Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)


193 raspunsuri la acest subiect

#1
MarApr2011

MarApr2011

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 714 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 01:16

[batetoba][batetoba][batetoba]Fluturasi de Februarie, Martie si Aprilie 2011[batetoba][batetoba][batetoba]






Comorile noastre au crescut frumos si ne-au bucurat in [olala]Odiseea fluturasilor[olala], apoi si-au deschis aripile si au inceput sa zburde in [pk]Primele 365 de zile din viata fluturasilor[pk], iar acum sunt gata de o noua aventura in:



[bis][bis][bis]Clubul scutecelor !!![bis][bis][bis]


-----------------------------------------------------------------------------------


[cheers][colegi]Incep aniversarile !!![cheers][colegi]








[s] [s]





-----------------------------------------------------------------------------------






[batetoba][batetoba][batetoba]Februarie 2011[batetoba][batetoba][batetoba]




01 feb 2011 - [copil]Alexandru de Alina.n(11.12.1979), cez, 38sapt, 3630gr,55 cm,Apgar 9 ,Sp Jud Ilfov, fratior de Natalia(10.04.2009)

01 feb 2011 - [copil]David Alexandru de gimihaela(02.03.1981), natural, 36 sapt,3050g, 50 cm, Apgar 9, sp. Cuza Voda Iasi

10 feb 2011 - [copil]Elena Sophie de rhynna(29.09.1981), cez,40 sapt,3400g,53 cm, Apgar 9, sp. Filantropia Bucuresti

13 feb 2011 - [copil]Dorian de bulina_mica(xx.xx.xxxx), cez, 38 sapt, 2850g,49 cm, apgar 9

14 feb 2011 - [copil] Rebeca de wmagnolia (xx.05.1977), natural, 35 sapt , 2500g, x cm, apgar

14 feb 2011 - [copil]David Christian de marin_ioana(), cez, 36sapt, 2800gr,49 cm,Apgar 9

15 feb 2011 - [copil]Catalina Ioana de madutza_bra(14.06.1981), cez,39 sapt,2900g, 50 cm, Apgar 9, sp. Filantropia Bucuresti, surioara de Cristian Andrei(29.12.2008)

18 feb 2011 - [copil]Maria de Happiness 4 us(xx.xx.xxxx), nat,39 sapt,3650g, 52 cm, Apgar 10, sp. Bucuresti, surioara de Andrei

19 feb 2011 - [copil] Lucas Eduard de bb_yasmi(24.08.1983) , natural, 39 sapt, 3750g, cm, Apgar, sp. , fratior de Iasmina Alisa(31.10.2007)

21 feb 2011 - [copil] Vlad de ralukab (20.10.1981), cez. 37 sapt, 2950gr, 50cm, apgar 10

21 feb 2011 - [copil]Anastasia Maria de Roxy_s(11.08.1983), nat,39,3 sapt,3200g, 50 cm, Apgar 9, sp. Brasov

22 feb 2011 - [copil]Bogdan Gabriel de Cristina_ph(26.07.1979), cez, 38.6 sapt,3190g, 52 cm, Apgar 9 , sp. Elias, fratior de Andrei Alexandru (23.11.2008)

22 feb 2011 - [copil] baietel de Ruxandrada (27.10.1972), cez. 38 sapt, 2700gr, 50 cm, apgar 9

25 feb 2011 - [copil] Eduard Gabriel de Dorinut@ (15.08.1978), cez. 39 sapt, 3590gr, 52 cm, apgar 10

25 feb 2011 - [copil] Julius de dinora77 (02.03.1982), nat. 40 sapt, 3200 gr, 50 cm, apgar 10

26 feb 2011 - [copil] baietel de Speranta2008(xx.xx.xxxx), cez. 39sapt, 2980 gr, 50 cm, apgar 10, Sp. Municipal

26 feb 2011 - [copil] Andrei de vas x sapt, 3110 gr, 50 cm, apgar 9, fratior de Eliza Ioana (13.05.2007)

27 feb 2011 - [copil] Rares Andrei de mandreeac (30.11.1984), cez. 39 sapt, 3240 gr, 49 cm, apgar 9-10, Sp. Elias

28 feb 2011 - [copil] Alexandru de Anaxena (25.07.1984), nat, 37 sapt, 3000 gr,51 cm, apgar 10, Sp. Giulesti fratior de Maria (19.06.2008)



[batetoba][batetoba][batetoba]Martie 2011[batetoba][batetoba][batetoba]






01 mar 2011 - [copil] Miriam de Felicitas (09.06.1983), nat. 40 sapt, 3600 gr, 57 cm, apgar 10

01 mar 2011 - [copil] Alexandru de Ina.click (12.02.1982), cez. 39 sapt, 3350gr, x cm, apgar 10

01 mar 2011 - [copil] Sofia de MsBB (12.07.1981) , cez. 40 sapt, 3600 gr, 54 cm, apgar 10, surioara de Andra (20.05.2008)

02 mar 2011 - [copil] Andra Ioana de

#2
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 01:23

Sper ca ati avut o zi frumoasa si cu mult soare, asa cum a fost si pe la Londra, desi vant receeee, dar macar soare, fara nori negri cu ploaie/ninsoare! [8D]

Spor la scris si revin mai tarziu daca nu adorm langa piscoata, ca are furnici in chiloti azi, numa` de urlat a stiut [alcool][alcool] nimic nu i-a convenit, chiar nu mai stiu sa fi fost vreodata asa [bang] am fost la Zoo si nu s-a uitat la nici un animal, nimic nu a atras-, ea a avut de plans/urlat/miorlait [alcool][bang] azi cred ca mi-a mai scos o suta de fire albe, curand trebuie sa ma duc la vopsit ! [pk]

Ma duc sa ii fac bibe si sa o scot din baie, apoi s-o adorm, sa vedem cate ore imi ia [bibe] daca am timp revin si va pun poze de la zoo [hot]

[fuga]




#3
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 03:24

[s]La multi ani Lalely!! [s] Sa fii iubita draga fata frumoasa!! [olala][pup]



[bum][bis] La multi ani Maria!!! [s] Delia sa va traiasca fata si sa fie sanatoasa si norocoasa!!![pk][cheers][pup]





ma bag si eu la nani, m-am chinuit juma de or sa scriu 2 urari de pe ipad, adica sa bolduiesc si sa scriu emoticoanele, ca le scriu din memorie [batcap] maine link la pozele de la zoo ca nu mai stau acum sa ma mocosesc cu ipadul asta ca ma enerveaza, asta-i bun numa de citit presa pe el [:D][:I]





[nani]







#4
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 10:42

Neata fetele!



sunt in urma dar vreau s aurez si eu



La multi ani Petra!! Cami, sa-ti traisca mezina. Sanatate multa mamei! [pup][pup]



la multi ani Alexandra! Mary [pup] sa va traisca si sa fie sanatoasa!!



la multi ani si pentru lalely !!! [pup][pup][pup] Sa fi sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!!!



strumph, ati fost pe afara? Si eu o mai gasesc pe Cata cu diferite chestii in gura [bang] Le baga in gura , vine langa mine si le scuipa [alcool]..ceva gen, vezi mami, stiu ca nu e bine ce fac [alcool]



yvy, sanatate multa piticei. Sper ca e mai bine acum. e importanta hidratarea. Ar fi bine daca reusesti sa-i dai macar de cateva lingurite pe zi de ORS 200 de la Hipp, o ajuta sa se inchege. E un mucilagiu de orez cu morcov. Noua ni l-a dat in reteta de urmat in caz de diaree.



deea, cum mai stai cu regimul? [pup]



yasmi, imi place ca te rasfeti, bravos [pk] Hai ca de acum rasfatul va fi si mai mare daca vine mami tau [pk]



Msbb, imi pare bine sa te citesc din nou![flo]



miky, pupici pentru Vlad. ma rog sa o scoateti la capat odata, acum ca vine caldura trebuie sa se imbunatateasca lucrurile.



Noi am fost ieri la circ [:D], eu una am fost super impresionata [:I][:D][:D], au avut[:D] 4 elefanti...se ridicau pe picioarele din spate si se sprijineau unul de altul....nu cred ca am mai vazut vreodata asa ceva...zici ca eram in Dumbo [:D] Cristi imi spunea ca ca nu sunt elefanti adevarati [:D], Ba da , mami, astia sunt elefanti adevarati [:D][:D]. Catalinei i-au placut elefantii, caii si jongleriile cu foc. In rest se uita la lumini, pe tavan...dar era mereu pe faza la aplauze [:D] Ieri a fost o zi reusita [pk] Au avut si ponei, serpi printre care si Anaconda...brrr, aligatori, crocodili, varani, iguane,acrobatii, jonglerii cu foc si clauni...deci, de toate [:D].

Azi tb sa bag smotru si as vrea sa ajung cu Cata la tuns...sa-i dea o forma, ca nu-i mai sta in nici un fel parul. Plus sa-i indrepte bretonul care l-am tuns eu [:I]



Va pup si sa stiti ca ma gandesc mereu la voi [pup][pup][pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#5
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 10:55

Fetele, va dau sampanie si tort [papica][cheers] , pt Maria[olala]

[s] Lalely [s]


Strumph[pup], mersic



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#6
ioanales

ioanales

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 115 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 12:34

hehe...ce de sarbatorite, domnisorici frumoase avem zilele astea: intru si eu repede sa va urez

La multi ani MARIA! Ailed [pup] e tare bun tortul, de care ai facut?
La multi ani Petra! Sa cresti mare sanatoasa alaturi de surioara si parintii tai, Cami[pup]
La multi ani Anda! Pup pe mami, Mary [pup][flo] si pe printesa
Pentru maine, La multi aniDaria!Irinuca [pup]sa fii puternica si sa te bucuri de cea mica!

Eu sunt in continuare ingrijorata ca inca nu au gasit de la ce e iritatia pe piciorus si scutec[q] De la anti-alergic au palit la culoare dar tot au ramas bubitele aspre la pipait..Mergem saptamana viitoare la alte investigatii,sper sa-i dam de cap

V-am pupat, duminica placuta va doresc



Mami de Ioan


#7
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 12:46

Hello!!!

Urez si eu:

[bum][bum][bum][bum]

LA MULTI ANI , ALEXANDRA!!!

[bum][bum][bum][bum]


LA MULTI ANI , MARIA!!!

[bum][bum][bum][bum]


Madutza si noi vrem sa mergem la circ, sa vedem acum si daca sta si e incantata L [:-@]

Strumf a mai slabit L si s-a si inaltat, sa vezi acum cat a slabit dupa enterocolita asta [bang][bang] s-au dus bulanelele [:D]!

Fetelor aveti grija cu ce baga in gura copilasii ca noi am patit-o vineri noaptea[bang]; L mananca nuci, alune etc. fara probleme si vineri la pranz, desi eram inca la regim a vazut bolul cu alune si migdale pe masa si n-a fost chip a trebuit sa-i dau sa pape cateva (si asa de cand a iesit din spital imi cere numai gris cu lapte, kiwi si omleta[alcool][alcool] si plange ca nu-i dau); la fel a facut Madutza precum spui de Cata, a bagat o migdala in gura si eu ii tot repetam s-o mestece bine si sa o sparga in maselute, sa nu o inghita asa intreaga, ea se uita la mine, o da dintr-o falca in alta si hop o inghie; mi-a stat inima, am sperat ca poate a spart-o intre masele si n-am remarcat; toata ziua a fost Ok, am culcat-o la 9 seara si la 11 s-a trezit plangand ca vrea sa faca kk, o durea burtica, deci de la 11 la 2 nu va spun in ce urlete am stat, eu o adormeam cu chiu cu vai, apoi se trezea deodata strangandu-se de burta, se zvarcolea pe jos si urla ca o doare si vrea sa faca kk, se scremea degeaba si plangea; am ajuns si sa-i bag degetul in fund sa vad daca a ajuns samburele acolo si nu-l poate scoate[alcool][alcool], dar era rectul gol! La 2 noapte am imbracat-o si fuga la spital; nu va spun cum plangeam[q], eu intrasem in panica, tot ii repetam sotului cum e vina mea, ca nu trebuia sa-i dau [bang][bang]
Acolo au vazut-o un pediatru si chirurgul pediatric, idem i-a facut tuseu rectal si a zis ca nu e nmk acolo (vazusem si eu[:-@]), nici kk (i-am zis ca noi avem diaree inca, deci....), era f f balonata, i-a pus un supozitor cu glicerina si ne-a trimis acasa sa urmarim cand face kk si il elimina, daca nu-l elimina ne intoarcem a doua zi!
Ne-am culcat cu totii cu chiu cu vai pe la 5 dimineata; la 10 ne-am trezit, mandra mea facuse kk; imediat l-am luat la puricat si ma rugam sa gasesc migdala aia nenorocita si am gasit-o, integrala! Deci asta i-a facut probleme, mai ales ca kk a fost tareee, noi fiind in plina diaree cu 3-4 scaune/zi, ala cred ca a blocat partial tranzitul intestinal si s-au adunat gaze si kk care i-au dat dureri de burtica, dar slava Domnului ca l-a scos pe partea cealalta!


Deci aveti mareee grija la chestii d-astea si L isi roade clamele, mai baga monezi in gura daca le gaseste, evident tot in joaca pentru ca vede cum ma isterizez eu[bang] (astea am inteles ca pot fi mai periculoase si un pic mai greu de eliminat datorita formei lor, pot trece si saptamani pana elimina o moneda in kk); am avut noroc ca migdala are forma aia lunguiata si e neteda, deci nu pune mari probleme, mi-au zis dr ca teoretic se elimina intacta si nu se blocheaza pe acolo!


Happy Mom [zana] si [gravired] S26+ [baietel]

#8
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 13:35

Morning! [8D]

am dormit toti pana la 8! [alcool] se vede ca am fost obositi dupa plimbarea de la zoo, care e imensa! cea mai mare din Uk si poti intra si cu masina si o parchezi und evrei, te opresti, vezi leii, ursii si apoi mergi mai departe...am spus ca data viitoare mergem cu masina ca e distanta mare intre unele tarcuri si am obosit [:D] mai batea si un vant nebun, desi in soare era caldut dar vantul receeee [alcool] O sa mai mergem dupa ce o veni cu adevarat primavara ca acum nu e verde iarba inca, copacii fara frunze... si precum ne-am facut abonament putem merge de cate ori vrem noi, plus ca am intrare gratis la London Zoo care nu e tare departe de mine, pot merge si numai eu cu piscoat ain timpul saptamanii daca ne e dor de animalute si de un spectacol cu pinguinii, care ii plac tare [olala] Zoo asta la care am fost noi e in afara Londrei, cam o ora de mers cu masina de noi, deci numai in weekend cand e tati acasa sa ne conduca putem merge, pana si-o lua si mami carnet, mami lenesa, masina sta parcata in fata casei si eu nu imi iau permis [alcool] am promis ca fac scoala pana o fi sa raman gravi, sa pot sa ma misc mai repede si mai usor, sa fiu mai flezibila cand o fi sa am 2 copilasi atomici [bibe]


Mada, am sa merg si eu cu piscoata la circ, mai mereu vine un circ prin parcurile de pe aici din imprejurimi,, credeam ca e prea mica pana acum, dar anul asta am sa incerc, atunci cand o veni in parcul de langa casa [pk] vreau poze dupa ce o tunzi, ca asta ar trebui sa facs i eu, adica sa ii dau o forma, dar nu stiu unde sa ma duc sa o tund, in afara de baia mea, dar curaj nu am , plus ca parca i l-as mai lasa sa creasca, i s-a mai incretit si mai tare si e toata ziua crazy hair day[pk] dar imi place de numa [olala] numai mama are o problema cand o vede pe skype , ca cica de ce nu o tund , sa ii dau o forma, , crede ea ca o sa aiba breton drept si aranjat cum ne tundea pe noi [alcool] i-am spus eu de cateva ori sa isi pastreze ideile pentru ea [:D][:I] a mai avut ea de comentat cand o alaptam pe Sophia, ca de ce ii mai dau, ca e mare, ca nu mai e bun laptele, ca... ca... [:-@][alcool]

Ioana, dar de ce bubite zici tu ? stii ca ma plangeam eu ca a fost maraita la soacra mea si cu febra mare si apoi cand am ajuns acasa, exact dupa ziua ei, deci 3-4 zile de la inceputul febrei, i-au aparut bubite multe si dese, mici, peste tot, mai intai pe fata, apoi pe gat , spate si restul coprpului... ma gandeam ca e alergie, dar stau si ma gandesc mai bine, ca ea cred ca a facut o forma usoara de varicela, pojar sau cum i-o mai zice in romaneste, nu stiu, aici ii zice Measles, si e epidemie deja in toata Angli![alcool] ma gandesc ca ea o fi facut forma usoara pentru ca e vaccinata ROR? oare e posibil asa ceva ? alta explicatie ue nu gasesc la febra si bubitele alea?![alcool] varicela asta , dupa cate ma citit eu pe situl NHS, sanatatii de aici, ca e foarte periculoasa si poate duce la orbire si chiar moarte![alcool] nu stiu daca sa ma laud sau nu ca i-am facut vaccinul, atunci cand trenuia sa o vaccinez nu am dormit multe nopti, Nick m-a linistit si mi-a povestit din cate a citit el despre asta , studii nu aiureli de prin reviste /situri no name... ca ROR ul nu duce la autism, dar varicela si restul bolilor pentru care e acest vaccin poate duce la moarte si altele, precum orbire/pneumonie cu complicatii si nu mai stiu acum care, dar oricum multe... eu tot am ceva impotriva vaccinurilor, dar sa spu sigur ce anume nu mai stiu.... daca s-ar putea trai fara ele, tare bine ar mai fi [:D]

Yvyana, vad ca tu ai parte de adrenalina mereu! [doh] bine ca nu s-a innecat sa fi ramas in gat si sa nu iasa migdala, of... am tras-o si eu odata ca ma speriase, dar imediat cum am batut-o pe spate i-a iesit[alcool] cat despre clamite si alte chestii bagate in gura, of... a mea nu baga aiurea nimic pana acum in gura, in afara de faza cu clamitele de anul trecut, dar anul asta vad ca deja a trecut la piese mari, gen lego [bang] Doamne, cat m-a mai speriaat deunazi cu piesa aia de lego [bang]

MsBB , unde te-a scos barbatul pana la urma in lume? [ fum] da poze cu domnisoarele tale nu ne arati? [olala]

Miki, cume Vlad? i-a trecut, au avut efect homeopatele? in weekend acum il sarbatoriti ?

Delia, distractie placuta azi! [bis][disco]

Yasmi, tu inca esti la spa? [:p] iesi afara, lasa locul si la alta [8D][:D] mama ta munceste cu contract sau cum, ca vad ca vine in tara si sta destul de mult , apoi iar pleaca?! vreau si eu asa job! [:D]

na gata, ca scriu la mesajul asta de ora, intre timp l-am ajutat pe Nick sa ii asambleze piscoatei o tricicleta si dupa ce pleaca ei afara la joaca in parc, ca e soare, desi rece, dar are nevoie de vitamina D [8D] o sa ma duc sa fac mancare, si ei si mie si lui Nick , fiecare cu regimul lui [alcool]

O duminica frumoasa! [flo]





#9
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 15:16

Strumf eu cred ca piscoata ta a avut roseola infantum - e tot o boala eruptiva a copilariei, alta decat rujeola, rubeola, varicela.

A facut-o si L anul trecut pe la un an si 2 luni, tot asa 3 zile a avut febra mareee apoi s-a umplut de bubite ca in poza, incepand cu fata, se vedeau mai ales la baie era pielea rosie toata ca racul si buburuzata [alcool] si au tinut doar 2 zile, pana sa ajung la pediatra a doua zi erau aproape disparute si eu credeam ca a facut rubeola ca avea o colega de-a sotului la munca[bang]; iar vaccinul ROR protejeaza doar pentru rujeola, oreion, rubeola; pentru varicela e alt vaccin, aici in RO se cheama Varilrix. Eu i-am facut lui L doar ROR, de fapt doar schema de vaccin propusa de MS, nmk in plus!









Happy Mom [zana] si [gravired] S26+ [baietel]

#10
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 07 aprilie 2013 - 15:41

Yvyana, te rog frumos sa ma lamuresti si pe mine, ca am tot citit multe despre bolile astea ale copilariei si mai mult m-am ametit , cu traduceri ro-en si invers [alcool]

deci, am gasit asa Measles,asta ce e mare epidemie acum si in toate stirile pe bbc, care tradus cica ii zice pojar sau roseola, pe site la NHS ii zice ca e acoperita de MMR, Ror ul romanesc cred, nu ? http://www.nhs.uk/co...troduction.aspx

asa a avut piscoata bubitele, pe tot corpul, micute si se vedeau la baie mai tare, in rest erau cam sterse, si exact cand voiam sa sun dimineata la dr de fam sa merg sa o vad, i-au disparut, deci 2 zile au tinut? [alcool]

varicela asta e chicken pox? la asta nu e vaccin aici ?! si se mai dau si petreceri de copilasi cand o are cate unu, sa se umple toti de bube odata , sa stie parintii o treaba [:D]

deci daca Sophia are vaccinul asta, ROR, e ok acum daca intra in contact cu vreun copil cu measles, ca tot e epidemie si au intrat in fibrilatii astia , ca cica s-a raspandit asa rau din cauza ca multi parinti nu si-au vaccinat in anii trecuti copilasii din cauza bau baului cu autism=vaccinuri?!

Multumesc de explicatii!![flo] chiar sunt curioasa.... [:I]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -