Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce parere aveti de acest articol/ziarist???


54 raspunsuri la acest subiect

#31
dienuca

dienuca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 18:39

Pozele Andreei Esca au fost facute pentru revista Tabu, nu pentru un ziar. Este adevarat ca s-au publicat si in ziare la aflarea vestii ca a nascut un baietel. Mie mi-au placut pozele, mi s-au parut tare frumoase. Este intradevar o fericire de a fi insarcinata. Chiar azi dimineata vorbeam cu sotul meu, ca nu pot intelege femeiele insarcinate care se ascund sun niste haine largi, lungi, numai sa nu se cunoasca burtica. Nu port mulat, dar port haine care-mi arata brtica. Chiar mi-am cumparat o bluza cu "burtica". Sunt tare mandra de burtica mea si sunt tare fericita. Si sotul meu este mandru. Dar nu era vorba numai de Andreea Esca, ci si de alte sotii care au aparut sau pozat cu burtica. Cred ca baietasul asta, care a scris articolul, sufera de o insuficienta hormonala sau ceva de genul asta. Are impresia ca daca asterne pe hartie fraze alambicate si incoerente, nu trasnpira exact ceea ce simte fata de femei, mai ales insarcinate. Parerea mea despre acest baiat (ca nu pot sa-i spun barbat, nu este suficient de matur) este proasta, iar aticolul un ... mai bine nu mai zic, ca ma cenzurati.

#32
Doina

Doina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 18:43

am gasit pe net 2 poze cu Adreea Esca si MI-AU PLACUT! pt cele care nu au vazut pozele dati un clik aici: http://www.revistapr...imedia&ID=49699 si aici http://www.revistapr...iune=Multimedia si daca cineva gaseste ceva obscen sau trivial in aceste poze le rog sa arunce in mine cu rosii si ce rautati or mai gasi ca le primesc cu drag! dar daca totusi mai are cineva ceva de comentat sa citeasca si explicatia Andreei: "Eu, fiind o persoana extrem de conservatoare, am luat aceasta invitatie de la "tabu" ca pe o provocare de care din timp in timp simt si eu nevoia. Mi s-a parut o idee buna, interesanta, mai ales ca maternitatea este lucrul cel mai frumos care i se poate intampla unei femei si e minunat sa il imparti cu cei care isi impart la randul lor serile cu tine, uitandu-se la televizor". iar despre individul Costica Rogozanu.... nu merita nici cel mai mic comentariu, ca oricum acus-acus moare cu gheara-n git de ciuda ca el nu poate avea nici cariera si nici burtica frumoasa a lui Esca. Corpul omenesc este FRUMOS! maternitatea este minunata si innobileaza corpul femeii. Doina&Carlita-iubita

#33
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 19:43

Domnul ziarist zice ceva de genul emancipare-emancipare dar s-o stim/aprobam si noi, uitind ca tocmai asta-i pontul emanciparii, sa nu se mai astepte aprobarea barbatilor. Un articol putin schimbat in expresii si limba dar la fel in cesentza a aparut probabil cind a aparut prima femeie in pantaloni pe strasse. Dar nu-i bai, ca nici nu trebuie ca nu's ce ziarist costi sa fie de acord sau sa-si exprime entuziasmul. Emanciparea femeii inseamna tocmai scoaterea la lumina a acestor particularitati (burtica poate fi unul) care ne intregesc imaginea noastra de femei asa cum vrem sa fim noi definite. Emanciparea femeii nu inseamna egalitatea cu barbatul ci crearea spatiul pentru femeia autodefinita, nu cea din magazinele lor. Articolul e confuz cu exprimari fortate si alambicate pentru ca intr-adevar domnul ziarist e derutat. Face apel cu disperare la statutul de vedeta, la cariera. Sint pozitii si imagini ale femeii cu care el e obisnuit, le poate digera, la o adica le poate contesta, dezbate, poate exista o competitie. Femeia cu burtoi, goala, frumoasa si gata sa fie mamica e o imagine fara competitie pentru barbati. Si asta-i lectia pe care nu si-a insusit-o domnul ziarist: citeodata nu exista competitie, citeodata femeia si barbatul nu-s la fel, dar pot fi alaturi. Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele

#34
Guest710_871

Guest710_871
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 20:02

Se vede clar ca baiatul n-a iesit demult din tirgul numit BUCURESTI ca altfel n-ar fi facut atita filozofie pe tema asta care aici e considerat un fapt normal. Ca sa ai "burta la gura " cum se exprima el nu tb sa fii "oama de cariera" ci sa ai un venit normal ceea ce la noi doar "vedetele" il au. E curios si termenul de "femeie de cariera" pt o prezentatoare de stiri.Cum noi imitam tot era si normal ca Esca sa pozeze goala, face parte din imagine. In concluzie n-are nici o legatura capul cu burta .Poti sa fii bine merci si "femeie de cariera"(aici ma refer la adevaratele femei de cariera) si sa ai si o familie normala ,nu este deloc "un fapt ciudat" poti sa indeplinesti amebele conditii cu succes. PS va place cum i-a pus numele Esca baietelului ei Aris-Melkior (aris mielulchior) De ce oare l-o fi chemind asa. Nu s-a gindit ca suna aiurea pt telespectatorii romani..Probabil ca vrea sa promoveze o noua "cultura"(moda)

#35
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 20:21

quote:
Originally posted by amalia123 PS va place cum i-a pus numele Esca baietelului ei Aris-Melkior (aris mielulchior) De ce oare l-o fi chemind asa. Nu s-a gindit ca suna aiurea pt telespectatorii romani..Probabil ca vrea sa promoveze o noua "cultura"(moda)
[:-)))][:-)))][:-)))][cool] Oana_B

#36
Guest710_871

Guest710_871
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 20:35

La o singura faza ii dau dreptate. Intr-adevar in Ro vedetele se servesc pe piine si trebuie sa le admiri vrei nu vrei doar pt ca apar pe sticla sau in ziare cu insistenta(ex clar e Mihaela Radulescu Tiganu si nu mai stiu cum)La noi marile "femei de cariera" sint ori casatorite cu cite un Eram [bicla]ori cu vreun fotbalist ori cu un mos care-ar putea sa le fie tata. Altele nu mai exista. PS De ce nu apar cancanuri si despre Tiriac? E simplu, omul n-are nevoie de publicitate de genul asta!

#37
mada taba

mada taba

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 21:14

Nu stiu ce a patit acest domn, dar e sigur ca ceva l-a suparat foarte tare. Eu cred ca poate fi frustrare- adica asa-si ascunde el de fapt dorinta de a avea pe cineva langa el, probabil isi doreste foarte mult un copil si aceasta "etalare de burtici" pur si simplu sa-l deranjeze. O fi pur si simplu invidie. Eu sincer marturisesc, ca atunci cand am fost insarcinata a fost o perioada minunata si intr-adevar doream sa-mi etalez burtica. Daca ar fi sa mai fac un bebe, as astepta cu nerabdare momentul in care-mi va creste burtica si cu siguranta o sa ma mmandresc cu ea. mt

#38
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 22:28

Individu scrie tare prost, nu se intelege nimic.Si e prost informat, in Occident toate vedetele isi expun burtica, Demi Moore a pozat in playboy!!!! Sabina & Sofia Galagia

#39
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 00:55

Ziaristul ala e un mitocan si un misogin de doi lei. Ideile lui reflecta mentalitatea manelista si de mahala. Din pacate, tzara noastra se "maneleste" pe zi ce trece, iar respectul si bunul simt devin notziuni total nefolositore si luate in deradere. In rest nu mai am cuvinte, doar injuraturi, care nu isi au locul aici, asa ca ma grabesc sa inchei, sa nu o ia degetele razna pe tastatura. PS Ba mai adaug ca intr-adevar, cum zicea cineva mai sus, nici eu nu consider a fi "femei de cariera" exact cele care sunt prezentate la emisiunea Mihaelei (Ra)Tatu si nu numai, dar asta e. Prezentatoarele de stiri au totusi o cariera, nu pot contesta, desi ma rog, le cam invidiez si mi se pare ca le e mai ushor decat altora. Cu alte cuvinte,sa imi sumarizez si io frustrarile: femeie de cariera, de exemplu, sunt io mey, nu tot felul de cantaretze si alte de-astea :-) Va pup, Lia ruxij

#40
Indra

Indra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 01:06

Acu' nu vreau sa fiu a [drac] dar de ce oare astfel de mizerii nu ies decit din condeiul unui mascul[neand]? Dana & Anisia


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -