Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu Dr. Dragos Albu 74


199 raspunsuri la acest subiect

#41
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 16:32

Arabella - mersic! Sper din tot sufletul sa fie cu ochisori!!!

RLK
- ne gandim la tine si la mami tau!!! Doamne ajuta sa fie OK!!! Multa sanatate iti dorim si putere sa treceti si peste asta!!!

Va pupik pe toate!! [pup][pup]

#42
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 17:18

arabella, bobo mica,crystyne,rlkDoamne ajuta! sanatate si pe urma si bebei sanatosi in ograda noastra!promiteti ca puneti poze cu burticile?[gravired][gravired][gravired][gravired][gravired][gravired][gravired][gravired][gravired][gravired][gravired][gravired][gravired]

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
o trompa clipsata, una permeabila
mutantica cu MTHFR
HETEROZIGOTE
AMH: 0,40
in focuri pentru FIV 2 (ultimul)

#43
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 17:45

[:D]Pety,cross my heart![flo][pup][colegi][foto]

#44
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 17:47

Pety fii sigura!!! vom umple paginile cu foto care mai de care mai maricica in burtik!!! [olala][flo][pup]

#45
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 21:24

Bobo si pe mine m-ai facut sa [q][q][q] si sotul meu vroia sa plece in afganistan dar dupa ce ma lasa [gravired], insa au trecut 2 ani si tot nu am reusit[bang][bang]

Fetelor maine am prima intalnire cu dr. W, sper sa fie una buna si sa-mi dea incredere, sa-mi ridice moralul ca sunt la pamant[bang]

Aaa si sper sa ma programeze cat mai repede sa-mi scoata trompele cu hidrosalpinx

Pety promit ca pun si eu poze[pk]

#46
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 05 februarie 2013 - 21:31

Pety eu cand am facut Fiv-ul la constanta eram singura care era la primul fiv. si eram asa speriata, tremuram toata. Celelalte fete erau la al doilea, al treilea fiv si erau relaxate. Nu stiu daca au reusit, sper ca da, ca toate aveau niste povesti [q][q][q]

Deci sa inteleg ca prima fata care face fiv e pety???

#47
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 09:40

bobo_mica, esti o curajoasa [flo] stim ca nu ti-a fost usor sa-ti scrii povestea...imi pare rau si-ti doresc sa ti se indeplineasca visul cat mai repede!referitor la greutate, din cate am vazut indicele de masa corporala este o conditie la dosarul fiv, nu? stiu ca m-am uitat si eu pe lista si mi-a sarit in ochi faptul ca eu nu as indeplini chiar conditia asta (conform formulei as fi subponderala, dar sa va spun drept nici un doctor nu mi-a zis pana acum ca greutatea mea ar avea vreo legatura cu infertilitatea mea...).

pety[flo] ne bucuram ca imparti niste optimism pe aici...avem toate nevoie! sunt si eu sigura ca data asta va fi bine pana la capat![pup]

rlk, tinem pumnii pt mama ta! o sa treaca cu bine de asta, sunt convinsa! de curiozitate, la ce doctor e operata? si mama mea o sa aiba nevoie in viitor de o interventie, dar ma gandesc ca nu as duce-o la dr white (pe el sa-l lasam sa se ocupe de ce stie el mai bine, sa ne gravideasca pe noi [:D]), insa as duce-o la medlife pt ca mi-a placut cum am fost eu tratata la interventia laparo.

crystyne, arabella [pup]
dellya mult succes la prima vizita, sa ne povestesti cum a fost!
si pt fetele celelalte mai tacute in ultima vreme, qiao, angelika [pup]

fetele gravidute ce mai zic?[flo] spre sfarsitul anului parca a fost o mica explozie de gemenasi pe aici [:)]...tineti-ne la curent [pup]




---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 sigur voi fi [gravi]

#48
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 11:02

Neata, fete albe!
[pup] Arabella, Cumintzica12, Bobo Mica, pety1981, crystyne, toate fetele, va pup si va multumesc pentru gandurile voastre bune. Imi cer scuze ca sunt off topic uneori, dar daca voua nu va spun ce ma doare, atunci la cine?

Cumintzica12, eu am dus-o pe mami la dr albu doar pentru ecografie (mami zicea ca si noi sa il lasam sa faca bebiti, nu are voie sa se reprofileze); dansul i-a vazut tumora, i-a spus care sunt analizele care trebuie efectuate (RMN, Papanicolau) si i-a recomandat pe dl doctor Iliescu Marian (doctor chirurg ginecolog la Medlife). Mami a programat operatia pentru miercurea viitoare la dansul si a fost impresionata de profesionalismul, seriozitatea si implicarea dlui doctor, cred ca aceste trasaturi sunt inscrise in fisa de post la Medlife. [:D]
Ne-au linistit cu anestezia si ne-au spus ca totul va fi bine, am incredere in ei, dar tot mi-e frica, mai ales cand ma gandesc la tati.

Cu Dumnezeu si cu clinica noastra inainte, reusim noi sa transformam peisajul din negru in alb! [pk]
[pup]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#49
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 11:14

neata fete dragi si albe:) ce imi place sa va spun asa [8**]
ma bucur tare sa vad vad optimiste...coloreaza asa frumos pagina asta " alba"...
sunt optimista pana la final...si finalul va fi unul frumos pentru ca indiferent de rezultatul fertilizarii eu o sa fiu mamica.
Copiii mei se vor ivi ....cu voia Domnului,cu maiestria doctorului, cu vointa mea ...
nu conteaza de unde o sa ii am (spun "ii" pentru ca eu imi doresc 3 copii)...mi-am facut deja planul de atac si l-am comunicat "comandantului"(sotului) ..
1. facem fiv si facem un "pui de Petcan "(asa il alintam noi).dupa, depunem un dosar de adoptie pentru inca un bebe.
2.daca DD nu vrea sa mi-l puna in burtica 9 luni ...depunem dosar de adoptie.
cum o dau cum nu...tot o sa am un pui de Petcan frumos...:):):):)
poate cuvintele mele par reci dar va asigur ca sunt invaluite de dragoste si caldura sufleteasca.In 6 ani de incercari am tot analizat situatia ...vrem macar 1 sufletel intre noi si nu conteaza pe ce cale vine...o sa ne mandrim cu el la petrecerile copiilor,la mall,la rude,etc...
ce conteaza cum e gatita ciorba daca e gustoasa al dracului de tare ?!
[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
pentru fiecare doamna in flacari:)

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
o trompa clipsata, una permeabila
mutantica cu MTHFR
HETEROZIGOTE
AMH: 0,40
in focuri pentru FIV 2 (ultimul)

#50
Bobo_mica

Bobo_mica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 64 mesaje

Postat 06 februarie 2013 - 11:18

Neata fetelor!!! [pup][flo]

Dellya86 ma bucur ca nu ti a plecat sotul... nu ti poti imagina cat stres e pentru ambele parti toata perioada si cum iti tresalta inima la fiecare stire... Mergi la Dc W cu mare incredere si scapa de hidrosalpinx cat mai repede.. cat despre operatie floricica la ureche.. Tu ai facut FIV cu hidrosalpinx? pfff real ti au scazut sansele considerabil...dar la urmatorul fiv fara hidrosalpinx sigur vei fi cu bebe la purtator! te pup si iti doresc mult succes, la fel ca tuturor fetelor ce activeaza pe acest forum nu doar in acest topic...

Cumintzica toate suntem niste curajoase, la toate vestea ca suntem infertile ne a schimbat viata radical... e drept indicile de masa corporala este o conditie pentru depunerea dosarului, dar din fericire e singurul lucru cu care poti jongla... si cu promisiunea "ma voi ingrasa" [flo]

RLK ma bucur ca vestile sunt inbucuratoare... totul va fi OK. Doamna doctor Persida Boscan este o finete de om, si este foarte buna in ceea ce face... nu mai spun de increderea pe care ti o transmite... si mie mi a fost tare tare teama de anestezie... caci atunci cand m am trezit mi a spus "vezi ca te ai trezit?" ...

O zi frumoasa va doresc!!![flo][flo][flo]


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -