Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (13)


205 raspunsuri la acest subiect

#31
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 21:22

fetelor, ma gandeam acum...[alcool] la testele de data trecuta era mult mai roza liniuta si erau facute in ziua 12 DPO acum am facut in ziua 11 DPO si este mult mai pala liniuta. care este explicatia? implantarea a avut loc mai tarziu? voi ce ziceti?



mary inseamna ca o dor tare de se trezeste noaptea, saracuta.



anda buburuza mea bea maxim 210 ml. la inceput, dupa intarcare, bea putin. dar acum a inceput sa bea destul de bine.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011) si [gravired]4+





#32
millie

millie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.224 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 21:59

buna!
revin si eu dupa o lunga absenta...
felicitari fetelor care sunt din nou insarcinate,sa marit listuta cu gravidute [olala], nateri usoare si la termen si copilasi santosi!
Roxy,Wmagnolia ,felicitari !!!!
Yasmi ,merci frumos![flo]
Mary aveam eu o reteta ...am si incercat-o daca o sa o gasec ti-o trimit
Andreea ,bafta la doctor!
Despre noi...la fel probleme cu eruptia dintisorilor ,maraieli si indispozitie ,vreau sa o intarc dar nu vrea ea [:D],cred ca ne va prinde 3 ani in ritmul asta..in rest ne luptam cu caldura,de 3 saptamani tot 32 grade avem in casa...
pup fetele ,poate ne mai auzim mai pe seara



mami de 2 printese [zana] Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011

#33
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 01:04

buna seara si de la noi!

I- am mai facut lui Rares o programare la un orlist de la Medlife,mergem joi la ora 19. Roxy nu stiu,poate e alt tip de teste

Maduta,da e la fel.Noi l- am primit anul trecut de la niste prieteni si l- am purtat abia acum

Wmagnolia,felicitari mami

Anda,Mary si la noi e jale,daca ne- au pocnit toate deodata.Are dureri micutul meu

Ma duc si eu la nani.Maine iar trebuie sa sun la clinica unde am fscut programarea pt marti ca nu stiu daca a inteles aia ce varsta are Rares si sa nu facem drumul de pomana.Va pup cu mare drag



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#34
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 10:56

Buna dimineata,

Haideti la cafeluta!
Operatiunea intarcare decurge pana acum mai bine decat ma asteptam:a bagat aseara 240ml ,s-a mai jucat cu tati putin si pe la 11 si ceva a adormit pana azi dimi la 7.30,fara nici o trezire azi noapte.Bine,dupa ce a baut sticla aseara m- a tras putin de tricou dar nu a insistat.Sper sa trecem cu bine de etapa asta.Sanii sunt cam plini,am scos aseara cu pompa putin sa nu am probleme peste noapte.Voi ati luat pastile pt oprirea lactatiei sau ati lasat sa se reduca de la sine?

O zi frumoasa tuturor!

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#35
viss

viss

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.144 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 11:30

-buna fetelor!
-nu am intrat dinainte de mare-am petrecut de duminica pana joi,de pe 8-12 iulie.prima zi a fost grea-obositor,ei treziti pe la 4 noaptea,dar la 9 eram pe plaja in costinesti ,sa ne intalnim cu niste verisoare de-a lui laur,sonia a facut febra in ziua aia, cam 38,6 intrarectal,cuplata cu oboseala,a daramat-o..si pe noi, ca ne vedeam plecati in 2 zile la buc.dar urmatoarele zile au fost linistite.si frumoase-copiii s-au balacit la mal, s-au bagat in gropile de nisip faute de laur, si udate permananet de valuri, sergiu mergea tantos peste soici, le cauta pe cele invartite,se chinuia sa le ia pe cele de la mal-pe care le vedea prin apa, dupa ce trecea valul-ca era asa limpede apa..sonia s-a plimbat cu colacul cu picioruse, cu barcuta..adormeau pe plaja,in zilele cu briza..ieseam la terasa, si ba stateau cuminti pe scaun la masa, si le dadeam mancarica lor din caserola luata de la vila, ba se alergau printre scaune,si unul dintre noi ii supraveghea..
- la vila au avut 2 masini 4x4 ptr copii, cu care se distrau.,un catelus mic, de care alergau-ca se suia pe ei,si-i zgaria cu labutele..
-dup-amiezele le faceam alternativ- o zi stateam in eforie sud, una plecam in constanta la rude, sau prietena mea.a fost mai mult decat orice placut ptr ca am fost toti 4 o perioada lunga de timp impreuna de dim. pana seara.am dormit impr+euna, am mancat impreuna, ne-am jucat..si ei s-au bucurat clar de prezenta lui laur langa.desi obositor,fericirea lor este ca un balsam ptr tot ceea ce implica un concediu cu copii mici-cum ar fi urcatul scarilor,eram cazati la etajul2-in ultima zi au invatat sa urce singuri,tinandu-se de bari[olala]

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


#36
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 12:45

neata fetelor!

Anda eu am luat Dostinex in 2 transe ca desi nu credeam aveam f mult lapte!Se da cu reteta,dar daca gasesti o farmacista draguta iti da si fara.E 15-16ron o pastila si iei 2 in prima transa cate jumatate la 12ore.

Millie spor la intarcare.Si noi suntem maraiti si nimic nu ne convine.

Viss ma bucur ca s- au simtit bine copilasii si voi

Yasmi,cat mai petreci?Mai vino si pe la noi.Ce fac Yasmi si Lucas?

va pup pe toate



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#37
wmagnolia

wmagnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 13:55

Nu va grabiti sa ma felicitati ca inca nu stiu sigur.
Confirmarea sigura va fi peste 2 saptamani.
Mi-am zis si eu grijile mele. Imi doresc al doilea copil dar sa vad.
Eu inca nu am reusit sa o intarc si nic nu ma grabesc ca nu ma deranjeaza. Ea nu mai suge asa de mult doar inainte de culare si dimineata si de cateva ori pe zi dar nu mai mult de 5 minute. In rest incerc sa ii dau produse lactate: iaurt, branza. Lapte praf ii ofer dar nu prea bea.
in rest nu a inceput sa mearga de una singura inca. Merge dar doar daca o tin de o mana sau cand impinge un carucior de jucarie. Trebuie sa mai am rabdare. A inceput sa faca un pas doi asa nesprijinita. Dar ma uit la alti copii de varsta ei care merg fara probleme.

Mami de Rebecca

#38
viss

viss

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.144 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 14:28

-roxy-felicitari! wow,ce rapizi ati fost si voi[olala]sarcina usoara si fara nici un eveniment neplacut in continuare[pup]
- am citit ca ally,si delia vor poposi prin Romania!drum bun, fetelor! fie ca revederea familiei si a prietenilor de aici sa fie pe masura dorului de locurile natale si de oamenii care va sunt dragi[pup]

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


#39
viss

viss

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.144 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 14:36

-piticii merg acum amandoi foarte bine in picioruse!de 1 sapt.sergiu este zbir,nu mai am treaba cu el.mi se pare altceva ,o alta atmosfera in casa,in curte,de cand mi-au parasit degetele ptr a-i sustine.stau in pat,sau pe fotoliu in curte si ma uit la ei-nu vad cum si unde au zburat cele 16 luni[olala]unul ia mingea,unul balonul,aduna pietricele,dopuri de sticla,unul se urca pe masinuta,unul mananca cereale -pufarine din castronel,apoi isi iau sticla cu apa-beau,o pun la loc pe masuta,si pleaca sa caute pisica..isi fac de treaba,iar eu pot sa curat o leguma ptr ciorbica,sau sa spal niste sandalute langa ei..supraveghindu-i doar din ochi,si tocanind mereu-sonia scoate aia din gura!sergiu ridica-te-nu-i voie sa stai jos pe ciment,treci pe prag,pe covoras!sonia nu-l musca pe sergiu! sergiu nu manca pamant![:D]si asa,ne trece ziua,mergem la somnic,apoi o luam de la capat[olala]

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


#40
viss

viss

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.144 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 14:44

-mi-e greu cu olita,ca treb supravegheati,ca sa prind primul scremut de caca,ca altfel-pana desfacem capsele laody,pana ajungem la aolita,facem in pampers tot,si la olita nimic.de 2 dimineti sergiu a facut si caca si pisu la olita dim-dar sonia nu a facut deloc,decat dupa masa de 10,si nu am fost pe faza imediat.habar n-am cum sa le creez un reflex dc nu au ore fixe de caca.sonia totusi imi arata pampersul dupa ce face.practic nu ma ajuta prea mult,dar macar sa stie ca face ceva,nu?dar cum oare s-o fac sa-mi arate inainte?se poate asa ceva?la varsta asta?
-nu vorbesc.adica ba da,vorbesc-dar pe limba lor,intre ei,cu noi,se fac ca vb la telefon,,,dar sa imite cuvintele noastre-deloc!
-sonia nu ma lasa sa-i prind nimic in par,nici macar o clamuta.asa ca,m-am bagat iar un pic in bretonul ei,si atat.in spate il las asa..pe caldurile astea se face lac de transpiratie,ma gandesc insa ca dc il tund nu fac nici o afacere la anul va fi iar nici scurt-nici lung,si nu va merge prins intr-o coada,la spate.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -