Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Doctori de care sa te feresti (3)


227 raspunsuri la acest subiect

#41
MIKYCRIS

MIKYCRIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.026 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 00:59

BUNA ARIEL 7000!
IN TIMP CE CITEAM MESAJUL TAU MANCAM SI VREAU SA ITI SPUN CA AM BUFNIT IN PLANS!DUREREA TA A FOST MAI MARE CA A MEASI CAND TE GANDESTI CACI CU TOTII VENIM DIN ACELASI LOC SI PLECAM IN ACELASI LOC!ASTIA CHIAR SE CRED BURICUL PAMANTULUI!ITI MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU INFORMATII,AM SA TIN CONT DE ELE![pup][flo].
NU STIU DACA AM SCRIS PE INTELESUL CUIVA DEOARECE NU IMI POT STAPANI LACRIMILE!AI GRIJA DE TINE SI DE COPILASI!
[gravi]5s+

MIKYCRIS

#42
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 01:18

Ariel, sunt de-a dreptul socata [:0][:0][:0]



sarcina usoara si o nastere...ALTFEL!!!



my baby



[bibe][fetita]

#43
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 01:48

miky, eseea, multumesc pt urari si va doresc la fel, sarcina usoara si nastere perfecta.
inca un sfat pt toata lumea. ascultati-va instinctele!!! in mine urla totul sa renunt la medic si la spitalul caritas, cu toate ca medicul a fost ok, ii reprosez doar ca nu comunica cu mine si ca nu a evitat cosmarul ala. cu toate ca urasc ideea de cezariana, eu eram candidata perfecta la o astfel de interventie....
nu am vrut sa renunt la el pt ca era unchiul unei prietene si pt mine asta echivala cu garantia ca totul va fi perfect, cu toate ca auzisem ca spit. caritas este jegos, mi-am zis a 3 zile nu voi muri...acum regret prostia care am facut-o atunci si (vreau sa) cred ca de data asta am luat decizia corecta.

alexutza 4 ani si [gravi]17+
http://tickers.baby-...dev103pf___.png
Save the Earth- it's the only planet with Chocolate!

#44
MIKYCRIS

MIKYCRIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.026 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 11:06

NEATA FETELOR![pup]
DACA ASCULTAM SI EU DE INSTINCT ariel 7000, ACUM MAI BINE DE 10 ANI...
EU AM NASCUT LA MUNICIPAL CU DR.VICTORITA NICOLICEA.
SPITALUL ERA OK,CEL PUTIN SALOANELE PT. MAMICI!
DAR DR.,....,LASA DE DORIT!CEL PUTIN INNAINTE!EU ERAM IN TRAVALIU IAR EA SE PLIMBA PRIN SPITAL SPUNAND CA TREBUIE SA MA MAI DILAT SI SA FAC TOT POSIBILUL PANA VINE EA!NICI EA,NICI MOASA NU MAI STATEAU LANGA MINE!IMI ERA SI FRICA SA MA FORTEZ CA NU CUMVA SA IASA COPILUL(IN TIMP CE ERAM DOAR EU ACOLO TIMP DE MAI BINE DE 30 MIN.)SI SA CADA JOS.VENEAU ALTE ASISTENTE SI TIPAU LA MINE CA DE CE URLU ASA![q]
DE PARCA O FACEAM DE PLACERE!DE CURATAT NICI NU MA CURATAT BINE CACI AM TRAS MULTI ANI DE ATUNCI!
IAR ASISTENTA SEFA NE SPUNEA IN FATA CA DACA VREM SA NE UNGA PIEPTUL CU O CREMA TREBUIE SA SCOATEM BANI FRUMUSEI!POT SPUNE CA APROAPE NE OBLIGA SA FACEM LUCRUL ASTA!
DAR SI RASPLATA DR. A FOST PE MASURA![:)]
SOTUL MEU IA DAT BANI DECAT PT.TAXIU DUS INTORS![il],ASTA DUPA CE IAM SPUS CE AM PATIMIT!VA [pup] PE TOATE SI AVETI GRIJA DE VOI![flo]
[gravi]5s+

MIKYCRIS

#45
MIKYCRIS

MIKYCRIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.026 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 11:19

ARIEL 7000,
HAI CA VORBEAM DE INSTINCTE SI AM INCEPUT CU SFARSITUL!
PE DR. ASTA AM CUNOSCTO IN LUNA 6 DE SARCINA CAND AM AJUNS LA SPITAL PT. CA MA SIMTEAM RAU! NESIM...,SPUNEA CA E VORBA DE UN AVORT!EU AVEAM LIPSA DE CALCIU SI VITAMINE IAR EA CREDEA CA AVORTEZ!NOROC CU O ASISTENTA CARE IA SPUS DESPRE CE ESTE VORBA CACI EA NICI SA CITEASCA NU MAI VEDEA! TAM..., II SPUSESE ASISTENTEI SA PREGATEASCA ANESTEZIA![bang]
DUPA CELE INTAMPLATE TREBUIA SA IMI CAUT ALT DR.,DAR ASA ESTE CAND NU ASCULTI DE INSTINCT [bang],AM TRAS DUPA AIA SI LA NASTERE![bang]
ASTA ASA CA O LECTIE SI O INVATATURA DE MINTE![bang],[bang],[bang].
FETELOR,VORBA LUI ARIEL 7000,ASCULTATI DE INSTINCTE CA OR STI ELE CEVA![flo]
[gravi]5s+

MIKYCRIS

#46
Roxie

Roxie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 282 mesaje

Postat 10 noiembrie 2007 - 11:55

E cel mai bun lucru pe care il putem face, sa ne ascultam instinctele. Cand am ramas insarcinata cu Denisa, in primele trei luni de sarcina m-am dus la Polizu, la dr. Sai. In afara de faptul ca pierdeam cate 5-6 ore la coada la ecograful ala amarat de la parter, unde desi se facea o lista, bagau de doua ori mai multe paciente peste rand pentru ca erau internate si le aduceau doctorii lor de mana [bang], era plin de tigani, asistentele (cu o singura exceptie dna. Nicoleta parca sefa asistentelor) te tratau ca pe ultimul jeg, doctorita mea desi venisem sa ma consulte de mai multe ori, de fiecare data ma intreba "dvs ce problema aveti?" [alcool], nu era niciodata cu programare, chiar daca zicea veniti la 10, intram si la ora 13 la consultatie. Si totul a culminat cand eu fiind in aproape 3 luni de sarcina si avand ureaplasma si micoplasma se pregatea sa imi dea un tratament cu antibiotice interzise in sarcina, fiindca bineinteles, uitase ca sunt gravida. Si asa m-am mutat urgent la Giulesti, la dr. Ion, care m-a luat in evidenta cu varsta sarcinii, istoricul medical si tot ce trebuie. Spuneam de instinct, ca el a fost cel care m-a facut sa ma mut de la Polizu, si dupa aceea abia am citit pe net tot felul de povesti horror legate de spitalul asta, cu copii scosi prematur, cu copii care s-au imbolnavit, si cu personal amabil ca gardienii de la un lagar de concentrare.

Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)

#47
Crysia

Crysia
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 noiembrie 2007 - 00:10

Buna, fetelor... sunt o gravidutza ingrijorata care nu stie pe ce drum sa o apuce... am fost la primul control (la 6 sapt) la dl badea, insa am citit o groaza de lucruri legate de acest doctor... ma putetzi ajuta? stiti ceva de acest doctor? sunt la prima sarcina si sunt foarte speriata....
Multumesc multe, fetelor si pupicei...


#48
roxybucrom

roxybucrom
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 noiembrie 2007 - 17:07

quote:
Originally posted by Crysia

Buna, fetelor... sunt o gravidutza ingrijorata care nu stie pe ce drum sa o apuce... am fost la primul control (la 6 sapt) la dl badea, insa am citit o groaza de lucruri legate de acest doctor... ma putetzi ajuta? stiti ceva de acest doctor? sunt la prima sarcina si sunt foarte speriata....
Multumesc multe, fetelor si pupicei...


Buna, Crysia! Cred ca te referi la dr. Badea de la Universitar. Eu sunt medic dentist si am auzit cate ceva despre acest dr. Profesional e ok, insa e f ocupat si deaceea pare superficial si mereu pe fuga. Parerea mea ca acum la prima sarcina ai nevoie de un dr cu care sa discuti, care sa te sfatuiasca, sa aiba timp pt toate intrebarile tale. Eu sunt insarcinata in 10 sapt si mi-am cautat un astfel de dr. E dr Corina Grigoriu tot de la Universitar care e calma, raspunde la intrebari, insa e drept ca in spital toti medicii sunt ocupatzi si din acest motiv ti se pare ca te expediaza. Eu recomand cabinetele/clinicile particulare unde daca tot dai un ban, macar sa fii bine tratata. Acum e adevarat ca nu toate ne permitem, depinde de situatia ta materiala. Daca nu ai probleme cu sarcina( si nu cred ca ai) eu zic sa-l lasi pe dr Badea-n pace, sa te orintezi spre alt tip de medic, ca ai timp suficient. Te pup si sanatate multa!

#49
mihuta

mihuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.626 mesaje

Postat 13 noiembrie 2007 - 13:41

Crysia, nu stiu multe despre dr. Badea, vroiam doar sa-ti spun ca nu exista doctor despre care sa nu auzi si de bine si de rau. Depinde de experienta fiecaruia cu doctorul respectiv, si de asteptarile lor.

Parerea mea e sa te ghidezi dupa cata incredere ti-a inspirat doctorul, nu numai ca om ci si ca profesionist.

[gravi] 39s + [fetita] Sophia

#50
natynic

natynic

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.571 mesaje

Postat 13 noiembrie 2007 - 23:05

Dr Badea este extrem de ocupat, ca orice medic f bine cunoscut. Daca e sa faca greseli, e si din acest motiv. dar e un medic f bun

naty 19+ cu [fetita] (Iulia Elena)
http://bd.lilypie.com/FYlVp3.png



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -