Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#201
Candy

Candy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 380 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 14:28

Nici io, nici io!!! Mi-au lispsit discutiile despre blanoase! Ce-i tot dati cu 5 matze, am 6 in total, 5 sunt numa' damele, iar unul e un mota de 4 luni. Acum suntem in perioada prenatala (3 sigur), asa ca in curand ne marim familia! Ale mele au facut o pasiune pentru Sheba hrana umeda, mi-a adus o prietena din Germania, cred ca asta le-a placut cel mai mult din tot ce au mancat la viata lor! In schimb, foarte rar mananca peste, numai daca e pane si de la cod in sus - la hering, merlucius - vin, miros in sila si pleaca...[bang] Ale voastre papa peste?

#202
ochinegri

ochinegri
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 14:38

Bine frumoaso, 6 mate, oricum esti prima in top ! Lili-2 mate

#203
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 14:40

Mey, fetelor, mey, al meu nu a pus in viata lui botu' pe peste. Cah, nici nu vine sa-l miroasa, e ciufut rau! Miauna la pui, ii dau, il miroase si pleaca. Sheba a mancat si el candva, acum e kk, nu-i mai place. Iarna mai mananca mancare umeda ca vara rontaie la boabele alea in disperare :)) Va pup, pisicoaselor [pup]!!! PS. nici mie nu mi-a mers desprecopii.com si mi-a fost dor de voi. [pis] tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#204
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 14:45

Acum cativa ani, cand inca mai manca si Tazz granule Wiscas ii lasam la discretie cutia, si ii rupeam numai un colt. Sa-l fi vazut cand ajungea la 1/2 cutiei si aceasta culcata fiind, nu nimerea sa scoata boabele. Era asa contrariat, si baga labuta in cutie pana la gat. Era tare haios.

#205
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 16:17

How sweet, Mariana! Saracu' pisu ce se chinuia saracu' sa manance!!! Mi-a dat o idee geniala sa vezi ce o sa-l chinui un pic si pe Bogus al meu [:D] Va pup!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#206
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 16:54

Buna pisicoantzelor, iata ca revin si eu cu noi stiri. Dupa cum va spuneam Yogi are probleme cu blana si ficatul, e slabanog la cei 5 ani desi are aproape un metru (e cam lungan, seamana cu stapanii). Dupa indelungi priviri cersetoare a acceptat sa manance pliculetze de Friskies in loc de Whiskas, si graunte pentru mofturoase. Urmandu-va sfatul tin sa va anunt ca Yogi a luat ceva in greutate, si tare ma bucur, doar cu parul nu am rezolvat inca problema, dar ii vine si ei randul. In rest nu vrea sa bage nimic in gura (decat o viespe acum cateva zile de i s-a umflacit buza pe partea stanga, dar era haios, parca zambea tot timpul). Poate sa stea carnea pe masa ca nu se atinge de ea. In schimb e asistent bucatar, are scaunul lui asezat langa masa si priveste ce faci si cum faci de ai senzatia la un moment dat ca te atentioneaza daca gresesti. Trebuie sa-i pun si lui un sort si o boneta si plecam noi de la bucatarie sa ramana el sa faca toate, cred ca invatat ceva retete.

#207
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 17:59

Mey, si al meu eu un fel de bucatar, numai ca el unul galagios, nevoie mare! Cand intri in bucatarie tu gatesti, el sta cu ochii pe geam la vrabiute si porumbei (le da mama sa manance pe pervazul de la geam si ei vin zilnic) si se linge pe botic. Chiar a prins acum 2-3 ani doua vrabiute. Pe prima a venit victorios sa mi-o arate si cand am inceput sa urlu la el i-a dat drumu'. Pe a doua a prins-o pe sestache, l-am auzit in balcon ca fosnea ceva si m-am dus si ia dat repede drumu', ca stia ce patise prima oara. Si mai zice lumea ca nu sunt inteligenti!!! De atunci nu a mai atentat la vieti pasaresti, se multumeste doar cu privitu' Va pup!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#208
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 18:36

Eu am biroul lipit de perete, imediat sub geam. Si am si-un pom care are crengile pana la mine, si vin vrabiute si canta. Sa-l vedeti pe Tazz cum pandeste momentul si ataca vrabiutele. Din pacate ptr el, geamul acela sta mai mereu inchis. [bang] Si in viteza lui nu vede ca e geam acolo. E tare haios cand lipeste boticul de geam si incearca sa muste vrabiuta de pe creanga.

#209
tilis

tilis
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 19:16

Mariana, ce rasa ziceai ca e Tazz al tau? Vrem poze!!! Va pup, [pup][pup][pup]!!! tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!

#210
gongutza

gongutza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 03 septembrie 2003 - 23:46

Da....blanosii nostrii se cam aseamana...doar ca al meu ademeneste pasarile pe balcon mieunand(prima data cand l-am auzit facand asa am crezut ca e bolnav),dar mi-am dat seama ca vorbeste cu pasarile....apoi se face mic mic desi numai mic nu e ca e lungan si are 5kile si un pic[:D],ciuleste urechioasele,misca coada nervos si apoi se napusteste cu gherutele deschise mieunand asupra pasarilo care bineinteles ca fal,fal,fal...in trei ani de viatza a prins si el una bucata pasare...in rest ne rezumam la albine,muste,fluturi...chestii mici care nu necesita mare efort[:D] Peste mananca,ca de n-ar fi pestele ar trai cu bobite doar...dar si aici facem mofturi...doar merlucius file,far piele...doar carnita alba alba....Acum ca a mai venit racoarea doarme si el mai linistit,nu se mai lungeste pe gresie sau langa frigider. In bucatarie suntem adjuncti sef...doar ca uneori trebuie si el sa mirose ce faci acolo ca altfel e jale....a sta si cand am facut zacusca si i curgeau lacrimioarele din ochisori zici ca jelea ca o baba cand a tocat mama ceapa...dar nu s-a miscat de acolo.Icre mananca ale voastre paroase animale? Pupici adina


Panic Questions

  • Sunt însărcinată

    menis
    - iul 23 2024 19:25

  • 18 săptămâni

    UIoana
    - iul 21 2024 21:39

  • Test Paborama

    Alina Patrichi
    - iul 21 2024 21:00

  • Dormitul pe spate

    Ioana6667
    - iul 19 2024 09:18

  • Lichid amniotic crescut

    anays12
    - iul 12 2024 09:21

Last Blogs

  • Primul test pozitiv

    Ayshutza
    - Astăzi, 00:15

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    Cristiana1304
    - Ieri, 21:19

  • Am nascut o minune de baiat!

    Deutzuk
    - Ieri, 20:59

  • 27saptamani

    irinan
    - Ieri, 19:54

  • Saptamana 30

    DaianaL
    - Ieri, 17:47

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -