Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitari Cosmy, Andreea! Hai Carmen, Oana! CIRESELE maiiunie2013 ~55~


472 raspunsuri la acest subiect

#11
doina_1984

doina_1984

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 21:16

Felicitari, paulinio!!! Multa sanatate si bebe cuminte si norocos!!!

#12
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.634 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 21:53

Felicitari paulinio!

La multi ani, Vlad Alexandru!



#13
DenyAnd

DenyAnd

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.545 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 22:04

Felicitari Paulinio. Recuperare rapida.

La multi ani Vlad Alexandru! [s]

 

 

 

Ce repede se coc cireselele una dupa alta [il]  [il] 

Bietii de titlu si prima pagina, de atatea ori au fost editati intr-un timp f f  scurt [:D]



#14
criulica

criulica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 22:05

Sa va spun si supararea mea acum! La ultimul control manual pe care mi l-a facut pentru a constata asezarea bazinului, a observat ca toboganul la iesire este blocat, adica un os din zona din spate, in urma unei cazaturi din copilarie blocheaza usa( nu prea pot sa explic in termeni medicali) si chiar daca mi se face epiziotomie nu are loc bebele sa iasa in deplina siguranta, mai ales daca este marisor fara ajutorul vacumuului sau chiar al forcepsului. Ghiciti ce mi se recomanda?

 

Pe de alta parte nu as banui doctora de manipulare ptr ca m-a asigurat ca o lasam sa iasa cand vrea ea si chiar daca nu nasc natural nu o sa o grabim. Numai graba n-ar fi pentru printesa mea, are deja 3400 g [pk]

 

Visele mele in legatura cu nasterea naturala s-au cam dus [:(]


Editat de criulica, 10 mai 2013 - 22:13 .


#15
Hellie

Hellie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.296 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 22:52

Maddie, daaaa..stiu ..poze...:D. Maine ma duc la un botez. Al fetitei prietenei mele si totodata nasha cireselului meu :) siiiii...acolo face poze prietenul surorii mele...stiti voi...manechinul :) e si fotograf....printre altele. :))))
Si sper sa ma aleg si eu cu niste poze dragute...daca nu o sa le descarc pe alea de pe telefon facue de mine...fara cap sunt :))))) si facute in fata oglinzii de pe usa interioara a sifonierului...deci se vede si "ordinea si disciplina" din sifonier :)))


Maddie, eu pun patutul langa noi dar pentru ca doar asa are loc. daca ar fi fost mai mare camera probabil nu as fi insistat sa fie lipit de noi.

Criu, asta este mamico...bine ca ai timp sa te obisnuiesti cu ideea. Sau poate incercati natural, si daca nu si nu, atunci ceza.

Editat de Hellie, 10 mai 2013 - 22:53 .


#16
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 23:07

buna mamici

pt cine cauta si nu are timp de cumparaturi in magazin gasiti la mine body carter's. pt foto si dimensiuni https://www.facebook...30436237&type=3

sau 0723294234

nastere usoara si bebei sanatosi si cuminti



#17
Cosmy

Cosmy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 06:12

Buna dimineata!

Felicitari, Simcri si Paulinio!!!!! [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata] [deziuata]

 

Sa va fie bebeii sanatosi si plini de noroc!!!!!!!

Astazi voi avea o discutie serioasa cu bebelusa mea din burtica si-am sa-i explic ca nu-i frumos sa te lasi prea mult asteptat(desi acum 5 minute tati a marturisit ca i-ar mai placea o geamana-n casa in afara de mami [:-)))] ). Saracul, cred ca si el cedeaza nervos [soricel]

 

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata!



#18
deiutza24

deiutza24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 341 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 07:13

Paulinio [flor] felicitari! Bebel sanatos si recuperare rapida!

 

Azi avem anuntata vreo ciresica? Cosmy, poate reusesti tu s-o convingi.

 

Ma duc sa-mi termin ciorba, azi m-am trezit cu noaptea in cap si m-am si apucat de treaba. Harnica nevoie mare. [:-)))]


Editat de deiutza24, 11 mai 2013 - 07:14 .


#19
andreea.nsd

andreea.nsd

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 08:00

Simcri, felicitari !! [flor] Bebe Andrei o sa creasca mare si voinic ! [deziuata]

Paulinio, felicitari si tie !!! [flor] Recuperare rapida si bebe sanatos si necolicos !! [deziuata]

Azi vine un instalator sa ne puna un calorifer pe balcon, ca balconul e la dormitor, unde o sa doarma bebe si am zis ca la iarna sa nu fie gerul gerului acolo.

Deiutza, spor la gatit. Eu n-am nicio tragere de inima. Abia m-am urnit sa spal in baie. [:)] Mancare o sa-mi trimita mama, asa ca o sa spun pas sapt asta. [:D]

Maine as fi vrut sa mergem prin Gradina Botanica din Bucuresti, sa-mi faca si mie sotul niste poze cu burtica, dar eu din 3 in 3 metri tre' sa ma opresc, asa ca mai vedem. [soricel]

Va pup si sa aveti un week-end placut. Asteptam cireseii.

Editat de andreea.nsd, 11 mai 2013 - 08:08 .


#20
Madd11ee

Madd11ee

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 08:23

Neata fetelor...Eu am fost mai matinala..Si am scris de pe tel un mesaj..dar l-am pierdut [batcap]

 

Hellie, manechinul..de multicel nu  ne-ai mai povestit.. [:)]  Sper sa reuseasca sa iti faca niste poze dragute..Oricum..asteptam si minunatele sfaturi [:)]  [:)]

 

Deiutza, si eu m-am apucat de putina curatenie..M-am apucat de spalat toate vasele aduse de la garsoniera..Se pusese un praf pe unele nefolosite [smulgpar] de parca nu le-as fi spalat niciodata..Tre sa ma apuc si  de curatenie prin casa..sa vad ce reusesc..daca la garsoniera imi lua jum de zi sa fac ce faceam inainte intr-o ora..aici nici nu vreau sa ma gandesc... [fri]

 

Cosmy, tinem pumnii sa vina ciresica...[majoreta]

 

Andreea, si eu sunt la fel..Ma opresc  ff des..plus vizite la toaleta [alcool]  Cand am fost in Baneasa la mall ultima data, nu am ratat nicio toaleta.. [soricel] iar asta e si maai enervant..

 

Va pup si sunt in preajma...Abia astept urmatoarea ciresica...




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -