Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (2)


140 raspunsuri la acest subiect

#1
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 19:45

Continuarea...sper cu mai multe mamici! Prima parte: http://www.desprecop...?TOPIC_ID=25425 oana si bb din burtica [copil] "Si maine mai este o zi..." http://community.web...er/oanacretu..."

#2
Alina Maria

Alina Maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 21:21

Buna Oana, Sa inteleg ca vei deveni mamica in ian. -feb. 2005.Daca e asa iti doresc bafta si un copil puternic [greutati]si sanatos. Si eu sper sa se intample acelasi lucru in aceasi perioada. Frumoase poze, eu n-am cum sa-ti arat din pacate nici una. Salutari la toate mamicile! Alina [gravi] alina

#3
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 21:39

Alina, si tu vei naste tot in aceeasi perioada ca noi? Te incadrezi la mamici de ianuarie februarie 2005? Daca e asa, bine ai venit. Vad ca ne inmultim deja. Spune-ne mai multe despre tine. Ingerasu, Adana, Corail unde sunteti? pupici Crinuta[gravi]

#4
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 21:52

O noua mamica? Uraaa!Bine ai venit printre noi! Ce faci, Crinuta, esti bine? Eu mananc din salata orientala...mmmm... Alina, ma bucur ca ti-au placut pozele mele! oana si bb din burtica [copil] "Si maine mai este o zi..." http://community.web...er/oanacretu..."

#5
Alina Maria

Alina Maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 21:53

Salut, Se pare ca suntem in acelasi moment preocupate cu acest site sincer esti prima care i-mi raspunde nu prea am contacte cu Romania asa ca sunt nespus de fericita .Da si eu ma incadrez in perioada voastra si deasemenea vreau sa stiu mai multe despre voi. Eu sunt cu sotul de doi ani e olandez iar acesta e primul nostru bebe si suntem foarte incantati. Daca e fata o numim Alyssa Kali de Roo iar daca e baiat Wyatt Jess de Roo pe curand sper imediat! alina

#6
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 21:59

Oana, mamanc la calculator, mai precis imi caut motiv sa las treaba si sa stau la calculator. Salata orientala zici? Pai tu stii ce am eu pe aragaz? Oala cu cartofi, pusi la fiert. Ma gandesc sa fac cu maionez, ceapa, ton, ce zici? Alina, bine ai facut ca ne-ai scris. Aici ne consultam in privinta simptomelor, a felului in care decurge sarcina. Citeam ce ai scris la mamici de noiembrie dec, si sunt de acord cu tine. Si eu sunt departe, sunt in Arabia Saudita, si desi imi place enorm, am nevoie de mama in aceste momente. Oana la fel, e in Franta, deci, fi sigura ca te intelegem. Tu cand ai avut ultima menstruatie? pupici Crinuta[gravi]

#7
Alina Maria

Alina Maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 22:06

Buna din nou, Voi aveti deja pofte de anumite mancaruri e bine de auzit eu nu am pofta de nimic deocamdata. Ultima menstruatie a fost pe 24 martie cel putin asa cred nu mai stiu exact. La voi care ar fi ? Voi ati mai avut un bebe sau e tot primul si daca nu va deranjeaza cati ani aveti? Eu am 23 si sotul 30.Ma bucur ca stiti cum ma simt si eu sunt alaturi de voi .Unde vreti sa nasteti acasa sau la spital? Pe curand b1 alina

#8
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 22:15

Ura, nu sunt singura care mananc in fata calculatorului! Arunca si tu de o salata orientala, daca ai pus cartofii la fiert! Eu am facut cu ou fiert, ceapa, masline, un pic de maioneza si otet! Nu am pus ton, ca, cica nu avem voie???????!!!!!! Ma bucur ca ne-ai gasit, Alina, o sa te simti bine intre noi, aici! Eu sunt in Franta cu al meu George! Eu fac 24 ani pe 2 iunie si el a facut in aprilie tot 24. Uite listuta: Alina Maria... UM 24 martie ingerasu ..... UM 26 martie crinuta ...... UM 26 martie oana cretu ... UM 26 martie corail.........UM 26 martie adana ........ UM 27 martie Lali.......... UM 3 aprilie Daca am uitat pe cineva, scuze, eu am copiat listuta facuta de Ingeras! Pupici!

#9
Alina Maria

Alina Maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 22:27

Lista nu e lunga ansa nici scurta ma bucur sa fiu alaturi de voi ceea ce as vrea totusi sa va spuyn este ca desi nu am facut un test stiu ca sunt insarcinata voi ce ati facut cum ati aflat. Pe de alta parte am auzit ca primele trei luni sunt cam cu risc si ca nu se stie sigur daca merge pana la capat.Nu vreau sa va sperii si nici sa gandesc negativ ci doar sa stiu cum sta treaba. Pofta buna va urez ! alina

#10
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 05 mai 2004 - 22:32

Merci, Alina! Intr-adevar, primele trei luni sunt cele mai riscante de a pierde sarcina, asa ca ai grija! Daca vrei sa afli mai multe despre noi, fetele de aici, intra si citeste aici: http://www.desprecop...?TOPIC_ID=25425 Asta ca sa nu mai scriem inca o data, caci se incarca memoria serverului prea tare si dupa aceea merge greu. Pupici pe burtici! oana si bb din burtica [copil] "Si maine mai este o zi..." http://community.web...er/oanacretu..."


Panic Questions

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

Last Blogs

  • Momentul potrivit

    BiancaBade
    - Astăzi, 12:58

  • Loviturile lui bebe

    DeeliaElena
    - Astăzi, 12:42

  • Alarma falsa

    E241298
    - Astăzi, 09:47

  • Sexul bebelusului

    ElenaN96
    - Astăzi, 07:39

  • Ziua cea mare

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 06:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -