Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#191
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 17:40

Te inteleg, ptr. ca si eu sunt la fel de disperata. Daca Bogus vomita imediat il sun pe veterinar si il intreb ce sa-i dau. L-am stresat de tot pe bietul om!!![bang][bang][bang] Saracu' Toto ce chinuit e!!! Pusi, al socrilor mei era maidanez si probabil de aceea a rezistat mai mult, in general pisicile de rasa sunt mai sensibile. Va pup!!! tilis

#192
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 29 august 2003 - 18:28

Pe Tazz saracul l-am sondat de vreo 3 ori. El are nisip in vezica si facuse blocaj rau de tot. N-a ajuns la operatie, d-ne fereste, dar mi-a spus doctorul ca nu exista tratament care sa elimine definitiv nisipul. In acea perioada a urmat si puiul meu un tratament si de-atunci n-am mai avut probleme. Dar am incercat sa-i dau ca mancare de baza numai hrana cu ph-control. Doar din cand in cand diversificam.

#193
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 18:38

Mey fetelor, care aveti pisici mofturosi, incercati mancare ptr. pisici mofturoase. E cu ph-control si al meu mananca de mama focului. Eu ii iau doua feluri de mancare: mofturoase si o mancare ptr. blana si piele. Si eu ii cumpar de la farmacie veterinara, ca sunt bolnava cu capu'[bang][bang][bang], ma impacientez aiurea!!! Va pup!!! [pis][pis][pis][pis] tilis

#194
ioanau

ioanau
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 29 august 2003 - 19:12

Mariana, Spune-mi si mie exact ce PH-control ii dai lui Tazz, e vorba numai de graunte sau si pliculete? Noi mancam (adica Toto, nu eu) Waltham pliculet(hrana umeda) pt.probleme urinare si ficatei de pasare sau carne de pasare fiarta. Ii mai dau si graunte tot Waltham cu PH-control, dr. mi-a zis ca nu trebuie sa manance deloc graunte ca au multa proteina, da' baiatu' meu e disperat de foame si trebuie sa rontaie ceva toata ziua. Ioana

#195
gongutza

gongutza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 22:32

Eu i dau la al meu motan castrat cu mici probleme deocamdata(si sper sa nu se agraveze) graunte/bobite cu ph control de la purina si royal canin indoor.Vezi ca au tot la royal canin un produs care este pt pisicile cu probleme de greutate(pt obeze) dar veterinarul meu zicea ca sunt numa bune la castrati ca nu au asa multe proteine.Mai era de la Waltham urinary programme,ultima data le-am gasit la un magazin in ploiesti(nu zic numele ca poate e considerat reclama)la un pret destul de piperat sacul de 1.5kg,dar deh...pt printz orice[:D] Vad ca si ai vostrii blanosi se cred ceas desteptator,statiu langa noi pana ne trezim....si restul pisicilor musca de maini si ling lacrimile...al meu cand ma cert cu mama miauna jalnic saracu...si se penduleaza cu coditza in sus pe la picioarele noastre si se uita la noi cu niste oki...de-ti trece orice suparare[;)] Ai vostrii vaneaza muste,fluturasi seara pe balcon?Al meu da,si i aduce cadou[:D] adina

#196
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 30 august 2003 - 00:25

Dragele mele pisicoase, I'm back ! Am fost in conced iar Buni (bunica lu' BB) a fost dadaca la pisici. i s-a facut rau in casa si motanul meu a reanimat-o (a calcat-o cu pernutele, a lins-o ai a tors pe burta ei). Buni crede acum in pisici, mai mult decat in medicamente ! Apropos de motani si problemele lor cu rinichii mie mi s-a recomandat "Low proteine" nu PH control. Exista niste plicutele cu mancare "low proteine" dar biscuiti n-am gasit. Noi l-am ecografiat s.a.m.d. n-are voie peste (dar mai scapa) si numai proteina de calitate (ficat, pietpt de pui). Mai scriu de la job, luni ! Tare mi-a fost dor de voi, pisicutelor ! mama Lili PS: superCandy, esti mama lor, 5 mate ?! Bravo ! M-a certat motanul cand m-am intors .... cica am stat prea mult .... Acum il dragalesc, sa-i treaca .... Mandrulita Betty prinde fluturi ca de obicei, nici n-a simtit ca am fost plecati ..... de pisica ce sa-i faci ....

#197
trisha

trisha
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 30 august 2003 - 12:39

quote:
Originally posted by tilis
Trisha, nici nu stii ce veste buna mi-ai dat!!! Eu nu m-am hotarat inca sa fac bb, dar am un blanos (rau de tot, adica cu multa blana) si chiar ma gandeam ce o sa fac cu el in momentul cand o sa fac bb. Pt. sfaturi o sa te mai contactez. Ce rasa este Buha? Pt. prietenele mele pisicoase, [pup] [pup][pup] tilis
Buhaciunea cea holbata e birmanez cu parul scurt. Dar lasa par.... Trisha

#198
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 12:12

Trisha, al meu lasa par peste tot!!! Daca vrei sa-l vezi intra pe paginuta mea. Cand fac curat rezista cam 2 zile, dupa care iar trebuie sa o iau de la capat, dar rezist cu stoicism, ca deh, un pisoi am!!! Va pup, [pis][pis] tilis

#199
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 12:29

Nu stiu ce s-a intamplat ca de 2 -3 zile nu se deschidea deloc site-ul acesta. Acum si-a revenit singur. Ioana, eu ii dau ca si gogonuta, hrana uscata cu ph de la Royal. Mai putin de la Purina, ca nu le mananca. De hrana umeda nici nu vrea sa auda. Am incercat si pliculete si conserve dietetice cumparate chiar de la farmacia cabinetului medical. Degeaba. Nu-i plac si pace. Oricum, atata timp cat e vioi, are blana lucioasa si nasucul umed, nu-mi fac prea multe griji. Dar ma apuca si pe mine din cand in cand, si-l caut in coarne. Ca doar e baietelul lu' mamica.[alcool]

#200
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 12:44

quote:
Originally posted by mariana_flo
Nu stiu ce s-a intamplat ca de 2 -3 zile nu se deschidea deloc site-ul acesta. Acum si-a revenit singur.
Nici io n-am vazut site-ul 2 zile !


Panic Questions

  • Sunt însărcinată

    menis
    - iul 23 2024 19:25

  • 18 săptămâni

    UIoana
    - iul 21 2024 21:39

  • Test Paborama

    Alina Patrichi
    - iul 21 2024 21:00

  • Dormitul pe spate

    Ioana6667
    - iul 19 2024 09:18

  • Lichid amniotic crescut

    anays12
    - iul 12 2024 09:21

Last Blogs

  • Primul test pozitiv

    Ayshutza
    - Astăzi, 00:15

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    Cristiana1304
    - Ieri, 21:19

  • Am nascut o minune de baiat!

    Deutzuk
    - Ieri, 20:59

  • 27saptamani

    irinan
    - Ieri, 19:54

  • Saptamana 30

    DaianaL
    - Ieri, 17:47

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -