Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intraceuticals - tratament pt ten


44 raspunsuri la acest subiect

#31
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 21 noiembrie 2012 - 01:15

Da, am auzit si eu ca are efect f bun pt pete. Incerc si eu in ianuarie dupa ce ma intorc din vacanta de iarna la mare si soare[olala].

Caro

#32
salcia

salcia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 644 mesaje

Postat 21 noiembrie 2012 - 04:49

Multumesc de sugestie, Iarina [pup]! Nu stiam ca IntraCeuticals ar fi bune si pentru pete, dar acum, ca am aflat, as vrea sa incerc. Tu unde faci tratamentele, tot la Miko?

#33
iarina

iarina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 21 noiembrie 2012 - 14:58

Salcia eu vreau sa ma duc la Miko, dar la inceputul lui decembrie. Pentru inceput o sa fac 2 sedinte, sa vad daca merita. Daca hidrateaza in profunzime eu o sa fiu multumita, asta si as vrea, ca sa evit uscarea tenului si implicit aparitia/intensificarea ridurilor.
Tratamentul pentru pete se numeste Opal parca si pe forumuri se spunea ca e de mare ajutor. Acuma eu nu l-am facut, deci nu pot garanta. Totusi mi se pare o procedura mai prietenoasa cu pielea decat acidul glycolic sau lactic.

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#34
eli05

eli05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 22 noiembrie 2012 - 14:12

Iarina,cat te costa doua sedinte si ce ai ales?
Eu am descoperit o clinica apropae de casa,Alphamed,s vreau sa compar pretul.

#35
iarina

iarina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 22 noiembrie 2012 - 16:26

Eli la Miko este 400 ROn sedinta, ma rog parca 450 cand am intrebat eu. Cam asta e pretul pe piata si eu m-am hotarat pt.ei pt.ca au cosmeticiene foarte bune si profi, am fost sa-mi fac un tratament si tipa a fost impecabila si foarte pregatita, mi-a diagnosticat corect tenul - fusesem la dermatolog inainte care a facut aceleasi remarci.

P.S Cum arata zona de sub ochi la tine dupa filling? Se prezinta la fel de bine ca la inceput? au disparut pete si umflaturi? Ca de vreo 2 ani tot am zis ca-mi fac si eu....insa mi-e frica sa nu arate bizar.

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#36
eli05

eli05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 22 noiembrie 2012 - 20:59

Iarina astept sa-mi spui daca esti multumita.ai mers mai inati la un control?
Referitor la cearcane,da rezultatele se mentin,nu am pete,chiar pot sa zic ca acum arata mai bine.Am renuntat intre timp sa port ochelari si am acordat mai multa atentie zonei ochilor.Cred ca si astea au adus imbunatatiri.

#37
iarina

iarina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 04 decembrie 2012 - 22:00

Fetelor ramasesem datoare cu impresii dupa prima sedinta de intraceuticals...ei bine eu una nu sunt prea incantata.
Mi-a facut jumatate de fata si ma asteptam sa ma uit in oglinda si sa zic wow...da' de unde, era un pic mai bine hidratata si parea putin ridicata DAR nimic spectaculos dupa cum citisem. Mi-a facut si cealalta jumatate, am plecat, am dat 440 RON si mi-am zis ca eu nu mai calc pe acolo.

Ca sa fiu fair: hidrateaza bine si la buze am simtit cel mai bine - am venit cu ele super uscate si chiar si acum , dupa 2 ore, nu s-au uscat, sunt moi si hidratate.
In rest nimic specatculos, am senzatia ca aceleasi rezultate le-as fi obtinut si cu un tratament facut profesionist cu produse de calitate.

Acuma poate rezultatele or aparea dupa cele 6 sedinte recomandate, se poate si asta, insa pana acum a fost dezamagitor, aveam asteptari mari. Adica toata lumea scria ca prima sedinta e o revelatie. Well, it's not actually.
Sfatul meu este sa nu dati banii, mai bine ii strangem si facem mai spre batranete botox, filler cu AHA sau alte proceduri care fac realmente diferenta.[:D]

E posibil ca pe un ten neingrijit sau f.uscat efectul sa fie intr-adevar spectaculos, eu am o piele bine ingrijita, desi destul de uscata iarna.

P.S.cica substantele lucreaza cateva zile si maine o sa se vada si mai bine diferenta. Ma rog, ma indoiesc, da' va anunt maine daca m-am trezit o zana[:D]

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#38
BraveGirl

BraveGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.495 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 00:30

Eu maine am ultima din cele 6 sedinte. si eu astept inca efectul wow [:D]

Ma asteptam la rezltate spectaculoase, dar intarizie sa apara. Intr-adevar e mai hdratat tenul, au disparut ceva ridulete de pe frunte, dar nu pot sa zic ca m-a dat pe spate.





==========

Corina

Mami de[zana] Arianna Maria (18.11.2008) si [copil] Patrick Stefan (16.10.2010)



POZE





#39
iarina

iarina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 11:29

Da brave, o prostie, mie in dimineata asta nu-mi arata tenul fenomenal, era the usual. eu una m-ma lamurit, bine ca nu mi-am luat pachetul intreg, ca ma lua cu palpitatii. Banii astia as fi putut f.bine sa-i donez la Umanitare.
In fine, pana la urma, daca vrei sa ai rezultate spectaculoase, te duci frumos si-ti faci filler, botox etc. Cu creme si alte aparate minune e frectie la picior de lemn.

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#40
eli05

eli05

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 12:21

Iarina,buzele se mentin moi si hidratate?Eu am o mare problema cu buzele.Eram nerabdatoare sa scrii impresii.M-am cam desumflat...
Oare tratamentul acela "Dracula" ar da rezultate mai bune?



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -