Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Piersicute de iulie august ( 39 )


372 raspunsuri la acest subiect

#41
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 21:42

buna fetelor,

 

menajera nu-i prea ok, nu le are cu spalatul pe maini desi i-am spus deja de vreo 3 ori ca asta e cea mai importanta regula la mine...cred ca renunt la ea.

 

fleur, eric e bine, multumesc de intrebare, creste, e vesel si adorabil (cra-cra). am fost cu el luna trecuta in germania (si cu marc plus sotul; au fost niste faze f funny fiindca de multe ori il puneam pe marc in patut iar personalul medical se cam confuza asupra pacientului din patut [:D] ; peste noapte sotul mergea la apartament cu marc iar eu ramaneam cu eric la spital. nu am stat mult: 2 zile internati  si mai 2 zile sa ne revenim de pe drum, plus drumul care n-a fost tocmai scurt, ca a fost cu masina).

desi mersesem pregatiti pt operatie, investigatiile facute de ei au aratat ca eric nu este de operat  iar asta nu e neaparat bine, fiindca problemele lui renale par a fi cauzate de structura deficitara a tesutului renal, nu de ceva mecanic. o sa mergem din nou acolo la finele toamnei, pt reevaluare. 

 

imi pare rau pt cazatura lui eric. si mie imi e groaza sa nu pice eric din pat, mai ales ca dimineata se trezeste inaintea mea si incepe sa misune prin pat...



#42
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 21:47

In alta ordine de idei nu am facut nimic deosebit de 1 iunie decat ca am prajiturit, in rest acelasi program. Ce frumos sa poti admira ratusca cu puii pe lac, n-am mai vazut de mult pui de ratusca. Maria0408 bine ati revenit, sa va fie de bine concediul, ma bucur ca copii au fost cuminti si s-au simtit bine

#43
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 21:51

Antonia, m-ai facut sa rad cu povestirea ta! :)))

#44
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 22:01

Anto si eu am ras de povestirea ta

 

 

Bambina are muci , V la fel deci ...sper sa nu fie ceva grav ca abia a recuperat si ea dupa raceala de Pasti!

Oli- am luat noi mucii vostri [:-)))]

 

Vreau si eu tricouri cu logo pls, daca ai timp sa te ocupi ar fi super

 

azi am avut  o zi grea, ca mai toate zilele de luni [smulgpar]

Plus mucii de rigoare.

 

Am cantarit-o si are 8500 la 10 luni si 2 saptamani.Adica a luat 600 g intr-o luna [pk]

 

Eu nu o las niciodata pe bambina decat in patul ei sa doarma, ptr ca mi-e teama de cazaturi.Dupa ce adoarme o mut din patul meu la ea.

 

Fleur sunt convinsa ca a fost mai mult zgomot decat durere [floare3] [floare3]

 

Maria sa va fie de bine concediul!daca ai timp de o cronicutza de vacanta sa ne mai "clatim" si noi "ochii" [bicic]

 

Balanta ma bucur ca sunteti bine deocamdata, te descurci admirabil cu bbii!Si eu mai bine ma lipsesc de ajutor decat sa imi fac mii de nervi!



#45
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 22:05

sa stiti ca ma chinui de dimineata sa scriu si abia acum am reusit [batcap]

 

Of mai Oli ce ati mai tras si voi cu raceala asta , cum e bb, a scazut in greutate sau a mancat mai putin?

 

Ali eu am rezolvat cu ceai de musetel, pelin, galbenele, tamponat locul si lasat la aer.



#46
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 22:08

Maria0408 cred ca nu te odihneai deloc de frica sa nu pice Ana pe langa tine. Acum tot asa agitat doarme sau a trecut perioada? Olivette multumim pentru logo-uri si pentru pontul cu iritatia -e bine de stiut, sanatate multa fetitei, citind acum descrierea ta despre urechiusa Mayei am inceput sa ma ingrijorez putin ca si noi avem mucisori deja de vreo saptamana buna si pitica da cu mana la urechiusa Fetelor eu pot sa accesez emailul? Fleurdelise felicitari pentru statul in picioare singurel, acusi acusi o ia la picior prin casa, ce bine mananca Eric Muraturica, deja mi-o imaginez pe Aurora cu gura cascata incercand sa pupe pe toata lumea, vizavi de apa n-ai incercat cu o sticla cu pai, poate ii va placea sa bea cu paiul, pitica mea toata ziua ar sta cu paiul in gurita

#47
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 22:08

Revin la sfarsit de program.

 

Balanta, tin pumnii sa fie totul bine la Eric si la reevaluare sa aveti vesti bune. Poate se regenereaza tesutul ficatului, evident nu ma pricep, dar stiu ca la copii tesuturile se regenereaza mai usor ca la adulti. Trebuie sa fi fost nostim cum se confuza personalul care e pacientul, ei sunt chiar identici, nu?

 

Antonia, foarte funny ce ai povestit, abia astept sa mai creasca Eric si sa-l pot pacali asa. Bine ar fi sa nu fie cazul!

 

Eu tot am "flashbackuri" de la patania de dimineata, stiu ca nu a fost ceva grav si oarecum inevitabil, dar tot il vad asa cazut, si parea asa de mititel si neajutorat. Cresc ei dar tot cocutze mici si vulnerabile sunt, inca, si pt o buna perioada de timp de acum incolo...

 

Si de fapt am intrat ca sa va las "matza" de noapte buna. Unele fete-s cu cafeaua de dimineata, eu cu matza...

 

Deci:

 

Noapte linistita! [mata]



#48
letitzias

letitzias

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 253 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 22:09

Buna seara si de la noi.

Fleur,pana acum nu a mai avut reactii asa tampite,mai maraia cand ii faceam fizic ceva ce il deranja:picaturi in urechi,etc.

Noi  l-am luat pt paza,casa parintilor mei e langa buc si e mai retrasa.Si da,cand ne pazeste ne simtim in siguranta.Avem clar nevoie de caini si de aceea avem cativa.

Aly,cand al meu s-a iritat dr mi-a zis sa-i dau cu fucidin(antibitic+corticosteroid).



#49
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 22:19

Fucidinul e pt infectii minore, cand iritatia a capatat o nuanta galbena. Aici se da numai cu prescriptie medicala. Eu nu i-as da nimic cu antibiotic fara avizul dr.



#50
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 22:20

Leti ce patanie cu cainii, sunteti bine acum? bb cum a reactionat dupa?

 

Eu am luat o apa JAne parca ii zice cu sticla din aceea cu un fel de suzeta speciala ptr bbi- de la DM

 

Bambina noastra nu prea ne pupa in schimb ne da niste scaltoace [alcool] si ne trage de par [afro] .Mie imi trage cate una sa imi intoarca fata sa se joace cu cercelul cand suge.

Nu reusesc sa ii tai  unghiile si ma zgarie rau rau cu ele




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -