Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Piersicute de iulie august ( 39 )


372 raspunsuri la acest subiect

#371
muraturica

muraturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 06:49

Buna dimineta. Ada, Vera, multumim de cafeluta. 

Eu sunt tot pana peste cap cu treaba si mi-as dori o zi de cel putin 48 de ore.

Fleur, pe mine m-a intraistat doar povestea ta. Imi inchipui cum te-ai simtit tu. Cred ca devenim mai usor impresionabile dupa nastere.

Anto, nu prea e de ras ce a patit pisica, dar m-a distrat faptul ca nu poti sa dai mata de noapte buna ca a mancat-o cainele.

Ile, ce fain ca au iesit caninii fara scandal. Ii dai varza bambinei? Eu citisem ca numai peste 3 ani ca e grea.

Camila, welcome back. Si eu vreau la piscina dar in Sibiu nu am unde sa merg cu bebe.

Vera, mai ai mult cu renovarile?

Ada, concediu placut.

Ali, ti-au raspuns deja fetele. SI eu sunt de parere ca mersul la cresa nu strica, ci din contra ajuta. Putin timp liber pentru tine nu inseamna ca nu ai grija de copil. Inseamna doar ca vei fi mai putin stresata si te vei putea ocupa de el mai bine. 

Noi pt aniversare nu avem planuri. Mama vrea sa ii ia tricicleta. Eu ma gandisem la cuburi, dar inca nu stiu ce fel. Astept sugestiile voastre.

Vad ca e un aer de moftureala pe aici. La noi e invers. Baga asta mica in ea ca sparta tot ce ii dai. Se intinde dupa ce vede la noi si papa firimituri mici de la mine din mana. Atat de mici i le dau.....mi-e in continuare frica de innecat. Unele lucruri le pasez din furculita (cartof, peste, orez, banana, avocado), dar altele inca nu. 

Aurora nu stiu cum face, dar atata se catara pe noi si se fataie pana ajunge cu mainile sau cu o mana in mana noastra si apoi ne trage sa mergem cu ea prin casa. E atat de fericita cand o purtam de amandoua mainile incat nu ma lasa sufletul sa nu o duc. Mai nou isi trage o mana dupa cativa pasi si vrea purtata de una singura. 

Ce sa va mai zic inainte sa ma apuc de treaba.....am avut in meniu pilaf de orez, piure cu pastrav, spanac cu ou (cah)...Ma gandesc sa ii fac ciorbita de perisoare.

A, inca ceva...stiu ca lapte ar trebui sa bea cam 500-700 ml (ea bea cam 600), dar hrana solida cam cat ar trebui sa pape? Eu nu mai cantaresc ce papa, dar stiu asa din ochi cam cat e in castronelul ei. Fructe papa dim cam 120g, la prinz papa 150-200 si a treaia masa papa in functie de ce ii dau. Daca are iaurt - 150-200, daca nu si 80-90 sau mai putin. O fi ok?

M-am intins cat o zi de post. 

Va pup si ma apuc de lucru.



#372
iul_aug_2012

iul_aug_2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 07:26

CAPITOL NOU



#373
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 09:27

Buna ziua fetelor,

Adarev multumim de cafeluta si spor la pregatiri.

Ca_mila cred si eu ca e incantata sa se balaceasca, plus ca ii face foarte bine din toate punctele de vedere, piscina e speciala pentru bebei, ca citeam ca la piscina normala nu e ok pentru ei din cauza clorului, nici mie nu mi-a venit menstrutia inca

Ali24 drept e ca nu m-am apucat de mult insa am tare multe de dat jos

Vera, pupam micul mofturos, poate ai un mic pasionat de sporturi extreme acolo de aia a inceput deja catararile :)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -