Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#181
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 14:29

cami, ma bucur ca ti-a placut Bogus al meu. Acum este mai mare, ca poza este facuta acum 3 ani jumate si era necastrat. Acum saracu' doarme toata ziua!!! Voi aveti pisici care sa manance polistiren? Eu nu stiu ce sa-i mai fac, bine ca-l digera. Sper sa nu-i faca rau!!! Va pup!!! [pis][pis] tilis

#182
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 14:31

cami, pot sa ma expediez si eu la tine??? [:D][:D][:D] tilis

#183
piatra lunii

piatra lunii

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 29 august 2003 - 14:44

Da, expediati matzele si aici, ca is vreo 17 grade(de-or fi si alea) si ploua, si e naaaspa! Am dat drumul la caldura! Vin ai mei la mine azi- fara matze din pacate,da' sper sa -mi aduca macar cateva fire de blana de la parosi [:D] Oricum, sa-i vad ce fetze fac veniti din caldurile din Ro. Ca doar asa incepusem subiectul... prin urmare parosii vor sta acasa singurei, si cineva va avea grija de ei,noroc ca cica s-au cam invatat cu persoana. Cica simteau ei ceva ca ai mei pleaca, ca numai prin picioarele lor stateau,si -si frecau cozile. Ia sa-mi pupacesc si eu matzele, care-s asa departe. Poze nu stiu sa pun -n-am nici ce-mi trebuie, dar de reusesc va anunt- insa pana atunci le descriu : pisica e tigrata(maro cu negru,si cafeniu portocaliu pe burtica, cand am gasit-o mica si pricajita ii spuneam mamei la telefon ce pisica urata am gasit,acum s-a mai deschis si s-a facut frumoasa ca o cleopatra,cu aceeasi ochi, ce mai ,e mandretea mea, desi ca ea,aceeasi culoare,mai sunt mii). Iar dumnealui e alb cu pete maro deschis, si un alb lucios tare,ca se spala zilnic de n-spe ori pe zi. Hai ca mi s-a facut si mai dor de ei, ca parca nu mi-era suficient!

#184
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 29 august 2003 - 14:56

Luc, l-am dus chiar luna trecuta. Avem un cabinet langa casa. E sanatos. Singura recomandare de la medic a fost sa-l feresc cat pot de caldura. Iar in privinta bolilor... sunt cu ochii pe el ca pe butelie [:D][:D]. Daca trec 5 -10 minute si nu l-am vazut imediat intru in panica. Intr-o dimineata am zis ca innebunesc de disperare. Nu-l gaseam si pace. Eram si grabita sa plec la serviciu... Unde crezi ca era? Pe sifonier am un geamantan, gol. Ei bine se ghemuise pe acel geamantan si nu i se mai vedeau decat urechile. L-am tot strigat, cautat... nimic, si n-am decat 2 camere, nu putea sa dispara asa brusc. Cand in sfarsit l-am vazut, l-am certat ca nu mi-a raspuns la chemari. Atunci, plictisit, s-a intins, a cascat si s-a intors cu spatele la mine. Imi venea sa-l strang de gat nu alta.[:D]

#185
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 15:31

Marina draga, cred ca este o trasatura specifica motanilor, ca asa face si al meu, dar cu timpul m-am obisnuit. Odata s-a ascuns sub patul meu din camera si l-am cautat vreo ora si intr-un final a iesit mienand de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Cand l-am dus la tara s-a suit in copac dupa pasari si nu mai stia sa se dea jos si "tipa" la mine sa-l dau jos!!![:D][:D][:D] Face o gramada de prostioare, dar il iubesc mult de tot!!! Sa va povestesc cea mai dura faza care mi s-a intamplat: ma certasem cu mama mai demult si incepusem [q][q][q] si Bogus statea si se uita la noi cum tipam si nu mai stia ce sa faca (se juca, mieuna) doar, doar sa ne distraga atentia. A vazut ca nu are nici o sansa a venit langa mine in pat si a inceput sa-mi liga lacrimile!!! M-am muiat toata si l-am luat in brate si l-am pupat!!! Va pup!!! [pis][pis][pis] tilis

#186
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 29 august 2003 - 15:42

Da, nici pe mine nu ma lasa Tazz sa plang. Si daca vede ca nu ma potolesc nici dupa ce ma linge si se mangaie de mine, ma prinde cu labutele dupa gat ca si cum m-ar lua in brate si ma musca de barba din ce in ce mai tare, pana ma opresc din plans.

#187
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 16:07

Cine spune de pisici ca nu sunt fidele, si ca, cainele este cel mai bun prieten al omului???? Sa citeasca aceste povestiri despre pisicutele noastre!!! V-a placut Bogus? tilis

#188
ioanau

ioanau
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 29 august 2003 - 17:02

Buna fetelor iubitoare de pisici! Urmaresc de mult subiectul asta dar de-abia acum m-am hotarat sa scriu, mai ales ca am si o intrebare. Deci: Toto, 3 ani, din mama birmaneza si tata maidanez, castrat, alb cu pete negre ("dalmatian") si cu o mare problema: insuficienta urinara, pietricele la rinichi (a eliminat cateva in primavara)si deci pericol de blocaj renal. Nu va mai spun ca mananca numai mancare de regim si nu-i place si nu mai stiu ce sa-i dau sa manance, dar vreau sa va intreb daca a mai trecut cineva dintre voi prin problemele noastre, cat de grav este si mai ales daca o sa se faca bine vreodata. Ioana

#189
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2003 - 17:15

Pisica socrilor mei a avut asa ceva si au ajuns sa-i taie putica [:I] si pana la urma a scapat. trebuie sa-i dai metioina, dar cel mai bine este sa-l duci la control mai des. Au inceput cam devreme problemele, Pusi avea 11ani cand l-au operat si inainte mancase numai carnita, mai ales cruda, sarise de 3 ori de la etajul 10, chestii de-astea rele. Era kamikaze saracu'!!! tilis

#190
ioanau

ioanau
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 29 august 2003 - 17:24

Merci frumos tilis de raspuns, Toto nu a mancat niciodata carne cruda, ii dau aproape in fiecare zi metionina pastile+ceai de matase de porumb+albastru de metil si pe doctor l-am stresat definitiv de cat de des ne ducem la el cu Toto. Ne-a spus si el de operatie dar sper sa nu fie cazul, oricum Toto e bine acum, n-am mai avut probleme de cateva luni, chestia e ca sunt eu disperata de viata, da' il iubesc la nebunie si intru in panica de fiecare data cand e bolnav. Iubitoarele de pisici stiu de ce! Ioana


Panic Questions

  • Sarcina

    magdaandr
    - aug 31 2024 17:49

  • Stafilococul auriu

    Roxana2024
    - aug 28 2024 15:43

  • Sarcina

    barbumihaela123
    - aug 25 2024 16:44

  • Inseminare asistată

    Minnie4
    - aug 05 2024 15:28

  • Mary06
    - aug 02 2024 22:03

Last Blogs

  • Gânduri..

    Gyo98
    - Ieri, 23:44

  • Sarcina

    AlexandraBrt
    - Ieri, 13:12

  • Bebe în familie

    Erika91
    - Ieri, 11:51

  • Pe ultima sută de metri 🙈

    Gyo98
    - sep 06 2024 23:05

  • Tic tac

    dianaa___
    - sep 06 2024 13:10

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -