Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Piersicute de iulie august ( 39 )


372 raspunsuri la acest subiect

#21
muraturica

muraturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 07:05

Buna dimineata. Poftiti la cafea.

Antonia, foarte frumos din partea ta sa raspunzi atat de detaliat. Ma bucura mult atitudinea pe care o ai si cum sti tu sa explici rostul mesajelor pe forum. [flo2]

La scaunul de masina eu stiam ca trebuie tinut cu spatele cat mai mult cu putinta din motive de siguranta. Producatorii recomanda pana la 9 kg ale copilului. Eu l-am intors ca Aurora nu mai statea deloc in el. Cu fata vad ca sta mai bine, nu se mai agita, nu mai vomita. 

De aia mi-au placut si mie cerealele de la Babylove ca nu au alte aiureli adaugate.

O saptamana minunata.



#22
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 07:06

Neata. Haideti la cafea . Ile, Tudor este acasa. Nu merge la after.suntem cu meditatii, de mi-au iesit pe nas. Astept vacanta,ca m-am saturat.Azi, la treaba din nou. Nectarel a devenit un mic taranus. Bronzat pe fata si pe manute. E in perioada de regres. Nu vrea sa mearga decat putin si apoi se tranteste in patru labe. Cu mancarea nu avem treaba.Baloteaza la greu.

#23
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 07:07

Muraturica, iar am scris in acelasi timp. Asa ca, doua cafele slabe, nu fac rau. Antonia esti o draguta, cum raspunzi tu la fiecare mesaj.

#24
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 08:04

Neata !

 

Ma doare capul ... am un inceput de sinuzita frontala, mama masi, nu stiu cum am reusit !

Am inscris-o din nou pe Sofia la gradinita in grupa mica, avand in vedere ca anul asta a frecventat cam 2 luni jumate si era cea mai mica din grupa .... acum va fi cu copii de varsta ei si sper sa ii placa mai mult si sa reuseasca sa isi faca prieteni. La gradinita unde a mers anul asta, din cauza racelilor repetate nu prea avea prieteni, era cam izolata , de aceea am decis sa nu o mai trimit, incercam la anul. 

Ati avut spor la scris :-) , incerc sa citesc din urma.



#25
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 08:12

Balanta : eu stiu ca dupa 6 luni poti sa ii pui in scaun cu fata inspre directia de mers; eu personal nu am respectat indicatiile cand era mica si mereu am asezat-o in scaun cu fata inspre directia de mers.

 

Ile : la noi fiind surioara mai mare, Natalia se joaca cu tot ce prinde, inclusiv creioane colorate ( si spre surprindere mea mai stie si sa mazgaleasca foile ), ea prinde repede si partile bune dar si partile rele de la Sofia , de exemplu saritul in pat [bang]. Grija mea a fost sa triez jucariile Sofiei si pe cele mici sau periculoase le-am facut disparute, in rest de la masini, mingi, papusi, treciclete etc. avem de toate.



#26
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 08:18

antonia : la fel ca si restul fetelor, si eu te apreciez pentru raspunsurile tale :-) , ca de altfel si pe restul fetelor ( in special pe Fleur care ne-a mai reunit Aici pe DC :-))) ) .... mereu aveti timp sa scrieti una alta, eu sunt cu perioade mai active sau mai putin active :-)


Editat de r_ocsy, 03 iunie 2013 - 08:19 .


#27
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 11:51

Multu de cafelute.2 slabute cu muuuulllltttt lapte chiar nu strica.

#28
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 14:16

Denis e foarte iritat la fundulet.de cand a avut diaree.si are si ca si un fel de varicela prin zona scutecului.ce as putea sa ii mai fac sa ii treaca mai repede.acum ma gandesc ca si de aia o fi marait ca sigurat il deranjeaza.il spal de fiecare data cand ii schimb pampi.il dau cu sudocrem.acum l am lasat sa doarma fara pampi.

#29
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 15:03

Salve gagici,

 

Noi am "bifat" azi dimineata prima cadere din pat. Eram la baie si am auzit un "buf" care mi-a inghetat sangele in vine, apoi plansete. A cazut pe la capatul dinspre picioare al patului, escaladand perne si cuverturi. A aterizat pe o parte si asa l-am pescuit, s-a calmat dupa cateva secunde. A fost mai mare sperietura decat cazatura, patul nostru este si jos, dar cu 2 satele una peste alta. In fine, probabil trebuia sa trecem si noi prin asa ceva. L-am dus la gradi dar nu am avut curajul sa le spun ce a patit, oricum pana am plecat nu a avut nici o manifestare mai putin ok, iar daca e ceva Doamne fereste, ma anunta de acolo, sunt obligati.

Trebuie sa invete sa se dea jos din pat, e clar. Culmea e ca stie cum, se da jos de pe canapea cu spatele sau de pe pat din fundulet aluneca in jos frumos, dar azi dimi cred ca era adormit mititelul si pana sa se trezeasca bine, buf!

 

Va pun aici un link al societatii automobile din Québec,despre scaunele auto, in esenta se recomanda sa se tina copilul cu spatele la dir. de mers cat mai mult, pana nu mai incape el in scaun si atinge cu picioarele spatarul banchetei. Este pozitia cea mai securitara pt el si, in fond, asta conteaza:

http://www.saaq.gouv...secure_life.pdf

 

Noi am avut un weekend linistit, cu ploi si soare. Ati facut ceva de 1 iunie? Noi nu. Ieri am fost in parcul preferat, cel cu lac, poate v-am mai zis de el, si am facut 2 tururi ale lacului cu Eric in carucior dormind profund, aproape o ora. A fost frumos, e sezonul boboceilor de rata si am vazut o mamica-rata traversand aleea cu cardul de bobocei dupa ea, apoi s-a intors si l-a asteptat pe ultimul cracanici sa-i ajunga din urma. Apoi i-am admirat pe lac. Imi pare rau ca nu am facut poza.

 

Revin dupa ce mai citesc din urma.



#30
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 03 iunie 2013 - 15:12

Buna fetele. Revenim si noi dupa o absenta motivata de vacanta, am fost cu copii la mare si apoi la munte cateva zile. A fost f bine, copii s-au simtit excelent, au dormit si mancat la greu.
Noi un pic obositi dar a meritat pt a le vedea fetele radiind de fericire.

La drum a fost bine, le-a placut si cu avionul si cu masina.
Silvi a fost fascinat de florile de Grecia, unde le vedea se si arunca spre ele.


Mai citesc un pic din urma si revin.

Editat de maria0408, 03 iunie 2013 - 15:14 .



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -