Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Felicitari Cosmy, Andreea! Hai Carmen, Oana! CIRESELE maiiunie2013 ~55~


472 raspunsuri la acest subiect

#21
cita_ralu

cita_ralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 08:36

Buna dimineata dragelor,

 

Andreea ati montat patutul?

 

Madd11ee spor la treaba

 

Hellie bine ca ati terminat asa in mare. 

 

Noi am pus patutul paralelu cu patul (tot din lispa de spatiu) intre ele este distanta cat sa deschid sertarele de jos si sa am eu loc sa ma fatai ... am zis asa ca vad si bebe  [:)]

 

Aseara am si terminat de calcat hainutele buburuzului si le-am asejat frumos in sertare.

 

Eu am o intrebare intrebatoare: dr nu mi-a zis nimic de termen, ca ne vedem oricum sapt viitoare ... insa eu am o dilema, daca eu am dupa UM 11.06 si bebe dpdv echografic are 18.05 ce inseamna?  [soricel]

 

Azi curatienica, nani si plimbareala  [:)] .

 

Sa avem un weekend frumos  [flo2]



#22
andreea.nsd

andreea.nsd

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 08:44

Ralu, da, am pus patutul (aseara). [flor] [:)]
Si eu l-am pus tot paralel cu patul, chiar e putin inghesuit, ca sertarele ce jos se deschid la limita (adica tre' sa stau in pat ca sa le deschid de tot, eu nu mai am loc [:-)))] ), dar am zis ca e bine si-asa. Daca e marait bebe noaptea, pot sa-i dau un branci la patut sa se legene, fara sa ma ridic din pat. [:D] Glumesc, realitatea o sa fie alta, cu siguranta. [:D]

Am zis ca mai incolo o sa schimbam patul nostru cu o canapea extensibila. Vroiam sa luam acum, dar patul nostru e asa maaare si dormim asa bine in el, incat am zis sa mai asteptam cu canapeaua. Poate cand o incepe bebe sa misune, ca sa aiba mai mult loc in camera.

Editat de andreea.nsd, 11 mai 2013 - 08:44 .


#23
andreea.nsd

andreea.nsd

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 08:47

Din cate am observat eu, apropo de UM si varsta dpdv ecografic, doctorii se iau dupa UM. Cel putin, la mine asa a fost cand mi-a programat ceza - pe 20 mai (desi dpdv ecografic dpn era 19 mai, iar dupa UM 25 mai) si mai am 2 prietene care au nascut (tot prin ceza) si au fost programate in functie de UM.

#24
Monik86

Monik86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 08:48

Neatza!  [flo2]

 

Noi iara matinale, dupa ce a plecat tati ne-a luat foamea! Pfff, ne-a luat si un pic de diaree, poate nu trebuia sa bem Cola dupa ce am mancat cereale cu lapte  [batcap] [:D] Oricum nu-i grav, bagam niste ceai de menta acuma  [:)]

 

Criulica si Cosmi, va tin pumnii sa vina cireselele cand trebuie  [:)]

 

Cosmi  [majoreta]  am vazut ca tu urmezi mami, nastere usoara! Pana la urma ai lasat fata in excursie? Si eu zic ca daca ea vrea sa mearga e pacat sa nu mearga! Sunt amintiri frumoase! Vorba fetelor, cea mai mare distractie e cea de pe drum din autocar, asta-i regula [:D] asta daca nu cumva si raman sa doarma undeva, ca atunci cea mai mare distractie e la hotel/cabana/pensiune [:D]

 

 

Hellie, distractie placut la botez! Modelu e si fotograf!? Iti dai seama ce noroc pe tine cu el ... si fotograf si manechin ... si expert in sarcina nastere si alaptare [:D] Nu-i nimic daca in pozele facute de tine in oglinda se vede "ordinea" din sifonier ... e reconfortant pentru mine sa vad ca si altii se confrunta cu asta  [:)] [:D]

 

Maddie, spor la curatenie, ordine si toate cele ... dar daca simti ca obosesti nu uita sa faci pauza, mai intri pe forum ... vezi ultimile stiri  [:)]  

 

Si noi trebuie sa continuam operatiunea ordine/curatenie! Am zis ca acum inainte sa nasc fac mai calumea curatenie, ca pana acum nu am apucat si mai apoi intretinem ... sau intretin(e) ca probabil eu o sa fiu cu bebe mufata non-stop [:D] Si trebuie sa fac si o salata de cartofi cu ouale ramase de la Pasti, sa nu se strice ca e pacat ... si nici nu avem nimic felu 2 ... sau aperitiv  [:)]  Mai avem ciorba de curcan in schimb  [:)]  Poate v-am dat idei de papi ... ca si mie imi vin greu, parca nu-mi trebuie nimic!

 

Pupici!



#25
Monik86

Monik86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:03

Si noi patutul tot paralel cu patul l-am pus, tot din lipsa de spatiu. Avem un culuar de trecere intre patul nostru si patutul ei, intr-un colt e o masuta unde o sa pun una alta ce o sa-mi trebuiasca si in celalalt colt este o priza, deci acolo o sa fie una dintre noptiere cu veioza pt cand se trezeste noaptea ... dar coltul ala trebuie evacut  [batcap]  ca acolo am un sac cu niste chestii nedespachetate si mai niste prostii pe care trebuie sa le ia tati de acolo  [batcap]  O sa pun poze cu patutul cand o sa fie echipat cu tot ce trebuie (salteluta, asternuturi, aparatori , carusel) ca momentan sta un bax de Pampers Premium nr.2 in el  [:)]



#26
cita_ralu

cita_ralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 959 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:03

Din cate am observat eu, apropo de UM si varsta dpdv ecografic, doctorii se iau dupa UM. Cel putin, la mine asa a fost cand mi-a programat ceza - pe 20 mai (desi dpdv ecografic dpn era 19 mai, iar dupa UM 25 mai) si mai am 2 prietene care au nascut (tot prin ceza) si au fost programate in functie de UM.

 

 

deci nu nasc sapt viitoare  [:D]



#27
Madd11ee

Madd11ee

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.792 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:06

Mony, Ralu [flo2]

Oricum, am laptopul pe langa..Mai trag cate o privire pe forum..ieri am lipsit putin si au aparut doua ciresele..Nu vreau sa pierd [soricel]

 

Pana la urma..o sa pun patutul in camera lui bebe..mai la distanta de pat..daca vad ca nu  pot dormi de grija lui..o sa il mut dupa in dormitorul nostru, lipit de pat, sa imi fie mai usor..Astazi il montam si noi [pk]  si tot astazi vreau sa si spal o runda pentru bebe..Sau e prea devreme?! [biz] Aseara imi zicea al meu ca poate nu ar strica sa am un mic bagajel..in caz de ceva..sa fie cateva chestii pregatite..Voi ce ziceti?

 

Dupa amiaza avem in plan sa mergem la Bebe tei din Militari..sau iau ce mai am nevoie de acolo..

 

De gatit..nici nu m-am gandit..ieri am rezolvat cu o salata [soricel]  am noroc de sot nepretentios..si care nu mananca asa mult..Poate astazi facem niste bruschette..



#28
Monik86

Monik86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:24

Maddie, speli hainutele lui bebe, ce dragut  [il]  Si eu vreau sa ma apuc de asta, dar vreau sa iau ce mi-a adus cumnata, sa vad daca mai trebuie completat sau nu si apoi sa ma apuc si eu.

De bagajel nu stiu ce sa zic, adevaru-i ca nu l-am facut dar cred ca nu strica niciodata. Eu mai devreme in sarcina am zis ca de la 30 de sapt. vreau sa fiu cu totul gata, acum acusi fac 34 si inca nu am tot, nici pt spital nici pt bebe acasa, dar nu ma mai agit chiar asa. Pt mine am deja cateva camasi de alaptat, papuci de plastic, vata, mai trebuie sa-mi iau sutien/bustiera de alaptat si chiloti (cred ca iau de unica folosinta, ca nu-s fan budigai) pompita o sa o rog pe mama sa cumpere. 

Pt bebe nu am chiar tot, de aia vreau cat de curand sa pun la punct hainutele, si sa iai si cosmetice si una-alta de la farmacie, vorba ta, ca sa fie lucrurile pregatite si pentru ea. 

 

Ne mai faceam noi griji ca ne plictisim daca stam acasa [:D] 



#29
cocutza2011

cocutza2011

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 198 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:30

salut!

Felicitari ptr cireseii care au venit de cand nu am mai intrat! !!!!!!

Noi suntem bine. Maine plecam acasa. Suntem pe tzitzi exclusiv. Sanii mei sunt cam plini, cred ca am lapte de alimentat 3copii. Emma e cuminte papa, nani si caca. Vedem noi cand ajungem acasa, parca se transforma atuncea bebelusi astia! A avut 52cm ptr prima pagina.
Super happy in ziua nasterii am fost, ca am intrat si in travaliu inainte de ceza, deci nu a fost chiar la rece ceza si Emma si-a ales ziua ei de nastere.

Flafi, am notat! O sa ii dau numai o salopetica, chiar ma uitam ca si in spital ii tin foarte golasi.

Aici spitalul arata ca in pozele lui Mcoca, paturi smechere cu butoane si linoleu pe jos.

Am reusit sa intru de pe tableta deci pot sa va urmaresc mai indeaproape!!!

Hai fetele sa vina cireselele!!!!

#30
Monik86

Monik86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 606 mesaje

Postat 11 mai 2013 - 09:46

Felicitari Cocutza inca odata! Felicitari si pentru lapte, ce bine ca mergeti acasa! Ma bucur ca sunteti bine  [:)]  Ce lunguta e Emma! 




Panic Questions

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Sterilizator biberoane È™i aranjam haine

    FloreClau
    - Ieri, 16:30

  • Cezariana sau nastere naturala

    Ralu31031992
    - Ieri, 15:10

  • Morfologie trim 2

    RoxiMada
    - mai 08 2024 20:09

  • Gata pastele

    FloreClau
    - mai 07 2024 19:08

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - mai 07 2024 14:40

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -