Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (2)


140 raspunsuri la acest subiect

#21
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 10:53

'Neata fetelor. Ce faceti? Eu ma fortez sa mananc iaurt, dar problema e ca dimineata nu am pofta de mancare. Teodora draga, mai treci pe la noi ca ne bucuram sa primim sfaturi. Oana, din salata doar am gustat, e intr-adevar foarte buna, dar nu vreau sa risc nimic. Cu recordul ai dreptate. E uimitor cate fete cu aceeasi UM sunt la mamici de ianuarie februarie. Alina, ce DPN ai tu? Ti-ai calculat? Ingerasu, eu nu mai prea am crampe. E bine sau sa ma ingrijorez? Aaaaa, noi nu intram azi in saptamana a 6-a? Daca nu, corecteaza-ma pupici Crinuta si bb din burtica

#22
ingerasu

ingerasu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:02

Ops, am facut o greseala. Le-am omis pe Patricia si pe Diana (1969 parca). Oricum le asteptam si pe ele aici. Eu una beau lapte si mananc iaurturi nefortat. Iar cu mancatul stau ceva la modul: dimineata inainte de a pleca la birou mananc, pe la 11 iar mi-e foame, la 14 mananc la cantina, iar la 18 cand ajung acasa iar ma ia foamea. Eu crampe mai experimentez dar mai rar, adica am avut aseara si pana acum deloc. Oricum nu este obligatoriu sa le ai mereu. Crampele sunt prezente la inceput pt ca se dilata muschii uterului. Crinuta nu azi intram in 7 saptamani ci maine, azi le incheiem pe cele 6. Nu te grabi ca mai ai o zi. Maine poti spune ca ai 6 sapt implinite si ca ai intrat in a 7a. 5+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica

#23
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:14

Ingerasu, de 2 zile am crampe doar seara, si daca stau mult in picioare, dar nu mai sunt la fel ca acelea din primele zile. Aha, deci maine intram in saptamana 7. Ce frumos suna. Sa inteleg ca mergem amandoua la eco saptamana viitoare? Eu una nu mai am rabdare. Hai mai zi-ne de embrion. In ce stadiu se afla azi, macar la fetele cu Um pe 26 martie. pupici Crinuta[gravi]

#24
PatriciaArdeleanu

PatriciaArdeleanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:23

Buna dimineata! Ingerasu, multumesc ca te-ai gindit la mine. din pacate, nu mai este cazul pentru ca a inceput putin menstruatia. Am mai facut aseara un test care a iesit cu aceeasi dunga vaga, insa in prospectul lui (nu mai facusem din asta) scria ca pot apare teste fals pozitive in citeva situatii: chist ovarian, nu mai stiu ce...sint citeva. Asa ca cred ca in fiecare luna a fost aceeasi poveste. sint cam deprimata si ma gindesc incotro s-o apuc cu investigatiile. Va pup si sper sa va mearga bine cu burticile si sa nu aveti probleme! Patricia

#25
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:27

Patricia, eu chiar nu inteleg. Ce legatura are chistul ovarian cu HCG? Banuiesc ca ai facut test romanesc, ca numai astea pot fi atat de proaste sa dea rezultat fals. Pe cele straine am citit doar ca daca faci Pregnyl iti poate iesi testul pozitiv, dar nu dadeau si alte exemple. Mai exista niste medicamente care pot influenta rezultatul testului, dar foarte putine. E foarte ciudat. Sa inteleg ca nu mai repeti maine HCG? Ingerasu, tot nu ai rezultatul de la ultima analiza de HCG? pupici Crinuta[gravi]

#26
PatriciaArdeleanu

PatriciaArdeleanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:30

Crinuta, m-am documentat mult pe internet, si intradevar sint citeva chestii care pot da HCG in corpul femeii fara sa fie insarcinata si chiar si la barbati (cancer testicole). Patricia

#27
ingerasu

ingerasu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:34

Patricia imi pare tare rau ca totusi nu s-a finalizat cu ochisori. Las ca poate luna asta o sa fie si tot o sa ni te alaturi pt mamica de feb 2005. Si eu am avut anul trecut probleme cu insuficienta luteala si cam acelasi lucru l-am patit si eu cu Duphastonul dar vad ca anul acesta, fara nici un tratement s-a reglat si vad ca este bine. Sper sa ramana in continuare asa. Ai sa vezi ca si la tine o sa se regleze totul si o sa ni te alaturi. Crinuta eu nu prea am avut crampe multe doar dupa-amiaza si mai ales cand stateam intr-o pozitie mai neplacuta, de ex. intinsa pe spate. Oricum eu le aveam mai mereu dupa-amiaza. Crampele sunt obisnuite la inceput. Pt fetele care au UM in 26 martie azi suntem in a 42a zi iar sacul gestational are ~12 mm, emrionul ~3.5 mm iar astazi ATENTIE spre seara incepe SA-I BATA INIMIOARA.[bis] 5+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica

#28
ingerasu

ingerasu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:36

Crinuta eu am rezultatul la hcg din ziua 33 => 621.8 dar cel facut vineri, in ziua 36, am sunat ieri si mi-au zis ca nu este gata si sa sun azi dupa ora 14. Poate reusesc azi sa-l obtin si sa se tina de cuvant cei de la laborator ca au trecut deja 6 zile de la analiza. Cand am raspunsul o sa-ti spun. 5+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica

#29
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:39

Patricia, uite am hartia cu valorile : Men: <3mIU/ml Cyclic women:<5mIU/ml Menopausaul women: <10mIU/ml pupici Crinuta[gravi]

#30
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 06 mai 2004 - 11:42

Ingerasu, in a cata zi ai avut tu ovulatie? Eu am avut in ziua 18. pupici Crinuta[gravi]


Panic Questions

  • Deformarea valgus a piciorului

    MaryJane999
    - iun 27 2024 20:14

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

Last Blogs

  • SfârÈ™itul primului trimestru

    Roxxxi
    - Ieri, 23:48

  • Cum am spus apropiaÈ›ilor marea veste

    ABIGAILREBECA
    - Ieri, 21:58

  • Saptamana 20

    MsAndreia
    - Ieri, 21:25

  • Sarcina

    teg
    - Ieri, 16:20

  • AlimentaÈ›ia în trimestrul 3

    DeeliaElena
    - Ieri, 15:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -