Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

In Italia (14)


299 raspunsuri la acest subiect

#21
crini

crini

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 18:03

Cri, Iri, Enn ce bine-mi pare ca nu m-ati uitat.
Mai, voi cum faceti cu copiii cand mergeti la magazine. Nu la supermercato, ca acolo ii pui in carut si e usor, dar cand te plimbi pe la magazine.
Iri, am citit ca ti s-au infundat urechile. Si mie mi se intampla vara, am caderi de tensiune. Iar uneori vad punctulete albe luminoase, cica tot tensiunea.

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

#22
iriale

iriale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 722 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 18:21

E greu Nico, tu gandeste-te ca Ale nici in carut nu statea, cand mergeam cu el la supermarket. Mai nou, merg singura cand trebuie sa cumpar de mancare[:D] si asa termin repede. Cat despre celelalte magazine, stiu sigur ca tre' sa-i cumpar musai si lui ceva, dar oricum e complicat. Concluzia: si in acest caz, daca pot, merg singura [:D][:D]
Ti-am fost oare de folos?

Cri, dar slapii nu sunt aia de plaja? eu ziceam infradito de mers pe strada, cu fustite etc...

Iri, mami de Ale

Daca ti se pare prea frumos spre a putea fi adevarat, probabil ca asa este.


#23
enn

enn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 19:29

Fetelor, va multumesc pt. sprijinul neconditionat [flo]

Si, Crini, ce surpriza placuta, bine ai revenit! Daca ai timp, sa ne mai povestesti ce-ai mai facut, ce mai fac copiii... În concediu ati reusit sa mergeti?

Iri, îmi dau seama cum trebuie sa te fi simtit... Eu am lucrat aproape 5 ani la teza de doctorat, singura, acasa si nici nu mai stiu de cîte ori am vrut sa renunt din lipsa de motivatie. Noul job îmi place ca-s mereu bucatele mici de facut si-ti da impresia c-ai terminat o treaba, înainte de a te apuca de urmatoarea.

Danangie, ma gîndesc la voi si tin pumnii sa fie totul bine.

Si în rest va doresc tuturor spor la cautat sandale[:D]

[pup]
E.

#24
crista-s

crista-s

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.003 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 10:02

Iri tu zici "eu ziceam infradito de mers pe strada, cu fustite etc..." .. adica aia de piele mai dichisiti nu de plastic turnat ca pt piscina [:D].. tot papuci/slapi sunt dupa parerea mea ... Era sa ma capatuiesc eu ieri cu o pereche ca ma luase "valul cumparaturilor" .. insa erau ca nuca in perete , adica maro inchis ce-i drept si cu niste pietre / margele mai mari turcuaz... Adica n-aveau nici o legatura cu ce imi trebuia mie. Ma si mir ca am avut taria sa ies din magazin [xx(]. Cu mina goala nu m.-am intors, mi.am luat un tricou alb subvtirel cu guleras , asa in genul alora barbatesti polo .. dar e de fetitza . Merge la orice negru, maro, blugi, bej, la uni sau la imprimeuri .. sunt tare mindra ( chiar dc e cam largut ca era singura marime si deci n-am avut de unde alege).

Sandale fetelor si aici maro pe toate drumurile, cu talpa groasa si toc inalt ca in anii 70 .. cred ca era chiar de lemn .. nu stiu cum poti merge pe chestiile alea . Sandale negre la Batta peste 50 euroi 3 bretele .. mult pt ce imi trebuie mie, nu sunt scumpe dar comparind ca asta iarna se gaseau ghete la 60 e. sandalele sunt cam exagerate. Nici macar nu e vreo firma de fitze sa intelegi ceva, aratau ca alea de se vind pe Lipscani. Deci mai sapam ca nu arde !



Matusica Angi !! s-a nascut bambinutza ?? Eu azi noapte l-am auzit prima oara e vecinul de deasupra nascut sapt trecuta .. a facut oa-oa de 2 ori si gata . Cred ca e asa mic ca n-are nici glas sa plinga ..Am vazut album/jurnal la un magazin cu cratiti [bang] in bologna .. nu stiu ce cauta acolo .. in fine costa in vitrina 15,50 si in magazin 16,20 e. [alcool].. in fine tot pe acolo . BAnuiesc ca la cartoleria se gasesc mai frumusele , asta nu era prea elegant dar pina la coada cozii merita banii.





Petro ce faci ?? nu ne intilnim deloc .. poate sapt viit cind vei fii acasa dimi ...[flo]



La noi ieri n-a plouat .. norocul meu .. dar azi nopate a dat ceva rapaiala ca e uda strada. In plus e tare ciudat afara iar eu din cauza asta am niste vijiieli de capatzina de zile mari, or fii norii astia prea jos??









Cristina



una.. alta...





"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."



#25
crini

crini

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 12:29

Cri, am avut si eu si sotul incaltaminte de la Batta si nu mi s-a parut cine stie ce, s-a distrus repede, intr-o stagiune. Iar la pantofii sotului se ridicasera varfurile, parca erau de claun.
Iar ca preturi ai dreptate ca sunt mari.
As vrea sa ies si eu sa mai vad ce e prin oras, dar ma simt vinovata s-o fac fara copii si cu ei... e o impresa titanica.
Azi mi-am pus pantofiori, ca sunt in fusta, o fusta lunga si creata, stil gipsi.
Mai scriu.

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

#26
crini

crini

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 13:07

Am vazut ca ati povestit despre Non ti muovere, au fost discutii si cand s-a lansat filmul. Eu n-am citit cartea si n-am vazut nici filmul. Cum e, merita?
Am citit o carte scrisa de o femeie, Primavara - Singrid Undset, care descria trairile unui barbat, dar mi s-a parut nerealista chiar inainte de a sti ca scriitoarea era femeie.
Frumoasa, dar nerealista. Parca povestea cum am vrea noi sa fie barbatii, nu cum sunt. Chiar sunt curioasa daca alta a reusit impersonificarea.

Vreau sa-mi cumpar o perie de par, ca dupa ce ma spal pe cap, daca il las de capul lui se usuca de parc-ar fi coama unui leu.
Ce imi recomandati, de metal sau de par? Mai groasa sau mai subtire?

Enn, da am fost in vacanta la EuroDisney, cu masina. La intoarcere am vizitat cateva castele, cum ne propusesem... a fost foarte frumos. Mi-au placut mult mai mult decat Versailles-ul, pe care il vazusem acum cativa ani. Valea Loirei e un spectacol. Si nu mi s-a parut deloc ca sunt toate la fel, cum e conceptia inradacinata, ca daca vezi unul le-ai vazut pe toate.
Dimpotriva fiecare are specificul lui, unul gradinile, altul mobilele, arhitectura. Si Theodora a fost incantata. La sfarsitul excursiei cand o intreba cineva unde a fost iti insira toate castelele vizitate, dar uitase de Disney. Spune tu!

Hai ca eu acum, daca m-am intors dupa o lunga perioada de tacere am chef de vorba.

Enn, cand nasti?

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

#27
enn

enn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 13:46

Buna dimineata!

Crini, ma bucur c-ati avut o vacanta frumoasa. Si cum sa nu-i placa fetei castelele, doar fiecare fetita se viseaza printesa, sau [:D]
Cit despre cumparaturi, si eu evit sa merg cu copilul. Cu toate astea, de obicei ma intorc cu lucruri pt. el, nu pentru mine.
Urmeaza sa nasc pe 12 iulie. Sper sa stea mititica cuminte si sa astepte pîna atunci, ca aici vor fi CM de fotbal si haos total.

Iri, cum e cu proiectul? Ati primit unda verde?

Cri, felicitari pt. bluzita, s-o porti sanatoasa! Mai faci azi o incercare cu sandalele? Sa stii ca eu te admir foarte mult pentru modul in care îti faci mereu mici proiecte si te mobilizezi zilnic. Daca ar fi trebuit sa-mi petrec eu, la fel ca tine, mare parte din timp singura, de mult cadeam în depresii.

Na, ma întorc la "vitezomanii afacerilor" - au astia o exprimare [bang]
[pup] tuturor,
E.

#28
iriale

iriale

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 722 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 14:21

Hop si eu la apel...

Cri, deci maro-ul asta ne va innebuni intreaga primavara/vara? Sper ca nu, eu vreau culori vesele.

Nico, incearca, desi stiu cat este de complicat, sa nu te simti vinovata cand faci ceva fara copii, trebuie sa iti gasesti si un minim de timp doar pt tine. Eu am fost la fel, ma simteam vinovata si pt ca mergeam la servici si renuntam la absolut tot restul. Dar nu e bine asa, si de aceea cu timpul am invatat/reusit sa mai fac cate ceva si de una singura sau doar cu prietenele. Sau: cu Teodora, care e mai mare, nu e mai usor? Iti poate da si sfaturi...[:D]
Cat despre "Non ti muovere", eu am citit cartea si am vazut filmul. Cartea este sublima, scrisa ingrozitor de bine, cu mintea unui barbat. Perfecta, as zice. Filmul l-am considerat inferior.
Poze din vacanta?

Enn, prezentarea de ieri a decurs bine, se pare ca se dechid usile si inspre acest proiect.
Ca tot ai pomenit de CM... daca joaca Italia - Germania, ce te faci?

Iri, mami de Ale

Daca ti se pare prea frumos spre a putea fi adevarat, probabil ca asa este.


#29
enn

enn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 14:33

Iri, bravo pt. proiect!
Cit despre CM, pe mine fotbalul nu ma intereseaza. Mai mult ma tem de ambuteiaje, huligani etc.

Si o mica intrebare: cum vi se pare o expresie de genul "bancile folosesc tot felul de metode sa se dea bine pe lânga clienti"? Eu daca scriam asa ceva la compunere în cls. a V-a, sigur mi se sublinia cu rosu. Dar intr-un magazin economic??
Cri, ce zici? Tu cunosti domeniul, eu numai dau cu presupusul relativ la exprimarea managerilor....

#30
crini

crini

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 15:01

Iri, pana la urma cred ca asa voi face, voi merge cu Theodora si lasam baietii acasa sa ne astepte.
Cine e scriitoarea? E trista rau, sau doar pe alocuri? Ca nu vreau sa-mi daram moralul cu ceva care se termina rau.
Cri, tu ce zici, ca o ai proaspata in minte.
Enn, eu nu stiu daca exprimarea e buna, dar nu mi se pare ca bancile sunt asa. Banca mea e complet indiferenta, nu pare interesata sa ma tina ca si client, nu face nimic pentru mine.
De curiozitate, pe-acolo ce fac, programe de fidelizare, puncte - tessere, sau produse personalizate?

Aici, la Milano, exista magazine alimentare romanesti ca mi-a facut pofta Dana?



Mami de fetita (1999)si baietel (2004)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -