Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitari Cosmy, Andreea! Hai Carmen, Oana! CIRESELE maiiunie2013 ~55~


472 raspunsuri la acest subiect

#31
Kabecka

Kabecka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:52

Hello fetele,

 

Paulinio, felicitari!!!!Multa sanatate, te asteptam sa ne povestesti cum a fost!

Am cititi si aseara de pe tableta, dar nu pot sa postez, nu inteleg de ce [batcap]

 

Sunt si eu in zona, m-am trezit de pe la 8 si am facut o supa. Acum vreau sa sterg praful si sa fac putina curatenie la baie, dar m-a luat o leeeneeee. Am mai bagat si eu o masina cu hainute.

Si eu vreau sa ajung dupa-amiaza la farmacia tei, cea din Tei. Vreau sa termin cu bagajul wk-endul asta...Eu marti fac 37 de saptamani si bagaj ioc... [fri]

 

Hellie, distractie placuta la botez!

 

Raluca, intrebare: la CF2 i-au facut Mirunei gauri in urechi pentru cercei? Tu cum ai procedat, i-ai pus direct cerceii?

 

Spor la treaba!!Sunt si eu cu un ochi pe forum ca fac pauze dese.

 

va pup



#32
carmen333

carmen333

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:52

Neata, fetele. Eu nu mai am rabdare. Ma apuc de curatenie- nu mut mobila, dar ordine si mancare e de ajuns, am avut deja contractii pe tema asta. Vreau sa-l vaad!! Sunt bine-bine, ma tem ca acum ca stau acasa nu mai vrea sa iasa. Pe sot nu il conving sa aplice vreo metoda decat in caz ca trece in zodia gemeni, el vrea sa fie taur.

Patutul e pus la picioarele patului nostru imens, ca altfel nu e spatiu. Nu estimez sa fie prea comod, dar nu vad altfel.

Prevad centrul de schimbat scutece in baie, ca dupa ce il spal, sa vin cu el infasat, altfel imi va marca papucii la sigur. 

Cocutza, felicitari pentru bebe si pentru laptic!

Ralu, al tau trebuie sa mai stea dupa UM; ce am mai auzit eu e ca pe la 4kg cam iese, ca nu mai are spatiu. Am colege care au nascut dupa 38 saptamani, dar cu cateva zile dupa, cu bebe de 4 kg. Dr estimeaza maturarea placentei si greutatea. 

Madd, eu dupa o sperietura de contractii la 20 min dupa ceas, vreo 3 la rand, durata 30-40sec, mi-am facut urgent bagajul, acum vreo luna; am avut o viteza de nu se poate. De atunci l-am tot re-gandit si refacut, asa ca ma bucur ca am avut timp sa mai retusez chestii pe-acolo. 



#33
deiutza24

deiutza24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 341 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:56

Vad ca v-ati trezit cu chef de vorba. Eu gata mancarea, mai e pilaful la cuptor, dar cu ala n-am treaba. Eu nu gatesc decat sambata, altfel nu ma prinzi prin bucatarie decat la masa. Iar cand se termina mancarea incropim una-alta. De curatenie s-a apucat tati cam fara chef, sper sa termine pana la 12.

 

Asa, legat de patut, noi momentan il avem montat in sufragerie, o sa-l mutam in dormitor cam in 2 saptamani. Treaba e ca noi am aflat de bebita cand era toata casa gata, sincer ne cam luasem gandul ca mai raman insarcinata, asa ca noi am mobilat ca pentru noi 2. Si ne-am luat in dormitor un pat imens pe care acum nu stiu cum sa-l sucesc sa-mi intre patutul. Oricum va trebui sa scot comoda pe care avem tv-ul ca nu e loc si de aia.

 

Bagajul meu e gata de vreo luna si ceva, din motive de paranoia evident. Bine, mai am de pus in el chestii gen periuta de dinti, perie, tampoane, insa am cumparat absolut tot ce aveam pe lista. Iar hainutele, tot cam de atunci, sunt spalate, calcate si puse in pungute pe caprarii, sa stie si tati. Desi sunt convinsa ca atunci cand voi avea nevoie de ceva o sa-mi puna 1000 de intrebari. [:-)))] [:-)))]



#34
flafi

flafi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 932 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 10:02

Simcri Felicitari! Sa fie sanatos si fericit!!! Paulinio Felicitari! Sanatate si fericire! Recuperare rapida la toti!

#35
deiutza24

deiutza24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 341 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 10:07

Mi-am amintit ca acum ceva timp intreba cineva de absorbantele de lauzie de la farmacia tei. Eu le-am luat pe astea https://comenzi.farm...ts_id=10026959, insa nu le-am desfacut inca. Nici nu stiu cate sa-mi iau la mine in prima faza, clar n-o sa am nevoie de toate. E o punga imensa, chiar sunt curioasa cat de groase sunt. Sper sa nu-mi faca figuri la filantropia ca n-am vata, puii mei, incercam sa evoluam, nu sa traim in sec 18.

 

Cocutza, inca o data felicitari! Sa dea Domnul sa fiel la fel de cuminte si acasa.



#36
flafi

flafi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 932 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 10:11

La ai mei zici ca le-a luat Dumnezeu mintile. Ori lor ori mie. Ieri am vorbit cu soacra ca vin maine la noi, eu sunt la un curs si sa il ajute pe sot. Mi se vaita ca e racita, ca tuseste, dar ca nu are altceva, doar o tuse expectoranta. Inchid telefonul cu ea si ma iau de sot cum a putut sa o cheme racita. El nu si nu ca nu are nimic, tuseste doar. I-am spus ca nu ma mai duc la niciun curs ca nu inta maica-sa in casa racita. Eh... S-a suparat pe mine. In dimineata asta imi spune ca l-a sunat taica-su ca nu mai vin ca e si el racit. Ca sa nu mai spun ca in ziua de Paste soacra-mea era deja racita, dar n-a zis nimic, s-a vaitat abia a doua zi, am fost f inspirata si nu am lasat-o sa ia baiatul in brate cum intentiona. Ce-o fi in mintea lor nu stiu...

#37
ankylya

ankylya

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 10:52

Buna fetelor imi cer scuze ca ieri nu am mai scris nik de mine nu am avut acces la calcilator iar de pe tel nu pot posta.

 

FELICITARI bUBURUZA, iRIS, SIMCRI SI PAULINIO  MULTA SANATATE ATAT VOUA CAT SI BEBEILOR VOSTRI [artif]  [artif] 

Mony ce ciresel frumos va pwp [flo2]

Eu sunt bine mi sa oprit sangerarea pana seara acum stau cumintica mai mult in pat ca oricum in picioare nu pot sa stau mai mult de 10 min ca incepe sa ma doara burta.

Ieri mi-am facut analize la sange mai am o serie si pentru luni.

Si sa va povestesc si voua ce am putut sa combin ieri  am plecat de acasa cu cardul fara bani pe el fara sa stiu  [batcap] ca ala l-am gasit pe masa la bucatarie si vorbisem cu sotul dimineata la tel si l-am intrebat dc nu mi-ai lasat bani pentru analize  si mi-a zis ca "nu aveam bani dar  ai cardul si platesti cu el" bun zis si facut, am plecat de acasa am ajuns la ghiseu mi-a zis aia de acolo cat face ii intind cardul imi da sa bag pinul, asteptam cateva secunde EROARE bani insuficenti se uita femeia la mine doamna imi pare rau dar nu aveti destiu bani pentru a plati sa intru in pamant de rusine iam zis ca o sa le fac doar pe cele gratuite si revin luni. Ma duc imi recolteaza sange plec acasa un pachet de nervi ca m-am facut de ras in fata atator oameni ajung acasa ma linistesc putin ca daca il sunam pe sot ca daca il sunam atunci cred ca bagam mana prin telefon si il spanzuram. eu la el iti multumesc ca mai facut de ras imi lasi cardul fara bani pe el  si dupa ce ca m-am facut de tot kk-ul trebuie sa mai bat un drum si luni pana acolo, a inceput sa rada la telefon in hohote de nici nu mai putea sa mai scoata nici un cuvant eu crize de nervi la tel cand l-am auzit razand se potoleste si el intrun final si im zice "iubita dar eu ti-am pus cardul cu bani  in portofel aseara sa nu il iei pe ce fara bani" [fal]  si uite asa m-am facut de ras degeaba ca eu aveam si cardul cu bani la mine si habar nu aveam.

va pwp fetelor



#38
raluca1109

raluca1109

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 11:09

Hello fetele,

 

Paulinio, felicitari!!!!Multa sanatate, te asteptam sa ne povestesti cum a fost!

Am cititi si aseara de pe tableta, dar nu pot sa postez, nu inteleg de ce [batcap]

 

Sunt si eu in zona, m-am trezit de pe la 8 si am facut o supa. Acum vreau sa sterg praful si sa fac putina curatenie la baie, dar m-a luat o leeeneeee. Am mai bagat si eu o masina cu hainute.

Si eu vreau sa ajung dupa-amiaza la farmacia tei, cea din Tei. Vreau sa termin cu bagajul wk-endul asta...Eu marti fac 37 de saptamani si bagaj ioc... [fri]

 

Hellie, distractie placuta la botez!

 

Raluca, intrebare: la CF2 i-au facut Mirunei gauri in urechi pentru cercei? Tu cum ai procedat, i-ai pus direct cerceii?

 

Spor la treaba!!Sunt si eu cu un ochi pe forum ca fac pauze dese.

 

va pup

 

 

Buna!

 

Da, i-au facut gauri direct in spital, in ultima zi, nu i-au pus cerceii mei, pentru ca procedura este sa puna cercei de-ai lor (au zis ca sunt speciali) si costa 60 lei. Maine cred ca ii schimb, ii pun pe cei cumparati pentru ea.

[flo]



#39
raluca1109

raluca1109

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 518 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 11:17

Felicitari Simcri!!!

 

Flafi, imi pare rau pentru faza pe care ti-a facut-o soacra. La bebe Miruna e restrictie cu luatul in brate, pana va mai creste. 

 

Pentru colici, am inceput sa ii dau Infacol lui bebe si e mai bine. Sper sa nu se mai chinuie.

 

Noi avem patutul la capul patului (si in dreptul geamului ca sa intre lumina) si fiind cu plasa o pot vedea cat de cat pe Miruna cand se misca. Trebuia sa mutam toata mobila din dormitor ca sa ii gasim alt loc patutului.

 

Va pup



#40
criulica

criulica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 11:31

Buna dimineata,

Invat din ce spuneti voi pe aici, abia atunci cand va creste va incepe sa socializeze. Lumea sa isi manifeste dragostea mai tarziu. Si la maternitate mi au recomandat ca pe bebita sa o vada prin geam, mai ales ca e sezonul virozelor.

Am luat un patut cosleeper, legat de patul nostru si de aici o intreaga poveste, a trebuit sa ridicam patul mare ca nu tb sa vina mai jos, pericol de accidente. Si o sa dormim pe doua saltele, asta daca nu gasim o alta solutie mai estetica. Eu ma bucur ca o sa o am langa mine si in timpul somnului.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -