Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

pisica


218 raspunsuri la acest subiect

#91
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 12 august 2003 - 11:49

Urrrrraaaaaa, am gasit parinti pt. pisoiul gasit[bis][bis][bis][bis][bis]!!!!!!!! L-am lasat cu o colega pana m-am dus sa-i iau de mancare, si banditul s-a alintat pe langa ea, a tors, i s-a suit pe birou si a adormit... langa tastatura, ce mai, a topit-o, l-a luat acasa!!!!!!!! V.

#92
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 12 august 2003 - 11:57

quote:
Originally posted by Victoria
Urrrrraaaaaa, am gasit parinti pt. pisoiul gasit[bis][bis][bis][bis][bis]!!!!!!!! L-am lasat cu o colega pana m-am dus sa-i iau de mancare, si banditul s-a alintat pe langa ea, a tors, i s-a suit pe birou si a adormit... langa tastatura, ce mai, a topit-o, l-a luat acasa!!!!!!!! V.
Bravo, Victoria! Ma bucur pentru micut! Claudia

#93
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 12 august 2003 - 18:10

Mey, matzele astea mici au o skoala in ele, ceva de speriat... Cum s-a intremat ala mic, s-a lipit de picioarele cui trecea, a tors, a adormit subit in brate, ce mai, ca timbrul de scrisoare, a fost imposibil sa-l dai pe strada, asa dragalas e...PR si scoala vietii, ca un om mare[:D] V.

#94
mariana_flo

mariana_flo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 12 august 2003 - 18:23

Aaaa, pai nu-i intrece nimeni in perseverenta, atunci cand vor ceva. Tazz cand stie ca a gresit ceva si-l ceert se duce repede si se cuibareste in bratele sotului meu. Iar daca vrea ceva si noi nu ne-am conformat imediat ne cearta. Umfla mustatile si scoate limba.

#95
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 12 august 2003 - 19:54

A fost sa fie al ei. Stii cum se spune : pisicile isi aleg stapanul. ma bucur pentru el, sa fie fericit.

#96
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 12 august 2003 - 22:19

Cat lovers, nu radeti pls! Eu am motanul de 6 ani, avea 4-5 saptamani cand l-am adus acasa. I-am dat in biberon lapte cateva saptamani, pana l-am invata cu mancarea de pisica. Ieri i-am cumparat un aparat automat de curatat dupa ce-si face nevoile(linkul mai jos). Este o minunatie, amicii nostrii cu pisici folosesc acest aparat de cand a aparut pe piata , acum vreo 2-3 ani parca. Si am hotarat sa cumparam si noi unul. Pretul a fost mai ieftin decat in linkul de jos cu vreo $ 45.00 (daca-l cumperi de la magazin). Este bun si cand plecam de acasa pentru 2-3-4 zile, se curata automat si nici pic de miros. http://www.litterboy....asp?cat=117887 Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#97
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 13 august 2003 - 12:59

Wow, haioasa instalatie... La noi e not applicable, ca l-am invatat sa faca intr-o tavitza cu hartii de la masina de tocat documente, si se "produce" cu mare placere in fostele highly confidential[:D]...E si mai igienic asa, ca are par lung chiar si intre pernitzele de la degete, care s-ar imbacsi cu nisip (plus alte... materiale), asa ramane curat... E f. haios, se suie in varful gramajoarei si le potriveste ca o closca pana sunt in pozitia ideala, apoi produce si " impacheteaza", produsul finit se arunca cu tot cu tava, nici nu-l vezi.... Care aveti masini de tocat hartii la birou puteti incerca, nu costa nimic... V.[amoras]

#98
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 13 august 2003 - 13:25

Fetelor am si eu o problema. Sa va povestesc intai despre Zozo (ea e donsoar , pardon acum e doamna, cu problema). Dl. Yogi (al mei cotoi) o iubeste pe Mitzi (pisica prietenilor), o iubeste atat de mult incat ies 12 ochisori. Bun. Dupa 7 zile doamna Mitzi cade de la etajul 11. Puii raman fara mamica. Eu fiind libera in aceea perioada (era iarna, puii s-au nascut pe 3 noiembrie 2001) ma ofer sa le fiu doica. Noi stam intr-o garsoniera (eu, sot si cotoi). Si incepe balamucul: baricadeaza usa de la bucatrie (atunci cand ieseam sa cump. paine) sa nu manance cotoiul mitzireii, prepart maglavais pentru pui (dupa reteta data de doctor), hranit cu pipeta (mai tarziu am trecut la seringa), sters (provocat kk si pipi) poponete mitziroi, invelit bine, culcat, pastrat caldura constanta in garsoniera, sculat noaptea din 2 in 2 ore pentru aceelasi program administrativ, dormit iepureste (sa aud mitzi) etc. (antrenament pentru bebe, zicem noi). Fac prostia si dau puii (2 zile, tebuia sa merg pe la doctori pentru analize) prietenilor, cei cu mamica zburatoare. Ii primes inapoi. Imagine: mitzi galbeni (culoare initiala: alb cu negru), facusera kk unii peste altii (in cuib). Imi vine sa urlu. Cum pot fi unii (cica iubitori de animale) sa nu aiba grija de ei. Dai si ia fiecare pui si incearca Dano sa-i albesti: cu o carpa inmuiata, cu o periuta de dintii, periele micuta blanita sa incerci sa dai jos kkul uscat. Munca, nu gluma erau 6. Vine vremea si cresc. Dl. Yogi ii pandeste, nu stie ce sa faca cu mieunatorii, sa-i inhate sau sa se joace cu ei? Dintre toti puii, ce mai mica si pricajita mi se lipeste de inimioara, era cea mai murdara (atunci cu kk), statea izolata, era o dulce. Incepem sa cautam stapani. dar vrem sa o pastram pe cea mica (pentru soacra mea, careia ii murise catelu si era suparata). O numim Zozo. Si Zozonica mea ceste incet, incepe sa-l pandeasca pe Yogi, ii sare in gat, mai primeste cate o laba dupa ceafa (de la tasu) si totu-i bine si frumos. Vine soacra. Dam pisica (1 martie 2002). Cateva luni nu putem merge in vizita. Ajungem in toamna la ei. ne era dor de Zozo. Surpriza, Zozo ne musca si ne scuipa. Nu pot sa o dragastesc, nu ma lasa, ma pandeste si ma gheruie. De ce oare? De Craciun 2002, ducem Yoghi la socrii, noi mergem in vacanta la munte, o saptamana. Yoghi iubeste Zozo (cadou de sarbatori din partea tatalui pentru fiica lui, initierea in tainele dragostei). Si o iunbeste cu foc de ies 8 ochi.... etc.... Intrebarea mea e : de ce Zozo nu ma mai iubeste? Cand mergem in vizita, Zozo trebuie inchisa in camera, alfel ne face franjuri (s-a intamplat de multe ori, cand noi viteji am zis ca ce ne poate face, las ca-i trece), e mai rea ca un caine, si culmea e ca doar cu noi se poarta asa. Oare de ce? ca eu o iubesc.

#99
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 13 august 2003 - 14:32

Felicitari pt. rabdare, tie dar mai ales partenerului tau, rar barbatzi sa aiba grija de pisici mici. Daca dadea Zozo 100$ la shrink, ii zicea ca a avut o copilarie nefericita, i-a murit mama de mica si a avut kk in ochi, si o tanti inimoasa i l-a scos de acolo, da ea nu mai vrea inapoi in locu' ala, cum nici eu nu mai vreau la dentist... Io nu's ce sa zic, ca doar ati ingrijit-o, n-ati batut-o... Da' nu ne-ai spus ce ati facut cu produsele incestului[:D], le-ati gasit stapan? Iubaretz nea Yoghi....[:D][:D][:D] V.

#100
Dana P

Dana P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 13 august 2003 - 14:41

Din produsele incestuoase (Papion, Ochila, Mishu, Sulfica) a ramas doar Ochila in casa soacrei mele, e matzu socrului ca de madam socrela o are pe Zozo si de ca sa nu aiba si el pisoi. Daca i-ai vedea te-ai prapadi de ras. De can a ramas Ochila in casa, au inceput si socrii sa doarma separt, fiecare cu pisica lui, ca de nu au loc pisoi sa se desfasoare atunci cand dorm. Si mai zici ca la batranete nu dai in mintea copiilor. Ceilalti au ajuns bine: papio e stapan de curte cu o prietena canisha, Mishu e stapanul unei garsoniere si are mamaica adoptiva (pe Ashka - o catelusa labrador) iar Sulfica e vecina cu socrii.


Panic Questions

  • Sunt însărcinată

    menis
    - iul 23 2024 19:25

  • 18 săptămâni

    UIoana
    - iul 21 2024 21:39

  • Test Paborama

    Alina Patrichi
    - iul 21 2024 21:00

  • Dormitul pe spate

    Ioana6667
    - iul 19 2024 09:18

  • Lichid amniotic crescut

    anays12
    - iul 12 2024 09:21

Last Blogs

  • Primul test

    NicPgn
    - Astăzi, 15:05

  • A ajuns geanta bebeluÈ™ului la noi

    E241298
    - Astăzi, 14:29

  • Morfologie trimestru 1

    Byoana
    - Astăzi, 12:37

  • Săptămâna 14

    dizi53
    - Astăzi, 11:57

  • Primul test pozitiv

    Ayshutza
    - Astăzi, 00:15

Ultimele aprecieri

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • Laura25Poza lui %s

    Laura25
    ii multumeste lui

    Elkia
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -