Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

In Italia (14)


299 raspunsuri la acest subiect

#11
crista-s

crista-s

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.003 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 09:22

Caarra, imi pare rau ,n-am pe nimeni in Ro caruia ii trimit bani, deci nu te pot ajuta decit cu o alta idee : sa te duci la o agentie de turism cunoscuta de tine si sa le zici sa faca ei rezervare in numele tau la hotelul ales de tine. In felul asta platesc ei avansul si tu le platesti lor. Poate chiar platesc ei tot si tu te duci ca o doamna doar cu voucherul in mina. Fratele meu si toate colegele lui fac asa cind pleaca pe la congrese si alte tirguri "pe afara". Daca vrei iti pot spune pe PM , nume de agentie ( adresa , telefon, mail) doar ca e in Bucuresti.







Cristina



una.. alta...





"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."



#12
enn

enn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 12:17

Da, Iri, am fost la un control de rutina si e totul okay. Conform CTG, micuta se anunta dinamica. S-a pus deja si în pozitie de start, cu capsorul spre "iesire", asa ca sper ca nu vor fi probleme la nastere.
Si sa-ti spun un secret: am luat exemplu de la tine si mi-am mai cautat un mini-job suplimentar! Sotul meu era sa ma strînga de gît cînd i-am dat marea veste, dar e vorba de comparat editia internationala a unui magazin economic cu cea româneasca si nu mi se pare chiar asa de solicitant. Mi-am zis sa încerc, nu-s multi bani, dar nici foarte mult de lucru si mai am si eu ocazia sa aflu ce se întîmpla-n lume.
Va las, ca am treaba [:D]
[grup]
E.

#13
caarra

caarra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 13:20

Cristina,merci de pont si chiar te rog daca poti sa imi dai pe PM nume de agentii,nu e o pb daca sunt in Bucuresti.
[pup] Aura

#14
iriale

iriale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 722 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 14:23

Bravo Enn pt mini-job si bravo pt mititica deja in pozitie de lansare! [pup]
Eu urasc sa stau fara sa lucrez, in trecut am avut o perioada in care imi iroseam vremea pacalindu-ma ca sunt studenta, zilele treceau, cheful de invatat disparea din ce in ce mai mult... m-a scuturat atunci un prieten din Bucuresti care, intr-un mod foarte foarte brusc, m-a intrebat asa: "Nu ti se pare ca se aseaza praful pe tine?". Pe moment am ramas socata, m-am suparat etc etc... dar cata dreptate avea. La scurt timp dupa aceea am inceput sa lucrez si de atunci nu m-am mai oprit.
Cri il cunoaste si ea pe acest prieten din Bucuresti... Apropos, ieri nu am cumparat nimic, in toate magazinele erau numai sandale cu tocuri astronomice si toate de culoarea maro [bang], dar toate! Genul asta "zeppa"... am renuntat, acum sunt in faza balerini colorati, iar peste putin trec la "infradito" - cum li se zice in lb. romana???

Cald, cald, cald.



Iri, mami de Ale

Daca ti se pare prea frumos spre a putea fi adevarat, probabil ca asa este.


#15
crista-s

crista-s

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.003 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 14:43

deci am scris ca o proasta si cind sa se duca mesajul s-a pierdut .. ce porcarie ..



Iri infradito = slapi [:D]



eu sunt moarta dupa talpa asta noua dar nu o pot purta .. cum ziceam e prea inalta .. la mine si o foaie de hirtie e talpa inalta [bang].. imi mai plac si sandalele alea asa zise romane .. fara toc deloc si cu siret legat pe glezna .. am iubit eu unele prin liceu mult de tot .. dar nu meriat efortul la cit de rar ies eu din casa.. am nevoiie de ceva clasic . Astea s-au purtat acum mai mult de 20 ani si nu vreau sa risc sa le tin in dulap pina peste alti 20 ca nu se stie daca o sa mai fiu pina atunci [:D].



caarra vezi ca ti-am trimis un pm si iti mai dau unul acum ... cu cealalta agentie ..



Enn-ule tu mai ai tare putin .. dar noul job suna bine ca il poti face si stind cu bebe in brate .. Bravo tie !!









Cristina



una.. alta...





"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."



#16
crini

crini

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 15:19

Ce mai fac italiencele?
N-am mai scris de o multime de timp ca am tot avut de lucru si la servici si acasa, dar acum se anunta o perioada mai linistita la birou asa ca profit.
Crista, multumesc mult pentru glumele trimise, m-au mai 'tirat sus de moral'.
Mai, greu e cu doi copii, parca nu-ti ajunge timpul niciodata. Cand zici ca ai rezolvat aproape tot ce aveai in plan se ivesc alte probleme.
Ce-ati mai facut intre timp?
Hai ca ma apuc sa citesc cate ceva din urma si va mai scriu.
Vad ca au bagat si chat, dar nu e nimeni acolo.

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

#17
crista-s

crista-s

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.003 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 15:23

Nicoooooooooo bine te-ai intors .. ne era dor de tineeee .. dar daca citesti din urma vei vedea ca toata lumea pe rind a intrebat de tine !!! Sa nu mai dispari asa, ca ne-ai lipsit mult !!! Deci daca ma inregistra careva se tavalea de ris .. sunt singura in casa si cidn am vazut numele tau aici am zis cu voce tare " EIII NU POT SA CRED " deci m-ai facuts a vorbesc singura ... [bang]







Cristina



una.. alta...





"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."



#18
crini

crini

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 15:47

Cri, ce e Banana Y? Scuza ignoranta.
Eu tifez pentru culoarea pielii, negru la sandale parca e cam trist.
Si noi ne gandeam sa mergem in Liguria de punte, asa ca daca aveti info despre hoteluri mai ieftinute si bune sa le scrieti.
Danagie, pentru nepotica eu zic ca merge si o bijuterie ceva, sau o rama de argint de-alea pentru copii, colorate, cu ursuleti si alte jucarele.
Cri, am primit si eu pentru Andrei jurnalul ala de care zici tu de la Dalles. E foarte frumos, merge bine pentru un bebe. Chiar ma gandeam sa iau unul si pentru Theodora ca ea n-are si o sa-i para rau cand va fi mare..
Aha, vad ca ai luat deja. Foarte frumos, o sa se bucare sigur de cadou. Sa ne spui cum a decurs nasterea.
Enn, felicitari pentru job si nastere usoara. Cand ai termenul?
Iri, ce mai faci dragato? Caldura mare la voi daca te gandesti deja la slapi. Eu sunt inca in adidasi.
Si n-am sandaleeeeeeee, trebuie sa-mi iau pentru vara.


Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

#19
crista-s

crista-s

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.003 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 15:59

Nico, banana yoshimoto sau cum o cheama pe tanti scriitoarea hahah .

Am sandale cu bretelute in 3 nuante de bej - culoarea untului, cul . pielii si maroniu ... insa am o rochita neagra cu un puloveras de bumbac in dungi alb cu negru , am tricouri multe negre sau alb cu margine neagra ...si la astea parca nu merg sandale bej decit dc reusesc sa le gasesc super neutre ca si culoare .. adica sa fie exact culoarea pielii mele sa para ca sunt desculta [:D]. Aveam acasa in Ro unele albe dar au toc si nu pot sa le port asa ca leam lasat acolo...



Liguria ... cred ca cel mai bine e sa cauti affitacamere .. nu poate sa coste cit la hotel iar casele alea aratau bestial toate ... in plus dupa parerea mea te simti mai ca acasa ... sau ca la bunici ... vezi pe cele 2 paginute cu 5 terre si cinque terre .



La noi sta sa ploua ..ce ma enervez.. acum cind tb sa ies eu ..



Cristina



una.. alta...





"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."



#20
iriale

iriale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 722 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 17:32

Nico, BINE AI REVENIT!!!!!!!!!!!! Chiar ne gandeam sa iti scriem 1 mail, dar de frica sa nu te deranjam, am renuntat... sa nu mai dispari asa!
Banana Yoshimoto este, cum zicea si Cri, o scriitoare japoneza, pe care eu personal o ador. Si ti-o recomand cu caldura pt cand vei avea timp...
Asa e, sunt 30 de grade la Messina [beach]

Eu tocmai m-am intors de la pranzul cu sefii mei cei mari de la Roma, la ora 16 prezinta un nou software in Procuratura si, daca va fi acceptat, ne vom ocupa eu si inca un coleg. Asa ca va rog, tineti-ne pumnii[:D].




Iri, mami de Ale

Daca ti se pare prea frumos spre a putea fi adevarat, probabil ca asa este.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -