Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lamurire pt Laura


103 raspunsuri la acest subiect

#21
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 11 martie 2013 - 22:56

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Dar de ce e atat de important sa stii cu cine vorbesti ?

In general discutam despre ce scriem, nu ar trebui sa conteze cine scrie ? Nu ?


Pai daca nu conteaza cine scrie, de ce trebuie sa ne facem conturi, sa ne alegem nickname-uri, samd ca sa putem posta?
N-ar fi o idee sa nu avem nici unul nickname ci pur si simplu sa ne scriem mesajele, sa dam send si gata, ele sa se insiruiasca pe forum, sa nu se mai distinga cine cu cine dialogheaza?

Pai ne trebuie niste nickuri ca sa realizam cu cate persoane dialogam pe un subiect.
De fapt cred ca ne mai trebuie nume separate ca sa putem fi atenti la sensibilitatea fiecaruia, atat cat se dezvaluie ea in scris. Se poate intampla ca stilul de scris sa nu se potriveasca, genul de umor sa nu atinga la fel pe toata lumea ...etc. Eu am nickuri cu care nu comunic,cu unii comunic numai serios, cu altii cu foarte mare grija ca mi se par exagerat de sensibili, altora am senzatia ca pot sa le spun orice. Sigur aceste etichete sunt numai ale mele ssi sunt date in functie de cum am interpretat eu posturile lor ...persoana din real nu ma intereseaza cum este si nici nu ma intereseaza daca acea persoana vrea sa-si schimbe nickul ..voi evalua noul nick tot dupa ceea ce scriu.

#22
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 12 martie 2013 - 00:29

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Dar de ce e atat de important sa stii cu cine vorbesti ?


[:D][:D]
Asta e intrebare serioasa? [:D]

Sursa unei informatii nu conteaza?
E tot una daca vine Luminita Anghel si anunta ca suntem sub atacul.. Rusiei sau daca vine Obama si anunta pe CNN? [:)]

#23
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 12 martie 2013 - 04:30

Citat:
citat din mesajul lui marius

INFO:
Donia nu are contul inchis. Informatia contrara nu este corecta.


Ba il are inchis, fapt tocmai verificat de mine. Cauta la lista de membrii si poti vedea clar lacatelul.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11

#24
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 12 martie 2013 - 11:50

Da asa este am facut o confuzie cu alt user. Donia are contul inchis la cerere ei.
Corect!

#25
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 12 martie 2013 - 14:01

Citat:
citat din mesajul lui rall
Sursa unei informatii nu conteaza?
E tot una daca vine Luminita Anghel si anunta ca suntem sub atacul.. Rusiei sau daca vine Obama si anunta pe CNN? [:)]

Dar daca Luminita Anghel anunta asta la ... CNN? [:-/]

#26
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 12 martie 2013 - 18:39

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui rall
Sursa unei informatii nu conteaza?
E tot una daca vine Luminita Anghel si anunta ca suntem sub atacul.. Rusiei sau daca vine Obama si anunta pe CNN? [:)]

Dar daca Luminita Anghel anunta asta la ... CNN? [:-/]

se cheama ca i-a luat fata lui Obama...

Nina,mami de, [fetita]




#27
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 16 martie 2013 - 01:01

Citat:
citat din mesajul lui XIO



...

oameni plecati prin alte tari care trebuie sa arunce cu gunoi in tara lor ca sa se simta bine.

...

dar e mai usor sa generalizezi.



**Fur is for petting***



http://www.facebook....tiicaini?ref=ts

http://www.facebook....100001793812916







Tu de ce generalizez? Ptr. ca 1-2-3 romani plecati au aruncat cu rahat? De bine nu a plecat nimeni, clar ceva i-a (ne-a) nemultumit in Romania de am plecat. Daca TU vrei sa ramai, ramai dar eu una m-am saturat s atot aud "Voi, astia care ati plecat..." spus cu repros. Mie nu-mi poate nimeni reprosa ca am plecat, asa cum nimeni nu mi-a intins o mana de ajutor cand am avut nevoie de el in Romania.

Si voi, astia ramati aruncati cu rahat, si in romania si in romanii plecati prin lume. SI nu e corect? Cine sunteti voi sa judecati de ce am plecat sau ce ne lipseste, ca SIGUR ne lipseste ceva de stam pe forumuri de romani... ei, daca ar pleca de pe DC TOTI membri romani care nu locuiesc in Romania, cato ar mai ramane? Cred ca s-ar injumatati randurile. Si nu scrie niciunde ca daca nu mai stai in ro, nu ai voie sa-ti dai cu parerea despre Ro sau romani. Eu aveam exact aceeasi parere si despre tara si despre popor si cand erma in Ro si acum. Nu s-a schimbat cu nimic. Si Xio, una e sa tot pleci in vizita nu stiu unde, alta e sa locuiesti intr-o tara. Tot spui ca ai fost la taica-tu in State (sau Canada? nu imi amintesc exact) si la prieteni prin lume; NU e acelasi lucru cu a locui 5-10-15 + ani in alta tara). NOI, in schimb, am trait in Ro, stim exact cum stau lucrurile acolo si consider ca parerea este una pertinenta.



________________________________________

Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!



VICTORIA







#28
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 martie 2013 - 19:51

[:D]
Eu am scris 'oameni' , nu 'oamenii'.
'Oameni plecati prin alte tari isi cumpara masini albastre' inseamna ca din oamenii plecati o parte isi cumpara masini albastre.
'Oamneii plecati in alte tari isi cumpara masini albastre' inseamna ca toti oamenii plecati in alte tari isi cumpara masini albastre.

Ca tu ai scris mesajul asta inteleg, da' nu inteleg cum ti-a dat cineva like[:D]

Da, tatal meu locuieste in Canada de vreo...hmmm, 17 ani.
2 unchi locuiesc in America.
Rude si prieteni sunt prin Anglia, Germania, UK samd , si intamplator locuiesc si eu in Germania.
Deci nu, nu am spus ca toti cei plecati fac asa ci ca o parte.
De unde si concluzia ca daca eu care sunt plecata nu scuip spre tara, si vad ca nici altii nu fac asa desi aducem critici constructive, cei care scuipa si arunca cu materii fecale in tara si in romani inseamna ca au o problema cu originile lor, altfel nu vad de ce ar generaliza si de ce s-ar agita atat, pt nimic constructiv.

**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916


#29
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 16 martie 2013 - 20:17

Citat:
citat din mesajul lui XIO
[:D]Eu am scris 'oameni' , nu 'oamenii'.'Oameni plecati prin alte tari isi cumpara masini albastre' inseamna ca din oamenii plecati o parte isi cumpara masini albastre.'Oamneii plecati in alte tari isi cumpara masini albastre' inseamna ca toti oamenii plecati in alte tari isi cumpara masini albastre.Ca tu ai scris mesajul asta inteleg, da' nu inteleg cum ti-a dat cineva like[:D]Da, tatal meu locuieste in Canada de vreo...hmmm, 17 ani.2 unchi locuiesc in America.Rude si prieteni sunt prin Anglia, Germania, UK samd , si intamplator locuiesc si eu in Germania.Deci nu, nu am spus ca toti cei plecati fac asa ci ca o parte.De unde si concluzia ca daca eu care sunt plecata nu scuip spre tara, si vad ca nici altii nu fac asa desi aducem critici constructive, cei care scuipa si arunca cu materii fecale in tara si in romani inseamna ca au o problema cu originile lor, altfel nu vad de ce ar generaliza si de ce s-ar agita atat, pt nimic constructiv.**Fur is for petting***http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=tshttp://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Normal ca au probleme cu originile. Cum spuneam, nimeni nu a plecat ca le era prea bine in Romania, atat de bine ca nu mai puteau suporta binele si multumirea si au plecat spre orizonturi mai putin senine...________________________________________Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!VICTORIA

#30
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 16 martie 2013 - 21:24

Victoria, eu nu am nici o problema cu originile mele. Nu imi este rusine sa spun ca sunt din Romania, nu am nici o problema cu 'romanii'

**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -