Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Piersicute de iulie august ( 38 )


348 raspunsuri la acest subiect

#61
muraturica

muraturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 977 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 19:11

Multumesc pt raspunsuri. De mango a mai zis Fleur o data, dar am uitat si de dovlecel nu stiam.

Lore, si pe a mea cred ca o marit mancand terciuri. De aia nu prea enumar eu meniuri ca toate sunt sub forma de piure. Mi-e o frica sa ii dau bucatele........Ii mai dau covrigi, dar nu mananca ea cine stie ce. Linge de pe ei cand ii inmoaie, dar mie tot imi e frica.

Ada. spor la pregatiri.

Va pup.



#62
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.950 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 19:55

De abia acum am citit in urma tot:

 

LML Victor al Porumbitei!

 

Asa e, forumul asta nou cred ca descurajeaza pe multa lume, se scrie mai putin decat inainte. Eu m-am obisnuit, dar nu sunt fana, iar logarea care te trimite la pagina generala ma enerveaza si pe mine. Nu stiu care-i solutia...

 

Astept propuneri de logo-uri "Piersicute 2012". Ali, parca aveai tu un model, cand il gasesti poti pune poza aici sau pe mail, te rog?

 

Ada, spor la pregatiri, de-abia astept sa-l vad pe Nectarel in costum popular. Am inteles ca participa si din fete, ce frumos!

 

Muraturica, la retete cred ca intereseaza mai mult combinatiille, decat daca-s piureuri sau nu. Eu una am retinut reteta ta de mazare.

 

Aici sta sa ploua, am o stare de somnolenta iar acasa numai odihna nu ma asteapta.



#63
valy27

valy27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 20:09

saluty si de la noi.

 

nici nu stiu ce sa va spun mai intai

 

in primul rand va salut pe toate-

 

la multi ani nectarel.

 

sara face si ea prorese cu mersul.acum exersam ridicatul pe canapele si mersullatera.e o plangacioasa

 are niste crize de personalitate de ma uimeste.urla cand vrea ceva-sau ii iau o jucarie...am pus-o intr-o zi pe un ratoi d-ala cu jetoane...si cand am luat-o ne-a auzit tot parcul.e tare greu cu leutii-trebuie sa citesc super nanny.

 

de gatit-tot pasat in general.ii mai pun bucatele de morcov-pastarnac- galbenus in tavita de la  scaunul de masa si ciuguleste.ii mai  dau si firimituri de paine ca la vrabii-

ea vrea bucatele=dar n-are decat 2 dinti jos- si nu are cu ce sa mestece-chiar daca ea vrea.

 

i-am dat ciorba de pui dreasa cu iaurt-facuta pt noi-cahhhh

conopida-gatita ca pt noi-cahhhh.....

nu prea vrea gusturi noi-nu stiu ce sa zic  ea e tot cu pastsrnacul ei....

 

ne facem noi mari- nu ma mai stresez asa cu mesele-am obosit.

 

pupici......



#64
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 20:43

Yellow! LML MIRUNIK SI VICTORASH! Muraturik, poti sq-i dai bonnisan pt constip. A mea nu face kk in deplasare, asa k la intoarcerea acasa ii dau cateva pic de bonnisan si in 30 min max e plin scutecul. Lore, dk ziceai k vii la BB Tei azi o puneam de o intalneala...noi ne-am petrecut ziua cu Vera si Matti :) am fost la shopping, ne-am plimbat, am fost la terasa. Fleur, ce tare e Eric in trici <3 Carmen, ma bucur k ti-a plkt la noi la pisci :) spre rusinea mea eu am fost doar in vizita pana acum pt k inca nu ma simt in forma sa ma expun in costum de baie printre manechinele alea de aici. Va zic si aici - vedeti k e promo la Auchan la scutece Pufies si simple si fashion, eu am luat simple 70 buc cu 62 ron. Iar,la DM sunt red la.borcanele cu fructe Hipp, 5 ron si ceva de la 7. La cap meniuri - am bagat si ficatel, nu e mare fan, i-am luat spanac baby si ii dau cu galbenush si usturoi verde, e mare fan ceapă verde, pastrav i-am dat la borcanel Plasmon si il devoreaza, am luat si pepene galben sa vdm dk ii place, cred k i-l dau bucati. I-am fkt bors de lobida si a fost succes, paste cu sos de rosii, busuioc si usturoi...in rest same old...cam ce le dati si voi. Aaa si i-am dat branzik quark - mega succes :) si mamaliga de mei, iar succes :)

#65
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 21:30

Roxy, nu am stiut ca va vedeti! Plus ca era ora pranzului si nu am vrut sa deranjez! Eram cu telefonul in mana sa-ti scriu mesaj ca sunt in zona, dar ..... era ora 13 si ma grabeam sa ma intorc acasa sa-I dau Onutei sa manance.... bine nu era problema. E, wcum, slta data!

#66
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 21:33

Ce sa mai zic de mancare. Sapt trecuta, intr-o zi, ii faceam de mancare si ii curatam legumele. Onuta in scaunul de masa si ce imi zic, hai ca o tin ocupata cu un morcov crud.... in momentul urmator vomita..... racaise cu dintisorii de jos un pic de morcov si atat I-a fost...

#67
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.950 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 22:00

Lorena, pai da-i si tu sa roada chestii care se inmoaie imediat in gurita (morcovul nu e unul din ele, nici marul crud). Biscuitii speciali pt bb ar fi o optiune, eu ii dau de pe la 6 luni, nu ca-s cine stie ce buni si grozavi, dar se topesc in gura si asa s-a invatat cu mestecatul (cat de cat, ca si el se mai ineaca). Painea uscata iar e buna, mai putin painea proaspata. Bucatele de fructe gen para, banana (poti sa-i dai sa muste din banana intreaga), avocado, pepene galben, rosu, legume fierte Treptat treptat asa nu toate odata bineinteles. Cred ca nici un bebe mai marisor nu uraste bucatelele de mancare din principiu, trebuie doar sa nimerim textura adecvata.

Odata ce invata sa mestece, poti sa-i dai orez, paste f mici cu sos, neblenduite.

 

Am uitat sa va povestesc ca Eric s-a inecat ieri tare cu ceva si nu stiam cu ce, era sa fie si mai rau, noroc ca i-am controlat gurita si am scos din ea o bucatica nu f mica de vata, o tinea la pastrare in falcuta. Eu il spal la baie, pe fatza, cu bucatele de vata (aici vata nu e bucata intrega, doar bucatele) si probabil una a cazut si el a insfacat-o imediat si a ascuns-o in gura, nu l-am vazut... Ma si mir ca mi-am pastrat cumpatul si i-am gasit-o, nu vreau sa stiu ce faceam daca o inghitea.

 

Noapte linistita! [mata]


Editat de Fleurdelise, 15 mai 2013 - 22:10 .


#68
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 22:33

Buna seara si de la noi, Multumim de cafeluta de dimineata, azi n-am apucat sa o beau Ali24 tot vroiam sa va intreb cum stati cu dulapul cu dulciuri si spor la cumparaturi. Porumbita la multi ani pentru puiut, sa creasca mare si sa fie sanatos. La fel patesc si eu cu logarea si e super enervat ca pana ajung la subiect pierd o gramada de vreme Lorena felicitari pentru dintisor. Muraturica, noi consumam cereale normale (adica ovaz, mei, quinoa, etc macinate si fierte) si doar cu lingura Fleurdelise foarte simpatic strumful tau pe trici, alea de imprumut sunt mai bune :)

#69
Antoniap

Antoniap

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 15 mai 2013 - 22:41

Roxypuy, unde ai gasit branza quark si de cine e facuta, am cautat in lidl ieri si nu am gasit Fleurdelise, haios cu vata, strangator baiatul tau, doamne ce inventivi devin de la o zi la alta Fetelor i-am pregatit piticei in seara asta o budinca de mere si mei ca sa i-o dau la masa de fructe de dimineata, vreau sa va spun ca a iesit foarte buna la gust, nu ma asteptam sa iasa asa buna. voi incerca in zilele ce urmeaza sa o fac si cu pere in loc de mere. Pup fetele, noapte buna.

#70
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 16 mai 2013 - 02:27

Multumesc mult Fleur, chiar o sa incerc, e timpul cu cei 4 dintisorii! Eu am fost si fff fricoasa in acest sens pt ca imi vomita fff usor... de la textura alimentelor, de la un gust mai ciudar, daca mananca cu pofta, ca haplea, ceea ce se intampla ffff rar, daca ii este foame- toate pot fi motive!


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - Ieri, 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - mai 03 2024 09:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -