Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (13)


205 raspunsuri la acest subiect

#21
wmagnolia

wmagnolia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 17:10

Cred ca sunt din nou insarcinata. Nu stiu inca sigur. Trebuie sa mai astept inca 3 saptamani pentru confirmare. Dar imi amintesc de la sarcina trecuta si am cam aceleasi simptome: gust metalic in gura, nu mai suport cafeaua si sunt balonata.
Am mai vazut ca mai sunt inca sase fete din grupul nostru insarcinate.
O sa vad cum m-oi descurca.


Mami de Rebecca

#22
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 17:43

WMAGNOLIA felicitari mami, sarcina usoara, mai treci pe la noi sa ne pove ce mai faceti![pup]
ROXY dormi adanc de la sarcina![:D][pup]
ANDREEA un pupic mare de la Anda pt Rares si bafta la doctor![pup][pup]


mami de[zana] Alexandra Mirela

#23
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 17:55

Hello!



mai placut azi pe afara [pk]m fost aseara la un gratar la prieteni si m-au ciuruit tantarii [bang][bang], sunt plina de ciupituri pe picioare..[bang]



roxy, da, 2 luni e diferenta intre copilasii mei. Cand am terminat CIC1 cu Cristi, am intrat direct in prenatal cu Cata. Cu 1 luna inainte am anuntat la serv ca ma intorc si plec din nou [:D], mi-eu cerut o copie dupa un control la dr din care sa reiasa ca sunt din nou gravi [alcool], de parca nu aveam ditamai burta la 6-7 luni, apoi m-au trimis la medicina muncii sa iau niste semnaturi si gata [:D]



ally, poze cu cristi gasesti pe FB [:D], dra hai ca pun cateva si aici [pup]. Ma bucur ca merge bine munca in particular [flo]



strumph, normal ca va vor fi 30 de grade in sept , dar pt noi la ce temp am indurat acum, cred ca ni se va parea racoare [alcool][:D][:D]



wmagnolia, felicitari! De ce tb sa astepti inca 3 sapt? [:-@] Te duci si faci Bhcg, si afli in 24-48 de ore [pup]



cami, ce frumos, excursie in Bulgaria neprevazuta [pk]. Unde ati fost, cat ati stat? la ce bani cazarea? [:D] As vrea si eu sa-i iau pe mei la o tura la mare, dar nu stiu sigur daca ne vom permite..si nici nu stiu daca sa merg la noi sau in afara....



In dupa-amiaza asta vreau sa trag o fuga in Kiabi, vroiam de mult sa merg ca mai e deschis doar pana la sf lunii..nu stiu daca voi mai gasi ceva...



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#24
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 18:13

mandreeac, acum am vazut si pozele tale facuta la mare. F frumoase, am vazut ca avti tricou ca al lui Duracell cu RUN DMC [pk][pk]. Asa va invidiez pt pozele alea cu aglomerare de pitici [:D][pk]



ally, [pup][pup] gata, am pus pozele si aici. Si sunt si cu Cristinel, ca sa nu ma tragi de urechi [:D][pup][pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#25
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 18:25

Fetelor o reteta de pateu de pasare pt copii aveti???

mami de[zana] Alexandra Mirela

#26
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 18:39

Hello

Ne mai primiti si pe noi?am fost plecati in ultima luna in concediu,apoi la bunici.am renuntat la Grecia cum planuisem initial si am fost la mare in Italia langa Livorno pt 2 saptamani.a fost superb si parca as mai fi stat vreo 2 luni.
azi am fost la controlul de 1.3 ani+ vaccinare ROR.Alex are 10.6kg si 77cm,e umblaret si guraliv,are 8 dinti si niste masele in eruptie.deseara finalizam operatiunea intarcare dupa 2 dimineti in care a baut lapte de vaca din sticla.mi-e groaza doar de momentul cand se trezeste noaptea urland din cauza dintilor ca asteapta tzitzi dar vedem noi cum il adormim la loc.
Felicitari Roxy si Wmagnolia pt sarcini,40 de saptamani frumoase si bebei sanatosi[pup].Sper sa ma gravidez si eu prin toamna asa.
Mai citesc din urma pana se trrzeste piticul.


[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#27
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 18:41

ce faceti fetelor?



abia am reusit s-o culc pe Anastasia, era rupta de somn dar nu vroia sa doarma. greu nu somnicul asta de pranz. fara titi este greu, cand s-o obisnui? inca ma trage de bluza, dar numai la somnul de pranz. seara si dimineata nu avem nici o problema.



ally [pup] ce ma bucur merge treaba cu job-ul acasa[pk] este fain asa, nu te mai deplasezi, il ai pe Duracell langa tine... el ce face cat tu lucrezi?[:D]



magnolia ma bucur ca ne-ai scris, hai mai des. ce faceti? ce face printesica ta? cum adica trebuie sa mai astepti 3 saptamani?[:-@] fa-ti un test.



madutza [pup] am inteles cum este cu CIC-ul. o sa intreb si eu la mine la servici sa vedem. oricum, de mers nu merg nici eu[:D]

mi-e dor si mie de-un gratar, week-end-ul asta nu-l mai ratam[:D]



andreea saracutul Rares cat mai sufera...hai ca o sa treaca repede zilele astea si mergi cu el. trebuie sa ai rabdare. sa merite asteptarea si sa rezolvati tot[pup]



mary de cand am intarcat-o pe Anastasia si nu ne mai trezim deloc noaptea dormim ca valizele, nu mai auzim nimic[:D]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011) si [gravired]4+





#28
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 18:45

anda ma bucur ca sunteti bine[pup] poate nu o sa se mai trezeasca noaptea, dupa intarcare. poate aveti si voi noroc[:D][pup]





Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011) si [gravired]4+





#29
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 19:04

Roxy,sper sa nu se mai trezeasca dar nu cred sa am norocul asta pt ca il dor tare gingiutele asa de tare tipa.Sper sa ne reuseasca intarcarea,acum 2 saptamani a renuntat la tzitzi de pranz,adica dupa ce papa pranzul il duc la el in patut,ii dau apa si 3 papitoi de plus si i zic ca vin imediat.Plec in bucatarie,il aud cum se joaca,apoi arunca papitoii jos din pat,se pune pe spate,canta,bombane si in 5 min adoarme.Si doarme cam 3-3.5h.
Sper sa tina figura si la somnul de seara.Vedem deseara cum o fi.Ai vostri copilasi cat lapte beau?Eu am pus 240 ml azi dimi si l a baut tot.Ii dau lapte de vaca din comert ca nu am de unde sa iau de casa.

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#30
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 20:14

ROXY ce bine ca nu se trezeste Anastasia noaptea, a mea a renuntat la laptele de noapte nu mai mananca dar tot se trezeste de la dintisoti[q], o sa treaca si asta si sa vad daca se mai trezeste.[pup]
ANDA15 sigur ca te primim, a mea bea lapte de vaca si bea 240 seara si mai bea dim sau la amiaz inca 200.


mami de[zana] Alexandra Mirela


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -