Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Copii nascuti in 1999 ( 5)


299 raspunsuri la acest subiect

#21
april

april

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.234 mesaje

Postat 28 aprilie 2006 - 16:54

quote:
Originally posted by Stinu
Buna la toata lumea !Imi pare rau ca nu am reusit sa mai intru dar ma pregatesc de doctorat si e tare greu si cu doi pui pe langa mine .Si ne-am si mutat de unde stateam ceea ce ingreuneaza un pic lucrurile .Nora imi cer milioane de scuze ca nu am putu intra sa ii ureza asa cum se cuvine puiului tau La Multi ani dar sa stii ca m-am gandit la el si va doresc tot ce e mai bun pe lume pentru el ,chiar daca e cu intarziere [:I]Va pup pe toate si ve doresc zile frumoase si profitati daca sunteti libere sa iesiti un pic din casa si sa speram ca si vremea o sa ne lase.Iustina
succes la examen, sau ai referat?pascutzele melefloare de ciresFericirea e alcatuita din lucruri marunte.[floare3]"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

#22
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 29 aprilie 2006 - 15:37

April ,multumesc .Deocamdata am referat .

Doamne ce m-am saturat de vremea asta .Si astia mici vor sa iasa afara dar dupa ce ca e urat e si cam frigut.
Iusti

#23
zana

zana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 642 mesaje

Postat 29 aprilie 2006 - 16:25

Stinu, iti tin pumnii sa scapi cu bine.

La noi e frumos si chiar ti-am urmat sfatul, Gradina Botanica e superba, au inflorit magnoliile!
In rest suntem in concursuri, astazi am mers la un concurs de pictura iar la micul pieton ne-am calificat la faza urmatoare, mititeii au fost asa incantati ca le-am facut poze cu d-na politist [8D].

Va pup.

#24
Nora

Nora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 905 mesaje

Postat 30 aprilie 2006 - 13:27

Stinu, spor la treaba[pup].

Zana, si la noi e foarte foarte frumos, au inflorit toti copacii, magnolile au fost superbe dar se scutura deja, lalele sunt la orice colt de strada, e minunat.Aproape de noi e o strada cu mici damburi de pamant prin parti care sunt construite astfel incat sa faci zig-zag-uri cand treci cu masina (zona rezidentiala, pentru reducerea vitezei). Ei bine, si pe peticele alea de pamant sunt plantate flori, asa ca avem flori si-n mijlocul strazii, puteti sa va imaginati[8D]?

Noi mergem azi la "IceAge 2", abia asteapta copiii. Aveam planuri de o mini vacanta de 2 zile la Luxembourg, dar vremea ni le-a dat peste cap...
Altfel, ne facem planuri peste planuri cu casa, studiem preturi la parchet, vopsele, usi, ferestre, etc, etc. Cred ca o sa cumparam cel mai mult de la "Bauhaus" in Germania. Am fost ieri acolo si ne-am indragostit de magazin. Gasesti absolut orice, calitate super si preturi imbatabile. Sa tot fii neamt... Ar fi mai dragut sa intelegem ceva germana[:D], dar ne-om descurca noi cumva.

Pupici dulci,

Nora[hia]

#25
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 02 mai 2006 - 10:29

Buna tuturor! Am o mare problema: Ozi implineste 7 ani pe 22 mai si are pe lista invitatilor 19 copii. Am facut rezervare la Mc-ul de la C. Georgian (in vaporas) dar am fost inspirata sa merg sa-l vad si mi se pare f.f. mic. Ei zic ca incap max.17 dar eu cred ca-s ca sardelele atunci. Ozi mi-a propus sa separ gasca: colegii de scoala si ceilalti prieteni si in felul acesta apar 2 grupuri de 10 copii si sa serbeze de 2 ori la Mc. Mie insa mi-a ca nu vin si raman doar 6. Ne-am gandit si la alte variante. Acum 2 ani am facut la Kids Planet si a fost dragut dar la capitolul meniu au stat rau. M-am oprit la Trupa Bombonel numai ca fetelor, e 35RON de copil (deci 665RON) plus Bombonel 300RON, plus tort si gustarile parintilor si ma salta la 1150 RON. E f. mult! Si la Mc ajungi la 500RON...Nu stiu ce sa fac si nici nu mai am mult timp la dispozitie.

#26
CristinaT

CristinaT

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 02 mai 2006 - 11:17

Neata, La multi ani Ozi!!!



Nu stiu cum este la Mc de care spui.



6 ani - 14 februarie 2006 [i]











#27
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 02 mai 2006 - 17:10

quote:
Originally posted by grati.ela

Buna tuturor! Am o mare problema: Ozi implineste 7 ani pe 22 mai si are pe lista invitatilor 19 copii. Am facut rezervare la Mc-ul de la C. Georgian (in vaporas) dar am fost inspirata sa merg sa-l vad si mi se pare f.f. mic. Ei zic ca incap max.17 dar eu cred ca-s ca sardelele atunci. Ozi mi-a propus sa separ gasca: colegii de scoala si ceilalti prieteni si in felul acesta apar 2 grupuri de 10 copii si sa serbeze de 2 ori la Mc. Mie insa mi-a ca nu vin si raman doar 6. Ne-am gandit si la alte variante. Acum 2 ani am facut la Kids Planet si a fost dragut dar la capitolul meniu au stat rau. M-am oprit la Trupa Bombonel numai ca fetelor, e 35RON de copil (deci 665RON) plus Bombonel 300RON, plus tort si gustarile parintilor si ma salta la 1150 RON. E f. mult! Si la Mc ajungi la 500RON...Nu stiu ce sa fac si nici nu mai am mult timp la dispozitie.

Buna Gratiela .Si noi avem aceesi problema ,numai ca noi serbam la Mc Donalds de la Dristor ,la tramvai si Vladut are 23 de copii .Dar nu stiu daca vor veni toti si atunci va fi ok.Si daca vin toti o sa vedem la fata locului ,zau ca nu stiu cum sa fac altfel ,in zile diferite nu prea imi vine ,bataie de cap de 2 ori ,e cam mult pentru mine.
La Kids Planet de ce e meniul rau ?Spune-mi si mie te rog ca ma intereseaza .Noi nu am fost niciodata acolo.
Iustina

#28
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 02 mai 2006 - 18:31

Acum 2 ani au avut o bucatica pizza, 3 bucatele de frigarui de pui (gumate), 2 foietaje (cu branza si mere) si 2 sucuri. Daca la Mc de bine de rau mananca Happy Meal-ul aici au lasat cam tot in farcfurie. In plus parintii nu prea aveau ce servi (si e greu ca au stat intre 3 si 6 ore). Copiii greu s-au adunat la masa, deabia au reusit la tort...erau uzi si batea un vant de la AC de un baietas a facut pneumonie. Cam atat rau, sunt si lucruri dragute dar la banii pe care-i dau am ceva pretentii.

#29
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 02 mai 2006 - 19:24

Gata! Am gasit la magazinul Unirea (capac. max. 25 copii) pentru 21mai. Imi pare rau pentru Mc-ul din Obor (este super spatiul de acolo) dar se fac rezervari cu 6 saptamani mai devreme.

#30
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 03 mai 2006 - 11:57

quote:
Originally posted by grati.ela

Gata! Am gasit la magazinul Unirea (capac. max. 25 copii) pentru 21mai. Imi pare rau pentru Mc-ul din Obor (este super spatiul de acolo) dar se fac rezervari cu 6 saptamani mai devreme.

Gratiela gand la gand ,azi mergem si noi sa vedem ce e pe la Unirea ,noi serbam cu o luna mai tarziu decat voi .Si sa vad si cam cat ma costa ca parca mai mult de 5 milioane nu prea as da ca se mai aduna si pe acasa alti musafiri ,mari si mici si ne intindem prea mult .Mai ales ca implineste si Ana 1 an ,iti inchpui cam ce cheltuieli se aduna .
Tu spuneai ca vrei sa o dai pe Ozi la engeleza ?Noi am gasit o profesoara foarte buna si dulce si suntem multumiti .Copilul progreseaza efectiv ,merge cu placere si pretul este rezonabil .De doua ori pe saptamana cate o ora.
Gat ma intorc la invatat !
Va pup ,Iustina


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -