Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Copii nascuti in 1999 ( 5)


299 raspunsuri la acest subiect

#41
april

april

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.234 mesaje

Postat 05 mai 2006 - 14:26

fetelor, ce fel de uniforma le luam la fete pt cls I a?

de gata sau le facem? sarafane sau7 tip rochite?

bleu sau pepit (bleu-alb)?

sunt in dilema si nu vreau sa ma las pt august



pascutzele mele

floare de cires

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.[floare3]

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

#42
zana

zana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 642 mesaje

Postat 05 mai 2006 - 14:53

Na c-am speriat soarele cu poza mea, gata m-am saturat, azi e si maine nu-i [amoras].
Eu imi fac curaj singurica cu excursia,dar trebuie cumva sa se invete si independenta nu? merge tot echipajul de la gradi. cu catel si purcel asa ca eu mai lipsesc(e ca intr-o familie mai mare si copiii se ajuta intre ei).
April, suntem in mai abia, pana in august aflam noi, eu vad la fetite pe strada pepit cu sortulet bleu.
Trebuie sa vb. si cu invatatoarea.

#43
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 05 mai 2006 - 17:01

quote:
Originally posted by april
fetelor, ce fel de uniforma le luam la fete pt cls I a?de gata sau le facem? sarafane sau7 tip rochite?bleu sau pepit (bleu-alb)?sunt in dilema si nu vreau sa ma las pt augustpascutzele melefloare de ciresFericirea e alcatuita din lucruri marunte.[floare3]"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln
La scoala Oanei nu este uniforma. Asa ca eu macar de treaba asta am scapat!6 ani - 14 februarie 2006 [i]

#44
annitha_cl

annitha_cl

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 05 mai 2006 - 17:20

Fetele va multumesc mult pentru primire si pentru adaugarea in listuta (sunt foarte mandra ca sunt si eu mamica lui Andrei). Referitor la excursie...si eu sunt in dilema...Andrei pe 23 mai are excursie la gradi (se duc la pestera Dambovicioara) si as vrea sa-l las dar imi este teama pentru ca el e mai nazdravanel si niciodata nu a fost plecat singur undeva... I-am platit deja excursia dar tind sa platesc un loc si pentru mine..[^]

#45
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 05 mai 2006 - 20:05

La 190 se iau masurile in iunie si se fac uniformele la comanda pana la 1 septembrie. Pentru clasa I am platit 1 milion pentru fustita plisata, vesta, cravata si sacou si ca rezerva merge si anul viitor dar ii voi mai face inca un rand. Este absolut minunat in primul rand pentru ca arata frumusei tare si apoi scapi de grija tinutelor (la gradi era un chin: asorteaz-o, curata petele...5 tinute saptamanal care se mai si degradau). Parerea mea: intreaba daca nu se fac la scoala.

#46
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 06 mai 2006 - 17:15

Iustina, Ozi a avut primul "iubit" la 3 ani si 4 luni. Baietelul, avea aproape 7 ani si l-am gasit intr-o vineri plangand si rugand-o pe Ozana sa-l ierte ca a neglijat-o. Vazand ca nu e sensibila a venit si mi-a spus: "fata dumneavoastra nu are mila de mine, eu ma duc acasa si plang tot sfarsitul de saptamana...am rugat toate colegele sa-i ceara iertare si ea nu intelege". Si Ozi striga: "nu te iert si gata! cand te jucai cu colega X nu te gandeai la iertare, nu?". In toamna baiatul (care-i spunea " Ozanica, Ozanea")a plecat la scoala si fata mea a gasit un altul sa-l chinuie (de martisor cand tatal lui a intrebat-o daca i-a placut martisorul de la Alex, Ozi a raspuns: Da, dar nu mi-a multumit...Tatal: Pai, el sau tu? Ozi: El trebuia pentru ca am acceptat martisorul!). Asa ca la 7 ani deja e "matura"!
In ce zona sta profesoara de engleza?

#47
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 07 mai 2006 - 17:15

quote:
Originally posted by grati.ela

Iustina, Ozi a avut primul "iubit" la 3 ani si 4 luni. Baietelul, avea aproape 7 ani si l-am gasit intr-o vineri plangand si rugand-o pe Ozana sa-l ierte ca a neglijat-o. Vazand ca nu e sensibila a venit si mi-a spus: "fata dumneavoastra nu are mila de mine, eu ma duc acasa si plang tot sfarsitul de saptamana...am rugat toate colegele sa-i ceara iertare si ea nu intelege". Si Ozi striga: "nu te iert si gata! cand te jucai cu colega X nu te gandeai la iertare, nu?". In toamna baiatul (care-i spunea " Ozanica, Ozanea")a plecat la scoala si fata mea a gasit un altul sa-l chinuie (de martisor cand tatal lui a intrebat-o daca i-a placut martisorul de la Alex, Ozi a raspuns: Da, dar nu mi-a multumit...Tatal: Pai, el sau tu? Ozi: El trebuia pentru ca am acceptat martisorul!). Asa ca la 7 ani deja e "matura"!
In ce zona sta profesoara de engleza?

Scumpa foc Ozi !
Profsoara de engleza sta intre piata Minis si parcul IOR .De ce ma intrebi ?
Iustina

#48
zana

zana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 642 mesaje

Postat 07 mai 2006 - 18:22

Ce simpatica Ozi [pup].

Hai sa va arat si eu prietenul Mirunei ca l-a pictat [;)].

Simpatic foc, nu-i asa? dar nu m-am prins inca cine e:cel de la gradi. sau de la dans.

Mai tatonez terenul poate aflu.




http://community.web...ecurity=bSOXhJ



Chiar v-ati apucat de meditatii la engleza?

#49
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 07 mai 2006 - 22:36

Poate ca sunt eu intoarsa dar mi se pare ca deranjez aici, sau mai bine zis ca vorbesc singura. Puteti sa ma stergeti de pe lista , multumesc.



6 ani - 14 februarie 2006 [i]











#50
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 08 mai 2006 - 00:53

Cristina ce e cu tine ?
De ce ai ramas cu impresia asta ?[V]
Iusti


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -