Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce parere aveti de acest articol/ziarist???


54 raspunsuri la acest subiect

#11
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 14:23

aku nu vreau sa fiu rea ca poate sunt ziaristi pe aici (papa nu da[neand])..poate lucrati pe la ev zilei (iar nu dati) ...da stiti ca i se spunea intr-o vreme excrementul zilei. Acum daca e omu' frustrat noi ce sa mai zicem[:p] marina

#12
lilib72

lilib72

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 14:34

Hm, s-a trezit si el scriind acolo...poate nu-si facuse norma. [:D] [:D] [:D] [:D]

#13
roisin

roisin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 14:44

Dom'le, io-s insarcinata, m-am maritat cand burta incepuse sa se cam vada, am si servici, si intentionez sa ma mai duc la el, chiar si cu cupil, mi-am facut si poze la burta (e drept ca nu nude si nu apar in reviste)... acuma, ce nu ma prind eu: sunt emancipata sau nu? Serios vorbind, "articolul" este o rusine, din pacate nu e singurul, iar presa nostra si-a cam facut un obicei din a da cu bata in balta pe diverse teme. Asta inca nu fusese "abordata". Nu pot sa inteleg insa de unde gasesc ziarele atatia jurnalisti lipsiti de talent...

#14
Grace

Grace

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 14:51

E cu pluta saracu'.... Nu vad legatura dintre barza si prefectura!? In mintea lui faptul ca o femeie sa aiba cariera inseamna emancipare, emancipare care exclude dreptul de a avea o familie, copiii. Se pare ca de emanciparea femeilor doar unii barbati mai fac caz ca noi femeile am trecut cu mult, mult, mult timp in urma de stadiul asta. Cred ca mesajul 'mnealui este urmatorul: femei din toata lumea care aveti o cariera nu aveti voie sub nici o forma, este interzis cu desavirsire sa iti etalezi viata de familie in public. Este incredibil cum femeile reusesc sa-i incurce pe de-alde unii, adica, alegeti: ori cariera ori familia. Ambele nu pot coexista este inadmisibil. Eu asa am inteles... gresesc? O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...

#15
biankita

biankita
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 14:54

titlul e beton shi anuntza calitatea reportajului. ca la evenimentul zilei, nici nu ma mira atata incoerentza, analfabetism social, misoginism de doi lei shi prost gust cat cuprinde. beax biankita

#16
crissy

crissy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 14:54

Oare de ce initial am zis ca mai bine nu ma bag?? Ca si autorul, am admirat-o pe Andreea Esca pentru latura opusa aceleia pe care o etaleaza acum. 'Baiatul' asta nu stiu cum scrie de obicei, dar acum a scris ceva care mi-a placut. Dupa cum stiti, controversele nasc progresul... WWW (WIN WITHOUT WAR) foto: http://www.desprecop...nickname=crissy

#17
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 15:00

Din pacate, sunt multi barbati care gandesc ca el! Conceptii de ev mediu! Probabil ca vor mai trece 1000 de ani ca sa se schimbe niste prejudecati! Claudia

#18
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 15:11

Articolul n-are nici o noima, mi se pare, insa pe de alta parte emanciparea (mai ales a femeii) e o notiune inteleasa gresit in Romania. Imi pare rau pentru Esca, primul lucru care m-am intrebat, atunci cand am auzit de poza, a fost daca nu o mai platesc aia de la ProTv. Nu cred ca e de conceput, intr-o tara occidentala, ca un jurnalist de televiziune, mai ales cel care prezinta jurnalul principal de stiri, sa apara in asemenea posturi. Si in general acesti jurnalisti semneaza niste contracte foarte stricte, avand in vedere ca ajung sa fie identificati cu postul tv sau cu jurnalul de stiri (asta e si scopul, de altfel) si sunt platiti pe masura. Repet, vorbesc despre jurnalisti, nu despre actori/actrite. In afara de renuntarea la false pudori si sisteme de valori considerate anacronice, emanciparea e insa cu totul altceva decat sa te prezinti lumii in pielea goala. Parerea mea. Julie

#19
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 15:25

julie da ai vazut pozele andreei esca....nu sunt chiar genul playboy si sincer nici jurnalul protv nu e chiar cea mai sobra emisiune marina

#20
Julie

Julie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 30 iulie 2003 - 15:33

Ma refer la gestul de a poza goala ca demonstratie/exemplu de emancipare, nu ma intereseaza calitatea pozelor. Pe mine personal un asemenea gest nu ma convinge ca persoana cu pricina e emancipata (iar folosesc cuvantul), ci mai degraba ca vrea sa fie si ca nu gaseste alt mod, mai putin primitiv, sa se declare ca fiind. Vorbesc, din nou, de un jurnalist (de stiri, subliniez) de la un post tv care doreste sa fie in top. Jurnalele de stiri de la ProTv se pot urmari si pe net, Marina, asa ca sunt in cunostinta de cauza. Din nou, vorbesc in nume propriu. Julie


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -