Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Doctori de care sa te feresti (3)


227 raspunsuri la acest subiect

#21
natynic

natynic

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.571 mesaje

Postat 15 octombrie 2007 - 16:05

Hei, hei, n-am vrut sa supar pe nimeni, zau...Si nu iau apararea drei Bucur, nu voi naste cu ea ci cu altcineva din spitalul Giulesti, atata zisesem, ca am referinte f bune. Dar, Dumnezeule,n-as dori nici dusmanilor ce a patit Andreea, iar in sistem privat fiind, cu atat mai mult. Dar totusi pana la urma ce s-a intamplat? Dra a recunoscut si gata, a plecat la Paris? Nu stiu pe nimeni care sa fi nascut in privat, dar totusi cand platesti 2500 euro si se intampla asa ceva in locul ala nu exista despagubiri, sanctiuni, scandal?
Ce incerc sa spun e ca daca un medic greseste grav trebuie actionat cumva si altfel decat povestind tuturor ca trebuie sa te feresti de el. Exista despagubiri pentru prejudicii, exista Colegiul Medicilor, unde dpdv medical se stabileste care a fost greseala...Degeaba acuzi pe un forum daca oficial nimeni din cei indreptatiti nu a luat act de cele intamplate. Gresesc cumva?

naty 14+ cu [fetita]
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png

#22
andreeaiosif

andreeaiosif

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 15 octombrie 2007 - 18:09

Iti dai seama ca si eu am avut referinte f bune de am nascut cu ea.
Ce spun eu este ca de acum inainte nu voi mai da referinte bune despre ea.

Cum adica ce s-a intamplat?
Pai mi-a facut cezariana vineri si sambata a plecat din tara.
Cei din spital abea luni au identificat de la ce imi era mie rau si luni noaptea la 12 m-au operat de peritonita cauzata de corpul strain uitat in burta mea.

Dr Bucur a revenit in tara vinerea urmatoare cand mi-a spus ca isi asuma responsabilitatea, ca mana 1 la cezariana.

Evident ca lucrurile nu se incheie aici, eu nu acuz pe forum, eu doar sa povestesc ca sa fiti atente pe mana cui va lasati viata si sa aflati ce caracter au doctorii despre care vorbim. Nu de asta exista forumul? Sa povestim si sa impartasim experiente si opinii, sa invatam una de la alta?

De acuzat - acuz la alte institutii...
Dar asta e alta poveste.

Sanatate va doresc!


andreea

#23
greta4you

greta4you

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 463 mesaje

Postat 19 octombrie 2007 - 23:22

buna...sunt si eu o viitoare mamica (de ianuarie 2008)...si as vrea sa stiu si eu daca cineva din cluj ,ar putea sa-mi spuna ce parere are despre doamna doctor Puscas Mariana...(o sa nasc cu ea)

#24
bulinanico79

bulinanico79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 359 mesaje

Postat 20 octombrie 2007 - 13:05

Andreea...sa nu iti faci prea mai sperante ca o sa castigi daca o dai in judecata pe doctorita...sau ceva de genul. Anul trecut cam pe vremea aceasta si eu ma luptam cu morile de vant. Bunica mea a murit din cauza unui medic incompetent si neglijent (in brasov e deja celebrul dr. Olteanu - internist)...si el este bine merci. A fost declarat nevinovat de catre colegiul medicilor. O mana spala pe cealalta.....Nu te consuma prea mult cu chestia asta. Cum ai zis si tu bucurate ca sunteti amandoi sanatosi, nu o mai recomanda...fa-i reclama negativa, dar nu investi prea mult intr-un proces (desi in cazul tau...fiind o clinica particulara..poate cine stie?) Succes.
Si felicitari pt bebe [pup]

nico
http://tt.lilypie.com/i8yVp3.png
asteptam bebe din februarie 2005

#25
ginamaria

ginamaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 421 mesaje

Postat 20 octombrie 2007 - 23:51

greta intra si tu pe mamici si gravidute din cluj......poate te ajuta mai mult fetele de acolo.........eu una am auzit lucruri bune despre ea,tot mai bune in ultima vreme dar nu stiu sigur sa iti spun nimic........ginecologul meu e dr.cruciat si sunt tare multumita.Pup burtk (asta ca sa se ia si la mine[;)])

http://tt.lilypie.com/TJoqp3.png

#26
YLARI

YLARI

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.220 mesaje

Postat 21 octombrie 2007 - 14:18

quote:
Originally posted by miky_mamica

Eu as vrea sa stiu daca a mai nascut cineva recent cu d-na dr Parpalici la Spitalul Ilfov si cam care sunt conditiile (am eu idee dar totdeauna vrem stiri proaspete!) si cam care sunt conditiile financiare.
Daca aveti informatii va rog postati-le aici pt ca suntem cateva viitoare mamici care vor naste acolo!!!!!
Va multumesc anticipat,
Miky

[gravi] 24+
http://bd.lilypie.com/OPcdp3.png



Buna, dragutza, as fi vrut sa iti raspund pe PM ca sa nu fim "offtopic" aici, dar vad ca nu ai. Eu nu am nascut cu dna Parpalici, dar vreau sa o fac, imi inspira incredere, e tare blanda si sper sa fie totul bine. Eu sunt pacienta dansei de 2 ani si sunt foarte multumita. Cred ca tu ai sa imi poti spune cum va fi, vad ca esti mai "mare" ca mine... Te pup!

Cat despre povestea de aici cu dna Bucur, m-a lasat masca!!!! Foarte bine, sa nu te lasi, mergi pana la capat, astfel de medici fara inima, dupa parerea mea ar trebui sa inceapa sa plateasca ptr atitudinea lor!

YLARI

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

#27
gianibr74

gianibr74
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 octombrie 2007 - 00:02

pentru geo_ionita
ai mai fost la dr boeru?

gianina

#28
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 24 octombrie 2007 - 02:27

micky, acum 4 ani si jumatate am nascut-o pe alexutza mea iubita cu dr. stefan de la spit militar. d-ra parpalici m-a asistat la nastere, pe vremea aceea era medici rezident. am avut o nastere grea, cu ceva probleme si ii multumesc din suflet d-rei parpalici ca a fost alaturi de mine tot timpul (adica 12 ore si 1/2), m-a incurajat, mi-a sterf fruntea si mi-a dat o gura de apa, nu mai spun de vorbele bune. cred ca daca nu era alaturi de mine m-as fi panicat si mai mult decat am facut-o:))).a fost prima intalnire a mea cu ea, nu a vrut nici o "recompensa"...acum o luna am vazut-o pe hol la spit jud ilfov, am salutat-o, dar in mod sigur nu m-a recunoscut. eu da...imi va ramane mereu in minte si in suflet.
acum sunt insarcinata in 16 sapt., voi naste tot la spit jud ilfov, insa cu d-na dr. bernevig, care este de asemenea o persoana deosebita si draguta.


alexutza 4 ani si [gravi]15+
http://tickers.baby-...dev103pf___.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

#29
MIKYCRIS

MIKYCRIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.026 mesaje

Postat 03 noiembrie 2007 - 18:59

[:)]BUNA FETELOR!
SUNT NOUA PE AICI SI AS DORI AFLU DACA STIE CINEVA-DR.LAURA LEONTE ESTE MEDIC BUN?
[grav[:X]i]5s+

MIKYCRIS

#30
MIKYCRIS

MIKYCRIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.026 mesaje

Postat 05 noiembrie 2007 - 01:47

[hia]BUNA FETELOR!
EU ACUM APROXIMATIV 11 ANI AM NASCUT CU DOCTOR VICTORITA NICOLICEA DE LA MUNICIPAL SI NU AM FOST MULTUMITA DE EA!
ACUM FUG CAT POT DE EA.NU MAS MAI DUCE LA EA NICI DACA AR FI ULTIMUL DOCTOR DIN LUME!
NU UITATI CA ASTEPT CEVA RECOMANDARI DESPRE DOCTOR LEONTE LAURA-CARITAS.[gravi]6s+

MIKYCRIS


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -