Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Doctori de care sa te feresti (3)


227 raspunsuri la acest subiect

#221
mmiihhaa

mmiihhaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 25 ianuarie 2009 - 12:49

Eu am avut o extrauterina in 2006 si mi-a scos-o laparoscopic dr.Gliga.Nu stiu ce parere aveti voi de el,dar eu nu mai vreau sa aud de el...Am stat in spital 3 saptamani(unele au plecat dupa 3 zile si aveau operatie clasica)timp in care nu a venit sa ma vada decat de 2 ori si atunci ca l-am chemat eu ca ma simteam rau.
Mi-a lasat in uter o bucata de placenta care crestea ca o sarcina.Gliga si Lupu,doi doctori pe care sa-i ocoliti daca nu aveti bani multi,foarte multi...Daca nu era Dr.Rafaila cred ca stateam mult si bine in spital...

mramona

#222
mami_edy

mami_edy
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 16:53

Cand am ramas insarcinata am vrut ce e mai bun pt copilul meu si am ales sa-mi fie urmarita sarcina de un medic din Bucuresti,eu locuiind in provincie.Numele acestuia este TUTUNARU DANIEL.In fiecare luna ma prezentam la control la cabinetul particular al acestuia (pt ca in spitalul ELIAS era ocupat si nu oferea consultatii)unde eram taxata cu 100 ron pt 3 min maxim cat dura consultatia.Nu conta ca nu mi se oferea un bon de casa sau ca nu erau notate in documente rezultatele consultatiei.Dr doctor trebuia sa vada si de alte paciente pe banda rulanta.Cand mi-a venit sorocul m-am prezentat la camera de garda a spitalului ELIAS ai am fost consultata de o doamna dr foarte draguta care mi-a confirmat ca urma sa nasc avand deja dilatatie 4.Precizez ca dr TUTUNARU mi-a spus sa nu-l deranjez cu vre-un telefon decat cand intru in travaliu si dupa ce sunt vazuta de medicul de garda al spitalului.Asa ca am ales sa-l sun din spital si i-am spus ca am fost vazuta si ca urma sa nasc in acea zi.NU SUNT LOCURI IN SPITAL mi s-a raspuns pe un ton raspicat.DU-TE LA ALT SPITAL.I-am amintit medicului ca nu sunt din Bucuresti si nu stiu nici o adresa a unui alt spital.SI EU CE SA-TI FAC?a fost raspunsul dr caruia ii cotizasem lunar in timpul sarcinii si care m-a lasat balta.Asa ca a trebuit sa ma descurc.I-am spus pe un ton ferm ca acasa nu pot sa ma intorc pt ca risc sa nasc in masina avand de parcurs aprox 200 km si macar sa-mi recomande un medic si un spital care sa ma poata primi.Mi-a spus nervos sa incerc la municipal ca poate ma primeste.si mi-a inchis telefonul.Asa ca intre contractii,cu moralul la pamant,cauta impreuna cu sotul Municipalul si roaga-te sa nu nasc in masina.Am ajuns in cele din urma,aici m-a primit o dr foarte amabila,am reusit sa nasc si dupa aceea mi s-a cerut de la obraz o suma de bani pt seful de sectie pt ca a avut amabilitatea sa ma primeasca in spital motivand ca nici aici nu sunt locuri dar a facut o exceptie.Si pt ca nu trecusem prin destule situatii neplacute mi s-a adus la cunostinta ca am nascut un copil postmatur,cu pneumonie de aspiratie, copil ce a necesitat tratament cu antibiotic,cu toate ca dr TUTUNARU ma asigurase ca voi naste un copil sanatos.MULTUMESC D-LE DR TUTUNARU ca in urma traumelor psihice suferite de pe urma acestor intamplari m-am ales cu o PSIHOZA POSTPARTUM pt care am necesitat tratament timp de 1 an si jumatate.RUSINE SA VA FIE.Erau in joc 2 vieti nu numai una dar cui sa-i pese?

#223
Eseea

Eseea

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.103 mesaje

Postat 29 ianuarie 2009 - 19:03





imi pare tare rau de cele intamplate. :(



Poate ar trebui totusi sa pui acest mesaj si la subiectul dedicat dr Tutunaru, ca fetele sa poata alege in cunostinta de cauza :



http://forum.desprec...858&whichpage=8



Mami de fetita [copil] [fetita] si de baietel [gravi] [baietel] 32+





#224
laura_dimitris

laura_dimitris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.394 mesaje

Postat 02 februarie 2009 - 14:30

Imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva mami_edy....



Eu nu am nimic cu dr. tutunaru. nu am nascut cu el, nu am mers la el... am o prietena care merge la el si este tare incantata de dr. in acelasi timp, m-am intalnit zilele trecute cu o gravidutza - pacienta lui - ce trebuie sa nasca in martie. am intrat in vorba cu ea si mi-a spus cat de dezamagit aeste de el... A mers la control odata la doua saptamani si...

cand era la ultima consultatie a asistat la o discutie in tre dr. si asistenta lui (parca) ...

aceasta il anunta pe dr. ca l-au sunat de la elias ca naste pacienta x...

dr. i-a spus ca nu-si aminteste de ea... sa stea sa astepte... si apoi i-a cerut asistentei sa verifice in calculator ( tine evidenta consultaiilor in calculatorul sau ?) sa-i spuna daca a venit la consult de cate ori i-a cerut... sau, ma rog... daca a venit la consult de suficient de multe ori cat sa trebuiasca sa mearga sa o asiste...[:(]



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003

si Eleni - 05.02.2008

poze



povestea nasterii lui eleni

#225
ipearina

ipearina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 08 februarie 2009 - 23:40

"In fiecare luna ma prezentam la control la cabinetul particular al acestuia (pt ca in spitalul ELIAS era ocupat si nu oferea consultatii)unde eram taxata cu 100 ron pt 3 min maxim cat dura consultatia."

Si cand te gandesti ce vestit este pentru faptul ca nu primeste bani la nastere! Cum naiba sa primeasca, daca are grija sa ia ce i se "cuvine" la cabinetul particular? [:D]

#226
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 12:21

Fetelor ma inspaimantati.Ar trebui cred sa-mi cumpar eu un doctor,nu?
astia celebri sunt blazati si-si bat joc de oameni.Ce parere aveti ca mie o doamna doctor mi-a spus ca nu am ovulat, ca nu voi face copii,ca am insuficienta ovariana....si eu eram deja insarcinata?
Mi-a dat tratament dar era imediat dupa conceptie cand embrionul este protejat.cERT ESTE CA AM LUAT DOUA ZILE TRATAMENTUL.Deodata ceva mi-a spus sa ma opresc.Testul de sarcina a iesit pozitiv pe 6 decembrie.Eu merg la doi doctori....ca sa fiu sigura.Ce te faci cand unul zice sa te rogi si celalalt ca da,exista o mica problema dar bebe e bine iar problema aia o au 50 la suta dintre femei,deci e ok?
[bang][bang]
Am incredere ca d-zeu e sus.
[pup]


mada [gravi] 12

#227
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 11:56

continuam la capitolul 4


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -