Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu Dr. Dragos Albu 74


199 raspunsuri la acest subiect

#51
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 11:22

Pety ce mi place optimismul tau... o doamne... si eu sunt convinsa ca vom reusi!!! Altfel nu se poate!!! [olala] La adoptie ne am gandit si noi si inca ne gandim , n am renuntat la ideie... iar pentru adoptie trebuie sa ai nervii mai tari ca pentru FIV!!! Oricum ar fi la pieptul nostru sigur vom strange o minune !!! [flo][flo][flo]

#52
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 13:38

Rlk multa sanatate si optimism pentru mama ta. Trebuie sa ganditi impreuna doar pozitiv.
Parerea mea este ca trebuie sa aveti totala incredere in Dr. Iliescu Marian (este cel cu parul alb si cioculet, asa-i?). El este cel care in 2007 (cand era la Spit. Filantropia) m-a operat de miomectomie (inlaturarea unui fibrom subseros de 8/10 cm - lipit de peretele uterului) si-ti zic sincer ca a fost super profi in toate fazele. Operatia a fost abdominala adica cu taietura pe burtica. A venit la mine in dimineata respectiva, a vorbit foarte frumos si mi-a desenat cu o carioca un zambilici - era forma pe care urma s-o aiba in vedere la operatie :) Mi-am revenit imediat dupa interventie si am fost super ok, fara alte probleme ulterioare. A curatat foarte bine zona, lucru mentionat la ecografiile de dupa, cand si alti medici au zis ca totul e ca si nou. Iar taietura e "frumusica", opera de arta pe langa ce am vazut la alte persoane. La Filantropia am observat ca toata lumea (alti medici, asistente) il respecta pentru profesionalismul lui. Stiu ca operatia mea nu se compara cu ce presupune necesitatea operatiei pentru mama ta, dar vroiam sa stii ca este pe maini bune. Multa sanatate!

Bobo Mica te pup fata puternica! Vezi ca se mentine teoria ca la Dr W fetele care vin la el sunt optimiste si-si vad visul in brate. Asa sa ti se implineasca si tie!

Pety hai inainte cu optimismul sa se molipseasca toata lumea, ca sincer mai e mult loc de asa ceva si avem nevoie dar te rog mult - stiu ca e forum si fiecare spune ce are pe inima si la sufletel, dar eu stiu sigur ca nu-l ai si pe el acolo. Deci te rog eu mult, nu mai dracui. Te pup [flo]

Crystyne [pup] si un brat de [flo]. Multumesc pentru ca ai avut dreptate. Trebuie sa ne bucuram mult mult mult pentru ceea ce avem langa noi si sa profitam de bucuria si linistea care ni se par normale.

[pup] toate fetele albe si puternice


#53
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 14:03

Hey fete albe si curajoase[flo]

Ellaiubita[pup]sa ai o zi frumoasa ca sufletul tau.[flo]
Da asa arata dr.Iliescu.m-am intalnit cu el cand am facut histero,avea o pacienta in salon cu mine..a vorbit asa frumos cu ea si o incuraja pentru ca era foarte speriata(tot histero facea)dar saracutza era atatde speriata...deci este un dr.super..asa mi sa parut si mie...si asistentele lui sunt la fel de dragute ..fiecare dr.are asistententele lui..(bine cele mai dragutza sunt ale doctorasului nostru)[:D]

pup toate fetele chiar si pe cele mai tacute [pup]

#54
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 14:32

ella...promit:) nu dau raului,de obicei nu fac asta sau cine stie cand sunt nervoasa ,f rara.aAcolo l-am scris in forma lui dragutza(de parca ar avea )dar ai dreptate...tot urat e:)
[loveyou]
[:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X][:X] pe obrajorul drept la fiecare fata

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
o trompa clipsata, una permeabila
mutantica cu MTHFR
HETEROZIGOTE
AMH: 0,40
in focuri pentru FIV 2 (ultimul)

#55
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 15:11

EllaE, crystyne sunteti minunate, dragele mele!
Va multumesc mult pentru incurajari si detalii!
Da, dansul este cu cioculet (din descrierea mamei, eu nu l-am vazut) Avand un catelus bolnav acasa nu pot merge cu ea, dar o trimit cu sotul meu, o sa fie pe maini bune, alaturi de jumatetea mea sufletista si blanda, e ca si cum as fi si eu acolo.
[pup] fete d'albe (adica de ale dr W)!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#56
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 15:22

Rlk crede-ma din ce am vazut eu acum o saptamana ,cum sa purtat cu aceea pacienta ,mama ta este pe maini bune...sa-ti ajute DD sa trece-ti cu bine peste asta si nu uita ca noi suntem alaturi de tine cu multe [ruga][ruga]

Pup fata curajoasa [pup]

#57
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 16:51

Va pup dulce fete albe!
Raluca,sanatate multa mamei,va fi bine,trebuie sa fie bine,aparatura spitalului,profesionalismul si devotamentul medicului o va face pe mama ta sa zambeasca din nou! Pupam fata si tinem pumnii[pup][pup]
Si mama mea va fi miercuri la ML la dr Viisoreanu pt o interventie la san,(sa speram ca va fi doar atat ,si nu cu mastectomie )Un nodul impertinent sa-l numesc asa,ne da emotii si stress ,un nodul care anul trecut la ecografie nu s-a vazut,iar acum pune probleme...cu toate ca dr a zis ca este prea mic sa faca ravagii ,insa numai analizarea lui ne va spune exact daca este cu probleme sau nu
Stau intr-un stres continuu pana la operatie
Asa ca,fetelor trimiteti-va mamele periodic la control,nodulii astia sunt tare periculosi!
Va puuuuup pe toate,va tin pumnii stransi si asteptam vesti bune[bibe][bibe]
Ps :va rog sa ma scuzati ca am fost off topic dar am simtit nevoia sa vb cu voi
[pup][pup][pup]

Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!
______________________________________
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.


#58
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 16:56

[pup]Mami [pup]si pe Irinuca[flo]

Suntem alaturi si de tine Lumi cu [ruga]si cu pumnii stransi[pup]

#59
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 17:03

Pup si eu Irinuca [pup] si mami de Irinuca [pup]
Multa sanatate mamei tale! Suntem alaturi de voi.

#60
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 17:12

[:)]Eram sigura 100% ca vei aparea Ella[:)]sa pupi fetita mica adica pe Irinuca


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -