Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lamurire pt Laura


103 raspunsuri la acest subiect

#1
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 08 martie 2013 - 21:47

Ei, nimic nu este mai amuzant decat sa vad cum unii cred ca le stiu pe toate.
LauraNicole, nu, nu stiam ca Donia si-a inchis contul pt ca nu am citit tot subiectul. Mi-a ajuns cand am vazut dezbaterea despre nespalati si spalati.



Rall, nu era vorba despre poze puse ci despre discutia care a degenerat. Edip a inceput cu prezenta sau absenta WC-urilor, iar Donia a continuat cu discutia despre cat de spalati erau de fapt oamenii din Evul Mediu despre care noi toti am citit ca erau de fapt nespalati, dar Donia are dreptul sa puna la indoiala intreaga istorie, nu noi sa punem la indoiala faptul ca Donia stie ce igiena aveau oamenii care traiau atunci.

Inca un subiect stricat de oameni plecati prin alte tari care trebuie sa arunce cu gunoi in tara lor ca sa se simta bine.
Pe de o parte inteleg, ca am intalnit astfel de pers. care erau extrem de frustrate de cum se purtau cei din tara adoptiva cand aflau ca sunt romani, incat au ajuns sa urasca Romania si romanii. Bineinteles erau asa din cauza celor care fura si dau in cap, dar e mai usor sa generalizezi.

**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916


#2
JuliaSM_2

JuliaSM_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.354 mesaje

Postat 09 martie 2013 - 01:06

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Ei, nimic nu este mai amuzant decat sa vad cum unii cred ca le stiu pe toate.



Ai dreptate.





"You only live once, but if you live right, once is enough."

#3
Laura B

Laura B

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.050 mesaje

Postat 09 martie 2013 - 02:37

Xio, poate nu ai avut timp sa vezi insa subiectul original si curatat exista înc#259; la "Generale". E la pagina a 2-a, dar e înc#259; deschis si po#539;i contribui cu siguran#539;#259; si tu cu ceva frumos acolo.
Daca insa inten#539;ia ta e doar de a arunca cu gunoiul men#539;ionat anterior înapoi "peste gard", atunci e alta poveste...

#4
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 09 martie 2013 - 12:02

da, am vazut subiectul, am citit din el, si dupa aceea am regasit subiectul si aici. Din ce cauza? Aceeasi ca intotdeauna pe acest forum: diaspora vs Romania.
Intentia mea nu este sa arunc gunoiul inapoi peste gard ci sa inteleaga pers. care tot arunca acest gunoi, ca e penibil.
Exista discutii constructive ale oamenilor plecati si ramasi, putem discuta frumos despre ce merge si ce nu merge, dar cand apare agresivitatea asta pompoasa incepe celebra cearta, asta dureaza de cand am aterizar eu pe forumul asta, si presupun ca de cand s-a populat.
In viata trebuie putin tact cand iti exprimi o idee care stii ca jigneste multi oameni, da' mai o tara intreaga.

E al nu stiu catelea subiect deschis de cineva in care se vorbeste frumos despre Romania pana cineva din dispora poc, apare si arunca gunoiul.


**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916


#5
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 09 martie 2013 - 14:34

Citat:
citat din mesajul lui XIO

da, am vazut subiectul, am citit din el, si dupa aceea am regasit subiectul si aici. Din ce cauza? Aceeasi ca intotdeauna pe acest forum: diaspora vs Romania.
Intentia mea nu este sa arunc gunoiul inapoi peste gard ci sa inteleaga pers. care tot arunca acest gunoi, ca e penibil.
Exista discutii constructive ale oamenilor plecati si ramasi, putem discuta frumos despre ce merge si ce nu merge, dar cand apare agresivitatea asta pompoasa incepe celebra cearta, asta dureaza de cand am aterizar eu pe forumul asta, si presupun ca de cand s-a populat.
In viata trebuie putin tact cand iti exprimi o idee care stii ca jigneste multi oameni, da' mai o tara intreaga.

E al nu stiu catelea subiect deschis de cineva in care se vorbeste frumos despre Romania pana cineva din dispora poc, apare si arunca gunoiul.


**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916



Xio, "aici" s-a dat split la off topics, subiectul initial asa cum trebuia el sa se desfasoare a ramas la locul lui

Nina,mami de, [fetita]




#6
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 10 martie 2013 - 19:11

Daca era interesata de subiectul in sine scria direct acolo, nu aici criticand un membru care nu-i poate raspunde si pretinzand ca e panseluta nevinovata. A devenit un obicei criticarea si improscarea cu noroi a persoanelor care innoata impotriva curentului dupa ce acestea cer inchiderea conturilor sau li se tranteste usa forumului in nas pe motiv"e jucaria mea si fac ce vreau cu ea,nu-ti convine, valea!" Mai ales ca aceste persoane nu mai au nici o posibilitate de a se disculpa/apara.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11

#7
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 10 martie 2013 - 19:13

Daca erai interesata sa-mi dai mie lamurire ca sa nu te inteleg gresit o puteai face pe PM, nu aici fluturand inocenta din gene.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11

#8
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 10 martie 2013 - 19:17

Impotriva carui curent lupta aceste persoane ? Si de ce ? In ce scop ? Ce tinta au aceste persoane ? [hot]

citat din mesajul lui LauraNicole
A devenit un obicei criticarea si improscarea cu noroi a persoanelor care innoata impotriva curentului..."





Alizee

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


#9
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 10 martie 2013 - 19:29

Allinta, eu cu tine nu am ce discuta.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11

#10
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 10 martie 2013 - 19:34

Noul meu nick este Alizee si daca nu ai ce discuta, nu raspunzi. :P
E asa de greu de raspuns la intrebarile mele ? In ce scop sunt useri care lupta impotriva curentului ? Si despre ce curent este vorba ?
Cine ce are de impartit cu asa zisul curent de pe DC ? Si daca nu le convine, de ce starnesc valva ? Ce se incearca sa se obtina ?



Alizee

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -