Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)


193 raspunsuri la acest subiect

#21
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 08:18

Neatza,

poftiti de cafeliti [cafea][cafea][cafea][cafea]

Mary am vazut pozele cu Andra. E o dulceata. Vad ca sta cu clamita in par sau era numai pentru sesiunea foto? Ilinca nu tine agrafe doar daca il prind si ii fac mot.

Ivy si Ilinca se mai trezeste noaptea, uneori mai des depinde, dar stiu cand s-a trezit de frica ca-mi tot povestea ceva de "Alec" si de cu seara o speriase fratesu. Plus ca vobeste mult in somn, uneori vorbeste vesel asa, dar alteori se simte ca ii e teama ca de inteles nu inteleg decat franturi de cuvinte.

Miki cum sunteti?

Cami mama ta cum se simte?

Aly ati mai fost la impartasit? Ilinca a dormit de tura sta si ca urmare s-a impartasit, toti enoriasii au plecat acasa impliniti[:D]

Va pupicesc[pup]


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



#22
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 10:25

[batcap][batcap][batcap] am pierdut mesajul!!! grrr [bang]

Niata ...


A terminat mandra mare micul dejun , astept sa faca ochi si Sofu'. Incerc mai incolo.

[pup]

#23
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 10:49

Ziceam ...

Strumph - am vizionat si noi pozele pana la urma ieri. Am asteptat sa fac intregirea familiei si le-am dus pe amandoua fetele la zoo [:D]. Ne-a placut , ne-a placut , dar mie mi-a placut mai mult ca am apucat sa va vad pe voi. Ce asortate ati fost voi doua. [olala]
Sa stii ca Sofu a nimerit-o din prima cu numele piscoatei [:D]. A impuns-o pe piscoata cu degetul si i-a spus "popiaaaaa" ( in traducere libera Sofiaaaaa [:D]) .
Poze n-am mai pus de un car de ani. Mai aveti contul ala comun de poze? Am niste prospaturi de aseara. Dau la schimb [:D]
Sper sa-si schimbe dispozitia piscoata acum daca a trecut eruptia. Posibil ca fu prost dispusa tocmai din cauza asta.

ailed_dota - [pofta]! Sa va fie de bine petrecareala si sper ca v-ati simtit cu totii extraordinar! [pup]

yvyana - sa stii ca si Sofu'are aceleasi apucaturi noaptea. Si asta noapte a avut 2 episoade de mataiala. Da sa planga in somn , matzaie, comenteaza, maraie, baraie ... din astea [:D]. Deci e in trend L.

somleac -[asia] sa va ajute D-zeu sa l;e faceti pe toate!


Imi e ciuda ca e urat afara [q]. Era frumos sa fi avut vreme buna sapt asta mai ales ca e vacanta. Asta e , o sa vedem noi ce putem face interesant in casa.
Nu zic ca era sa incepem vacanta la 5 am [alcool]. S-au pus pe harta niste caini sub geamul nostru [bang] si cate si-au mai spus ca vreo juma de ora au tot latrat de au trezit toti cainii din cartier si s-au pus toti pe diferite voci pe latrat. Deja o si vedeam pe Andra fantomind prin casa.

[pup]

#24
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 11:26

Buna dimineata!





[s] La multi ani Daria de Irinuca! [s] sa cresti mare, sanatoasa si sa ai o copilarie frumoasa! [olala][pup]





MsBB, ti-am trimis PM, verifica! [nebu][:D] azi, nu peste un an [:p]



Somleac, cont de paypal ai tu sau vreo prietena, sau cum sa fac sa iti trimit niste banuti? da-i de stire [flo]



eu vin cu o intrebare pentru mamicile care au incheiat alaptatul:



Sophia nu mai suge de pe la sfarsitul lunii ianuarie, in acest timp nu a mai supt deloc, nu a cerut, nu i-am mai dat, s-a intarcat singura, azi mai putin, maine mai putin si tot asa... eu cu sanii nu am avut probleme deloc deloc, eu care am trecut prin 3 mastite la inceput cand a venit laptele si eram o Milka, ma temeam ca o sa am probleme si acum, dar precum s-a realizat treptat intarcarea asta, a fost ok! ...dar acum, in aprilie, dupa 2 luni, am sanii mariii si plini de lapte[striptis] ...m-a pus naiba aseara sa vad daca iese lapte si a iesit, am strans din amandoi si am lasat sa curga 2-3 picaturi din fiecare, era galbui si gros [alcool] asta ce-o mai insemna?! m-am trezit cu pijamaua uda, o pata... deci cum am dormit eu pe o parte am presat pe sanul stang si a iesit lapte si ma mai doare si in spate acolo, de pe unde vine laptele [alcool] nu stiu cum ii zice, uitasi.... dar stiti voi despre ce vorbesc [bibe] ....deci ce sa fie ?! de ce am eu sanii asa plini?! cum fac sa scap de lapte ? [:D]



trimit asta si revin [fuga]





#25
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 11:42

La multi ani Daria de Irinuca!!!! Sa cresti mare si sanatoasa ca frumoasa esti.

Irinuca cu ce ne servesti?

Strumph eu zic sa nu faci nimic. Eu cam un an mai aveam lapte daca storceam. Dar nu te mai strange sa nu stimulezi. Altceva nu stiu si sa te pipiai sa nu se intareasca cumva acolo.


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



#26
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 12:48

Da Somleac, postul e abtinere [pup], daca ti postul cum trebuie nu ar tb sa te ingrasi dupa el, eu nu reusesc sa-l tin pe tot incerc si eu miercurea si vinerea si cand reusesc sa-l tin fara sa ma indop tare bine ma simt dupa

Msbb chiar a fost frumos...

[s]Daria[s]


Strumph, ti-am raspuns pe fb[pup]

Mada, nu era ziua sotului tau zilele astea?[s]

yasmy ce faci?

yvy , pupici

Mary, ce copil arati, zici ca ai 16 ani



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#27
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 13:35

LA MULTI ANI Petra Adriana
Alexandra Mirela
MAria
Daria


sa fiti sanatoase, sa va aiba Domnul in paza toata viata si sa fie usoara si plina de bucurie[flo][flo][flo]
va pup cu drag chiar daca cu ceva intarziere pentru unele din voi[asia][pup]

eu n-am timp deloc delco, dar am zis sa intru sa dau buna ziua[asia]
somleac, oare mai are sens sa te felicit ? nu incetezi sa ne dai lectii, asa imi place ca iti faci timp pt atatea si mai ales si pt altii..imi place punctul 5) la nebunie..cand am timp, o sa le studiez si eu mai in amanunt[asia]


eu am avut un weekend de cosmar, de joi nu mai stiu ce e zi/noapte, nu fac altceva decat sa schimb haine ude si sa fac frectii si impachetari..si sa dozez granule[:-@][:-@] sunt ca un somnambul umblator..asa virus pacatos n-am pomenit, ne-a termiant pe toti, de ieri a luat-o si andra si eu de sambata cu frisoane, voma, etc[:-@][:-@]
vlad in schimb e cel mai rau, desi l-am indopat efectiv cu remedii naturiste si homeopate..mi-a facut n episoade febrile de peste 39.5..3 zile n-a mancat nimic si a culminat cu urlete de dureri de cap/burta..ieri a fost ca scos din cutie, nici nu ziceai ca ar fi avut ceva cu o noapte inainte, energie debordanta si veselie..ca azinoapte sa o luam de la capat cu febra, muci, tuse de zici ca am un dulau in casa care nu tace, latra intruna[bang]
am plans cu el in brate de frica, mi-au trecut n porcarii prin cap, ca imi face cine stie ce pe la cap de la atata infectie..insa toate treceau cand il vedeam putin mai bine..ca apoi sa o luam de la capat..cred ca a scos rauri de puroi din nas, ii curgea infectia galben-verzuie ca la robinet, nu faceam fata cu servetlele..a suflat pana cand a inceput sa verse sange..
acum nu stiu ce sa mai cred, ma termina mucii astia si durerile de cap..
somleac, stiu ca tu aplici tratamentele homeopate..cat trebuie sa treaca ca sa vad primele rezultate ? e normal ca dupa 3 zile de tratament sa mai aibe stari febrile ? si muci galbeni ?
acum ne-am procopsit si cu tusea asta latratoare f puternica si sacaitoare..noaptea cel putin e o veselie..
stau cu inima cat un purice sa nu pronunte cuvantul cheie care sigur ma va trimite la spital si ne alegem cu vreo branula in mana ,si anume urechile[bang][bang]
off, astept pranzul sa o sun pe doctorita ca e intr- o conferinta..a fost f ok, ma linisteste de fiecare data si disponibila tot timpul..

va pup si sper sa mai revin..

PS. somleac, inca ceva..e normal sa aiba starile astea oscilante ? acum zace ca o leguma ca dupa 4 ore sa fie ca nou, energie cat zece si foame de lup..dupa care iar cade in covalescenta..somnolenta, frisoane, febra, dureri de cap..


mami de 2 prichindei

#28
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 13:36

[:D] gata! am reusit sa pun cateva poze , am incercat sa nu incarc memoria virtuala cu prea multe dar ... acum aveti asa o idee despre gasca noastra.
Sa comentez un pic pozele - ca prea ma manca limba - am inchis pozele ca deja sunt calare amandoua pe mine si ma zapacesc cu intrebarile - si pun comentariul direct aici.
Pe puncte asa [:D] - 1 , poza in care apar io mascata este tocmai scoasa din cuptor [:-)))]. Este de aseara. In plina "criza a barbatului de 40 de ani" [:-)))] am plecat sa-mi caut tineretea fara de batranete si mi-am uns moaca din dotare cu un mix de treburi acolo sa-mi tina moaca pe cale de descompunere in forma initiala. Cu ocazia asta am aplicat metoda " cui pe cui se scoate" si am i-am intros "cucu-bau-ul" Sofului ( a se vedea ca se afla in pat, cu patura tocmai data jos de pe fata, imi facea cucu-bau mie . Striga dupa mine sa ies din baie sa-mi faca cucu-bau si a avut surpriza vietii sa ma vada pe mine mascata) cu fata mea mascata. Si ma mai intreb de ce se scoala saracu' copil noaptea urland ? [:-)))] > oricum s-a amuzat copios si mi-a analizat fiece pas din intretinerea caroseriei.
2 - poza in care il foloseste pe taxu drept cantar a fost salvata pentru eternitate pt a ilustra cel mai bine ( la varsta cand isi va dori sa incetam cu povestile alea jenante pe care deja le-a auzit de 1000 de ori [:D] despre copilaria ei ) cum mergea ea di-di cu calul.
3 - in poza in care apare drept cazaca a apelat la articolele din colectia de toamna-iarna 2014 ( cosh de fructe de la ikea pus pe cap drept palarie , HA!) si saua de pe cal.
4 - trambiteaza dupa maica-sa! sau cum radeam eu cu ea - imi arata pe vizor limba [:-)))]
5 - ultimele poze sunt ( nu m-am putut abtine sa nu va arat ce exemplu bun de mama sunt [:D]) cu Andra in timp ce-si demonstreaza potentialul de viitoare mama, cu ... vaca! In prima poza ( nu stiu cat de bine se vede , are bluza ridicata si tine botul vacii la [balcon] ) alapteaza vaca, in urmatoarea ii schimba pampersul , iar in ultima poza a se vedea mama si fiica fericite ca au o viata implinta.
[:D] si cu asta am terminat!


Sar'na inca odata pt mesaj si parola, Strumph. Ciudat e ca nu-mi aparea ca am mesaj nou. Am intrat tocmai pt ca mi-ai spus tu si cu ocazia asta am gasit si mesajul de la bb-yasmi. Asa ca-ti datorez scuze ( sper ca nu te superi daca-ti spun pe nume [:I]) Lavi, abia acum am vazut ca am mesaj.[pup]

Despre ce intrebai tu Strumph - e posibil sa fie si hormonala treaba asta, sa-i simti mai plini acum. Si eu cred ca ar trebui sa eviti sa-i stimulezi dar urmareste treaba asta si daca ti se pare ca e ceva in neregula - intreaba un medic. Eu am comentat la un moment dat cu un medic vizavi de chestia asta si-mi spunea ca e posibil chiar si la un an distanta de la inatrcare sanul sa produca inca lapte. Sunt mame care si dupa multi ani mai au mici scurgeri din san fara a insemna neaparat ceva.


fug si incerc , cand voi avea liniste, daca-mi dau voie mandrele astea 2 , sa ma uit la poze , la toateeee , ca am vazut o multime de fete dragute si trebuie sa le diger in liniste! [:D]


#29
MsBB

MsBB

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 13:55

Citat:
citat din mesajul lui miki1979
LA MULTI ANI Petra Adriana Alexandra Mirela MAria Daria sa fiti sanatoase, sa va aiba Domnul in paza toata viata si sa fie usoara si plina de bucurie[flo][flo][flo]va pup cu drag chiar daca cu ceva intarziere pentru unele din voi[asia][pup]eu n-am timp deloc delco, dar am zis sa intru sa dau buna ziua[asia]somleac, oare mai are sens sa te felicit ? nu incetezi sa ne dai lectii, asa imi place ca iti faci timp pt atatea si mai ales si pt altii..imi place punctul 5) la nebunie..cand am timp, o sa le studiez si eu mai in amanunt[asia]eu am avut un weekend de cosmar, de joi nu mai stiu ce e zi/noapte, nu fac altceva decat sa schimb haine ude si sa fac frectii si impachetari..si sa dozez granule[:-@][:-@] sunt ca un somnambul umblator..asa virus pacatos n-am pomenit, ne-a termiant pe toti, de ieri a luat-o si andra si eu de sambata cu frisoane, voma, etc[:-@][:-@]vlad in schimb e cel mai rau, desi l-am indopat efectiv cu remedii naturiste si homeopate..mi-a facut n episoade febrile de peste 39.5..3 zile n-a mancat nimic si a culminat cu urlete de dureri de cap/burta..ieri a fost ca scos din cutie, nici nu ziceai ca ar fi avut ceva cu o noapte inainte, energie debordanta si veselie..ca azinoapte sa o luam de la capat cu febra, muci, tuse de zici ca am un dulau in casa care nu tace, latra intruna[bang]am plans cu el in brate de frica, mi-au trecut n porcarii prin cap, ca imi face cine stie ce pe la cap de la atata infectie..insa toate treceau cand il vedeam putin mai bine..ca apoi sa o luam de la capat..cred ca a scos rauri de puroi din nas, ii curgea infectia galben-verzuie ca la robinet, nu faceam fata cu servetlele..a suflat pana cand a inceput sa verse sange..acum nu stiu ce sa mai cred, ma termina mucii astia si durerile de cap..somleac, stiu ca tu aplici tratamentele homeopate..cat trebuie sa treaca ca sa vad primele rezultate ? e normal ca dupa 3 zile de tratament sa mai aibe stari febrile ? si muci galbeni ?acum ne-am procopsit si cu tusea asta latratoare f puternica si sacaitoare..noaptea cel putin e o veselie..stau cu inima cat un purice sa nu pronunte cuvantul cheie care sigur ma va trimite la spital si ne alegem cu vreo branula in mana ,si anume urechile[bang][bang]off, astept pranzul sa o sun pe doctorita ca e intr- o conferinta..a fost f ok, ma linisteste de fiecare data si disponibila tot timpul..va pup si sper sa mai revin..PS. somleac, inca ceva..e normal sa aiba starile astea oscilante ? acum zace ca o leguma ca dupa 4 ore sa fie ca nou, energie cat zece si foame de lup..dupa care iar cade in covalescenta..somnolenta, frisoane, febra, dureri de cap..mami de 2 prichindei
Uof, Miki [flo]! Multa sanatate! Putere sa o scoateti la capat! [pup] Imi pare tare rau sa aud ca e asa rau [q]. Acum ma simt stupid cu glumele mele aiurea [:I]. Iti doresc sa va faceti cu totii bine rpd!!!! [flo]Nici nu stiu ce sa spun sa te intaresc! [q]Si ca o nesimtita ce sunt am uitat sa-i urez Dariei la multi ani [:I]
[s][s][s] La multi ani Daria [s][s][s]Sa cresti mare sanatoasa si mereu voioasa!


#30
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 08 aprilie 2013 - 14:17

Miki [pup] Da e normal sa aiba starile alea oscilante. Dupa cate stiu eu dupa 3 zile de administrat un remediu situatia trebuie sa se schimbenu neaparat sa fie mai bine ci altfel. Da cu remediile homeopate trece mult mai greu, dar ai sa vezi daca reusiti sa scapati din asta fara antibiotic, la urmatoarea va fi mai usor si tot asa. Va tin pumnii sa iesiti cu bine. E groaznic de greu pentru mama, stiu prin ce treci. Stai cu teama in suflet si cu nesiguranta ca nu stii faci bine sau tocmai nenorocesti copilu. Si eu am trecut prin asa ceva si Vic avea atunci 2 saptamani si Matia 1 an jumate si toata lumea imi spunea ca sunt o iresponsabila ca tratez copil atat de mic cu prostii. Dar am rezistat, m-am rugat, am plans si i-am pazit si uite Vic nu a luat antibiotic pana acum iar Matia doar de 2 ori.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -