Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)


193 raspunsuri la acest subiect

#31
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 14:33

A iesit soarele[pk]Nu am mai vazut soare de 3 saptamani.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



#32
irinuca05

irinuca05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 890 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 15:25

Hello!
Am asteptat "sa se nasca" Daria (la 12:55) ca sa pot sa va servesc cu tort facut de mamaia (tort-savarina), suc din compot si ce mai vreti voi!
Noi am petrecut sambata la un restaurant. Nu am avut copii in afara de Daria, dar am zis ca la anul vom cauta copii pt party, daca nu gasim, ii facem :)
Pt astazi a facut mamaia tort si vor sarbatori cu finuta, care nu a putut veni sambata. Dar fara noi, parintii :(. Am stat cu ea pana la 11 cand a adormit, am pupacit-o toata dimineata.
Va multumim pt urari si ca nu ne-ati uitat!
Multa sanatate tuturor!

Mami fericita de[copil]Daria (8.04.2011)


#33
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 15:45

LA MULTI ANI PETRA! SA FII SANATOASA SI CUMINTE! SI MAMI SA FIE CEA MAI FERICITA MAMICA!
[s][s][s]
(scuze intarzierea, dar greu mai ajung pe la calculici, mai ales cand vine sf de saptamana)



LA MULTI ANI LALELY!!! SA FII SANATOASA SI FERICITA ALATURI DE PRINTISORUL TAU![s][s][s]




LA MULTI ANI DARIA! SA FII SANATOASA SI ZI-I LA MAMI SA MAI FACA O SURIOARA, DACA TOT ARE CHEF![s][s][s]




Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013



#34
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 18:03

Hello,

La multi ani sarbatoritilor Petra, Anda, Daria si Iustin Gabriel, sa cresteti mari, frumosi si sanatosi[flo][flo][flo]

La multi ani si domnisoarei Maria [:)] pentru cei 10 anisori[flo]

[pup][pup][pup]

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011) [gravired] 8+

#35
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 20:49

Buna!
SOMLEAC ce am ras dar nu am pus poze nu mi-a dat voie sa pun s-a schimbat picasa asta si e asa aiurea.
pozele care le-ai vazut sunt de la craciun nu prea tine clamele doar asa o ora dupa care le arunca, acum am tuns-o ca ii venea parul in ochi si fara clame[bang].[pup]
DELIA ce imi vine sa rad ieri aveam o fata doar de poze nu, asa imi spun multi ca arat tanara si nu le vine a crede ca am si copil, eu cand ma vad cu fire albe nu ma simpt prea tanara[:D][pup]
Strumphy ce frumoase sunt pozele, ce habitat natural au animalele, super, si chiscoasa e frumusica foc si mami binenteles la fel![;)][pup]

mami de[zana] Alexandra Mirela

#36
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 20:51

La multi ani DARIA![s][s][s]

irinuca sa iti traiasca printesa!



mami de[zana] Alexandra Mirela

#37
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 21:36

LA MULTI ANI, DARIA!!!!!!
si am mai sarit pe cineva drag
MARIA , domnisoara nr 3 din gasca.....sper ca nu fac vreo confuzie...dar am zis ca Daria de Somlea e cea mai mare....apoi Stefy a mea ....si Maria....

MARIA MULTI ANI FERICITI !!!!! si un debut lin in pubertate....asta ca sa nu o ''stresezi'' prea mult pe mami


v-am citit dar nu am chef sa scriu nimic...mi s-o trage de la dieta sau de la astenia de primavara, dar sunt asa fasra vlaga

Mada ,da ma tin de dieta..mai mult vreu sa o transform intr-un stil de viata ...ca strict cum ai tinut tu nu pot. am fost racita...apoi joi si vineri ambele dupa amieze cu treaba si unde am fost chiar nu mi-am permis sa-mi iau pachetel cu mine...asa ca am schimbat mesele....in loc de pranz am servit baton fibrobar si seara friptura cu salata....
nu vad mari schimbari...dar sper....

Mary vad ca nu m-ai urechet ca ti-am botezat fata..i-am zis Andra....ca vineri imi pov cumnata de o cunostita care e insarcinata cu gemeni si are ceva probleme ....si m-am gandit la acea mamica storcandu-mi creierul sa imi amintesc in ce data e nescuta fetita ei cea mare pe nume andra.poate naste gemenii tot in preajma acelei zile...ha ha si cu gandu la acea andra asa am scris...

Miki off sanatate multa iti doresc!!!! cred ca deja si pe tine a inceput sa te irite acesta urare...
a ce stiu si eu de la dr. homeopata este ca in prima fara a tratamentului e posibil sa faca o forma mai nasoala. apoi sa intre in normal. si la urmatoarele faze de raleala sa fie din ce in ce mai bine. sasa cum zicea si Somleac....acest tratament e de ""rabdare si tutun''''.

Somleac ma intreb cum potio mami sa faci atatea lucruri....sa te implici in atatea avand o ditamai trupa acasa..off imi e si rusine de mine ca vesnic ma planga ca nu fac aia si ailalta..

Yvy off imi pare tare rau sa citesc ca iar ati fost la spital bolnaviore ....colectivitatea e tare grea la inceput...si ce ghinion si cu acea migdala....hm..si Anna mai baga unele chestii in gura...nu ca acum ceva vreme..dar tot o face....
sa ne scriu numai de bine....mai ales ca vei merge la munca....eu ca si fetele am crezut ca de aceea nu ai mai scris

Msbb asa cum au zis si fetele daca activai aici in perioada aceea sigur treceai mai usor peste....stii cum e vorba aceea cu capra vecinului....fiecare am avut sau avem cate o problema ....ha ha sa cred ca toate am inotat p[e la fundul butoiului...dar cand mai citeam una alta ne reveneam..nu-i asa fetelor[:D]

nu mai pot sta...ddesi motanica a mancat ceva de seara trage de mine ca vrea ghish cu lapte...trebuie sa ma execut

pup toate fetele !!!!!!1[pup][flo][flo][flo][flo][flo][flo]



------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#38
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 21:59

Nu te urechez Deea si eu ii mai spun asa uneori![pup]
uitasi sa iti raspund , nu merg la sala doar fac exercitii asa de pe net, pilates si abdomene![pup]

mami de[zana] Alexandra Mirela

#39
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 09 aprilie 2013 - 00:36

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza
Yvyana, te rog frumos sa ma lamuresti si pe mine, ca am tot casa a avut piscoata bubitele, pe tot corpul, micute si se vedeau la baie mai tare, in rest erau cam sterse, si exact cand voiam sa sun dimineata la dr de fam sa merg sa o vad, i-au disparut, deci 2 zile au tinut? [alcool]
a avut si Cristi roseola, febra o zi, urmatoarea bubite pe burta si piept, urmatoarea bubite pe spate. Am mers la dr si a confirmat ce banuiam si eu. Cata nu a luat desi au stat mereu impreuna.Cozonacelul meu, Cristian AndreiBuburuza mea, Catalina IoanaMada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011Poze---------------------------------------------Ceea ce nu te doboara , te intareste!Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#40
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 09 aprilie 2013 - 00:41

Citat:
citat din mesajul lui yvyana
Nu stiu ce-i cu L de la un timp ca se trezeste f des, de 10 ori/noapte si daca o intreb ce are nu-mi zice nmk, tot plange [alcool][alcool]; or fi ultimele masele, or fi frici nocturne nu stiu... Voi patiti vreuna asa ceva???Happy Mom [zana] si [gravired] S27+ [baietel]
cristi mi-a facut asa cand a inceput gradi. O sa treaca oada ce se obisnuieste cu programul...sau poate ca acum ii e dor de colegi [:D]Cozonacelul meu, Cristian AndreiBuburuza mea, Catalina IoanaMada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011Poze---------------------------------------------Ceea ce nu te doboara , te intareste!Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -