Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

anunt oferta munca- e legal asa ceva?


183 raspunsuri la acest subiect

#51
ocebine

ocebine

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.304 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 19:57

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa inteleg ca daca iesi pe strada in rochie de vara promiti la toata lumea?Pai nu e vina nimanui ca se poarta frumos cu o posesoare de decolteu.Eu traiesc printre oameni care stiu sa respecte...si o femeie poate fi si in chiloti ca daca stie sa se faca respectata va fi respectata.In lumea fizica vorbesc acolo unde toti au un chip si un nume.

Si eu,daca vedeam la ghiseu intre multi batrani rai si mirosind a transpiratie cate o floricica finuta,nepoata de batranel sau femeie careia ii murise bunicul,tatal,sotul.... sau ma rog,cu diverse probleme incercam cumva s-o ajut mai repede.Sau nu mai spun de mamele cu copilasi in brate.

E vorba de cum te prezinti si atata tot.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.go...047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....


Inseamna ca avem valori diferite.

Eu ies pe strada intr-o rochie de vara vaporoasa cu sandale cu toc si plete in vint sa ma multumesc PE MINE...am iesit la plimbare sau la agatat[:I], nu la rezolvat acte la ghiseu. Aici e diferenta!


"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes


#52
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 20:23

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Dar de discriminarea din avioane ce spuneti? Sansele cele mai mari ca stewardese/stewarzi le au cei cara arata bine.
La TV la fel.Hostess la fel samd



**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916



Xio, chiar aveam pretentii de la tine [:D][flo]

Da, sunt joburi pentru care aspectul fizic primeaza, toata lumea stie asta, si accepta aceasta chestiune.
Si nu sunt nici multe astfel de joburi [:D]

Insa la joburile "lumesti", cu atat mai mult cum e in cazul acesta, de....dispecer [:D] nu ar fi necesar sa fie o calitate de capatai [:D]




Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si eu,daca vedeam la ghiseu intre multi batrani rai si mirosind a transpiratie cate o floricica finuta,nepoata de batranel sau femeie careia ii murise bunicul,tatal,sotul.... sau ma rog,cu diverse probleme incercam cumva s-o ajut mai repede


Foarte frumos din partea ta, grozav chiar, n-am ce spune! [:D]

Exista si boli, mai ales la batranete care provoaca transpiratie; batranii sunt si saraci, au pensii mici, cu 12-15 lei cat costa un antiperspirant mai bunicel omul ala poate mananca 2-3 zile, si de aceea nu si-l permite, in fine, da merita sa stea mai mult in picioare, drept pedeapsa [:D]


Citat:
Peste 20 de ani la aprx 50 nu ma consider baba



...desigur, tu nu, dar las' ca o sa te considere altii [:D][:-)))]



#53
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 21:12

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sa inteleg ca daca iesi pe strada in rochie de vara promiti la toata lumea?Pai nu e vina nimanui ca se poarta frumos cu o posesoare de decolteu.Eu traiesc printre oameni care stiu sa respecte...si o femeie poate fi si in chiloti ca daca stie sa se faca respectata va fi respectata.In lumea fizica vorbesc acolo unde toti au un chip si un nume.

Si eu,daca vedeam la ghiseu intre multi batrani rai si mirosind a transpiratie cate o floricica finuta,nepoata de batranel sau femeie careia ii murise bunicul,tatal,sotul.... sau ma rog,cu diverse probleme incercam cumva s-o ajut mai repede.Sau nu mai spun de mamele cu copilasi in brate.

E vorba de cum te prezinti si atata tot.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.go...047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....


Te prima afirmatie ma indoiesc. Daca nu esti cit de cit acoperita nu cred ca poti fi imblinzitoare de "tigri".

Cir despre partea cu "batrinii rai", mi se pare mizerabil.


Mik.

#54
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 21:17


Ca sa fiu on topic : si mie mi se pare discriminant anuntul si asta din doua motive : virsta si sexul.

Un dispecer poare fi si un tinar, nu neaparat o tinara.
Cit despre virsta - de ce 18-40 de ani ? la 41 de ani o femeie devine dintr-o data incapabila de lucreze ca dispecer.

Ma indoiesc ca e vorba de un dispecer clasic.


Mik.

#55
coracora

coracora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 21:36

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Dar de discriminarea din avioane ce spuneti? Sansele cele mai mari ca stewardese/stewarzi le au cei cara arata bine.


Inseamna ca nu ai zburat cu KLM. :) La KLM cred ca e o limita inferioara de varsta (minim 40 de ani sau ceva de genul asta) pt personalul de la bord. [:D] In schimb stewardesele de la sol sunt tinerele.
Singapore Airlines are de exemplu o politica foarte dura: la 28 de ani stewardesele care zboara primesc joburi la sol, ies, cum ar veni, la pensie. [:D] Si sunt toate extrem de frumoase si politicoase, e o placere sa le vezi.

#56
coracora

coracora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 21:43

Citat:
citat din mesajul lui eumada
..si o femeie poate fi si in chiloti ca daca stie sa se faca respectata va fi respectata.


Da, ce-i drept pipitzele de la tv gen Crudu, Bianca lui Bote, Simona Senzual, etc, samd reprezinta exemple de probitate morala si sunt stimate nu numai in tara, dar si in afara granitelor!! [dual]

#57
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 21:43

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Peste 20 de ani la aprx 50 nu ma consider baba,apoi va evolua totul atat de mult incat nu va mai fi nevoie de stat la coada...


Gandim pozitiv si in avans,nu?


A, deci sa asteptam sa "evolueze totul" mai putin noi, nu?

#58
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 21:59

Serios...pai cine sunt alea?La alea va raportati voi?O,frumos,frumos nu am ce zice.

Ocebine fii sigura ca mai intai ma multumesc pe mine.....

Si daca 12 ani,zi de zi vezi aceeasi chestie la un moment dat nu mai ai pic de empatie.Voi vb sigur pentru ca timp de 12 ani 8 ore pe zi,nu ati discutat numai cu mosi.....pe bune daca nu.Repet eu vb din experienta proprie nu de dragul de a combate ca de...
Si da, sunt de acord ca femeile frumoase care stiu sa foloseasca asta in avantajul lor si mai sunt si destepte,merita sa realizeze tot ceea ce vor.
Nu toate se incadreaza la categoria pe care o strecurati domniile voastre printre randuri...

Indarjeala placuta va doresc. eu nu-mi retrag vorbele si cine a avut de priceput a priceput...






Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.go...047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

#59
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 22:40

Eumada, zau ca nu stiu daca sa ma ingrozesc sau sa rad.

Sa inteleg ca decolteul ti-l etalai in fata acelor "mosi rai" care puteau a transpiratie?

Apoi, nu stiu cum ai tupeul gretos sa ii faci asa pe niste oameni care ar putea s iti fie bunici sau tati. te-ai gandit vreodata cam ce ai simti daca eu m-as duce la tatal tau sa ii spun ca e batran si ca pute?

Parca esti o pustoaica de 14 ani la care acum i-au crescut sanii si crede ca a cucerit lumea astfel.

Zau ca nu inteleg cum poti sa fii atat de superficiala si obsedata de aspectul fizic atunci cand fiica ta a trecut prin ce a trecut. Nu te gandesti putin la asta?
la cum va percepe ea lucrurile daca are o mama pt. care decolteul e totul iar etichetarile oamenilor e un hobby?


La partea cu empatia.... de ce nu demisionezi? E clar ca nu ai ce cauta la locul ala de munca. Te-as lua de manuta sa-ti arat ce inseamna empatie dupa zeci de ani de munca, cu oameni bolnavi, nu cu oameni sanatosi.

**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916


#60
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 14 mai 2012 - 22:44

Bun, toata lumea se supara ca nu e etic si moral.

Pe de alta parte, in calitate de candidat, serios daca mi-ar face placere sa ma duc la tot felul de interviuri in care din start nu as avea nici o sansa. Doar pe seama faptului ca trebuie sa sune corect, sa ma accepte la interviu...ca in final sa aleaga tot candidatul pe care si-l doresc ei.

Deci, nu cred ca legislatia anti-discriminatorie e in avantajul cautatorilor de joburi. Pur si simplu isi vor pierde mai mult timp la interviuri...

Eu nu mi-am mai cautat un job de vreo 16 ani, cam asa...adica de cand m-am angajat prima data. Dar serios daca mi-ar face placere sa ma plimb aiurea. Chiar pot sa inteleg daca isi doresc pe cineva mai tanar, sau fara obligatii, sau cu picioarele mai drepte...e dreptul lor sa aleaga ce vor ei. Doar ca pe mine sa nu ma plimbe inutil pe drumuri. De aia spun ca pana la urma cu cat mai complet descriu ei ce si-ar dori, cu atat mai bine [:)]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -