Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#171
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 29 august 2003 - 11:29

Dragelor, stiti ce face motanicul meu mai recent? Se leagana singur.[:D][:D][:D][:D]. Sta in fundulet, si-l vezi dintr-odata ca inchide ochii si incepe sa se legene stanga-dreapta. E asa de haios.... La inceput am crezut ca mi se pare, dar repeta destul de des figura.

#172
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 29 august 2003 - 11:49

quote:
Originally posted by tilis
Victoria, nu sunt sigura ca se numeste regent, dar stiu ca mi l-a recomandat un tip care este medic veterinar. Solutia se foloseste la stropit cartofii daca se dizolva in 10-15 litri apa, dar ptr gandacii de apartament se dizolva intr-un litru de apa. Am sa revin cu numele produsului atanci cand o sa-l stiu cu exactitate. Va pup, [pis] tilis
Regent se numeste! Acum, ganditi-va si voi, daca se pune solutia in 10-15 l de apa, in camp deschis, cum sa o pui in 1 l de apa, in apartament????????? Credeti-ma, asta mi-e meseria (printre altele), si le stiu. Med. vet. o fi bine intentionat, dar nu a invatat la scoala insecticide... V. veni, vidi, Victorie!

#173
Candy

Candy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 380 mesaje

Postat 29 august 2003 - 12:29

In toate cartile despre cresterea pisicilor scrie ca nu trebuie sa-i lasati mancarea la discretie in bol, decat daca plecati de acasa si pisica ramane singura. Ii pui de papa, o lasi 15 min. si daca nu mananca o mai scoti abia la masa urmatoare. Ma rog, asta-i teoria, ca eu n-o aplic, daca voi puteti... Tot in cartea cu pricina am citit un truc despre baia pisicilor, ca sa nu se sperie de apa. Scrie ca cel mai bine i se face baie intr-un lighean pe fundul caruia ati pus o carpa mare care sa acopere tot fundul. Ideea era ca pisica nu mai aluneca pe fundul ligheanului si nu se mai sperie, daca simte carpa sub labute. Sa stiti ca la mine a dat rezultate metoda. Si tineti apa cat mai departe de urechi.

#174
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 12:32

Multam, Victoria, ptr. info, dar trebuie sa scap de furnicile de la bucatarie si nu stiu cum. Nu vreau sa dau pe jos cu solutie, vreau doar in spatele "ghivetei" ca de acolo vin orataniile. Cami, aceeasi metoda cu "zburatul" pisicii o avea si socrul meu cu Pusi (D-zeu sa-l ierte), dar al tau e baiat valabil ca te-a lasat in pace, dar Pusi te pandea dupa ce il suparai si te ataca (iti sarea in picioare si te zgaria). Bogusica al meu, in schimb, nu stie unde sa se mai inghesuie ca sa dorm eu confortabil, sa nu ma deranjeze. Va pup! [pis][pis] tilis

#175
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 29 august 2003 - 13:04

Ce-mi place sa citesc despre pisici! Sunt niste scumpici!

#176
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 29 august 2003 - 13:36

Tilis, si al meu e räu!!!...dacä-mi vezi antebratele, sint pline de cicatrici, de parcä am fost la räzboi!!![bang] El mä supära altfel...dacä fäcea o datä in nisip si eu nu-i schimbam nisipul, pinä sä facä data urmätoare, fäcea pe hol, la coltul usii de la intrare!!!...asta ca semn de rebeliune, cä nu l-am "intretinut", sau probabil cä nu l-am läsat afarä!!! ( noi stäm la etajul 2!!)...sä vezi ce l-am luat de ciuf si l-am bägat cu nasul acolo!!! Apoi am dat cu un spray, care cicä pune pisicile pe fugä, dar care se pare cä la el nu-si are efectul cuvenit, cä s-a repetat treaba!!...acum n-a mai fäcut de mult. Cind ne jucäm, are momente de nebunie....eu chiar cred cä are o patä pe creier!!![:D] Totul bine si frumos, dar la un moment dat mä incaierä atit de tare, cä strig dupä ajutor!!...isi bagä ghearele si coltii in miinile mele si de-abia il scot de acolo!! Drept pedeapsä, nu mai vorbesc cu el!!![:D]....sau cind väd cä vrea sä vinä la mine sä se culce in poala mea si sä-si ia mingiierile de rigoare, ii arät ränile deschise si-l cert!!...sä vezi ce lasä urechile in laterale si se uscheste!!!....prost, nu e, e doar smecher!!![:D] Al meu nu mai mänincä noaptea...poate numai mincare uscatä...seara, cind mä duc la culcare, il strig de pe balcon si vine cu mine la nänitzu`. Se lungeste cit e de mare pe lingä mine, pune capul pe bratul meu, il invelesc si dorm cu el in brate!!!...sotul e din cind in cind gelos si zice: "al naibii motan, ce doarme el lungit lingä tine!!!" Eu cind adorm, nu mai stiu nimic, dar sotul zice cä stä lingä mine, pinä pe la 3-4 dimineata, dupä care se culca la picioarele mele. Cind pleacä copii la scoalä, iese si el afarä!!!...dar acum nu mai face ca inainte!!!...cind erau copiii mai mici, stätea, cred, ore in sir la capul meu si mä fixa, asteptind sä mä scol...dar nici vorbä sä mä gidile, sau sä mä deranjeze. Tin minte odatä, era duminicä si el nu stia asta!!![:D]...m-am trezit la ora obisnuitä, am deschis ochii si l-am väzut pe mister "statuie" lingä mine...l-am intrebat ce face, dupä care m-a luat iar somnul...cind m-am trezit peste vreo orä, el era tot acolo...la care eu, l-am intrebat:" ce faci bäi, tot aici esti???"...dupä care, incepea concetul de miau-miau. Ce mai mult imi place la el, cind il strig, räspunde:"brrrr???" Pupici de la Cami.

#177
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 13:39

Cum m-am priceput mai bine am pus o poza cu Bogus pe paginuta mea, ca de, deocamdata el e copilul meu!!! Va invit sa-l vedeti!!! Va pup!!! tilis

#178
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 29 august 2003 - 13:45

Asa aräta pisica mea, mult visatä!!! Intotdeauna mi-am dorit o pisicä albä!!! Pupici de la Cami.

#179
Luc

Luc
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 august 2003 - 14:15

quote:
Originally posted by mariana_flo
Dragelor, stiti ce face motanicul meu mai recent? Se leagana singur.[:D][:D][:D][:D]. Sta in fundulet, si-l vezi dintr-odata ca inchide ochii si incepe sa se legene stanga-dreapta. E asa de haios.... La inceput am crezut ca mi se pare, dar repeta destul de des figura.
ar trebui sa verifici la veterinar daca este normal sa faca asa, de multe ori se trece cu vederea peste si cand se cronicizeaza boala atunci abia realizam ca este ceva in neregula. am avut o frumusete de pisicuta ( la parinti)si a facut blocaj renal pe care nu l-am observat din timp si de atunci sunt disperata cand Mita-Pita ( a mea )face ceva deosebit si fug degraba la vet( cred ca mi-am deschis o condica acolo) voi incerca sa pun o photo cu purceii mei ( PIC - catel frumusel si Mita-Pita ) acum in perioada asta calduroasa nu prea mananca nici unul, ii hranesc cu forta ,pe cu seringa si pe el il amenint cu lingura) Asteptam racoarea. mici pupici,L

#180
camelia-daniela

camelia-daniela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 29 august 2003 - 14:28

Trimiteti-i la mine!!![:D]...cä aici este o vreme de azi, de o iei la fugä!!![bang] Cami.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -