Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Copii nascuti in 1999 ( 5)


299 raspunsuri la acest subiect

#61
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 11 mai 2006 - 16:56

quote:
Originally posted by april
Buna fetelor, cochetelor [:D]Andrada a pierdut al treilea dintisor [;)]Zgomot mare pt nimic, a plans de parca ar fi pierdut toti dintii. Cum merge ea stirba la gradi??? Mai ales ca e cel de sus si se vede urat??? Dintisorii copiilor vostri au cazut singuri sau i-ati "ajutat" si voi? Ca Andradei doar primul de jos i-a cazut in timp ce manca, ceilalti doi i-am scos,unul la dr, iar ultimul tati cu ata [:D] Al patrule sta sa cada, insa nu se mai lasa pacalita de tati.[:(!]Aseara si-a pus dintisorul in cutiuta si cutiutza sub perna. Asa ca dimineata a gasit banii de la Zana Maselutza [:D]pascutzele melefloare de ciresFericirea e alcatuita din lucruri marunte.[floare3]"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln
April ,Vladut a schimbat toti incisivii si de sus si de jos .Doi i-am scos la dentist ,unul tati ,unul mami ,unul a ramas in periuta de dinti si nu mai stiu .Si el a facut mare caz dar s-a impacat cu ideea ca vine Zana Maseluta si ii da bani .Cam atat ,saptamana viitoare mergem la circ si pe 1 iunie mergem in excursie .Voi ce planuri de sfarsit de an scolar aveti ?Nu-mi vine sa cred ca la toamna mergem la scoala ,Vladut deja se gandeste ca o sa ii fie dor de educatoare !O iubeste foarte mult ,ii face desene, ii scrie pe mail .Cat despre fetita care ii face ochi dulci lui Vladut progresam ,il pupa ,se tine scai dupa el .Mi-a spus ca ii vine sa lesine cand il pupa dar merita Beti un lesin ca e frumoasa rau !Jale mare fetelor !!!!Va pup pe toate si pe micutii vostri si mai vorbim !Iustina

#62
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 11 mai 2006 - 17:05

Din joaca am reusit sa sterg o postare mai veche !Mai pot sa o aduc inapoi ?
Iusti

#63
camelia72

camelia72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 11 mai 2006 - 21:02

Buna,fetelor![hia]

Stinu,daca ai sters postarea,nu prea cred ca o mai poti aduce inapoi,mie mi-a tot sters Mihai,cum trecea pe langa mine si vedea ca scriu,pac,butona si el...s-au dus postarile si munca mea...![bang]

Fetelor,Georgianei mele nu i-a cazut nici un dintzisor,mai are o fetitza in clasa la fel ca ea si se mai consoleaza cu ideea ca "nici Veronicai nu i-au cazut",ar trebui sa mergem la stomatolog,este cazul sa ma ingrijorez?De ce nu i se schimba odata dintzii ca nu as vrea sa fie o scolaritza stirbutza...!!!



Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)

POZE





#64
zana

zana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 642 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 11:23

La noi dintisorii de jos nu cadeau si am mers la stomatolog sa-i scoata, cresteau cei noi in spate si mi-a fost frica ca nu cumva sa creasca stramb si de atunci mergem in continuare la stomato,si ii place acolo.

Camelia, cred ca ar fi bine sa va programati, la noi a venit si la gradi. o doamna sa le spuna daca au carii [:)]

Nefertari, nu credeam ca parintii trebuie sa plateasca pentru amenajarea clasei la step-by-step oricum vor fi cheltuieli si cu masa, din cate stiu eu, sistemul suna bine dar ca tot ce-i nou nu stiu cum va merge.

Cristina ati fost la dans, ii place Oanei acolo ?

Mercedes, daca copilul vrea tort la gradinita trebuie sa duci,vorbesti cu educatoarea cand, la fel a fost la mine doar ca noi sarbatorim al doilea nume in noiembrie si a fost OK ,ziua de nastere pica in vacanta si invitam prietenii de la bloc, cu invitatii facute de manuta ei si masti.

Stinu, m-a apucat pe mine lesinul cand ai povestit de Vladut,chiar nu sunt supravegheati la gradi....auzi la ei sa se pupe [:X].
Daca ai sters postarea, o scrii din nou, alta solutie nu e.

Suntem in concursuri acum, dar m-a anuntat deja ca de 1 iunie vrea sa-i cumpar casa de marcat cu scaner si bani.
E tot ce vrea!

„Incearca sa fii un om de valoare si nu neaparat un om de succes”.
Albert Einstein





#65
Mercedes

Mercedes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.127 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 11:45

Multumim pentru primire.
Cristi e racit cobza si sta acum acasa de doua zile, se plictiseste vrea la gradi.Imi tot spune ca si colegii lui sunt cu antibioticele dupa ei si merg la gradi. Eu am mai avut discutii cu educatoarele pe tema asta dar vad ca degeaba...

In fine mai sunt cateva saptamani si ne luam ramas bun de la gradi.
Copilasii vostri asteapta scoala? ma refer bineinteles la cei care sunt inca la gradi

Cei care sunt in clasa I au program pana dupa amiaza? sau cum procedati voi cu ei? la noi exista posibilitatea sa las copilul la scoala sa manance de pranz si sa stea cu invatatoarea pana pe la 14-15 nu stiu exact, sa si faca temele- nu stiu cum sa procedez? sa l las doar pana la ora 12 sau si in continuare?
Copiii nu sunt obositi dupa atatea ore la scoala?
Am o gramada de intrebari fara raspuns deocamdata


#66
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 11:55

Zana sunt foarte bine supravegheati dar fetita e smechera foc ,ii da cate un pupic pe obrajor si cand sunt eu asa ca ...Vladut pana acum era imun la semnele de afectiune ale colegutei lui dar acum imi povesteste mereu cat e de frumoasa Beti .
Educatoarea lor e o persoana foarte responsabila si foarte buna in tot ce face cu astia mici ,mi-as dori si invatatoare sa fie la fel ca ea .Desi la inceput mi-a trebuit ceva timp sa ma obisnuiesc cu stilul ei ,e destul de exigenta ,acum imi dau seama ce bine ar fi fost daca o aveam de la inceput pe ea.
Si Vladut merge cu placere la gradinita ,dimineata se trezeste singur ca nu cumva sa lipsesca de la gradinita ca a nu o supere pe d-na .
Am avut noroc de educatoare bune ,acum sa vedem si la scoala ,mie invatatoarea mi-a placut asa la prima vedere dar important este sa faca treaba buna cu copiii .
Iustina

#67
april

april

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.234 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 12:40

Ieri vine Andrada de la gradi si ma intreaba de ce am inscris-o la d-na invatatoare X, pt ca a auzit ca e severa. I-a zis Paula (o colega de gradi) sa o mut in clasa la mama ei, care e invatatoare.

"ce e aia severa, mami?"

Acum stai si explicai ce si cum, cum e bine sa fie o invatatoare, de ce e bine sa fie severa si tot asa. Nu stiu saraca cat a priceput, dar concluzia ei a fost ca mai bine o sa-i fie Paulei decat ei [q]





pascutzele mele

floare de cires

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.[floare3]

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

#68
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 12:47

quote:
Originally posted by zana



Cristina ati fost la dans, ii place Oanei acolo ?










ii place dar nu are cursul nici o finalitate. La 13 ani o va primi la dansuri serioase.





Noi ieri ne-am inscris la scoala, m-am simtit un pic speriata cand am vazut ca dintr-o lista intreaga de cnp-uri afisate pe acolo, doar noi eram nascute in anul 2000. Am avut niste emotii, imi tremurau picioarele, si aveam un nod in gat. Bebelusul meu s-a facut mare si eu simt ca parca ieri am nascut-o. Sunt furioasa pe mine ca nu mai termin odata cu scoala si cu problemele de la servicu, mereu sunt pe fuga. Am senzatia ca parca nu traiesc, alerg, iar de acum inca vreo vreo 3-4 luni incolo nici macar sa-mi trag sufletul nu o sa am timp.





6 ani - 14 februarie 2006 [i]











#69
april

april

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.234 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 13:32

Cristina, dar cum de nu o mai lasi inca un an la gradi?





pascutzele mele

floare de cires

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.[floare3]

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

#70
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 12 mai 2006 - 13:55

pai nu stiu ce sa zic... asa ne-am gandit noi, ca o vom da la scoala la 6 ani. Acum mi se pare mica, dar nu foarte mica. Plus ca nr baietilor este mai mare decat nr fetelor!



6 ani - 14 februarie 2006 [i]












Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -