Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Piersicute de iulie august ( 38 )


348 raspunsuri la acest subiect

#41
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 17:00

Haloo Delia ce mai faceti?ce fac frumuseii tai?(te vad ca tragi cu ochiul))))) )

#42
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 19:58

Buna fetelor,

 

Azi e zi mare: ziua primei piersicute aparute la lumina:  Nectarel! Primul LMA! (Ar trebui sa schimbam si titlul capitolului, nu? tocmai pt ca e premiera)

 

Deci, la multi ani, Nectarel, sa cresti mare, sanatos, voios si norocos, alaturi de frumoasa ta familie.

 

Acum un an, ne rugam, toate fetele de la odisee, alaturi de mamica ta Ada, pentru sanatatea si VIATA ta, si azi esti ditamai baietelul!

 

Din partea lui Eric si a mea, o pajiste de flori, baloane multicolore si o orchestra intreaga sa iti cante Multi ani traiasca!

 

...Asta am scris acum cateva ore, inainte sa-mi crape site-ul (ati patit si voi?)



#43
muraturica

muraturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 20:07

Da, am patit si eu.

Ali, tu cum poti vedea cine citeste din umbra? 

Leti, sanatate sotului.

Eu tocmai ma gandeam ca as vrea sa incep sa caut bona. Desi am concediu 2 ani ma bate gandul sa incep ceva de la domicilui si as vrea sa gasesc femeie din timp si sa incep inainte de terminarea celor 2 ani. Si tocmai cand ma gandeam eu la asta am aflat de o doamna care cauta loc de munca. Joi ma intalnesc cu ea. Desi e devreme, am decis sa o vad totusi, mai bine o iau de acum decat sa caut mai incolo si sa nu gasesc. Oricum, la cat de pretentioasa sunt, mi-e greu de crezut ca imi convine din prima,

Va pup.



#44
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.939 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 20:12

Ali, si mie imi mai curg sanii. Cel putin ziua, cat sunt la serviciu si nu pot alapta, iti dai seama. In afara de tampoane, nu vad alta solutie. Schimba si tu marca, ia cele mai fine posibil. Eu am de la Lansinoh, sunt multumita de ele, dar stiu ca am schimbat vreo 2-3 marci pana la astea. Cum adica, se vad prin sutien?

Asa-i sutienele de alaptat sunt groaznice, eu am un singur model mai ok, din bumbac elastic, si il port pana il rup. A fost si cel mai scump, mai am unul de rezerva din ala "de mamaie".

Sunt f fericita ca inca ii mai dau baiatului lapte de-al meu dar...voi fi fericita si cand se va incheia etapa asta...dupa planurile mele se apropie momentul (la 1 an). Eric bea acum lm, lp si lapte de vaca! Prea multe sortimente...

 

Care mai e treaba cu tricourile? Stiti ce m-am gandit, pt cele de mai departe ca mine, sa facem doar un logo cu piersicute 2012, care poate fi pus pe mailul comun, si noi sa ne imprimam tricourile aici. Ar fi mult mai simplu, ca timp si ca bani. Ce ziceti?



#45
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 21:53

Fleur e ok asa cum zici cu tricourile.si EU voi fi fericita cand se va termina cu alaptatul...se vede prin tricou daca e mulat urma de la tampon.iar mai largi nu prea am sanse sa gasesc la marimile mele)))(ma refer la ceva mai modern.tot ce gasesc largute sunt modele naspa) Muraturica am EU secretele mele)))nu pot sa le zic(glumesc).in josul paginii imi scrie direct fara sa fi facut EU ceva anume Cati membri sunt activi si citesc .

#46
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 22:09

Multi ani traiasca, multi ani traiasca, laaaa muullttiiii aaanniii!!! Sa ne traiesti dragul nostru Nectarel Dragonel, sa fii sanatos si sa iti ajute Dumnezeu sa ai numai noroc si bucurii in viata! AM rememorat azi clipele de emotie si nerabdare de acum un an, cand asteptam rugandu-ne cu sufletul la gura vesti noi de la Ada...mi-au dat lacrimile.camd am revzt pozele cu micul batranel la nastere si pozele.cu viteazul baietzel de azi :) Sa va traiasca minunea asta de baiat Ada si sa va lumineze vietile! Va pupam cu mult drag si abia asteptam sa va vedem sambata ;))

#47
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 22:14

Si Chitz e duracell, nu sta 2 sec intr-un loc..rareori cand ii pica in mana ceva interzis evident, abia atuncci sta oleaca sa-l.studieze...altfel...argint viu! Deja exploreaza tt casa, am.desfiintat ringul de joaca pt k statea numai in afara lui, se plimba pest. Tot, o alerg prin tt casa cu serv umede sa o sterg pe manutze, se ridica pe tt alea, merge cu broasca ei pana unde are nevoie apoi trece de la masa la pat, la canapea, dulap etc... Leti - sanatate mult sotului! Balanta e ok, am vb pe FBK, au fost plecati. De Iuli nu stim nimik k nu a intrat pe nicaieri...

#48
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 14 mai 2013 - 22:48

Buna seara fetelor, LA MULTI ANI NECTARIE, sa fii sanatos si sa ai parte doar de bucurii! Ali24 si mie imi curg sanii, port tampoane doar cand ies in oras, de la DM le cumpar, sunt putin mai subtiri decat ce am mai incercat, nu ma stresez ca oricum arata naspa fie ca te uzi pe tricou fie ca porti tampoane tot acolo e Fetelor multumesc de raspunsuri, ma gandeam ca doar eu o pazesc toata ziua ... Ma tot stresez sa nu pice iar taica-su vrea s-o faca motociclista ca el :) Noi azi am papat de dimineata banana cu avocado, la amiaza ghiveci de legume iar pe seara fidea in lapte. Leti multa sanatate sotului si sa o ocoleasca viroza pe pitica, ai dreptate de Iuli nu mai stim nimic de multa vreme, speram ca este bine, la fel si Balanta Muraturica succes cu gasirea bonei Pup fetele, noapte buna!

#49
vera_l

vera_l

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 395 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 04:47

Neata,

sa dau cafeaua,ceaiul,sucul de fructe si aici daca tot n-am somn.. [batcap] 

S-a trezit Mattia la 4.20 si de atunci am stat cu ochii-n tavan.

Leti,sanatate multa sotului!

 

 Zi frumoasa tuturor! [flo2]



#50
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 11:55

Vera mersi de cafelutA. Pana acum nu a mers forumul. EU trebuie sa merg sa ne Luam niste hainite de vara ca nu avem.aici nu a fost Inca nevoie dar in ro va fi. EU I am dat mazarea bobite si a mancato.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -