Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (13)


205 raspunsuri la acest subiect

#41
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 16:09

ce faceti fetelor?



mai este cald la voi?[:D] la noi s-a racorit bine, dimineata era chir frig[alcool] si am iesit amandoua ca pentru 30 grade[:D] dar pe parcurs s-a incalzit si la soare era chiar prea cald, cand batea vantul cam rece.



noi am papat, Anastasia deja doarme, a adormit in scaunul de masa mancand pufuleti, asa comica a fost...am si filmat-o[:D]



millie [pup] ma bucur ca ne-ai scris si ca sutneti bine. nu mai ai timp de noi, vad[:D] te tin printesicile ocupata tare. te aterptam cand poti.



anda super ca nu s-a trezit azi noapte[pk] reusiti si voi pana la urma[pup]



magnolia nu stiu ce sa zic cu mersul..o fi mai fricoasa[:D] sunt copii care isi dau drumul la mers mai greu. dar o sa-si dea ea si atunci sa te tii....[:D]. suge destul de des buburuza ta, vad[olala] cand simti tu ca este mometul atunci s-o intarci, nu trebuie sa te iei dupa nimeni[pup]



viss ce frumos a fost la mare, dupa cum povestesti. asa este, zilele petrecute toti, impreuna clipa de clipa, sunt minunate[olala] este obositor dar si frumos. vezi, au invatat si sa urce scarile singurei[:D] noroc ca ati stat la et.2[:D]

si da, asa trec zilele, petrecute cu ei...fel si fel de activitati cu ei...pe zi ce trece fac tot mai multe, trebuie sa fim din ce in ce mai atenti...ne cresc puii mari[olala]



cu olita nici eu nu stiu. si Anastasia imi arata pampers-ul dupa ce face. dar nu zice cand face. eu cred ca intai trebuie sa si zica, apoi sa-i punem sa faca la olita. nu cred ca ii putem face sa faca la olita pana nu se cer ei. eu inca nu m-am stresat prea tare cu treaba asta[:I] va face ea si la olita, daca nu direct la wc[8D]



eu o astept pe mama pe la noi, mi-am facut o cafeluta mica si slaba ca parca mi-era pofta, nu mai bausem de mult. si vreau sa sterg pe jos putin si sa intind rufele. si cred ca mai bag o tura.



[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] fluturasii si mamicile.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011) si [gravired]4+





#42
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 18:43

BUNA! Raportez si eu o noapte dormita adanc fara treziri adica s-a trezit la 6 dar a baut putin ceai si a adormit la loc pana la 9, de aseara de la 8:30, nu imi venea sa cred parca am dormit doua zile![:D].
VISS ce frumos ca ati fost la mare cu copii, unde ati fost cazati? Si eu vreau sa merg si cand aud pe alti : CE ITI TREBUIE MARE CU COPIL MIC, CA NU O SA TE DISTREZI SAU ODIHNESTI DELOC!!1[:-@][:-@]. eu una nu as putea fara ea, oriunde merg e dupa mine, de cand am nascut-o pana acum, si in plus o duc si pe ea la balaceala si asa ii place apa[:D], sunt curioasa cum o sa reactioneze cand vede marea![8D][:D].[pup]


mami de[zana] Alexandra Mirela

#43
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 09:58

neata fetelor



haideti la cafeluta fierbinte si aromata[cafea][cafea][cafea][cafea]

noi vrem sa papam si sa iesim afara, mergemla un shopping mic, poate ii iau si Anastasiei un carucior din ala sa-si plimbe ursuletii[:D]



fetelor, stiti ca ziceam eu ca poate patesc ca spiridusha...[:D][alcool] ei bine, asta am patit, dupa 3 teste foaaaaarte pale, azi mi-a venit[alcool] la timp, fara intarziere. eu nu mai inteleg nimic. testele au gresit sau nu s-a implantat bine....? si am apucat sa-i zic si lui mama, mai bine nu-i ziceam[:-@] asta este, data viitoare....



mary super ca ati dormit si voi la valizele[pk][:D] si eu am auzit multe chestii din astea cu copii mici la mare[:-@] si nu sunt de acord sa nu-i iau. cum sa nu-i iau? ei nu trebuie sa se bucure alaturi de noi de mare, soare?[:D][pup]



[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] fluturasii si mamicile.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#44
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 10:09

Neata fetelor!Raportez noapte nedormita,nu stiu ce am avut si pe langa asta s- a trezit si Rares urland.Nu stiu exact ce il doare sau daca il dor si burtica si de la maselute.Are si diaree de la ele,il tot tratez,off mi se rupe sufletul

ROXY,vai ce rau imi pare mami.Toate 3 testele erau de la aceeasi firma?Sincera sa fiu cred ca nu s- a prins bine sau urmareste cat e de abundenta menstruatia ca sunt cazuri in care e sarcina,dar mai curge ceva acolo.Mai incearca un test.



Va pup pe toate.Sunt chiauna rau azi.



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#45
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 18 iulie 2012 - 11:02

buna dimi mamici dragi si copilasi minunati!!!
va pupam pe toti!

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#46
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 11:33

Morning si-o cafea! [cit]

Azi alina06 are intalnire cu Ilinca [majoreta] sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos, voios si frumos!!![olala][pup]

Eu bag o cafeluta si frec mentosana deocamdata, dar am pus deja la spalata o masina de rufe si dat drumul la masina de vase[:D] asa gospodina sunt eu [:I][bibe] mai am de strans niste rufe de pe uscator si pus la loc si apoi pot sa ies afara, daca sta ploaia [pic] nu stiu de unde atata ploaie[alcool] ...dar pe saptamana viitoare arata de la 25 grade in sus [pk]

Au inceput reducerile si am fost ieri la o tura de shopping mic, bineinteles pentru sophia[bibe] eu inca mai astept , sa mai dau jos ceva kile [8D] apropo, mi s-a stricat bicla si nu am putut-o repara, ne-am dat batuti si de nervi ce aveam aseara amandoi am dat comanda de una semiprofi de pe amazon de 600 lire, dar e la redduceri acum si e 280 numa[alcool] dar macar are garantie si reviewuri bune, deci sa speram ca nu se mai strica nimic [:D] deja duc dorul al bicl amea ca de cabd o aveam ma urcam zilnic pe ea de 2-3 ori cate o ora si acum stau si astept pe asta noua, dar sa te tii cand o veni [bicla][bis] ...apropo, ieri am luat o pereche de blugi pe mine ce erau cam stramti inainte de a ramane gravi si i-am mai incercat acum vreo luna , si ieri erau proaspat spalati si ce sa vezi? largi frate de mai intrat o mana si-un picior langa mine [alcool][pk][disco]....astept bicla, sper sa o livreze curand, pana in weekend sa dau batai pana pe 11 august cand plecam in vacanta [8D]

Dar voi fetelor stiati ca la Londra a venit Mos Craciun? [aho][pegeam] [:-)))] hai ca va spun, nu pot sa nu ma laud la toata lumea [:I][:D] dragul meu sotior mi-a luat si laptop nou , asta dupa ce sapt trecuta mi-a luat ipad!!![alcool][pk][amoras]... l-am intrebat cu ce ocazie, si cica nu a primit nici marire nici nu a castigat la loto, ca ma gandeam ca da, si nu vrea sa imparta banii [:D][:-)))][:-)))] e cea mai noua versiune de la Hp Pavilion si e super[olala][olala][olala]

Roxy, imi pare rau ca a disparut a 2 a liniuta, dar las ca vine ea inapoi , si repede nu asa [olala][pup]

Pupici si ne auzim mai tarziu, ma duc sa imi mai fac o cafea , ca merge la asa vreme de avem noi iar azi, nu a mai plouat de mult [alcool]

[pup][pup][pup]





#47
viss

viss

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.144 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 11:35

-buna dimineata!
-mary-categoric e altceva,ca treb sa te mulezi pe programul lor,de ex. inainte noi stateam pe plaja in apa-mai mult de 10.30-11,apoi ne mutam la o terasa,ajungeam dup-amiaza in camera sa dormim putin.acum mergeam in camera,sa doarma copii,sa nu fie prajiti de soare..dar ne odihneam si noi cu ei,mancam cam cand mancau si ei, ne plimbam iar seara pe jos,pe alei,mergeam la terasa cu caserola lor dupa noi,sau cu iaurtelul/fagarasul..nu mancam uneori amandoi in acelasi timp, dar sa mor dc nu-mi facea placere sa-i pazesc cum se alergau intre scaune, sau pe langa terasa,isi gaseau un loc cu pietricele,sau cu frunzulite pe care le smulgeau..la vila,aveau niste masini pe care stateau-noi ciuguleam o salata in timpul asta..la apa si la nisip nici nu am simtit ca am copii, decat ca de, nu mai puteam pleca cu sotul in apa in acelas timp,unul facea baie, unul statea cu copiii..dar mi-am dorit prea mult timp si cu prea multa intensittae copii,ca sa-mi doresc musai libertatea de atunci,poate asa 1,2h..dar dc nu se poate..traiesc fericirea prezentului asa cum e el.si are atatea clipe frumoase..sonia intindea mana peste colac si balacea apa, apoi se spala pe corp cu manuta,in timp ce-mi zambea pe sub corpul gol acoperit de palariuta roz.eu eram numai zambet,eram compusa din zambete mici, marunte,mari.[olala]

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


#48
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 13:22

Buna dimineata,

Raportam a 2a noapte dormita integral dupa intarcare,de aseara de la 11 ne-am trezit la 9.30[pk].Sper sa tina tot asa si sa nu ma bucur prea devreme.
Roxy,ciudat ca ti-a venit dupa 3 teste pozitive,poate nu s-a implantat ok.Iti doresc sa vina bb2 cat mai curand.Eu mai am ceva teste de trombofilie de facut si sper sa fim colege de odisee din nou.
Strumphitza,ce sotior generos si iubitor ai!Sa te bucuri de device-uri si de noua bicla ce va veni.Si mie mi-a luat sotul bici da nu suntem prietene inca,poate din toamna cand vine frigul si nu mai putem sta cu orele prin parcuri.
MaryM85,asa e cum spune si Viss, e greu cu copiii in concediu,totul se muleaza dupa programul lor,dar nici noi nu am fi mers fara Alex la mare.S-a bucurat asa mult de plaja,de nisip(marea il cam speria,nu a vrut in apa si nu l-am fortat),in schimb era innebunit dupa piscina.
Viss,esti o mamica-minune pt cele 2 minuni,te admir cat de bine te descurci cu ei cu atat de putin ajutor.

O zi faina tuturor!


[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#49
millie

millie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.224 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 13:41

buna
noi acum am venit de afara de la topaiala,sa mai racorit ce bine e! mi-am adus aminte ca vara asta nu am prea facut salata de vinete si acum am pus vre-o doua vinete la copt..
Roxi ,ami pare rau .lasa ca vine barza luna viitoare [pup]
[majoreta]Alina ,nastere usoara !!!! si sa fiti santosi!!! [majoreta][majoreta][majoreta]
Mary ,o sa vezi ca o sa va distrati si cu pitica ,noi mergem peste tot cu amandoua si ne simtim foarte bine ,la strand,la lac.anul asta cred ca noi am sarit peste mersul la mare,avem altele de facut..
Strumph sa le stapanesti sanatoasa cadourile din partea sotului si spor la [bicla]cand vine cea noua ,eu am asa o lene cand vine vorba de pedalat ,nu stiu daca am facut 10km de cand am primito
Viss ,ce frumos ati petrecut la mare,ma bucur pt voi
Andreea ,probabil dintisorii sunt de vina si noi avem astfel de episoade.Cred ca ne-a iesit si noua o maseluta,dar nu ma lasa pitica sa ma uit [:)]



mami de 2 printese [zana] Timeea Alexandra 25. 02. 2009 si Andrada Bianca 11.04. 2011

#50
irinuca05

irinuca05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 890 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 18:19

Neatza de la maree!
Vorbiti de concediu cu copii. nu mai e ce a fost, dar nu pot spune ca duc dorul concediilor de odinioara. e superb cu copilul la mare
eu sunt cu bunicii acum, sotul nu a putut sa vina.
de ex, astazi, dari ne-a facut in program mai putin pe placul meu. am fost la.plaja de la.9 la 11, a dormit de la 11.30-13.00. am stat in camera pana la 14.30. am plecat la mada si cand ne-am intors in camera sa ne schimbam sa plecam la plaja, a adormit. de la ora 16. cred ca ajungem la plaja la 18 :))

Alina, scoatem motatele pt tine! Nastere usoara, recuperare rapida si bebelina necolicoasa si.sanatoasa!

Daria.ete innebunita dupa apa. abia o scoatem din apa. am carat degeaba piscinuta si colacul cu picioruse. ea vrea in apa tinuta de mana cu mami.sau babi

Mami fericita de[copil]Daria (8.04.2011)



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -