Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce parere aveti de acest articol/ziarist???


54 raspunsuri la acest subiect

#41
ancadm

ancadm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 02:12

Ce are omul asta impotriva femeilor insarcinate? O fi fost conceput la eprubeta si a ramas cu ceva complexe de inferioritate...Nu inteleg de cind cariera si emanciparea femeii sunt impiedicate de dorinta de a avea o familie si copii?! Barbatii pot creea multe lucruri minunate, dar din pacate nu pot da viata unei alte fiinte si banuiesc ca de aici se si trage invidia fata de femei, mai ales fata de cele cu o cariera solida. Ii doresc "domnului" ziarist multa intelepciune, Anca.

#42
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 13:20

bietul individ frustrat (i-as spune putzoi, ma cenzurati?), daca ar sti el ce discutii aprinse starneste mazgalitura lui dintr-un ziar de mazgaleli ... daca vreti sa discutam despre emancipare, cariera/familie si expunerea/neexpunerea minunatei (si senzualei!) burtici, hai s-o facem separat, nu facand publicitate (fie ea si negativa) unuia care habar n-are despre ce vorbeste; am putea insa trimite protestul nostru ziarului in cauza, desi, desigur, nu va avea efect, la noi nu exista (cu foarte mici exceptii) ziare si presa, ci numai tabloide si pseudostiri de scandal.

#43
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 13:39

Parere PERSONALA Cred ca domnul ziarist e fi de partea cealalta. Stiti voi care. Si poate ca dupa foarte mult [xinpat] nu i s-a umflat si lui burtica[gravi], si poate de aia e omul atat de suparat, ca la ei nu prinde. [haibat][haibat][haibat] in gura pentru omul cu penitza (ca alceva cred ca nu are) cred ca are norma de consum la cerneala si de trebuie sa faca planu' fetelor [gravi][gravi][gravi] toate plecaciunile si floricelele din lume pentru voi [flo][flo][flo][flo][flo] cu articolele scrise de asa oameni aprindem focul din soba, dar copii raman pe pamand si suntem mandrii ca duc mai departe samanta umana

#44
Violeta

Violeta
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 14:04

Andreea Esca este cea mai buna stirista din Romania, acest fapt nu a fost contestat inca de nimeni... Va amintiti cat au vanat vreo greseala de-a ei carcotasii (Gainusa si Huidu). S-a casatorit cu Eram fiind indragostita de el, dupa ce ea avea o cariera de succes, deci nu pentru banii lui, ci mai degraba pt. moralitatea lui care mie personal mi se pare ca o completeaza pe a ei. Sunt frumosi, destepti si chiar daca sunt vedete, nu sunt ca multi altii, "vedete din carton". In concluzie, mie imi pare Esca intruchiparea EMANIPARII FEMEII din Romania zilelor noastre. Articolul din ziar... nu merita decat ignorat! Cu drag, Violeta

#45
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 15:42

quote:
Originally posted by ancadm
Ce are omul asta impotriva femeilor insarcinate? O fi fost conceput la eprubeta si a ramas cu ceva complexe de inferioritate...
Hai c-ai dat si tu cu bata-n balta la faza asta... [xx(] LAURA

#46
bagoiu

bagoiu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 19:49

Parere personala: exibitionismul nu are nimic de-a face cu taina maternitatii. Ceea ce a facut Esca (ei, da, au mai facut-o si altele!) mi se pare a fi stupid, grotesc si lipsit de bun simt. Ceva de genul [indecent] Sorry!

#47
Ela

Ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 31 iulie 2003 - 20:20

quote:
Originally posted by bagoiu
Parere personala: exibitionismul nu are nimic de-a face cu taina maternitatii. Ceea ce a facut Esca (ei, da, au mai facut-o si altele!) mi se pare a fi stupid, grotesc si lipsit de bun simt. Ceva de genul [indecent] Sorry!
Scuza-ma, dar cred ca faci o confuzie! Daca ai la indemana un DEX - cauta EXHIBITIONIST! In ce ma priveste, desi nu sunt fan Esca - pozele mi-au placut f. mult iar articolul e o "nebuloasa"! Poate sunt eu mai grea de cap - dar nici acum, dupa ce l-am citit de cateva ori - nu stiu ce vrea nenea ala!?! Sa imortalizezi momentul in care ai fost un mic Dumnezeu si in tine se infiripa o viata mi se pare normal si nici o mamica nu ar trebui sa rateze asta! Eu am regrete ca am fost idioata si m-am gandit ca prea m-am ingrasat, ca maine, ca nu´s ce![bang] Dar la bb 2 - nu mai gresesc!!!![:D] Numai bine la bebici, mamici si burtici![flo]

#48
danv

danv
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 01 august 2003 - 00:21

1. Inteleg sa il urecheati pe ziarist, dar nu dati si in ziar,eu am citit articole foarte bune in fiecare zi, si voi stergeti dintr-o miscare, cu multa usurinta munca unor oameni; daca nu va place ziarul sunteti liberi sa cititi altele. 2. Merita reflectat la semnificatia elanului cu care se posteaza pe acest subiect, nu am facut-o inca, dar fervoarea cu care se scrie mi se pare deosebita si mi-a atras atentia. dan

#49
karula

karula

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.535 mesaje

Postat 01 august 2003 - 01:47

quote:
Originally posted by Lauraa
quote:
Originally posted by ancadm
Ce are omul asta impotriva femeilor insarcinate? O fi fost conceput la eprubeta si a ramas cu ceva complexe de inferioritate...
Hai c-ai dat si tu cu bata-n balta la faza asta... [xx(] LAURA
...Eu chiar m-am blocat la faza asta... karula (care se chinuie sa conceapa macar un copil in eprubeta si spera sa nu iasa un "complexat")

#50
ANDRUSHKA

ANDRUSHKA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 01 august 2003 - 02:02

Din categoria "Atac la evenimentul zilei" ma inscriu doar cu un mic paregzamplu: Titlu : "Sosia lui Ceausescu: N-am fost sosia lui Ceausescu" Scurt, clar si la obiect. Nici nu mai trebuie sa citesti articolu'. ( da' io ce-oi avea cu Ceashka zilele astea de-mi tot pica okii pa iel?[xx(])


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

  • Trimestrul 2 de sarcină

    BiancaDragnea
    - Ieri, 07:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -