mara

#125
elena_ltd

elena_ltd

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 10:48

Crisa, vad ca nu sunt singura care zice ca Tudor a crescut mult, mult. Intr-adevar, nu mai e bebe si cred ca e un lungan. Sa fie sanatos si sa o tina tot asa! bibi, desi nu am nascut cu medicul pe care il recomand, rau am facut, eu ii sugerez prietenei tale pe doctorita Dinca de la Polizu si pe care o gaseste si la Sanador. Eu am fost multi ani in evidenta ei si am facut si o vaporizare cu laser pentru o rana de col si tipa e excelenta. Din cate am vazut, Gio a nascut cu ea si a fost multumita. Eu n-am apucat pentru ca era gravida cand am nascut-o eu pe Oana si la Mihai am ramas la acelasi medic de la Oana, dar pe care nu il recomand. Andra, exact ca Luca s-a bronzat si fii-miu. Ca tractoristii. Da' las' ca isi uniformizeaza culoarea acusica la plaja. Ama, salata aia a ta suna execelent, o s-o fac si eu pentru noi, dar cum o mananca pitica? O maruntesti? Si Mihai mai mananca diverse chestii "muscand", vorba vine ca are doar 2 dinti, cum ar fi covrigei, grisine, banana, dar mancarea i-o dau inca maruntita. Lumineaza-ma si pe mine cu aspectul. Va pupam Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

#126
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 13:09

Eu cu sarea vreau sa aman cat mai mult.( si eu si colegul avem calculi renali[bang], bunicii la fel) Daca se poate pana pe la 1,5-2 ani zic eu ca e bine. Ramane sa mai intreb si pediatrul. Cu cadourile a ramas sa ia fiecare ce vrea. Carmenutza si Elena multzam pentru recomandari. Eu notez si dupa aceea ramane sa se hotarasca Alexandra. Vreau sa printez si povestea Mayei si eventual (trebuie sa verific daca exista) si pe cea a Taisiei ca sa vada fata ca e pe maini bune. Claudya felicitari pentru demaraj. Tot fetitzele sunt mai fasnetze ca pana acum n-am auzit de nici un baietzel din gasca care sa o fi luat viteza. Pardon[ups]. Flaviu merge parca, si inca de ceva vreme. Cred ca e deja obosit[;)].
quote:
quote: -------------------------------------------------------------------------------- Da ... da ... trebuie trecut copilul in livretul de familie si asta se face la primaria sectorului sau localitatii de domiciliu . Ca si eu m-am dus la sectorul 3 si nu au vrut sa mi-l treaca. -------------------------------------------------------------------------------- Io stiam ca nu am toata tigla pe casa da' acum m-am convins....io am trecut-o pe Maya singura in livret..adica ce, io nu stiu sa scriu?!..o fi grav ce am facut?!
[cool]. Stai linistita! Nu e nimic grav[:D] In cel mai rau caz te gasim la [cusca] [;)]

#127
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 13:12

Si inca ceva. Macar ai scris si tu mumos, cu penitza si cerneala Pelican, ca la orele de caligrafie din clasa I ?

#128
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 13:16

Buna fetelor! Crisa, l-am vazut si eu pe Tudor, bronzatul! Si ma alatur si eu fetelor: Ce baiat mare! Cum s-a transformat! Si mie mi-a fost frica sa ii dau albus de ou, am si intrebat parca o data pe aici. Ii faceam galustile doar cu albus. Dar de vreo doua sapt, ii dau din cand in cand si albus gatit (in budinci, biscuiti etc.) De fapt, mama e gospodina[:I], si vad ca nu a avut nici o reactie alergica. Gel de la Dalin avem si noi si il folosim amandoua la plimbare (cand nu uit sa-l iau). Carmenutza [:-)))] iti dau si eu livretul sa il completezi. Elena, doi dintisori are si Maria (am incetat sa ma mai plang, dar de la 6 luni ii tot asteptam pe urmatorii). Ii dau sa muste, dar doar din fructe moi (banane, capsuni), biscuiti. In rest ii maruntesc mancarea. Chiar a mancat ieri o budinca cu mere (bucati mai marisoare) si a trebuit sa i le tai bucati mici cu lingurita. Claudya, felicitari si Emmei pt. primii pasi! Andra, asa e bronzata si Mariuta. Abia astept sa o imbrac cu tricouri si mai ales cu maieute. Va pup, Cornelia http://community.web...ser/cornelianis

#129
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 15:06

CRISOTEXA: Livretul de familie se da cind se efectueaza casatoria. Asta de citiva ani incoace. Daca tu zici ca esti casatorita de mai demult nu ai primit dar poti sa soliciti sa-ti elibereze unul de la primaria la care s-a facut casatoria. Te duci acuolocu buletinele ( al tau si al sotului) cu certificatul de casatorie. Eventual ia si certificatul lui Tudor ca poate ti-l trec si pe el in livret. BIBI: Eu nu am sarbatorit in nici un fel 1 iunie. La emisiunea de la Prima as vrea sa uit, dar nu suporta sotul scenele alea, asa ca... vizionam campania electorala si ne distram de minune ( desi noi nu votam ca nu sintem bucuresteni cu domiciliu). In privina medicului pentru prietena ta eu ti-l recomand pe Dr. Parvu Ioan de la Elias, care are si consultatii la Medsana, marti, miercuri si vineri de la 15 la 18,45. Noi am fost foarte generosi de fiecare data, dar cred ca nu e problema daca plateste doar consultatia sau daca prefera sa mearga la spital pentru consultatii. Oricum de prima data eu zic sa mearga la Medsana ( consultatia e acum 480.000 lei). ANDRA: Si Cristi e bronzat doar pe minute. E tare haios. Oricum eu zic ca mai bine sa nu-l vada soarele prea mult ca sa nu faca ceva boli de piele. CARMENUTZA: Depinde cum ai scris acolo in livret. Trebuie cu cerneala neagra cum au la primarie si mai trebuie stampila si semnatura ofiterului de stare civila. Nu cred ca e foarte grav, se vor distra daca au mintea limpede, iar in caz contrar… PUFULET: Dar ai dat-o prin blender pe “salata imbunatatita” sau maninca deja alimente sfarimate cu furculita? CLAUDYA: Felicitari pentru primii pasi ai Emmei. Am vazut-o intr-un filmuet cu Paul al lui Parpalak ( erau linga o masuta si tot faceau “poca-poca” in ea) si am ramas uimita ce bine se tineau pe picioare ( era inceputul lui aprilie). Sotu a crezut ca cei doi sint frati si ca Paul are vreo doi anisori. Si pina la urma unde si la ce ora va intilniti? A ramas la Tineretului intrarea de la liceul Sincai? Eu intreb ca poate (10 %) sa vin daca nu e prea obosit fretele meu care vine la noapte de la Cluj cu mama. Se schimba tura - vine mama si pleaca tata. Problema e ca la ora aia noi sintem la chinul de masa cu legume si carne si nu facem picnic din ea ca nu-mi rezista nervii si asa solicitati de hormoni . In plus uneori sint cam ametita si obosita ca deabea respir. Oricum o sa ne gindim la voi. Si noi avem tot doi dinti si tata imi tot zice ca in parc a vazut copii mai mici cu mai multi dinti. Si o face pe un ton de repros ... ca nu i-am dat sa manice ce trebuie ...etc. Dar ce pot sa-i dau acum gratar si alte alea? AM hotarit sa nu ma enervez pe tema asta si i-am explicat frumos ca fiecare copil e unic, dar el tot face comparatii. http://www.geocities...unie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

#130
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 18:01

Iuhuuuu .... Sunteti in febra pragatirilor sau iar umblati pe afara in timp ce noi, oamenii muncii ne prefacem ca muncim?[:D] La mine e disperare cu ziua de maine. Dimineata am programata o aprovizionare in fortza pentru mare la Cora. Apoi rapid ramburs acasa ca sa pape David pranzul sa-i dau o spalaceala, sa-i pun toalele de gala, sa fac rucsacul cu cele trebuincioase ( pampers - mampers, alea, alea) apoi o oprire la Fornetti si, in sfarsit, capat de linie Tineretului - Sincai. Am zis bine? Ora 15.00?


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -